Gauneři (1992)

A pak, že v tý televizi dávají hov... Při brouzdání mezi TV programy jsem zahlédl nezaměnitelný obličej Q Tarantina. Nebylo co řešit. Kde se tenhle filmový nadšenec, blázen a génius namotá, tam je vyhráno. Že jde o jeho film jsem prohlédl poměrně brzy. Jedná se totiž o jeho klasický rukopis. Představení postav, jejich hloubka. Vynikající nabroušené dialogy a atmosféra, kterou umí navnadit právě Quentin. Film o nevydařené loupeži odehrávající se z velké části na jednom místě vás prostě strhne. Obsazení jako vždy silné a to ne jen jmény, ale i hereckým uměním. Jediné co mě trošku mrzí je to, že kdo je krysa se ví hned. Záměrně. 75 procent.

Ip Man: Poslední boj (2013)

Další z filmů o panu Ip. A opět se jedná o povedený snímek. Pana Ipa potkáváme v poslední kapitole jeho života. Je takový jakého znám z trilogie s Donnie Yenem. To, že tu "má jiný obličej" mi vůbec nevadí. Je to opět ten naprosto vyrovnaný, na všechny hodný a spravedlivý pán. V dnešní době vidět takovou postavu a myslet si, že třeba taková fakt byla je docela fajn. Příběhově tedy sledujeme několik posledních let jeho rozvážných kroků. A jak jinak musíme mu fandit. Akce není moc, ale když na souboje jeden na jednoho přijde, jsou vynikající. Jen finální souboj by si možná zasloužil více epičnosti. Další návštěva do života pana Ipa si zaslouží pozornost podobnou, jako má Donnie Yen a jeho filmy. V komentáři jsem několikrát použil slovo "pán" . A to hlavně proto, že jestli si někdo toto oslovení zaslouží, je to právě Pan Ip. 72 procent.

Plán útěku 3 (2019)

Opakuji co jsem řekl už mnohokrát. První Plán útěku beru jako samostatnou kapitolu. Další dva filmy klidně jako pokračování sebe sama vezmu v potaz. Dostává se mi tudíž do ruky a před oči čistý béčkový průvan. V hlavní roli mám svého oblíbence a v určitým slova smyslu vzor. Co víc si přát? Pokud do toho jdu přesně s tímhle, tak vlastně téměř nic. Sly kosí svoje nepřátelé sebevědomě, tak jak ho známe. Občas udělá něco alá John Rambo a to pak srdce zaplesá. Navíc se dočkáme mírného překvapení, které si u filmu se Stallonem snad ani nepamatuji. Příběh je bloboučký a ostatní postavy za moc až na Bautistu nestojí. Co musím vytknout je hrozně laciné a protivné prostředí. Přesto jsem se díky svému dětskému hrdinovi vrátil o pěkných pár let zpátky. A díky tomu si tu 4tou hvězdu s radostí dám. 72 procent.

Hříšníci a svatí (2010)

Začnu hned s tím, co často vyčítám filmům, kde se jede v tandemu. Chci u parťáků cítit, že by jeden pro druhého udělali maximum. Že když bude třeba, ponesou ho v poušti na zádech a vlastním tělem udělají stín. Tady to přesně funguje. Johny Strong je prostě sympaťák a nejde mu nefandit. Když drží kvér víte, že jemu se nic stát nemůže. Kolega je sice v akci nevýrazný, ale není na obtíž. Navíc mu přesně věříte, že když ví, že ho doma čeká rodinka, nepůjde do ničeho po hlavě. Akce je natočená fajn a dává smysl. Jasně kluci na druhé straně tábora se chovají někdy pitomě, ale to už k žánru neodmyslitelně patří. Jediné co mohu vytknou je to, že jsem se do děje dostával tak nějak pomaleji. Ale zhruba od prostředku stopáže už to šlo samo. Za mě pohodových 70.

