Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Po necelé první řadě musím konstatovat, že jsem docela zklamaný. Není to vůbec špatné a má to hrozný potenciál ale strašně to ubíjí ta vata, ty klišé a ty neuvěřitelné až komické situace, které se tam dějí. Dokud se to točí kolem Komandéra, jeho syna, nebo vlastně jakéhokoliv vojáka je to výborné. I zapojení politiky, každodenních problémů, atentátů a tak dále funguje skvěle (Pokud pomineme Prezidentku, která občas vystupuje, že by zasloužila ránu do hlavy a ne zastávat úřad, chová se dost iracionálně). Problém nastane, jak jsem se obával, když se dostaneme ke Gaiovi a jeho imaginární přítelkyni. Bože to je tak stupidní. To neustálé její kecání o náboženství mě nutí seriál vypnout a už ho nikdy nezapnout, to jsou nejhorší scény, zralé na přeskočení.(Celkově to tam s tím náboženstvím těžce přehánějí, asi to psal nějaký katolík.) Jeho chování a neherectví je na podobné úrovni a samozřejmě nikomu není víc jak půlku série divné jeho chování - mluvení se sebou, osahávání se, gestikulace, názory a jejich radikální změny. Všichni jsou tak tupí, stejně jako šéf inženýr ve vztahu s Grace Park.Pak se ještě přidá další nesnesitelná postavy ženy XO. Když k tomu přidáme absolutně nezajímavou a nudnou linku na Caprice s dalším klonem naší milé Grace a její navigátorem, přičemž všechno ze střech pozorují naprosto neviditelní Cyloni, tak se z některého dílu stává doslova útrpná záležitost. Jenže mezi tím se do toho vmísí skvělé díly, jako když se Katee ztratila na planetě a vy si říkáte, že je to vlastně skvělé scifi. Po filmu jsem myslel, že celý seriál sjedu snad do týdne, jak mě zaujal, ale čím dal tím více mě to přestává bavit a pokud se nestane něco šokujícího v závěru celé série (Jako že by konečně odstranili Gaia nebo tu jeho nesympatickou bloncku, i když vím, že to nehrozí), tak nevím, jestli půjdu do další série, nebo alespoň né hned. . PS - To neustálé svolávání tiskových konferencí a celé chování té "vlády" je nanejvýš směšné. Zbylo 40 tisíc lidí a každý chce být novinář! EDIT: Nerozjelo se. Po první sérii 3* 65%

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Docela spokojenost. Dost dlouho mi trvalo se k tomu odhodlat (přeci jen, 3 hodiny pilot je docela dost záhul), ale spokojenost. Na plný počet to není, má to dost chyb a mezer jak v příběhu tak v tempu, ale rozhodně hodně slušný rozjezd seriálu i samotný snímek. První hodinka a půl je hodně dobrá, i když možná trochu utahaná alespoň do vypuknutí války, ale chápu, že byla potřeba trochu obeznámit s postavami a celkovým konceptem. Potom se to teda dost zaseklo, zejména díky "géniovi" Gáiovi a jeho představám (?), to působilo teda hrozně a vůbec se to tam nehodilo. Dost to brzdilo děj a sekvence byly příliš dlouhé, navíc všichni mu podezřele rychle všechno žrali ( cítím už teď, že on bude moje nejméně oblíbená postava). Pak ale zase byla bitva a hodně slušný až nečekaný konec. Respektivě čekaný, jen jsem nevěděl, kdo bude onen Cylon na palubě. Obsazení vybráno hodně slušně, každému role docela sedí. Trochu zamrzí dost málo informací o Cylonech a celkově jejich slabá účast a interakce ve filmu, ale předpokládám, že od toho je tu seriál a bude na to spousta času :) Taky trochu doufám, že přeci jen bude více akce, protože ve filmu toho upřímně zas tak moc nebylo až na pár leteckých mini scén. Ale jak bylo řečeno, chápu že úvodní monstr film byl spíš seznamovací a na detaily a akci by měl být spíše následný seriál. Není potřeba to dál protahovat, Pilot zkrátka navnadil, tak hurá na seriál. 4* 79%

Vesmírná loď Ascension (2014) (seriál)

Ale no tak, někoho to opravdu překvapilo? SPOILER - vždyť od první minuty bylo jasné, že je to nějaký experiment, jen se neví jaký a proč. A že skutečně neodletěli. SPOILER. Když pominu tu totálně naivní a urážející předvídatelnost, pořád to nemá čím ohromit. Příliš mnoho postav a většina z nich totálně plytkých a plochých. Žádné interakce, žádný spád a vlastně ani žádný děj. Jen vyšetřování vraždy ve "vesmíru". Nálepka Sci-fi, každopádně odpadá, protože seriál nemá žádný prvek sci-fi, spíš konspirace. No, viděl jsem jen Pilot ale těžce pochybuju, že budu v takové zbytečnosti pokračovat. Každopádně zatím nechám bez hodnocení, kdyby náhodou. Po Pilotu jinak 2* 45%

Pán času - Last Christmas (2014) (epizoda)

