Bratři Bloomovi (2008)

Zdejší hodnocení mě od film trochu odrazovalo, ale musím říct, že se ve výsledku jedná a velmi povedenou žánrovou hříčku. Netvrdím, že je to nějaký světoborný film, ale lepší tři hvězdičky si ode mne zaslouží. Nepotěšil mě Adrien Brody v hlavní roli, který svou postavu pěkně odflák (budiž k jeho dobru, že není asi ani dobře napsaná), kdežto vedlejší role jsou více než povedené - Mark Ruffalo stojí minimálně za zmínku, Rachel Weisz je prostě kouzelná a Rinko Kikuchi správně ujetá. Trochu slabší příběh vyzdvihují humorné momenty a příjemně staromilská atmosféra.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Trošku otravný De Niro, který se do role nemocného dědečka moc nehodil. Přesto poměrně příjemná melancholická tragikomedie s prvky road-movie. Ovšem takových filmů už byly natočeny mraky, takže pro mě jen průměr.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Hm, pseudodokumentární horor o seriovém vrahovi s digitální kamerou... samozřejmě podle "skutečných událostí" a s pár hnusnými záběry. Napětí ale nulové, stejně jako zajímavost či originalita.

Vynález (2004)

Jeden opravdový (od Mattella) "WTF?!" film. Ano zamotané je to neuvěřitelně, vysvětleného není nic a natočené je to skutečně amatérsky. Tvůrci se sice sympaticky snažili udělat nezávislý snímek, který bude opravdu zajímavý, netradiční v pojetí a lákavý hlavním tématem. Bohužel zapoměli, že nezávislá tvorba staví především na dobrém a originálním scénáři, ne patlanině několika bláznů.

2Bobule (2009)

Pokračování moc hezkého filmu, které je jen slabým průměrem. Je škoda, že u nás nejsou scénáristi, kteří by dokázali dát dokupy víc než jednu slušnou komedii za dva roky...

Jonesovi (2009)

Uf, takový "product-placement" a skrytá reklama, která je i hlavním tématem filmu. Nápad velice dobrý, zpracování průměrné, ale stále na úrovni. Ke konci už scénáři dochází dech, ale v prvních třech čtvrtinách se jedná o svěží a zábavný film, který má co nabídnout (třeba super duo Demi Moore a David Duchovny). Pěkné, koukatelné - nic víc, nic míň.

Parchanti (2010)

Podprůměrný akční film, který se drží ohraného schématu (bývalí vojáci, mise v džungli, pomsta, zrada, něčekaný obrat, nejmocnější a nejbohatší záporák a sexy slečna, která se pere líp než Jet Li) - pro mě naprosto nezajímavé. Příznivci tohoto bezduchého žánru si můžou přidat jednu hvězdičku...

A-Team: Poslední mise (2010)

Reinkarnace amerického seriálového hitu 80. let se vážně povedla - je to sice neuvěřitelná akční podívaná, ale její nadsázka a humor mi sledování, pro mě neoblíbeného žánru, docela zpříjemnily.

Sherlock (2010) (seriál)

Velice chytlavý seriál! Moderní variace na Sherlocka Holmese se veskutku povedla - hrdinové jsou zvláštně ujetí, děj zajímavý a tempo zběsilé. Nebýt pár scénáristických berliček, které mi nesedly, tak dám plný počet. Určitě se ale těším na další díly... A v druhé sezóně se úroveň udržela, ba stoupla tak, že dám 5*... "I am SHERlocked" (1. sezóna - 85%, 2. sezóna - 95%)

Je tady někdo? (2008)

Stále obdivuhodný Michael Caine v trochu bezpáteřním filmu o vztahu malého chlapce a senilního důchodce. Chtělo to více než jen roztáhnout pár okoukaných motivů na hodinu a půl...