Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Gannicus je borec. Jednoznačně sympatyčtější postava než sám Spartakus od druhé série. Jeho krédo, že z čeho se nevychlastá z toho se vyšuká je dobrej kontrast ke Spartakovi samotnému. Škoda, že se musí zamilovat blb. Prequel není zbytečně natahovanej. Odsejpá to, baví to. Závěrečnej masakr v aréně je prvotřídní. Ale zase u mě osobně spíš vyhrávají zákulisní tahy, který prostě tvořej kulisu. Možná občas lepší než první série a určitě lepší než druhá. 95 procent.

Spartakus (2010) (seriál)

To s čim přišel Spartakus bylo odvážné. Pokusil se totiž představit iluzi o tom jak to mohlo tenkrát vypadat. Nechytil do rukou jen klasickou látku z dějepisu a pohádek. Vzal si do parády celý svět, který se kolem hlavního hrdiny točil. Nechal ožít Řím a jeho okolí. Nechal ožít jednotlivé čtvrti, jednotlivé domy a postavy v něm. Nechal je žit svým vlastním životem. Nechal je hlavně o svůj život bojovat. A teď nemyslím arény. I když boje v nich jsou pro mne lahůdkou.Hodně slušný choreo plus trocha komiksu. Mimo arény totiž často probíhají boje mnohem zajímavější. Boje o moc, o peníze nebo třeba o nadvládu nad určitou postavou. Nositelé těchto životů budete milovat i nenávidět. Budete přát tu nejkrutější smrt všem sviním, ale už v momentě jejich smrti budete vědět jak moc vám budou dál chybět. Když něco dobře dopadne budete křičet radostí, ale zároveň se těšit na další průser. A závěrečný masakr? Tak jdem! Proč ne!..... 99 procent *** Druhá série 80 procent. ***Třetí je zpět na téměř stovce. Škoda toho, že člověk zná dějepis. Takže sice chce věřit do poslední minuty, ale ví, že tohle neklapne. Závěrečný řady jsem se bál, ale nakonec jsem dostal fantastickou podívanou. Několik zvratů, vynikající bitvy a mnoho dalšího. 99 procent.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Podle mě tohle každej zná. Vracíte se někam ať už na místo nebo v čase s pocitem nebo spíš přáním, že to bude třeba jako dřív. Že si tenhle den, víkend, týden užijete, tak jako tehdá. Nasadíte masku štěstí a jdete na to. Chvíli to funguje a vy si to užíváte. Pijete, blbnete smějete se. prostě na chvíli máte ten život, který už vám nepatří. Průser ale je, že ať chcete nebo ne, tak vás váš kostlivec ve skříni nakonec dožene. A je jedno jestli ještě tam, druhý den v kocovině nebo třeba za týden. Je škoda, že tenhle film se tváří jako hrozná prča. Jedná se totiž o poměrně zajímavou sondu do nitra (ne)šťastníků legendárního zájezdu. 70 procent.

Sněženky a machři (1982)

Kam se hrabou rafťáci, snowborďáci a další zástupy jakožeFtipnejch záležitostí. Jasný zasmějete se, ale za půl hoďky ani nvte, že jste se na to koukali. Kdežto konec SaM ve vás vždy zanechá takový to prázdno a lítost nad tím, že už to končí. SaM jsou prostě legendou v daném žánru a hrdým vlajkonošem ceských teenagerovských komedií. 85 procent

Kabát: 2003 - 2004 (2005) (koncert)

Tady nahoře je to jen hnusný Bahno, takže pojďme na vlak. Zaveze nás do pekla kde se sudy válej. Bruce Willis nás tam zve do svýho cirkusovýho stanu na tequilu. Je tam jen s Kalaminty Jane a už ho to nebaví. Jen opatrně ať to nepřepísknem nebo nás to jednou všechny zabije. Tahle párty to je síla. Ale užijme si tenhle jeden den, protože v dálce pluje Stará Lou na Lady Lane. Elvis taky vybíhá a znáte to prase. Druhej den jsme Všichni na palubě a jen se ohlídneme. Elvis to zase přehnal a kvůli němu nám shořel náš dům. Blbec jeden. On to ale Šaman předpovídal, že to dobře nedopadne, kór když s nim kalil i sám Satan. No nic jdeme do podpalubí. Je tam bar. Sice starej, ale furt dobrej. A navíc je dneska ve slevě Frau Vogelrauch. A co si budeme povídat. S ní je to vždycky velká Pohoda. Kam že to plujem? Křikl někdo a kapitán lodi přísným hlasem, že prej za jeho Tetou do Colorada. Nikdo jsme si nechtěli hubu spálit, takže jsme jen souhlasně přikejvli. Porcelánovejm prasatům z první třídy došlo pití a měli žízeň. Tady u nás dole v dole jak se nejchudší třídě říká, toho je naštěstí dost. Už nějakej čas víme, že kapitán Láďa pluje tedy na sever, ale nám je skvěle. Vždyť jak po levé, tak po pravé ruce mám moderní děvčeeee!!! 100 procent za kabát v nejlepší formě.

