Loki (2021) (seriál)

Ako fanúšika scifi a time travel shows ma to chytilo vo veľkom. V podstate bez druhého plánu, len zábavné dobrodružstvo. Ideálne na horúce letné dni. Má to svoje muchy, v tempe, v charakteroch, ale nejak ma to netrápi, lebo okúzlenie svetom, postavami a zápletkou bolo väčšie. Tak čisto osobne je to na 5*, keby som chcel byť objektívny jednu strhnem.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

3 a 1/2* - Síce je to lepší príbeh než ten paškvil čo išiel do kín, nechalo am to väčšinu času chladného. Postavy majú svoje zápletky, ciele, príbehy a bolesti no i tak mi prišli mierne ploché. Čo je dosť umenie na to, že Snyder ich rozvíjal 4 hodiny. Na druhej strane je v tom mnoho zaujímavých momentov. Hlavne vo finále, ktoré prekvapí a dostaví sa aj na pocit úžasu. Zhrnutie: dobrý film, ale necítil som pri ňom podobné emočné zainteresovanie a prepojenie s postavami, aké cítim pri Marveli. A tým myslím aj jeho sólovky. Napriek tomu by som sa nehneval, keby mi dali pokračovanie, práve naopak.

Šprtky to chtěj taky (2019)

Olivia Wilde bude dobrá filmárka, jej réžia a štýl sú skvelé, ale tieto filmy musia hlavne fungovať na emočnej rovine. Keďže tučnejšia z dvojice je manipulatívna sebecká krava (ja viem, že to je tak trochu pointa), mal som problém prepojiť sa s postavami a vlastne som jej prijal všetko najhoršie. Práve takto nepríjemne napísaný charakter mi nedovolil ponoriť sa do inak vydarenej tínedžerskej komédie. Príbeh bol priemerný, dobrý ale priemerný. PS: Dcéra Carrie Fisher tu hrá nádherne uletenú babu a je najlepšou vecou na tomto filme.

Wonder Woman 1984 (2020)

Neuveriteľné množstvo talentu a snahy išlo do vzniku neuveriteľne priemerného filmu, bez osobnosti, so strašne zlou pointou. 3* za Pinea, nápad a WW kostým. Aj to som štedrý.

O léčivé vodě (2020) (TV film)

Kradne si to pre seba sexi zlá Zuzana Kanócz (ale aj Spišák je dobrý), inak to nie je nič nevidené, nové alebo osobité. Videl som aj lepšie, ale aj mnoho lepších

Batman vs. Hush (2019)

Slabé štyri. Nie je to zlé. Oproti predlohe je veľa pozmeneného, ale nejak mi to nevadí, lebo svoju vnútornú logiku to má. Film samozrejme ťahá vzťah Seliny a Brucea, čo pre mňa bol nosný pilier predlohy. Každopádne, záver je slabší. Nie kvôli zmene pointy, ale koľkokrát bude zase Batman v animáku bojovať vo finále na horiacej konštrukcií? tento trik, spolu s animáciou je už obohraný a chcelo by to osviežiť.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Jasne scenár je miestami odfláknutý, ale nemôžem povedať, že som sa nebavil.

Austin Powers - Goldmember (2002)

Som to nebol schopný dopozerať. Toto je jasná únava materiálu a stále opakujúce sa vtipy. Navyše dosť stereotypné.

Superman: Red Son (2020)

V rámci svojho žánru a kategórie je to výrazne výborný príspevok. Jasne, škoda pôvodného konca jemných nuáns komiksu, ktoré nebolo kde do filmu umiestniť, ale i napriek tomu to má silu. Akože aj obsahovo; motivácie sú jasné, aj pointa. Len animácia občas zamrzí.

The Blob (1958)

Napísané to bolo dôsledne, ale herectvo je drevené a Bloba vidieť málo. Inak je to krásne "naivný" horor so smejúcim sa komparzom a rozkošnou (síce očividne nie tínedžerkou) Aneta Corsaut.