Ztracený kluk (2015)

Tak když to zkusím trochu trapným vtípkem, ztracený kluk se měl na hodinu a půl stát ze mě a měl jsem se televizi ztratit co nejdál... Naprostej obyčej, typickej pro nudící se maminy při háčkování :D Bohužel jsem byl součástí toho pokoje ve kterým toto vše probíhalo :D 30%

Rudý škorpion (1988)

Láska mýho dětství a určitě jeden z klenotů Dolphovi herecký kariéry! Je to film krapet podloženej rasovou tematikou a řekl bych, že díky tomu mohl trochu těžit, protože takových akčňáků bylo málo. Ale z čeho především těžil, je to, že v něm běhá jeden kurva nasranej ruskej navoskovanej válečník v boxerkách a chce se mstít! Lundgren v životní fyzické formě, tu muskulaturu zde má brutální! Respekt z něj šlehá! Paní nostalgie za 90%

Smrtelné stroje (2018)

Podobnej kousek jako se za poslední roky točí neustále dokola, ať už jde o různý díly Labyrintů, či Města z kostí, nebo Nádherných bytostí atd... Mohl bych jich vyjmenovat desítky. I přes to, že se samozřejmě různě liší, mám je hozený do jednoho pytle, kterej je přešitej názvem PRŮMĚR! Je to prostě všechno na jedno brdo! V každým z těch filmů vystupujou začínající "herecký stár", kterým musí někdo zkušenej šlapat cestu a dávat příběhu nápad a grády. V tomhle případě v podání Huga Weavinga. Nicméně zde kladně hodnotím digitál filmu s fajn vychytávkama! Pojízdný města, to je geniální nápad! 55%

Avengers: Endgame (2019)

Tak jsme v kabině Avengers krapet zvýšili hlasivky a jdeme do toho naplno! Druhej poločas právě začíná. Přichází smršť vymýšlení strategie, spousta otázek, moc otazníků, i přes to se nevzdáváme a snažíme se tvořit! Sem tam tvrdej náraz, hrubej faul i pěkná dalekonosná, ovšem všichni vidíme, že tohle nebude žádná prdel! Přichází první červená - bože! Black Widow! To je šílená ztráta a emoce se těžko zastavují! Nicméně to tvůrci týmu musí vzít na sebe, semknout se, aby oslovili i zbytek mančaftu, kterej je samozřejmě potřeba proti velké přesile a vrátili ho zpátky do hry! Kapitán protihráčů je hrozný prase! Stejně jako v prvním poločase nehraje podle pravidel! I přes to si dává naše tři největší persony s přehledem a dělá si s nima prakticky co chce! !I když nám dochází dech, naštěstí naděje umírá poslední!.... Zbytek týmu ožívá a vrací nás zpátky do hry! Už není žádná defenziva, teď jde jen o tlak na soupeřovu svatyni! Důležitý je udržet poklad ve hřa a dopravit ho tam, kam patří! To co se děje na konci zápasu, to je masakr!!! Je to na ostří nože, sekyry a kladiva, je to na krev, je to dechberoucí boj, kde pot teče proudem po každým z nás, je to bitva, JE TO VÁLKA! Něco, co jsme snad ještě nikdy nezažili! Blíží se poslední minutky této strhující podívané a chybí opravdu jen kousek!!! Dej to! Dokážeš to!!! Ozývá se z davu lidí na našeho železnýho tvůrce hry! On už je na dně sil, nemůže, padá, opravdu sotva stojí na nohách... Ovšem tam někde v hlouby dušičky ožívá! Jakoby se mu svět zastavil před očima! Tak pojď! Dáš to!!! Oooolééééééé! Je rozhodnuto!!! Konec! EndGame! Cesta celým pavoukem byla strastiplná, mnohdy bolela, ale hlavně to byla jedna obrovská mega zábava!!! I přes to, že to stálo některý naše nejvyvolenější život, že se přišlo o tvůrce hry, tak závěrečná rozlučka s naším kapitánem byla nevšední, plná dojmů, jedinečná a hlavně k nezaplacení!!! Jsem plnej všeho!!! Jsem naprosto uchvácenej!!! Jsem hrdej, že jsem byl součást týmu a že jsem s tou partou mohl prožít něco tak velkolepýho!!! Nádhera! Děkuji týme Avengers!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 95%

