Temné hlubiny (2018)

Klasické béčko o které by člověk jen stěží zavadil nebýt JCVD a Dolph v hlavních rolích. Tedy s Dolphem opatrně tam to až tak neplatí. Jeho role totiž velká není i když kus práce odvede a v ději má důležitou pozici. Zbytek castingu už je špatný a graduje to ženskýma rolema. Obě holky jsou pěkný, ale hledání hereček snad muselo proběhnout vedle castingu na porno. Jak dámy chytí do ruky kvéry vypadá to nechtěně směšně. JCVD zde v bitkách předvede to na co už asi má. Někdo může říct, že to je málo, ale aspoň máte pocit že se rve on a ne kaskadéři. Přestřelky jsou nezajímavé a strašně mě vytáčí, když jednou nabušenej agent netrefí vrata od stodoly a vteřínu na to snad umí mířit za roh. Jinak to ale utíká a člověk se nenudí. V závěru malý zvrat, který nepůsobí úplně blbě. Pokud jste na těchto pánech vyrůstali dejte tomu šanci, jinak to ale nemá smysl. 55 procent.

Into the Badlands - Fénix přichází (2018) (epizoda)

Škoda létání na lanech, ale asi si na to musím zvyknout. Jinak hrdiny nacházíme asi 6 měsíců po závěru druhé série. Rozjíždí se nové příběhové nitky a jiné volně pokračují. Spousta akce, litry krve a jedno fajn překvapení. 70 procent.

Velká čínská zeď (2016)

Pastva pro oči. Pohled na to celé vás nechci říct uchvátí, ale určitě každý uzná, že všechny ty barvičky a obrázky co se před vámi mihotají jsou fajn. Jenže tam tak nějak končíme. Příběh je šíleně slabý, postavy dejme tomu. Pedro pascal jako vždy super. Matta prostě nemusím,ale dejme tomu. Je vidět, že ty prachy do toho natřískaný jsou. Ať už do hereckého obsazení nebo zmiňovaného vizuálu. Jenže to prostě nestačí, když zbytek nestojí téměř za řeč. V rámci zábavy s vypnutým mozkem to obstojí a dávám 65 procent. Kdybych ale myslel, že si na film ještě někdy vzpomenu to asi ne.

Tomb Raider (2018)

Celé je to dělané až příliš jednoduché a až příliš pro masy. Neříkám, že to je špatně, průšvih ale nastává v momentě, kdy ze strachu že se někomu nezavděčíte, nezkusíte alespoň něčím překvapit. Vše je tu jasně dané a jede v předem vyjetých kolejích. Děj vlastně odhadujete až příliš brzy a postavy jsou jen černobílé. Výjimkou je jen samotná Lara. Z městské rozmarné slečny je z ní během chvíle dobrodruh, za pět minut rambo v sukni s lukem v ruce a končí pomalu jako brutální Nikita. Ale abych jen nekritizoval. Mě ty necelý dvě hoďky utekly jako voda. Efekty jsou fajn, film nemá vyloženě slabou chvilku a nepokrytecky přiznávám, že to a hezká baba v tílku mě na těch 65 stačí.

Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

Když si na seriál vzpomenu vybaví se mi dvě věci. Kocour, který když dostal šanci neměl konkurenci a pak pěkná bloncka, v hlavní roli. Celkově se určitě nejedná o nějakou hrůzu. Bohužel ani nevím jak to celé skončilo, ale slušných 65 si to zaslouží.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Tenhle film může mít problém s tím, jak k němu přistoupíte. Pokud k Tarzanovi přistoupíte jako k akčnímu velkofilmu, asi vás zklame. Já se někdy v první polovině přepl na dobrodružnou pohádku pro pokročilý a dost mi to pomohlo. Určitě bych ale pozměnil to jak byl film vyprávěn. Jasně že většina lidí zná legendu o tom jak T vyrůstal s opicemi apod. Přesto bych ale místo flashbacků volil v první třetině "origin" a ve zbytku bych odvyprávěl film, který jsme viděli. A klidně ať se 10 minut přidá. K oběma postavám by totiž měl člověk tak nějak přilnout. Potíž je pro mě právě v tom, že jsem si k T ani J nenašel cestu. Jinak se na to ale dobře dívá a když LoT dáte šanci, celkem příjemně to celé uteče. 70 procent a těsná 4tá hvězda.