Bright (2017)

Strašně zvláštní film. Po řemeslné stránce si troufám tvrdit, že jde o špičku. Atmosféra světa, ve kterém se příběh odehrává je výborná a dýchá na vás stejně tak sípavě a chraplavě, jak je vše nehostinné. Jenže filmy jsou o hercích. Will Smith film táhne co se dá a je opět výborný. Bohužel platí to, jak je to často v životě. Ve dvou se to lépe táhne a v jednom prostě neutáhne. Parťák Willa je strašně nudný. Chemie mezi nimi neexistuje. Doopravdy ne. Přitom by stačilo víc využít komediální um WS. Když porovnám holčinu pravě z Brightu a mladičkou M Jovovich z Pátého Elementu jsou to dva naprosto odlišné výkony a dojmy na diváka. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale jedním dechem dodávám že až na střípky z filmu jsem se ani nijak nebavil. 55 procent.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Určitě je to fajn snímek, který už před X lety naznačoval, co se může s Marvelem pod dohledem Kevina Feigeho stát. Může to být velké, bobmastické a zdálo by se , že nenapodobitelné. Neuvěřitelný Hulk ale takový ještě úplně nebyl. Něco mu k téhle metě chybí. Obsazení je super a hlavně Tim Roth mě sakra bavil. Lokace a především ty z první poloviny filmu jsou super. Děj ale jakoby postrádal onu osudovost dalších Marvel filmů. Kolem a kolem jako tehdejší rozjezd to muselo být hodně slušný. V době kdy píšu komentář, už je ale film lehce nahlodaný zubem času a ten je sviňa nemilosrdná. 69 procent.

Tichá msta (2017)

Zdejší hodnocení mi jak to tak bývá, slibovalo něco mezi průserem a příjemným překvapením. Nakonec je z toho naštěstí ta druhá možnost. Oblíbenec Antonio v klasicky béčkovitém příběhu jde cestou od rány osudu, přes trestání sebe sama, zocelení těla a duše až po rozuzlení. Odpověď na otázku kdo, je poměrně překvapivá. A na otázku proč, vzhledem k ranku kam film spadá, víc než dobrá. Bandymu role v pohodě sedla a klidně si ho dám v podobném obsazení znovu. Potěšili mě souboje, které byly dle mého názoru dobře natočené a ty rány prostě bolely.Vzhledem k tomu, že Banderas je prostě srdcovka, musím něco přihodit a tu 4tou hvězdu dát. 70 procent.

Mezi vlky (2011)

Film si dle mého zasloužil daleko víc vyždímat z potenciálu, který mohl mít.Námět je totiž fajn. Zmrzlá pustina a celé prostředí doslova sršící beznadějí taky. Liam ve vynikající herecké formě a ostatní postavy se taky činí. Tak proč to nefunguje, tak jak si asi všichni přáli? Do jisté míry za to může konec. Nesouhlasím s tím, že je vyloženě promrhaný. Protože někdy to, že se ukáže méně, dožene fantazie tak, jak by to nezvládl sebelepší filmař. Mě zde spíše chyběla nějaká předfinální 15 ti minutovka, kdy vlci nahánějí samotného Liama a vy s jeho postavou doslova splynete. Pak by mohl přijít naservírovaný konec. A tehdy by moje fantazie jela na plné obrátky. Takhle to sice bylo fajn ale ne něco, co by mě nutilo zavřít ústa až při titulcích. 70 procent.

Centurion (2010)

Prvních 20 minut mě dost bavilo a říkal jsem si, že vzhledem k délce filmu to musí být vysoké hodnocení. Od chvíle kdy se ale začalo utíkat, šla zábava dolů. Ve filmu vlastně sledujete únik jedné skupinky lidi před druhou. Na to, že se jedná o vojáky, vzdali jakýkoliv odpor neskutečně snadno. Takže Římané prchají, aby když jich zbyde hrstka, se pronásledovatelům postavili. Jedná se poměrně o krvavý film, kde se válka ukazuje v celé nahotě a to je jediné plus. Jinak jde o nudou podívanou, kdy čekáte kdy se přestane utíkat. 60 procent.

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles (2019)

Čekal jsem všelicos. Od úplný blbosti po blbosti pro fanoušky. Jenže cowabunga! Ono je to vlastně přesně tak dobrý jak jen snílkům může napovědět název. Batman a jeho svět je takový jak ho známe. Želváci až na pro mě nepovedenou podobu taky. Nejvíc baví Majký společně s Robinem, kdy jejich hlášky dostanou i chlapa na prahu pěta30ky. Leo naštěstí neprožívá další vůdcovskou krizi a Donnie s Rafem taky klasika. Příběh je na pomezí mezi filmem pro dospělé a mladší ročníky. Oni jednu skupinu rozhodně neurazí. Nebýt toho, že jsem si na podobu želv musel dlouho zvykat, dal bych asi i to fanouškovskou pátou hvězdu. Takhle zůstanu na 4ech a 80 procentech.