Ve jménu krále (2007)

Ale no tak... Kdo dá Uwemu víc jak jednu hvězdu není cool? Ruku na srdce. Je stovky daleko horších filmů a tenhle si tohle hodnocení dost nezaslouží. Takže pro ty, kteří film ještě neviděl a náhodně na něj narazili, dále pro ty, kteří film už ohodnotili aby měli další fajfku, ale film neviděli a v neposlední řadě pro fanoušky JS a žánru: Ztlumte přemýšlivou část mozku, ale úplně ji nevypínejte. Naopak zesilte tu s představivostí (občas je to laciný) a v klidu si nehledě na místní osazenstvo užijte žánrovku se slušně se mečem ohánějícím Jasonem. 65 procent za film + 9 procent za obsazení. Suma sumárum 74 pr.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Král jednoho z mých neoblíbených žánrů. Parodie opravdu nemusím. Už proto, že většinou nejsou vtipné ale dementní. Výjimku tvoří snad jen lepší momenty série Sc. Movie a Připoutejte se prosím. Oba Žhavé výstřely jsou ale o pěknej kus dál. Jako škvrně jsem se smál přelézání zdi, později hození nábojů a dneska hláškám, které jsem dřív nechápal. ---Jedna hláška tu stejně vládne všem: První kdo umře prohrál! --- Jak jednička, tak dvojka mají jen jednu chybu, za kterou ale nemůžou. Cz TV stanice si vybraly pár věcí, který opakujou do zblbnutí a tím ubírají hodnotu těchto pokladů. 92 procent.

Země policajtů (1997)

Další z amerických městeček, které se na venek tváří idilicky. Nebo alespoň mělo tvářit. ... Herecké obsazení famózní, kamera super, scénář slušný, respektive některé rozhovory jsou trošku kýčovitý, ale nevaděj. Teď se trošičku vrátím k první větě. Mě trošičku chyběl právě onen pocit. Myslím pocit dokonalého městečka. Možná ani nebyl záměr takový pocit navodit, ale podle mě přesně tohle chybí k lepšímu hodnocení. Jasně, stejně bychom tušili, že tomu tak není, ale takhle jsme to vlastně přímo věděli. Dále by se mi líbilo kdyby na konci Slyovi přijel krejt záda spíše De Niro, který byl do případu tak zapálený, ale najednou se tak nějak divně stáhl, než Liotta, kterej měl prostě ujet. Vrátím se ke Slyovi. Ten si vystřihl podobnou roli jako v Rockym. Nechal si tak trochu srát na hlavu než mu došla trpělivost. A preci to bylo jiný. Podle mě zde Sly ukázal všem, kteří tvrdí, že hrát neumí to jakým Panem hercem je. 65 procent

Nelítostný Parker (2013)

Muselo to vypadat asi takto. ***Kamarád rejži: Prosím tě, chci se vyspat s JL a tak sem ji slíbil, že ji dohodím roli ve tvým filmu. Můžeš ho třeba zbytečně prodloužit o půl hodiny a dát ji ňákou roli? To je dobrej nápad ne? Rejža: jo jasně, super nápad!*** Jenže to mělo vypadat spíš takhle. Kamarád rejži: Prosím tě, chci se vyspat s JL a tak sem ji slíbil, že ji dohodím roli ve tvým filmu. Můžeš ho třeba zbytečně prodloužit o půl hodiny a dát ji ňákou roli? To je dobrej nápad ne? Rejža: Ne to není dobrej nápad. Kamarád rejži: proč to není dobrej nápad? Rejža: Protože to je blbej nápad.*** Nemám absolutně nic proti obsazení JL, protože si přiznejme 70procent pánského publika a to minimálně, by si dalo ríct. Jenže roli a prostor kterej dostala, film sráží minimálně o 5 procent níž. JS klasicky zabiják. Film začne zabíjet nudou ve střední pasáži a JS nakonec vsechny zabije. Zabitej čas to není, ale na víc jak 55 procent to nemá.

Rambo: První krev (1982)

Pro budoucího fanouška akčního žánru je vidět svůj první akční film jako seznámení se s první láskou. Může se stát, že přesto že se to nepovede budete na to vzpomínat v dobrém. Může to být fajn, ale časem to vyprchá vy budete vzpomínat.. jo tenkrát to bylo nádherný a nikdy už to takové asi nebude. Nebo se z vaší první milé stane obtloustlá, líná a dávno ničím zajímavá postava ve vašem životě. Nebo máte z prciny kliku a ta první zůstane navždy krásná a luxusně stavěná. I ke svému věku neztratí nic z toho co na ní bylo krásný, když jste ji poznali a vy budete objevovat její stále nové a nové krásy . A přesně právě posledním příkladem je pro mě Sly a jeho John Rambo. První krev (tenkrát prostě Rambo) byl můj první akční snímek, viděn možná v osmi letech? To nádherný na tom je, že s přibývajícím věkem stále objevuji nová a nová kouzla týhle pecky.Pro mě nejlepší film vůbec a akčňák akčňáků. 100 procent.

