Jsem božská (2018)

Dost těžkej průměr, kterej zavání trapností a šílenou Schumerovou. Na můj vkus i zbytečně dlouhá stopáž filmu. Jediný co stojí za to, je pointa v rozuzlení, kdy se vlastně díky sebevědomí dá žít daleko líp a netrápit se nedostatky! Což je pravda veliká! Takže za to Amyno sebevědomí dávám průměrnou známku. 50%

Bod zlomu (1991)

Bod zlomu, to je stará škola! V novým století máme surfaře už na každým kroku, ovšem není surfař jako surfař. Prkna vystřídal net a můžou se z toho všichni (včetně mě) posrat!! Předešlý století nám nabídlo luxusní story o lupičích bank, kteří se originálně dávali do gala coby páni prezidenti jů es ej. Akcí našláplý tempo, skoky z letadel, již zmiňovaný surfy, mega vlny a v neposlední řadě zřejmě nesmrtelná honička mezi Bodhim a Johnym. Ten pohled, ten výraz v očích pod maskou Patricka je nezapomenutelnej! Tady nám Swayze ukázal jak moc velkej herec to byl a s vizáží Pavlíka Nedvěda byl nezastavitelnej stejně jako Méďa na Turínským pažitě v dobách jeho největší slávy! Keanu na zelenáče taky solidně. Jméno Johny Utah mě zůstane vyset v palici do smrti. Chlapi sobě! 80%

Po životě (2009)

Příběh je zajímavej, tajemnej, ale určitě to nemá nic společnýho s hororem. Liam má charisma a tady to zahrálo dost velkou roli, pač nebýt jeho, film Po životě by byl dávno po smrti a sápal by se horko těžko z propadliště zmaru. Druhá věc na které zřejmě Agnieszka stavěla pozornost diváka (především mužskýho publika), byla věčně nahá Ricciová. Nicméně rozuzlení této story nás mělo tak nějak posadit na prdel, ovšem to se až tak moc nepovedlo. Čistej průměr a body hlavně za Neesona! 60%

Neřízená střela (2010)

Přiznám se, že jsem si pustil filmek tak čtyřikrát a po pěti minutách jsem ho vždy vypnul s tím, že na to nemám zrovna náladu a chuť... Naštěstí napopáté jsem vydržel o kousek déle a ono to najednou šlo. Neřízená střela Emily začala šlapat jak děvče po E55ce a opravdu bavila! Ta holka zraje jako víno a začíná se mi herecky líbit i co se týče výběrem filmů. Co jsou další klady, tak určitě super pan Nighy, kterej válí jedna báseň a dává příběhu šťávu. Zrzek z Harryho byl dopočťák, ovšem i ten zahrál důležitou roli. Líbil se mi příběh i samotná pointa bijáku, časová stopa geniální - prostě žádný velký sraní. Když to sečtu kolem a kolem je to určitě poprávu zalitý v červené barvě! 75%

Úžasňákovi 2 (2018)

Víte co je úžasný na rodině úžasňáků? Především to, že si jedou pořád tou svojí cestou, nesnaží se nic vylepšovat mega smrští gagů a hlášek, prostě si jen tak stále v klídku zachraňujou svět! Tentokrát se nám Elastička ukázala víc jako chlap a Bob zase jako ženská - opravdu mi toho chlapa bylo chvílema líto a viděl jsem v něm sebe, když na mě doma padne šichta "TÁTA" :). Akce i zábavy jsou hory a diváka baví od začátku do konce. A kino v 3D otce s dcerou - k nezaplacení! 90%

Úžasňákovi (2004)

Animovaný Mission: Impossible s lehkým nádechem Rodinných pout kde ovšem není žádná nouze o akci, příběh i humor. Pohádka, která nezahřeje jen dětské publikum, ale i gardu dospěláků! Po Příběhu hraček Pixar opět boduje na plné čáře! 85%

22. míle (2018)

Spolupráce Berg + Wahlberg je osvědčená a to velice kladně! No a hoši nám zde předvedli, že nemusí točit jen filmečky podložený skutečností a nějakou historií. Prostě tvrdě kupředu hrrrrr na ně! Za mě jde o nejlepší výkon Marka za poslední dobu! Je přísnej, je drsnej, je nekompromisní a je suverénní!!! Nejvíc mě dostal v rozhovoru s ajťačkou o cesiu z dob druhé světové války. Tam si ode mě koupil pátou hvězdu. Jinak jde o špionážní akčňák , kde sestavu žoldáků tvoří solidní tým plnej sympatickejch herců. Jo, těm věříte a hlavně vám nejsou ukradený. Záporáci taky byli celkem veselý. No a když vám pro převoz 22 mil přes město dělá zásilku kopálista ze Zátahu Iko Uwais, tak to se divák drsné akce má na co těšit! Závěr byl už jen překvapivej a sladkej bonbonek! Není vo čom! 90%

Symptom Pandorum (2009)

Jestli se vám líbí Horizont události či Sunshine, je Pandorum stvořenej právě pro vás. Já čekal ovšem daleko víc! Na to, že si filmek hraje na velkofilm a trhák roku, působí šíleně béčkově. Nicméně co mě potěšilo. 1) Trio Quaid, šikovná Antje Traue a Foster, u kterýho smekám, pač roli desátníka Bowera řadím mezi jeho životní. 2) Záporáci, kanibalové, bubáci, strašidla, hovada, prostě ti na druhé straně. 3) "Mokrej vesmír" - super a nečekanej konec! 65%

Tiché místo (2018)

Zde by se nejvíc mělo cenit to, že je to originální nápad a něco, co tu ještě nebylo! A od toho se odráží i moje hodnocení. Spousty pasáží je bez života a samozřejmě tomu napomáhá i to, že se ve filmu snad do půlky filmu nekvákne ani slovíčko. Fůry věcí zde postrádá i logiku, kupříkladu, že se Emilka nechá našťouchat, i přesto, že ví co jí čeká... No ovšem, když divák pomine tyto okolnosti a vlítne po palici do filmu, jde o celkem slušnou zábavu, ve které nechybí i závěrečnej masakr a nějaký to monstrum! 75%

Město (2010)

Město jsem viděl někdy čerstvě po premiéře a byl jsem nadšenej! Teď jsem si ho zopáknul a už mi to ten první prožitek nepřipomínalo. Je to hlavně tím, že těhle filmů o všelijakejch přepadeních jsou dneska mraky. Proč né, vždyť to vlastně lidi baví... Kdybych nedávno neviděl Dokonalou loupež s Butlerem, asi bych Affleckovo Město docenil víc. Minimálně tak, jako při prvním přenosu. Každopádně čeho si cením jsou výkony a výběr kvalitních herců, především psycho Renner a polda Hamm! I Livelyová solidní vedlejšák. No a taky zde je vidět hereckej vzrůst Bena, kterej se konečně odřízl od Damona a dokonce si začal i solidně rozumět s kamerou a perem. Za to palec nahoru! 70%