Kmotr (1972)

Mel jsem zde vypsaný rádoby koment na všechny tři díly. Když jsem si to přečetl, zjistil jsem, že to nemá smysl. Buď tenhle skvost uvidíte nebo nemá smysl cokoliv číst ani psát. Snad jen... nádhera, nádhera, nádhera....98 procent

Predátor (1987)

Když může krvácet, může i umřít. --- Když se řekne: Arnold Schwarzenegger, někdo si vybaví Terminátora, někdo Komando, někdo třeba mocného barbara. Já a určitě nejsem sám, si vždy vybavím Dutche s tím kvérem u boku a drsným pohledem v obličeji. Predátor hodnotím nejvýše z Arnoldových filmů hned z několika důvodů. Prvním z nich je námět. Stvoření, které si zaletí na víkendový výlet na naší planetu, jen kvůli lovecký sezóně je vynikající. Jenže u námětu zůstat nejde. Musíte ho umět podat, což se filmu daří dokonale. Je potřeba si uvědomit, že místy jde až o komorní záležitost. A to je i druhý důvod. Minimum postav v prostorách džungle. Ta je sice rozlehlá kam až oko vidí, ale vojáci jsou v ní vlastně v pasti a prakticky se neustále utahuje smyčka v jejich okolí. Myslím, že právě v pocitu takový úzkosti je velký kouzlo filmu a třeba druhému dílu prostě chybí. Jako poslední důvod je pro mě Banda kolem Dutche. Myslete si co chcete o řečech týkající se tabáku nebo vtipu o malejch kundách. Ale kdyz tuhle bandu vidíte s bouchačkama, tak jim prostě věříte, že maj něco za sebou. Nejsou to jen secundanti Arnieho, ale jsou prostě jeho parta. No a kapitola sama pro sebe je sám velkej sviňák. Naprosto top mimozemšťan. A to říkám s respektem k vetřelcům a dalším. Ale na predátora prostě nemají. Celý to prostě ladí a nádech hororovosti tomu dává královskou korunu. 95 procent.

Riddick (2013)

Znáte takový to, že jdete někam na akci, jako třeba třídní sraz a říkáte si: "Ty vole mě se tam ták nechce." A druhej den jste nadšení a jste rádi, že jste prdélku zvedli? Pak je druhá varianta. Týdny do předu plánovaná akce, která se zvrtne v neslanou nemastnou jakožezábavu. A bohužel tyhle pocity mě tak trochu přivodil třetí Riddick. Neříkám, není to zlý. To fakt ne. Ale stejně jako si po nudným večeru vybavíte druhej den ráno maximálně dvě dobrý hlášky z předešlého večera, tak já si pamatuju maximálně tři silný momenty z filmu. Což je na kalibr jakým Riddick je, zatraceně málo. Celý se to tváří, že je to hrozně drsný a že je to vlastně všechno OK. Ale je to místama až moc dlouhý a až uměle rádoby silácký. Navíc momenty kdy jste se chtěli bavit, jsou zvláštně přeskočený. Např kdo nechtěl vidět jak se Dall dostane se Santanovýho sevření? Já ano. Rozbitá držka po střihu na vracející se žoldáky mě nestačila!!! Jistě jsou snímky kde tohle přeskakování funguje, ale tady prostě ne. Nebo jinak. Na mě ne. Celkově to je na úrovni lehce nadprůměrné podívané, ale to mě nestačí. Těšil jsem se na velkej tah a dostal něco kde jsem se vyloženě nenudil, ale žádná super , extra zábava to nebyla. Je mi líto...60 procent

Kriminál (1989)

