Zlouni (2022)

Akčňák pro děti, kterej nepostrádá supr akci, skvělou animaci, parádní vtipný vsuvky a především úžasnou myšlenku o zlu, dobru a přátelství!... Já tam viděl prostě i ty Dannyho parťáky v kresleným kabátě a to je samozřejmě moje krevní skupina! Myslím si, že DreamWorks si opět koupil suše malý publikum a oslnil i některý z těch starších. Naše kino táta + dcerka + synek = k nezaplacení! 80%

KIMI (2022)

Jako mě to i bavilo, každopádně to vyčkávání na to něco, co mělo přijít, bylo hrozně dlouhý.... A to i přes to, že ten biják neměl ani hodinku a půl. Co se nemůže "KIMI" upřít, je výběr hlavní hrdinky, páč Zoë je luxusní šťáva a vlasně to co předvedla v poslední patnáctiminutovce, to pasovalo celej film aspoň do toho průměru! 60%

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Tady se dá snad jen poděkovat skrz bezvadně digitálně vymazlenýho TýRexe, za nostalgickej návrat zpět do klukovských let, kdy byla v devadesátkách podobná vizuální podívaná v gamesách na PS jedničkách... Možná bylo občas i pěkný kouknout na polonahou Dichen, nicméně prostě i ty její krásný dlouhý štíhlý kozy, ten dinosaur s přehledem zastínil! Fakt supr zábava! 15%

Hudební film Tomáše Kluse (2021) (koncert)

No co si budeme povídat... Ať je Klus člověk jakej je (a za tu jeho povahu ho fakt nemusím), tak je to prostě pan muzikant! A to mu nikdo neodpáře. Dnes už ho vídáme občas v bedně i coby herce a taktéž tam špetka talentu jistě je. No a v tomto jeho hudebním filmu to parádně nakombinoval i s pomocí své ženy a kolegů z fakulty. A já opravdu hlásím, mě to bavilo! Navíc bych řekl, že Tomášův "Racek" je prostě jeho nejlepší album... 70%

Kráčející skála (2004)

Pro milovníky akčních 80/90 béček se začátkem novýho století vyklubal hódně slušivej mladší bráška a probudil zpět tu touhu, co tu dlouho nebyla! Nejen, že přišel akčňák jako prase, ale přinesl i novýho hrdinu na výsluní... Rock je coby "kráčející skála" opravdu hrouda a velký hovado, nicméně paradoxně se srovnáním jeho dnešní muskulatury, je to poloviční bejček. No kdo by to tenkrát čekal, že?!... Parádní béčko! 70%

Oprávněné vraždy (2008)

No i dvě velký persony zase po letech po boku si můžou dovolit střihnout průměr a béčko až do prdele! Proč ne, vždyť je to čistě pro jejich fanoušky. Zápletka okatá a laciná, nicméně minutáž stručná a pohodová, De Niro solidně drsnej a zlej, no a Pacino jak jinak než total suverén prodávajíc charisma každou větou! Jak píšu, jedná se o obyčej, kterej je především pro fans legendárních mafiánů a já prostě za ty borce nemůžu nedat aspoň čtyři z pěti! 70%

Oscar 2022 (2022) (pořad)

Tyhle slavnostní večery plný zlatých sošek jsou vždycky tak plnohodnotně nafouklý umělinou, že je to na blití! Nicméně já si ty hvězdy Hollywoodu pohromadě vždy fakt užívám! Tohle rozdávání Oscarů je většinou hrozně zajímavý v tom, že si ceny za první flek odnáší bijáky, dost často i herci, který kolikrát ani v té samotné nominaci nemají co dělat! Letos si myslím, že se sošky rozdaly právem a zaslouženě! Navíc potěšilo trio Pulp Fiction, Hopkins a především Costner s jeho parádní story! A to, že je rozdavačná Jada těžce přecitlivělá a Will lehce pod pantoflem, na to se asi vyserme! 70%

Spider-Man: Bez domova (2021)

Marvel se zdá už nemá čím překvapit, páč jejich komiksárny jsou vždy na extra vysoké úrovni, nicméně vždy se jim přeci jen podaří trochu lehce vštípit nějakou nečekanou fatalitu do každýho novýho pokračování téhle nekonečné mega ságy. A zde to bylo excelentí díky návratu všech herců pavoučího muže a taktéž návratu všech záporáků, co kdy proti němu stáli! Bomba je, že i původní herci kejvli na tenhle projekt, čímž ho udělaly naprosto originálním a neobyčejným! Tohle završení trilogie mě opravdu dokonale stáhlo do svých pavoučích sítí a co líp, nepustilo! 80%

Tygří spáry (1992)

Oprášit trocha vzpomínek a probrat slečnu nostalgii občas stojí za to a je pravdou, že na mě to po těch letech znovusetkání s Tygrem a jeho spáry zafungovalo parádně! Totálně béčkovej klaďák Merhi byl sympaťák a je jen škoda, že nenatočil ještě víc těhle laciností se zárukou zábavy. Naopak totálně béčkovej záporák Bolo Yeung se věrným fandům martial arts bijáků zapsal do paměti hned několikrát báječně a to hlavně díky velkým rolím do záporu proti populárnímu Van Dammovi! 65%

Appaloosa (2008)

Já bych od takovýho supr obsazení čekal malinkato všeho víc! Díky tomu, že ačkový herci jako Harris a Mortensen hrajou na půl plynu, vše upadá do průměru včetně celé té stojedenáctiminutové story... Nutno podotknout, že na režisérský (ne)kvality Edíka, to celkem ušlo a zdejší hodnocení sedí. 60%