Poslední zúčtování (2018)

Dave Bautista se snaží o něco podobnýho jako tenkrát kdysi jeho kolega "The Rock". Lepí se do akčních béček co to jde a není to na zmar! Je mu čistejch pade a asi už nemůže čekat zázraky kariéry jeho herectví a filmařiny, ale i přes to si střihl celkem solidní role od Marvelu ve Strážcích galaxie a teď nedávno miniroli v přetočeným kultu Blade Runner. No a teď tohle... Poslední zůčtování! No nevím, ale mě to prostě vrátilo zase zpět do 90ek a zase jsem byl hodinku a půl ten malej kluk co věřil na hrdiny! Akce, bitky, střílečky, cesta za vysvobozením, no prostě jako tenkrát KURVA KLASA! Chci ocenit i seskok na motorce ze střech tribuny, ten byl geniálně zachycenej, i když vlastně celá ta honička na mašinách byla supr! Prostě béčko za čtverku! 70%

Vánoční koleda (2009)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film prostě patří k vidění do každých svátků Vánoc! Animace je nádherná, prostě přesně ta Zemeckisova, hudba Silvestriho jak jinak než famózní, časová stopa ideální, no a příběh? Až díky své manželce vím a znám příběh duchů Vánoc minulých, současných a budoucích! Je to nádherný a u těchto nejradostnějších svátků v roce, je tato pohádka k nezaplacení! 80%

Spy Game (2001)

Tony Scott, tak jak jsme ho znali a hlavně jak jsme ho milovali! Jeho rukopis je zřejmej a už teď mi jeho filmy chybí! Spy Game od samýho začátku diváka nenechá vypnout, stále ho drží v napětí a závěrem luxusně graduje! Budování příběhu a sourodost Brada a Roba je geniální! Všichni, kteří mají rádi filmy o agentech, by měli tenhle kousek vidět! Kdo neviděl, tak šup do toho, stojí to opravdu za to! Tony, odpočívej v pokoji! 80%

Týpci a zbraně (2016)

No kdo by to řekl po přečtení jmen dvou hlavních postav?! Teller a především Hill nejsou opravdu žádný vydařený existence vyplivlý z Hollywoodu, proto nedůvěra byla na místě. Jenže! Todd Phillips natočil a napsal poutavej kriminální biják s nádechem komedie, skvěle to podal a parádně naservíroval. Ti dva týpci a jejich zbraně si to zaručeně užili a hlavně diváka bavili! Když sečtu jedno s druhým, vychází mi čtyřhvězdičkovej nášup! 75%

Bezpečný přístav (2013)

Nenáročnej film dělanej přesně pro večer prožitej u bedny vedle manželky. Romantika solidní, obsazení průměr, ovšem ta koncovka a rozuzlení z mysteriózního pohledu u mě zafungovala na jedničku a příjemně to vše završila. Za mě nečekaný, i když moje žena to věděla ještě než se ve filmu vůbec něco řeklo... Holt neumím jako ona číst mezi řádky! 70%

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Čekal jsem to trochu jinak natočený, asi víc postupně. Proto prvně ten velikej incident, pak následky. Clint to udělal naopak, děje i mírně proložil a tím určitě Zázrak na řece Hudson znázornil dokonaleji a zajímavěji! No a když si do pilotní kabyny a hlavní role hrdiny Sullyho vezmete takovou personu jako je Tom Hanks, kvalita je zaručená! Supr vědět něco o této události! 80%