Sylvester Stallone v chládku po prvé!! Klapka a jedem!! Podle mého názoru trošku nedoceněný Stalloneho kousek. Komu z vás nezamrazilo v zádech když DS vytrhne Franka Leoneho z "idilky jeho domácího vězení". Vítej v Getaway Leone. Už jsem na tebe čekal. - Ať už si ti dva udělali cokoliv, věděli jste, že Sly má průser. Film není klasickým akčňákem tý doby. Charakterem hrdiny ano. Klasický dobrosrdečný pohodář, co se nebojí vzít věci do svých rukou. I charakter hlavního rypáka je super. Slizkej Donald, kterýho by jste nejraději nahnali do sprch s klukama z bloku G4. Dozorci si zasloužili fakt hnusnou smrt a mezi nima jeden dobrák. Jenže zbytek se jede tak trochu jinak. Frank cítí bolest. Má opravdové city. Bolí ho ztráta kamaráda a bojí se o ženu. A na to film hraje. V prvních dvou částech se rozjíždí místy až psychologické drama. Scéna s demolicí auta, hrozby týkající se Leonovi milé a několik dalších silných momentů. Pointa naplnit Slyův pohár trpělivosti je cítit každým krokem. V cestě kdy se Sly proměňuje v nezlomitelného, později v naprosto zničeného a nakonec ze země se sbírajícího hrdinu navíc Sly opravdu skvěle hraje. A to si nenechám vymluvit. Pokud se emoce z obrazovky dostanou i k vám do pokoje je to minimálně v pořádku. Když se film přehoupne do poslední části, tedy k tomu kdy pohár přeteče, sklouzne to ke klasické akci. Ale i ta baví. A vy Frankovi držíte palce. A když to dokáže máte pocit, že jste to dokázali s ním. 92 procent za přenesení emocí mě přímo k nohám a skvělou podívanou s mým nejoblíbenějším hercem.

Zaklínač (2002) (seriál)

Za dávných časů, kdy domácnostem vládly televize. Za časů, kdy televizím vládly legendy jako Herkules a Xena. za časů kdy byl ještě daleko LotR a GoT. Jsem jednoho večera učinil rozhodnutí. To rozhodnutí bylo se odvážit a v tom věku udělat nemožné. Chvíli se zastavit a z CT2 ihned nepřepnout. A dostalo se mi velké odměny. Nadávky, krev, prsa!!! Zaklínač v tý době nabízel mnohem dospělejší pohled na svět fantasy. ....Když jsem se po letech k Zaklínačovi vrátil sám jsem se nestačil divit. Bavil mě minimálně podobně jako kdysi. Což přiznejme si není pravidlo. Fantasy mám rád a i když některý díly seriálu nudí, tak to vynahradí slušná zábava jindy. Navíc je příjemná změna, když odpadá taková ta velkolepost. S tím souvisí i pochvala prostředí, ve kterým je to celý natočený. další silná součást je i hudba. 90 procent za velmi dobrou zábavu ve fantasy žánru. EDIT: 28.3.2014 Po sjetí všech dílů v naprostém klidu a během tří dnů, přidávám pátou hvězdu.

Simpsonovi (1989) (seriál)

První kostrbatě kreslené díly se zaměřením na výrostka Bárta mě bavili jako prcka. Kdo ví, kde by Simpsni dnes v popularitě byli, nebýt geniálního tahu a reakce na "stárnutí" diváka. Do popředí totiž přešel křupan a opilec Homer. Ve skrytu duše naprostý dobrák. Jinak ale Homerů potkáte všude doslova hromady. Takže ukázat si přesně takhle by to udělal ten, nebo ten ve vašem okolí není problém. Homer od já nevím kolikáté řady nemá konkurenci. Ostatní postavy jsou okej. Občas zabodujou hláškou, skečem, nebo i vteřinou na obrazovce. Jenže v tom je troška kámen úrazu. Celou epizodu dokáže utáhnout především Homer. Ostatní musí mít kliku a dostat hodně dobrou epizodu nebo se prostě nudíte. Bárt si to ještě dává, protože rośťákovi prostě můžete dovolit dost věcí. Marge občas tu kliku má a dostane hodně slušnej díl. Doslova mučením jsou pak pro mě díly s Lízou a Krustym. I proto už dnes tolik nejsou zaměřeny na jednoho člena rodiny a tje dobře. Žlutá rodinka tak jede dál a na konec to zatím nevypadá. A je to dobře. Pobavit totiž stále umí i po těch letech víc než slušně. 90 procent.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Pokud by se měla volit nejsilnější (ne nejširší) postava seriálů, volil bych Erica Cartmana. Ten kluk je prostě boží. Kouzlo je v tom, že ten sviňák prostě nemá zábrany. A tak problémy řeší přesně tak, jak bychom je řešit chtěli my, ale nemáme na to jeho koule. Máme prostě morální zábrany. Co je ale neuvěřitelný je to, jak se autorům daří přenášet globální problémy do prostředí maloměsta a skládat je pod nohy několika málo postav. A ty je řeší prostě zase podle sebe. A nebo ne? A právě v tom je kouzlo seriálu. Ukazuje naprostou retardaci společnosti. Kolikrát už sem viděl v seriálu naší malou zem. Kolikrát už sem se neubránil srovnání se společností jako takovou. Ukázka toho jak moc idiotský rozhodnutí dokáže člověk udělat. SP ale nechce poučovat. Chce bavit a rejpat. A to se mu daří skvěle. Stan: Cítím se jako kretén. Eric: Ale Stane. To bude tím, že jsi naprostej kretén. Za Erica a Butterse 90 procent.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Je až k nevíře jak dlouho může být něco vtipnýho tolik let. Prakticky od prvního dílu, po já ani nvm kolikátej, je furt sranda Charlie a jeho děvkaření. Clověk nevěřícně sleduje co se stavá z Alana. Z ňoumy idiot a z idiota zoufalec. Ono komu by nehráblo v prostředí, kde bůh dává jen jedním směrem. Naštěstí ten provokativní parchant většinou i bere, takže v reálu se tohle snad (mě) stát nemůže. Můj favorit je ale Jake. Ten borec je téměř vždy dokonalej. Ze začátku milej troubelín. Později roste do takovýho zvláštního blba až je z něj totální pablb. Jenže mě prostě baví. Další silná (ve všech slova smyslech) postava je Berta. Uklízečka bez které by tenhle seriál přišel o dost. Po osmé sérii se nám ancábl obbnění a odejde hned hlavní tahoun. CH S přepískne jeden z alkoholových večírků a má padáka. Na jeho místo nastupuje Ashton Kutcher. A něco vám povím. Charlie je mrtev ať žije král Ashton. Ne nejsem fanouškem pana sladkého, ale roli, kterou vzal ve 2aPCh jede dokonale. Za pár slabších epizod nedám 5hv , ale pouze 4. 85 procent. *** Má to 4 nohy, je to zelený a když to na vás spadne ze stromu, tak vás to zabije co to je? Nevím Jaku. Kulečník!

