Pobřežní hlídka (2017)

Vím, že tady mnozí brblou o Dwaynovi, ať se vyjebe na filmy typu komedie a taky, že je to čistě akční herec, tak proč tolik experimentuje, jenže The Rock nám jen dokazuje jak moc velkej to je univerzál! Už je dávno pryč doba kdy nastoupil jako Kráčející skála, nebo drsnej voják v Doomovi. Filmy s ním, ať už jde o jakýkoliv žánr stojí za to! Thrillerovej Práskač, katastrofický San Andreas, prdel Centrální inteligence a konečně třeba peckózní nový Jumanji! Pak i jemný křoví v FaF. Skáče jak blecha z filmu do filmu a mě ten chlapík baví. Pobřežní hlídka je další film z těch jeho velice experimentálních! Černej Mitch? Mazec! Nás starší Baywatch dostal zpět do konce minulýho století a připomenul nám trošičku, na čem že jsme to vlastně vyrůstali. Pláže, surf, pěkný ženský, hrdinové atd... Je to pitomost, ale zábavná. The Rock opět nezklamal a celá zdejší jeho skvadra taktéž celkem zabodovala. 65%

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Nádherný zážitek! S těma borcema jsem po letech vdechl nostalgii jako kráva a vrátil jsem se zpět do doby mládí, kdy jsem společně s nejlepším kamarádem prožíval válku v Conflict desert storm! Naši vojáci byli stejně jako ti ve filmu praví hrdinové a nikdo proti nám neměl nejmenší šanci... Ovšem hra je hra, film je film a realita někde úplně mimo. Každopádně díky Michaelovi Bayovi za to, že nám do filmu trochu té krvelačné reality dal a připravil nám tento zážitek! Autentické záběry a fotky, jména hrdinů atd! Tyto filmy opravdu beru!!! 90%

Wonder Woman (2017)

Nechápu a nerozumím co na tomhle všichni vidí??!? Gadotovou? Asi jo, protože prostě z toho světa komiksu toho k vidění tolik není... Dobře, je zde akce, i ta krajinka Amazonek je hezky vyšperkovaná, ale negativním bodem zůstává za mě slizký Chris Pine, dál určitě spousty hluchých míst děje a v neposlední řadě délka filmu! A to mě asi sere nejvíc. Prostě promiň DC, ale Marvel je Marvel.... 55%

Poseidon (2006)

Viděno náhodně a nečekaně klasicky v telce v jedno slunečné odpoledne. Asi jsem na to chtěl kouknout skrz Kurta Russella, pač tomu chlapíkovi poslední dobou fandím. Není to špatný, i přes to je to takový 15 procentní Titanic... Na jedno pokoukání celkem dobrá zábava, ale opravdu jen na jedno. Jinak asi největší role Joshe Lucase, o kterým jsem vlastně před tímto kouskem ani nevěděl, že existuje. Hned hlavní role jo? Hm... 55%

Šéfkuchař na grilu (2014)

Tak tohle je pochoutka! Vůbec jsem netušil, že existuje tento film a vlastně ani, že ho máme takovou dobu doma na disku... Mohla za to chvilka nudy a mírná zvědavost. Tak na rovinu, Favreau je frajer a ve svým filmu odvádí i excelentní hlavní roli! Šéf má velký výhody v tom, že je zkombinovanej na bázi humoru a těžkýho dramatu, je zde spousty dobrých herců a hlavně je plnej kvalitního žrádla! Já tyhle fast foody a lahůdky z nich fakt zbožňuju!!! A jak říkám, když se s tím skloubí prvotřídní scénář, je to genialita! 90%

Ztracené město Z (2016)

Tak se přiznávám, že pana Hunnama jsem poznal teprve asi před týdnem před kouknutím na Ztracené město Z coby Krále Artuše a vydobyl si přede mnou respekt jako sviňa! Měl skvělý hlášky, pral se, bojoval, bavil mě! Doslova měl koule velký a vytáhlý až po věnec! Báječný! No a po týdnu toto? 140 minut extrémní nudy a zabitýho času! Do toho ještě ke všemu slizký patlal Pattinson... Jedna z nejhorších životopisných story co jsem viděl!!! 10%

Čtvery Vánoce (2008)

Příjemná pohodovka o svátcích Vánoc s manželkou pod jedním ramenem a sklenicí vaječňáku pod tím druhým. Vaughn a Witherspoon je solidní dvojka a to i slušivá. Sice to není 9 a půl týdne, ale jde jim to spolu. Spousty trapného humoru i občas něco málo k nepředstíratelnému smíchu. Jinak Čtvery vánoce mají velikou výhodu v tom, že po nich na ně druhý den v klidu a s přehledem zapomenete... 55%

Tvář vody (2017)

Koukám teda co Amíci vyměnili na Oscarech za Tři Billboardy... Mají tam trochu jinej vkus, pač když už to mohl tenkrát vyhrát i Birdman, není tam něco v pořádku. Celý je to na dvě hvězdy a mlátím se do hlavy, že jsem je nedal. Nedal jsem je ze dvou důvodů. Oslnili mě pánové Jenkins a výborný záporák Shannon. Za ně tu hvězdu navíc. Nicméně del Toro a jeho časté skoky a výměny v žánrech a stylech točení jsou děsný!!! Na to, že jsem od filmu absolutně nic nečekal a to se kolikrát vyplácí, zde je tomu jinak... Slabota a těžký průměr! 50%

Miluj bližního svého (1999)

Opět něco, co tu do té doby dlouho nebylo, kdy i výborný herecký výkony střídají ještě lepší! Robbins i Bridges hrajou famózně! Napětí se dá krájet a myšlenka, jak to vlasně je a jak to dopadne si s divákem hraje až do konce. Film sráží trochu pomalejší tempo, díky kterýmu se zdá, že stopáž je kdoví jak dlouhá. Přitom je to pohodová časová záležitost. Co je geniální na Arlington Road je jeho mrazivej a nečekanej závěr filmu, kterej doslova člověka skopne na prdel! A to je to, co já zbožňuju! Díky koncovce a hereckým výkonům za 4 hvězdy. 75%

Pravidla mlčení (2012)

Skvěle obsazený Redfordův thriller. Opravdu do svého bijáku nacpal spousty známých tváří a nebylo to určitě na škodu. Úžasný výkon Gleesona, Jenkinse i Sarandonové. Za mě teda boduje i jindy nekvalitní LaBeouf. Je tu napětí, tempo i myšlenka. A to, že občas při běhu Robert vypadá směšně není na škodu. Tak se člověk i trochu zasměje. Za mě palec nahoru! Díky Robe! 70%