Milosrdné lži (2010)

Některé situace byli vtipné a některé postavy prostě skvělé (Cluzet!) ale jinak na mě film nepůsobil příliš silně nebo příjemně a dlouhá stopáž mi taky trochu vadila.

Křídla Vánoc (2013)

Nevěděla jsem jak ohodnotit ale nakonec, nemůžu jinak, krásné čtyři hvězdičky. Je to vlastně docela optimistický film, protože všechno má svůj šťastný konec a zlé se v dobré obrátí, protože štěstí se má hledat ve zdánlivých maličkostech. Co to vlastně kecám? Já vlastně ani nevím ale tenhle film na mě na tak působil... že žádné neštěstí netrvá věčně a vždy je naděje. Moc se mi líbilo, že je dne vyobrazeno, že Vánoce nejsou jen to veselé období plných dárků a tepla domova ale pro mnoho lidí je to depresivní čas, který chcete prožít co možná nejrychleji. Postavy jsou úplně normální, mají obyčejné povolání a své špatné i dobré stránky. Líbí se mi, jak se ve filmu prolíná smutek a štěstí, radost, vztek a láska... takové ty (ne)obyčejné věci. Příjemné melanchonické potěšení.

Zamilován (1984)

Robertovi De Nirovi to jako klaďasovi v romantické komedii moc sluší! :-)

Škola života (2009)

Jsem zklamaná. Má to sice hezké kostýmy, prostředí a Carey Mulligan je tu zatraceně dobrá ale film nemá pořádný děj a ten konec je jako z nějaké teenagerské komedie.

Návrat sedmé roty (1975)

Zřejmě můj nejoblíbenější díl z celé trilogie. Scéna s madracemi nemá chybu!

Frankie a Johnny (1991)

Jeden z těch filmů, jehož příběh by chtěla prožít každá žena. Příjemný, civilní, inteligentní a s báječnými hereckými výkony!

Matylda (2000) (seriál)

Matylda byla pořádně zvědavá a ukecaná kachní bába ale mě vždy dokázala pobavit. :-)

Návrat idiota (1999)

Jeden z nejkrásnějších porevolučních filmů. Nejen výborné herecké výkony a režie ale také kouzelná hudba a atmosféra posmutnělých končících Vánoc.

Broučci (1995) (seriál)

Zvláštní, z tohoto seriálu mi vždycky bylo smutno. Ale nemohla jsem si pomoct a strašně ráda jsem na to koukala. Broučci jsou přepůvabný seriál a párkrát mi slza ukápla, hlavně, když zemřela Janinka.