Cobra Kai (2018) (seriál)

Pokud si zadáte na wikipedii slovo překvapení, mělo by vám jako Synonymum vyskočit Cobra Kai. Kdesi na internetu jsem se setkal s trailerem na tuhle sérii od youtube a vypadalo to hodně divně a maximálně zbytečně. Jaké překvapení bylo když jsem se podíval na zdejší hodnocení. A to ještě nebylo nic v porovnaní s tím jaký šok předložil seriál jako takový. Začnu tím, že první díl z původní trilogie mám určitým způsobem rád, ale nějakým extra fanouškem nejsem. Takže nostalgie ano, ale rozhodně není hlavním hnacím motorem. Protože i když se tu po KK často pomrkává a někdy opravdu geniálně, tak to hlavní jsou tu postavy. To jak přebíhají mezi "dobrem a zlem" je neskutečné a minimálně vyumělkované. Johnnymu nejde nefandit, nelitovat ho a zároveň ale víte, že mnohdy až protivnej Daniel má přeci jen pravdu. Nechci to víc rozvádět protože to celé prostě stojí za to aby jste to viděli na vlastní oči. Jediným záporem jsou pro mě občas až vyumělkované konflikty, které se řeší přinejmenším divně a přitom by jen stačily 3 věty na vysvětlenou. Celkově ale dávám 90 procent za parádní práci a neskutečné pokračování po X letech. --- 2. série: Nástup Kreese slibuje, že se nebudeme nudit. Slibuje něco většího. Bohužel to velké přijde až v posledním díle. Co musím pochválit je Zabka. Ten chlap je v posledních záběrech zrcadlem všech chlapů, kterým se v životě něco rozpadlo a rozsypalo mezi prsty. Nevím jak dlouho ten výraz trénoval a jak moc to mělo hrát na emoce, ale na mě to zabralo. ⇒gegina31⇐ ve svém komentáři píše, že si přeje aby původní zápas vyhrál Johny. Já doufám, že tahle postava svůj životní zápas teprve vyhraje. 2. serie 90 procent především za poslední díl.---3. řada nabídne podobné co předchozí. Jen už to nemá wau efekt a tvůrcům se nedaří vymanit se z chyb časů minulých. Jedná se ale stále o výborný zážitek a pevně věřím, že jde o před finále seriálu. 4tá série bude doufám poslední, protože se bojím úpadku. 80 procent pro trojku.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Hele, po tom hejtu a nadávání jsem nečekal skoro nic a hoplá. Ono to vůbec není zlý. Jasně scéna z kostela už tu nebude, ale zkuste si to napodobit nebo dokonce překonat. Na druhou stranu ještě tak hodinu po skončení bych si asi hambáč nedal. Naprostá bomba bylo sledovací zařízení, to mě slušně rozseklo. Příběh je jemně řečeno nic moc, ale postavy jsou opět skvělé. Tedy až na jednu výtku. Julianne Moore byla super a v určitým ohledu i neskutečně až úchylně sexy, ale opravdový záporák ze kterého bych měl lufta mi chyběl. Celkově ale spokojenost a 75 procent.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Po jednom fajn a dalších blbých dílech hraného dua z Gálie je tu návrat ke kořenům. Sice ne tak úplně vizáží, ale charakteristikou postav, prostředí a příběhem určitě. Co se vzhledu týče, určitě nejde o přešlap. Naopak animace Asterixově partě sluší. Postavy jsou zase takové jak je známe z dětství a to prakticky všechny. A příběh? Římani mají zase další geniální plán na zničení poslední, odolávající vesničky a nebojí, tedy vlastně trochu bojí se ho uskutečnit. Co víc si přát. Pro ty z nás co jsme na Asterixovi a Obelixovi vyrůstali je to návrat se vším všudy. 75 procent.