Poslední skaut (1991)

Jestliže Smrtonosná past byla brána jako milník akčního žánru, hlavní hrdina je z masa a kostí, může i krvácet a dokonce citit bolest, tak PS přinesl další svěží vítr. Respektive právě zde byl rozvinut další aspekt, který k nefalšovanýmu akčnímu hrdinovi patří. A to je ono cedění jedný super hlášky vedle druhý. A ne jen hlášky, ale celých dialogů, kdy jedna lepší věta střídá druhou. Geniální a pro mě i vlajkovou lodí v tomhle ohledu je dialog mezi JH a jeho ženou, když ji načape při nevěře .--- *Sarah Hallenbecková*: Tys to věděl, co? *JH*: Tušil. *Sarah Hallenbecková*: Pane bože, proč jsi něco neřekl! *JH*: Co jsem měl podle tebe říct? Běž do prdele, Sáro? *Sarah Hallenbecková*: Ano. cokoliv, čím by sis ulehčil. Třeba, seš prolhaná děvka, Sáro! Nebo, kdyby tu nebyli policajti, plivnul bych ti do ksichtu! *JH:* Chceš, abych na tebe plivnul? *Sarah Hallenbecková*: Byl by to důkaz toho, že máš v sobě nějakou hrdost. *JH*: Došla. *Sarah Hallenbecková*: Víš co, běž do prdele! Byla sem sama. Pořád seš pryč. *JH*: Kup si psa. *Sarah Hallenbecková*: Já tě mám ráda, ale ty se nemáš rád. *JH:* A to se sebou musím žít čtyřiadvacet hodin denně.--- Kolikrát do teď a kolikrát ještě to uslyšíme v jinejch snímcích? Nebo kolikrát ještě uvidíme scény na motivy: Ještě jednou a zabiju tě. ? A to bych mohl pokračovat do nekonečna. Tenhle film je hodně slušnej akčňák, ale kvůli akci si ho znovu a znovu nepouštím. Zde je akce odsunuta na druhou, ne na třetí kolej. Film dostává nahoru vtipný a nenucený hláškování a neuvěřitelně zábavný situace a jejich vyvrcholení. Až pak je akční složka filmu. 90 procent

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Nvm, možná je několik tisíc filmů s lepší a chytřejší zápletkou. Je asi několik stovek filmů s lepším a chytřejším scénářem. Nejspíš je i několik desítek lepších akčních filmů. Ale jedno vím určitě. Není lepší společnosti pro milovníky staré , dobré akční školy. Pro VHS nadšence let 80tých a 90tých je to absolutní porno. 91 procent.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Ne, tenhle film Seagal neměl natočit. Byla to jeho největší chyba v životě. Že nesouhlasíte? No... 4 filmy před tím byly prostě hodně nadprůměrný akční kousky, ale s Přepadením přišel zlom a Steven natočil pecku první kategorie akčního žánru. Casey Kur*a Rybak byl klasickej nesmrtelnej a prakticky nezastavitelnej hrdina. Nic nového pod sluncem. Jenže kosení teroristů mu sakramensky šlo a vypadalo stylově. Kdyby Casey Rybak byl tenista, byl by to Roger Federer. Ti dva mají společné to, že v době top formy a největší slávy, odcházeli jako vítězové z bitev po hodině, v suchým triku a divák tleskal a křičel nadšením. . Jenže Roger se na úplné špici držel několik let. Zatímco Seagal už nikdy post akční špičky neobhájil. Od dob Přepadení se už od Steveho očekávalo víc. A tím se vracím na začátek. Vše po Přepadení, už bylo tak trošku srovnáváno právě s tímto dílkem. A bohužel pro Stevena a bohužel pro nás fandy tohodle žánru se už nic ani nepřiblížilo kvalitám představení na lodi. Každopádně PvP si zaslouží místo v síni slávy pro akční žánr. 90 procent

Světová válka Z (2013)

Nebudu se pitvat v tom co bylo, mělo být, není a nebude. Film si přeberu tak jak prostě podle někoho být neměl, ale je a nebude tomu jinak. Pro ty z nás, kteří mrkli na trailer asi neodcházeli z kina s pocitem, že dostali to na co přišli. Myslím, že půlka se cítila okradena o akční super jízdu a měla právo brblat, protože ještě malinko více chaosu a boje o přežití by nevadilo. Jenže druhá polovina nejspíš odcházela s pocitem, že naopak dostala lehce něco jiného a zvláštní je, že to jiné bylo příjemný a navíc. Film je jak už je několikrát zmíněno rozdělen sice okatě, ale nenásilně na tři části, které ale fungují na výbornou. Dobře občas s mínusem, ale 1- je taky supr. Bavil jsem se nadstandartně takovejch 90 procent filmu a zbylejch 10 sem se prostě "jen" bavil. 75 procent za velmi příjemný překvapení. PS: Chválím určitě i ústřední song.

Temný rytíř povstal (2012)

Už tu není to co mě totálně zarazilo zadek skoro k zemi. Dokonce i záporačku jsem uhodl už po pár minutách jejího vystupování. Jedna z hlavních holek to být prostě musela. a AH s tím xichtíkem to být nemohla. Respektive, kdo z nás by jí věřil? Každopádně Bale opět nezklamal. S pro mě trošku kýčovitým postupem jeho postavy si poradil na výbornou a dle mého názoru to tak trošku zachránil. Ostatní postavy si plní svoje úlohy ale nijak zvlášť nevyčnívají. To bohužel platí i o hlavním záporákovi. Může se snažit jak chce, ale Joker byl Pan Někdo. Dále mi zde chybí ono tajemno, temno a místy až hororová atmosféra z dvojky. Ale i tak jsem se hodně bavil. Na třetí díl až královsky. Rozhodně bych délku netipl na 160 minut. 89 procent třetímu dílu a 95 procent celé sérii. Díky za ní.