Poslední souboj (2021)

Biják natočenej přesně podle osnov Ridleyho, tak jak ho známe a tak jak to máme rádi. Jako vždy supr obsazení, supr hudba, supr kostýmy... Za mě dva lehký mínusy, který mě sráží od plnýho počtu hvězd a to především šíleně přepálená stopáž, ve které se mohlo krapet v nějakých pasážích ubrat na kecech a pokrátit jí a taky rozhodně hrozně moc laciná zápletka, kterou vlastně geniálně zachraňujou top herecký výkony Damona a Drivera! Affleck naprosto zbytečnej. 75%

Vyšehrad (2016) (seriál)

5 let uběhlo od zrození Vyšehradu a "hvězdy" Laviho a stejně i skrz tenhle krásnej příklad toho, jak by to být nemělo a jak solidně v prvotním rozkvětu projebat kariéru, se stále dodneška najdou rádoby fotbalisti, kteří svůj supr talent totálně protopí v chlastu, kurvách, fetu, kérkách a reklamách!... Hm, to Lavi zřejmě málo tlačil na pilu. Proto doufám, že letošní večerní Fylm Vyšehrad už mnohým talentovaným fotbalovým nadějím otevře oči a nenechá je spadnout na tu druhou stranu s názvem "ostuda a promrdanej potenciál"! Štáfek je dobrej borec, kterej umí a jde geniálně s dobou filmu! 90%

Proč jsem nesnědl svého taťku (2015)

Pozitivní překvapení! Sice se celkem drsně tahle opičí pohádka rozjíždí, ovšem postupně se vše překlápí v parádní požitek z propracované story o vývoji lidstva a o všem podstatným, bez čeho by jsme zde určitě dnes nebyli.... Myslím si, že je třeba víc takových animovaných "klenotů" v rámci vzdělávání našich potomků! V tom je opravdu výjimečná tahle opičárna! 70%

Želvy Ninja (2012) (seriál)

Můj tříletej synek jde lehce v mých šlépějích a želváky taky občas rád nahodí před oko. On má oproti mě ovšem tu nevýhodu v tom, že je obklopenej takovým kvantem pohádek, že kolikrát vybírá, až přebere... My byli zvýhodnění tím, že za nás toho v devadesátkách zase tolik na výběr nebylo a želvy byly takovým naším malým prvním průkopníkem do světa akce, soubojů a pomsty... Tyhle novější nejsou špatný, ale rozhodně těm "našim" nesahaj ani po chlupatý kotníky mistra Třísky! 60%

Tlapková patrola: Vždy ve střehu (2019)

Naše děti to fakt žerou a vyjmenujou mi během pěti vteřin všechny hrdiny Tlapkovky, včetně jejich zbarvení a veškerých vlastností, naprosto s přehledem a elegancí. A když k tomu ještě vidím ty jejich jiskřičky štěstí v očkách a rozzářený úsměvy, nemůžu uhnout pohledem a nemyslet na to, že bych je láskou sežral! Fůůůů... Doufám, že se nikdy nedozví moje zdejší hodnocení :)) 40%

Tlapková patrola (2013) (seriál)

Tohle je přesně ten typ pohádek na pokračování, který vám po jejich spuštění, zaručeně dají nějakej ten volnej čas pro sebe od vašich ratolestí! A v tom je to dokonalý. Nicméně i když se snažím to tam tlačit víc a víc a myslet na to, že to je pro předškoláčky, je to hrozná píčovina... xD 40%

Kouzelný park (2019)

Když se vžiju do mojí šestileté dcerky věřím, že tenhle animáček je pro ní velice inspirativní, co se týče rozmanité dětské fantazie a té touhy něčemu věřit. A i když to né vždy vypadá dobře a človíček je na dně, naděje umírá poslední... A v tom je tenhle Kouzelnej park vlastně kouzelnej! 75%

Encanto (2021)

Walt Disney nám naservíroval další skvostnou pohádku s chytrou story a parádní animací. Navíc je kompletně propletená nějakým tím chytlavým songem, což nejen že je poslední dobou šíleně populární, ale navíc to opravdu animáku celkově dodává šmrnc! Ještě podotýkám, že Encanto ode mě má plusový body i ve ztvárnění hlavní hrdinky, která konečně nebyla jako vždy nádherná princeznička, ale úplně obyčejná opláclá holka s popelníkama přes obličej. A pak že to nejde a nebude to fungovat.... Jen tak dál! 80%

Devadesátky (2022) (seriál)

Pan Bebjak už několikrát naznačil, že v něm mnohý režisérský bude a v Devadesátkách svůj potenciál naprosto dokonale prodává! Paráda! Bavilo mě to a zajímalo mě to jako dlouho nic! Najednou jsem byl zpět v čase a to především díky skvělýmu autentickýmu vyzobrazení dané doby (dobový doplňky, lokace, budovy, auta i třeba samotná móda atd....)! Herci na jedničku! Netřeba jmenovat, páč všichni hráli famózně! Já jsem nadšenej a s tím samozřejmě souvisí i moje zařazení Devadesátek do mojí top desítky nej seriálů! Krásná práce! 90%

Nico - víc než zákon (1988)

Nejen, že jsem odkojenej na akčních filmech béčkových vod, ale i dodneška jsem obrovskej fanoušek žánru! A biják Nico, to je prostě nostalgie jako sviňa a taky velice slušivej rozjezd jedné z akčních top star devadesátek! Steven ukázal, kde je jeho síla, v čem bude jinej a odlišnej, než jeho svalnatí kolegové a hlavně uměl to i prodat. Tuhle kriminálku mám moc rád! Navíc mladá Sharon... Hmmm... 75%