Anatomie pekla (2004) odpad!

Romanci X jsem od této režisérky strávil jen s velkými obtížemi, ale stejně jsem si nedal řícta podíval se na další "skvost"...no a tohle je opravdu ještě horší. Bože tak nudné, rádoby šokující. Ani nevím jestli si ten film na něco snaží hrát nebo opravdu měl být tak hloupý...

Virus 1.0 (2004)

WTF?! Tento film je prostě nudný a úplně mimo. Žádná atmosféra, žádné uchopitelné postavy, být "jiný" prostě někdy nestačí. P.S. Všechna srovnání jsou mímo mísu...

Rabbits (2002)

Tak to nám všem zase Mr. Lynch pěkně zamotal hlavičky... možná jsem nepochopil, co tím chtěl pan režisér říci, ale i tak jsem byl unešen... asi tou atmosférou, zaměstnanou myslí, hezkýma klálíčkama. Asi nejpravděpodobnější je výsměch dnešním seriálům, což i chápu od tvůrce nejlepšího seriálu všech dob (samozřejmě Twin Peaks). Jen mimochodem dialogy nejsou náhodné, ale prostě jen přeházené - zazní věta V, pak několik dalších a za minutu přijde někdo s otázkou O, na kterou je odpovědí věta V...a proč vlastně ne, vždyť nejde o nic důležitého ;-)

Super Size Me (2004)

Jasně, takový trochu egoistický projekt, dost útočný (i když vzhledem k Mooreovi...), ale hodně odvážný a zatraceně povedený. Vtipnou a pro diváka dobře "stravitelnou" formou podává fakta a nudit se prostě nebudete, právě naopak :-)

Big Lebowski (1998)

Tak tohle opravdový kult. Řekněte, kde by nechtěl být jako "Dude"...? :-) Spolu s Fargem asi vrchol tvorby bratří Coenů a proto povinnost pro každého.

Rosemary má děťátko (1968)

Polanského majstrštyk. Jak jinak nazvat tento geniální horor ze staré školy, který buduje skvělou atmosféru, u které (i díky dokonalé hudbě) bude běhat mráz po zádech. Možná to tak opěvuji, protože jsem nečetl knihu a nemůžu posoudit věrnost adaptace kultovního románu, ale na druhou stranu o to lépe můžu posoudit kvalitní filmařskou práci, kterou zde režisér se svým týmem odvedl.

Jagoda u supermarketu (2003)

Film vzniklý pod záštitou Emira Kusturici se velmi podobá jeho tvorbě. Černá, satirická, ale především maximálně šílená komedie. Co na tom, že rozpočet byl minimální a celé se to odehrává v jednom supermarketu. Postavy jsou trošku plošší, ale o to vtipnější. Dav schrastili tvůrci na fotbalovém stadionu, jestě jim zůstali šály a do toho všeho hraje balkánská (rázná) dechovka. A naučíte se i po americku usmívat...

JFK (1991)

Měl jsem možnost vidět režisérský sestřih a musím říct, že to bylo velice dlouhé a náročné. Dívat se přes tři hodiny na Kevina Costnera...:-) Film je to určitě zajímavý (především pro Američany), Oliver Stone se rád pouští do takovýchto ožehavých témat, dalo by se říct, že rád strká klackem do vosího hnízda a svůj účel to plní. Na druhou stranu, ale více než dokumentární podrobnosti v záležitosti atentátu na JFK můžou být pro nás nezúčastněné až moc a vede to k nudným pasážím, které sotva rozdýcháte. Ale přesto panu Stoneovi tleskám.

Hluboký spánek (1946)

Skvělý film-noir, pro mě asi nejlepší jaký jsem (zatím) viděl. Humprey Bogart je (opět) dokonalý a film svojí atmosférou chytí a do poslední minuty nepustí.

Ráj hned teď (2005)

Film je zajímavý, aktuální a jsem rád, že divákovi nic nevnucuje. Na postavy a pohnutky atentátníků si může každý udělat vlastní pohled. Příběh zobrazuje život obou mladíků, postoj k sebevražednému útoku i jejich vývoj v průběhu událostí. Kladem filmu jsou i autentické lokace. Myslím si, že to není nadčasový film, ale v současnosti toho má divákovi opravdu hodně nabídnout a rozšířit obzory.