Jeden z těch slabších. Doctor Inception Who :) Příběh teda dost chatrný, stejně jako všechny vedlejší postavy a ani to moc nedávalo smysl. To se stává často, ale ne až takhle. Chvílema to bylo fakt napínavé, ale chvilkama taky dost nudné a předvídatelné. Posledních 5-10 minut docela potěšilo, ale tak trošku skrytě jsem doufal, že se Clara neprobudí. Nic proti ní, ale možná už by to chtělo nějakou novou partnerku/partnera pro Doctora, to spojení s Capaldim tam prostě necítím a už na konci Smithovi éry to nebylo úplně ono. No nevadí, snad se podaří namíchat skvělou další řadu.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Jak bylo řečeno u trojky - O dost slabší než první dva, ale pro mě možná lepší než trojka. A myslím že i dost důstojné zakončení legendární série. Ano všichni zestárli a akce už stojí dost za pendrek, táhne ji vlastně jen Jet li. Ale zase se přidalo dost vtipu, čemuž výrazně pomohl příchod Chrise Rocka. Leo je tady zas tak akorát šílený a i Lorna, která mi lehounce vadila v minulém díle, protože je těhotná a tím pádem nemusí působit tím rádoby drsným dojmem z trojky, který ji neseděl. Celkově je to takové solidní zakončením, které končí svatbou a dětmi, takže se posunuje víc do rodinné polohy a přeci jen ukazuje vývoj postav, které už jsou na to prostě moc staré. A nebo že by ne? :) 4* 78%

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Půjdu tady asi těžce proti proudu, ale jestli mi dvojka výjimečně přišla lepší než jednička, tak 3ka mi přijde lehoučce slabší než 4ka. Ergo tedy nejslabší díl série. Nemám to uplně rozmyšlené, ale prostě většinou to na mě tak dýchá. Moc tomu nesedly nové postavy. Russo ještě není až tak špatná, i když umí být otravná, ale hlavní záporák vůbec nepřesvědčuje a taky Leo je na můj vkus už moc trhlý. Když k tomu přidáte tu nepříjemnou miniepizodu s řidičkou obrněného vozu a dost vážný nedostatek akce, tak prostě o dost slabší než předchozí a minimálně srovnatelné s následujícím. Ale i tak je to pořád dost nadprůměrný a výborný akční film. Nějaká hláška se taky mihne a stále je člověk rád, že se pokračovalo. 4* 75%

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Ať si říká kdo chce co chce. Tohle je jediný film, kde je druhý díl lepší než první. Není to o moc, ale prostě je to tam. Joe Pesci sedl mezi už sehranou dvojici jak hrnec na prdel. Jestli jednička měla spoustu kultovních hlášek, dvojka jich má dvakrát tolik. Tempově opět skvělé s ještě více akčně strhujícím závěrem. Začátek do toho taky skočil ostře. Celkově je dvojka taková trochu temnější a emocionálnější ale přitom vtipnější a hravější. Líbí se mi jak v každém díle přidali tvůrci nějakou novou důležitou postavu, která tam zůstane. Ve dvoje Pesci, pak Lorna a nakonec Butters. Neni moc co dodat, další epický akčňák, na který se dívat pořád a to už je stejně starý, jako já. 5* 95%

Já, robot (2004)

Skvělý film, zejména vizuálně. A také samozřejmě Smith, ten je tu fantastický. Nemá to nějakou obrovskou hloubku, ale proboha lidi, je to akční scifi, maximálně thriller, tak nečekejte nějaké drama na oscara. A jako akční scifi to teda funguje geniálně. Spousta výborných hlášek, Smith je naprosto uvěřitelný, dějový zvrat jsem napoprvé úplně tak nečekal. I to postupné sbližování s robotem je uděláno lehce a příjemně. Ten konec, kdy stojí na kopci sice není uplně skvělý, ale neurazí. Taky se na to dá koukat pořád a někdy bych si konečně mohl přečíst nějakou Asimovu knihu. Cynický Smith výkonem roku! :) K dokonalosti mnoho nechybělo. 4* a 78% USR - Serem na obyčejný lidi :)

Smrtonosná zbraň (1987)

Legenda mezi legendami a první z prvních. Těžce pochybu, že ještě někdy vznikne byť jeden, natož celá série filmů s lepší dvojicí než je tahle. A přitom to nebylo až tak těžké. Jeden je starší, rodinný typ, co má rád svůj klid. Druhý mladý vlčák s pochybnou psychikou, který do všeho skáče po hlavě. Ale ono tu nejde ani tak o charakter postav nebo nějakou hloubku příběhu, v tom je LV víceméně průměrná. Ale ta energie co z ústřední dvojice teče, ten počet skvělých hlášek, výborná akce, skvělá hudba. No dalo by se o tom psát hodinu a stejně bych nevyjmenoval všechno, co se mi na tom líbí. Viděl jsem to určitě snad 15x a stejně to dnes běží znovu a pořád se na to dívám. 5* - 90%

Serenity (2005)

No ono to není až tak úplně skvělé dílo, ale do top 10 se mi zatoulalo kvůli lásce k původnímu seriálu i enormnímu nasazení fanoušků, díky kterým tenhle film vůbec vznikl a dočkali jsme alespoň nějakého zakončení. Což tedy absolutně neznamená, že by to byl špatný film, ale spíš jen tak na úvod. Samozřejmě na čem to celé leží je skvělá chemie, která fungovala v seriálu. Díky tomu není třeba opakovat co dělá seriál a atmosféru Serenity tak úžasnou. Příběh jako takový už je značně chatrnější, protože je na něm patrné, že to nemělo být uzavřené tak rychle, ale postupně rozplétat celé to mysterium kolem River. Kdo ví, možná by to končilo i jinak. Ale co na tom, že příběh místy skřípe a celkově to nepůsobí tak pohodově jako seriál a taky že se vytratily hlášky. Pořád je to o dvě hodiny víc Firefly, než by to bylo bez toho. A proto si film zaslouží i přes spoustu much hodnocení, které má a jsem rád, že jsem se ještě jednou mohl vydat do country vesmíru. 4* 75%. Btw - nejvíc na tom mrzí, že díky smrti několika postav bylo po filmu již jasné, že další pokračování opravdu nebude.