Šestý smysl (1999)

Shyamalan, Willis,, Osment jako tři kouzelníci. Všichni tři ukazují vrcholné číslo. Manéž je potemnělá, místy děsí. Opravdu děsí. Ne že se leknete, ušklíbnete a díváte se dál. Zamrazí vás do morků vašich kostí. Díváte se a myslíte, že vidíte všechno. Černá je přece černá a bílá je prostě světlá. Ani jeden se nesnaží lacině odpoutat vaší pozornost. Naopak vás nabádají ať se díváte na jejich číslo víc a víc pozorně. A pak to přijde...Bílá tmavne.. Černá už zase tak neděsí. Ne, černá se jeví jako přátelská a naopak to co ještě před chvílí se zdálo jako nadějné zhasne a bílá už není nikde. Kouzlo dokončeno... Potlesk a nadšení!. Bylo to děsivě. Nádherně děsivé. Po odkrytí kouzla budete jen mlčky sedět a nevěřícně zírat. Příště až vám půjde pára od úst se raději štípněte... 99 procent. Nádhera...

Ninja (2009)

Posaď se můj žáku. Mám pro tebe speciální úkol. Býval zde čas, kdy bojovníci mívali slávu,čest a byli uctíváni. Byli velebeni a svět je uznával. Dnes jsou tyhle časy nejspíše pryč. Ale hrstka vyvolených nese vlajky bojovníků dál. Někteří jsou jíž starší, ale statečně se rvou. Velcí válečníci jako Sly, Van Damme nebo Arnie už tu nebudou dlouho. Jiní občas ze zmaru doby udělají hloupost jako třeba Bruce ve filmu, který se bojím říct nahlas. Je to na vás. Ty Scotte, tví bratři ve zbrani Vin, Jason, Rock vy můžete vrátit časy hrdinů zpět. Vydejte se se tedy na cestu. Na cestu plnou nebezpečí v podobě komedií. V podobě blbejch komedií a ještě horších komedií. Vydejte se na cestu sice trnitou, ale na úspěch čeká mnoho lidí. Nebude to snadné, ale vy to dokázat můžete. Vraťte akčnímu žánru jeho tvář. Ano přesně to se zde děje. Svině je prostě svině. Klaďas je charakterově bezchybnej, ale když se rozlobí, tak bude prostě zlej! Já dám filmu 70 procent za jasnou snahu pomoct akčnímu žánru. Hodně štěstí mý synové. 70 procent.