Rozvod po italsku (1961)

Mastroianniho kukuč a celý jeho baron je prostě k sežrání. :-)

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Klasická pohádka, která neurazí - nenadchne ale brzy se na ní zapomene. Líbil se mi charismatický a sympatický princ, Emilka Vašáryová v roli bláznivé sudičky a neokoukaná představitelka Johanky také nebyla špatná. Občas jsem se zasmála ale většinou spíš nudila.

Machři a šprti (1999) (seriál)

Když jsem byla malá, dávaly to odpoledne na České televizi a občas jsem na to se ségrou mrkla. Ale protože jsem byla hodně malá, spíš mě bavily praštěný telenoveli a tak jsem neviděla všechny díly. Proto jsem si mnohem později stáhla všechny díly a musím říct, že ačkoliv se to ze začátku nemusí zdát (protože kvalita seriálů a filmů o teenagerech pro teenagery je dost ošemetná), seriál je vtipný a inteligentní (což je, zvlášť v současnosti, naprosto nedostatkové zboží), má sympatické postavy, které jsou naprosto normální (navíc v 80. letech neexistoval Facebook v podobné nesmysly) (i skvělé herce) a je poutaví. Velká škoda je, že dílů je tak málo, na druhou stranu si možná díky tomu seriál po celou dobu udržel skvělou kvalitu.

Suite Française (2014)

Ničím novým překvapující snímek, klasické drama o zakázané lásce se sympatickými herci. Ale pro romantiky, kteří mají rádi válku a lásku v jednom filmu, to bude pravé ořechové.

Intimní osvětlení (1965)

Zajímavý snímek, jemuž hodně pomáhá příjemná stopáž. Typický český film 60. let "o ničem", s neherci a skvělou Věrou Křesadlovou, která mezi ostatními vyčnívala v pozitivním slova smyslu.

Komisař Clouseau na stopě (1964)

Asi nejlepší Clouseau. Oproti prvnímu dílu přibyl pan Dreyfus a místo manželky - mrchy se na scéně objevila krásná Elke Sommer a všechno navíc skončí tak, jak nejlépe může.

Růžový panter (1963)

Moc hezká komedie ale na Komisař Clouseau na stopě to nemá. Kromě scén, kde se objevuje Peter Sellers (scéna s manželkou v ložnici je úžasná), je to trochu nůďo.

Warrior (2011)

Nemám moc ráda sportovní filmy, protože mě moc nebaví koukat na filmy, kde hlavní roli hraje sport. Navíc nejsem příliš sportovně založený člověk a na nějaké druhy sportu mě baví koukat ale ne když jsou vsazené do filmu. Nedávno jsem ale zjistila, že u jednoho druhu sportu je výjimka a to u boxu. Koukat se na dva boxující chlapy a ještě k tomu na takový fešáky mě baví, navíc když je vše obalené do smutného ale krásného příběhu.

Take This Waltz (2011)

Michelle Williams tyhle filmy sedí jako ulité a Seth Rogen má konečně v normální roli. Nevím, jak bych se zachovala na místě Margot ale život přináší různá překvapení. Nic nového nezůstane nové věčně a každý vztah časem nevšední a nakonec se Margot dostala tam, kde už jednou byla.