Shutter (2004)

Výborný horor, který se sice možná jen svezl v oblibě asijských duchařin. Stále je to ale kvalitně odvedená filmařská práce, u která vám bude naskakovat husí kůže.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Morávek a Budař jsou dobrá dvojka. Je pravda, že Hrubeš a Mareš mají do kvalit Nudy v Brně docela daleko, jenže já se bavil a film mě dokázal opravdu rozesmát. A toho si cením, i když příběh měl díry a některé momenty byly vyloženě hluché.

Blow Job (1964)

Čeho si na Warholovi vážím je, že dokázal přijít s něčím naprosto jednoduchým, s něčím co by dokázal udělat kdokoliv a přesto to bylo něco úplně nového. To je, myslím si, jeho druh umění. U Blow Jobu k tomu navíc přidal provokaci. Je sice pravda, že dívat se půl hodiny na obličej uspokojovaného chlapa je ubíjející a o ničem, ale o tom umění je :-)

Dracula (1931)

Dnes již poněkud zastaralé (podle mě působí naivněji než Murnauův Nosferatu), ale stále kultovní zpracování knihy B. Stokera. Bela Lugosi v současnosti působí už trochu směšně, ale některé scénu jsou prostě nezapomenutelné a především úvod v Transylvánii a konec v opatství Whitby.

Barton Fink (1991)

Bratři Coenové nám uvařili zajímavý film, sice náročný na diváka, zato velmi originální. Slyšel jsem, že to není moc "Coenovké", je pravda jsou tu i další přímesy - existencalismus, Kafka, film-noir a to vše dohromady dává jedinečnou podívanou, na kterou by jste se měli psychicky připravit, ale zato si odnesete neobvyklý zážitek. PS: A trik s krabicí, jejíž obsah se nedozvíme...ach, jak skvělé dohady se o tom vedou. Mám takovou teorii, ale... :-)

Zapomenuté stříbro (1995) (TV film)

Geniální mystifikační dokument, dost se podobá tvorbě okolo Cimrmana, Ropáků, Zeliga. Ale to je jedno, Peter Jackson je prostě klasa a tohle je do detailu promyšlené. Přepište dějiny - první zvukový film 1908, první barevný film 1911 a to vše má na starosti Colin McKenzie :-D

RRRrrrr !!! (2004) odpad!

Ten film ani nejde najít...kdo si má pamatovat kolik v tý píč*vině... oh, promiňtě v TÉ píč*vině... bylo R. Každopádně asi jedna z nejhorších věcí, které ke mě z Francie dorazili. Snad je tento paskvil mezi komediemi jen výjimka.