Krvavý stát (2011)

Zajímavý počin od Kevina Smithe, který hodně vybočuje z jeho díla. Přsto toho říká hodně. Myslím, že potřebuji ještě trochu strávit něktaré motivy, ale celkově jsem spokojený. Je to cross-over více žánrů, ale celkově funguje velmi dobře.

Půlnoc v Paříži (2011)

Půlnoc v Paříži je krásný film, líbivý v pravém slova smyslu a chvílemi vám připadá, že koukáte na reklamu na Paříž. V principu se jedná o jednoduchou hříčku, kterou ale Allen podává osobitým způsobem, baví diváky i herce, kteří si film očividně taky užívají. Owen Wilson se pokusil vystřihnout si mladého Allena a vyšlo mu to pěkně. A kde jinde najdete film s takovým množstvím uměleckých géniů, aniž by ten film byl vlastně o nich. Není to perfektní dílo, ale krásně strávených 90 minut a to je vlastně hodně.

Na straně osm (2011) (TV film)

Žádný "nadupadný" příběh, spíše komorní atmosféra (což jistě někomu bude dělat problémy). Je to jednoduché, ale má to něco do sebe - především se jedná o herecké představení. Bill Nighy je schopný utáhnout vše sám a ostatní mu skvěle sekundují. Uvěřitelný pohled na lidi v tajných službách, kteří nepoužívají zbraň (ani hořící motorky).

Clarkson: Italský nářez (2010) (TV film)

Jakmile není někde kompletní trojice moderátorů Top Gearu, kvalita úměrně klesá.... bohužel.

BlinkyTM (2011)

Blinky je můj nový oblíbený robotický hrdina!

Poldové (2010)

Kevina Smithe mám stále rád, i když už netočí takové skvosty jako dřív. Poldové jsou spíše jen taková chuťovka, vzpomínka na hláškující policajty z 80. a 90. let. Z Kevinova rukopisu jsou cítit všemožné odkazy na filmy či jiné popkulturní hlášky, zbatek se podřídil takové uniformí kaši. Přesto docela pohodový film, který nenudí, ale pobaví. A toho si poslední dobou cením, protože to není tak běžný pocit, jak by se zdálo...

Hra o trůny (2011) (seriál)

Mám zatím ze seriálu rozporuplné pocity. Nechci tvrdit, že je to špatný počin, to určitě ne... ale místní hodnocení mi přišlo trochu nadsazené. Škoda, že zatím neznám předlohu, věřím že je skvělá a ten potenciál pro seriál tam prostě je hodně veliký. Bohužel se tvůrci vydali cestou současných seriálů (historických) a měl jsem chvílemi pocit, že jde o cross-over Tudorovců a Caliguly - hodně moc se tam bojuje o moc pomocí všech možných intrik (aka každý chce být král, no-matter-what) a dost se tam souloží - sestra s bratrem, muž s mužem, prostitutka s prostitutkou, král se vším, co se hýbe... Nejlepší je asi úvodní předtitulková scéna a závěr první sezóny, což mě dostává do situace, kdy jsem si to mezi příliš neužil, ale stejně bych rád viděl, jak to bude v dalších sériích pokračovat. Motivů je až moc a seriál se trochu nevhodně detailně věnuje jen některým, kdežto ostatní rychle přeskakuje - téměř obráceně než jsou moje preference. Druhá sezóna je mnohem lepší a do děje vtáhne neuvěřitelně. Přidávám jednu hvězdu na 4. Třetí je tak nějak mezi... drží se, ale děj je trochu moc roztahaný. Začal jsem číst knížky a doháním seriál. (1. sezóna - 60%, 2. sezóna 90 %, 3. sezóna 70 %)

The Dead (2010)

Poctivá zombie filmařina. Z filmu jsem měl pocit, že autoři se nechtějí jen svézt na popularitě tématiky, ale opravdu nad tím přemýšlejí a chtějí udělat dobrý film. A měli opravdu dobré nápady - posadit zombie nákazu do Afriky - geniální. Atmosféra není špatná, je to jeden z těch reálnějších zombie filmů. Vše je bohužel dost přibržděno velice pomalým dějem a slabšími herci - tyhle dvě věci dohromady to bohužel snižují na průměrný film. přesto si myslím, že je to dobrý příspěvek do žánru, kde jsem myslel, že už nic nového neuvidím.

Šéfové na zabití (2011)

"Horribly stupid" Mám pocit, že jsem viděl jiný film než ostatní. Když to vezmu od začátku - potenciál by tam byl, i když si nemyslím, že je to námět na dobrou komedii. Budiž. Herecká sebranka je neuvěřitelná a v téměř každé i maličkaté roli máte hvězdu a na většině je znát, že si to užívají. Ovšem zde končí veškeré klady. Zbytek je velká nuda a především největší sbírka trapností a nepovedených vtipů za poslední roky. Tvůrci mají silně pošahaný smysl pro humor nebo pro ně neexistuje rozdíl mezi trapným a vtipným.