Red 2 (2013)

Jestliže tu všichni vyzdvihují J. Malkoviche a poměrně zaslouženě, protože jeho grimasy film obohatily, tak já fandím H. Mirren. Protože jestli ze všech postav nějaké věřím, že je elitní nezastavitelnej zabiják, tak je to BW a pak právě tato dáma. Kdo z nás by nechtěl takovou babičku? Co bych tak dostal k vánocům místo autíčka? Granát, neprůstřelnou vestu nebo kdybych byl fakt hodnej, tak speciální výcvik? (Nedokončil bych ho) Každopádně HM filmu dodala vtělesněnou eleganci. Ostatní z týmu si kroutí přesně to co se od nich čeká. Jen Mary-Louise Parker.. Já nvm kolik let uběhlo od událostí jedničky, ale její přerod ve strašně akční paničku mě neseděl. Furt nvm jestli tam byla geniální nebo opruzácká. Přikláním se k variantě dvě, ale tak nějak tam prostě byla. RED 2 jako celek byl solidní frčák a fandy žánru minimálně nezklame. Mě potěšil a 75 procent si zaslouží. Willis si u mě napravil reputaci po sračce jejíž jméno psát ani nebudu, abych neurazil předchozí díly.

Pot a krev (2013)

Jeden z těch filmů, kde můžete dát klidně silný tři hvězdy a nebo taky pět a všechno bude v pohodě. Film mě bavil prakticky od začátku do konce. Prakticky neustále se něco děje. Trošku mě mrzí, že třetí do party neměl taky výraznější obsazení. Jediný na co si vzpomenu časem je,že zde hral W,J a ten co jako jedinej černoch na světě má malýho šulínka. A ještě zakroucenýho. Nejspíš je to mnou, protože já nejsem zrovna znalec, ale stejně. Při pohledu na zbytek obsazení je tohle slabčák. Každopádně film utekl krásně rychle a už po hodině jste měli pocit, že je za vámi víc, než nabízí drtivá většina dnešních rádoby zábavnejch filmů. A navíc naprosto nenásilně. Já se bavil víc než dobře, takže 72 procent.

European Poker Tour (2005) (pořad)

Jakož to amatérský, ale vášnivý hráč pokeru, musím říct, že tenhle pořad umí i učit. A jasně dává za pravdu těm, kteří tvrdí, že je poker dovednostní hra. Různé rubriky a rozhovory s hráči. Dále pak rozbory určitých hand samotnými aktéry. Prostě špička. Navíc povedený CZ komentář. Tedy minimálně narozdíl od konkurenčních TV. Jen upozorňuju. Jestli máte doma 100 000 a nevíte jak je utratit na EPT nejezděte. Není to tak lehký jak to vypadá v TV. Neodpustím si dodatek. proč se na to dívá a hodnotí to jedinec, který k pokeru nemá vztah?

Sezóna zabíjení (2013)

Pokud chcete dobrou akci - dostanete drobky. Pokud chcete psychologickou rozebíračku dostanete hrozne málo. Jestli jdete po nějaký tý šikaně- dostanete pár slušnejch kousků. Jestli máte rádi hodně zbytečnejch keců, tak neváhejte. Film se vám snaží dát všechno, ale ve finále jste nedostali prakticky nic. Ale i přesto se na to dá v pohodě dívat. 59 procent

Blade Runner (1982)

Začátek, nuda ... nuda....nuda ...konec. Asi bych nemel dohánět resty.... Ten film za to nemůže to já. Snad....