Rozchod Nadera a Simin (2011)

Drsné Iránské prostředí, vypointovaný příběh a skvělé dialogy nejen v "soudní síni". Společně s životním rozhodnutím mezi matkou a otcem dostáváme silné drama. Film je poměrně strhující a záběr od záběru se děj posouvá do finále. Těžkopádnost kamery je zde pro dobro věci a přidává na autentičnosti příběhu, který je konec konců napsán dle pravdivých událostí... Je krásné jednou za čas sondovat situaci v tak rozporuplné zemi, plné náboženských a morálních zásad. 75% 4*

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Přenést seriál do útrob kinosálů se vždy nevyplácí. Narozdíl od seriálu potřebuje film více, než minimální 30 minutovou zápletku, kterou ve filmu představuje tragikomická postava Pepíka Hnátka, toho ztvárňuje, dnes již záruka kvality Míroslav Krobot. Bohužel však jeho dějová linka až nezvykle převyšuje zbylé postavy. Díky tomu tak přicházíme o mnohé pasáže hlášek Jiřiny, špekáčka či Ludvíka. Kde není Krobot, tam je Noha. Ráčkování klubového veterináře je příjemné v seriálové stopáži, ale po delší době to bylo spíše vaření z vody. Celkově mě film zklamal a čekal jsem víc. 60% 3*

Propast (1989)

Na úvod se sluší dodat, že mám pro podmořské a klaustrofobické filmy slabost. A tak, když se smísí uzavřená ponorka, či jiné podmořské plavidlo s otevřeným oceánem, mám o zábavu postaráno. Propast je dílem zdařilým ve své době trikově až nadčasovým. Abyss skrývá i několik klišé, aneb má to, co má každý biják mít. Lovestory na pozadí, přestříhávání bomby za pět dvanáct či úspěšné oživení mrtvého těla. Herecké obsazení bylo skvěle zvolené a Cameronův smysl pro detail ještě lepší.

Stud (2011)

Úchylné drama o nevšedních sexuálních choutkách Michaela Fassbendera. Průbojnost dějě je, především díky své tématice, jisto jistě zaručena. Místy depresivní, místy erotické či smutné. Sourozenecké problémy mezi neukojeným Fassbenderem a naivní Muligan se průběhem děje přenáší do popředí. Což přídává ještě více na dramatičnosti celého příběhu, než bylo prvoplánovaně myšleno. Sexuální úchylky vrcholí v poslední desetiminutovce, kdy hlavní hrdina prožije noc plnou neřestí. A jeho STUD je dokonán. Podařené Drama, které i přes své perfektní herecké obsazení a palčivé téma, není na 5*. 70%****

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Tak se opět setkáváme, po téměř dekádě, kdy slabé odvary s podtitulem American Pie tahaly zatvrzelé nadšence této série do kinosálů, se na scénu vrací stará známá parta. A vrací se s opravdu vytříbeným humorem a o trapné scény opět není nouze. Jim, Oz, Kevin, Finch a v neposlední řadě tahoun a legenda mezi legendy Seann William Scott, jako představitel jediného nekorunovaného krále rodiny Stiflerů. I ten nejstupidnější scénář by Scott dokázal proměnit ve zlato. Naštěstí v Reunion (Školní sraz) se na hláškách opravdu nešetřilo. Velmi mě překvapilo, že se sešla celá banda, kterou mohl člověk vidět v prvním díle American Pie. Můžete se tedy těšit na nezapomenutelnou Naďu, věčného panice Sherminatora či legendární Stiflerovu mámu. Nesmím v žádném případě opomenout Eugena Levyho, který prostě nezklamal. Takhle od srdce jsem se dlouho nezasmál, tohle se prostě povedlo! 90% na rozloučenou s touhle nezapomenutelnou partou... VIDĚNO V KINĚ 5*

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Druhá světová válka, drsný židovský příběh a nevinné trpící děti, jinými slovy sázka na jistotu. O největším válečném konfliktu v historii lidstva toho bylo natočeno více, než je zdrávo. Avšak stále se najde pohled na válku, který není všední. Příběh dvou chlapců, kdy každý žije na opačných stranách barikád a každý má jiný pohled na svět. Gradace tohoto díla je obdivuhodná a tak s příbývajícími minuty se téměř ztotožňujete s hlavním hrdinou, kterého roztomile, ale profesionálně ztvárnil Asa Butterfield ... klobouček za takový dětský výkon. Steně tak Jack Scanlon... bohužel tolik kloboučků již nemám. Dovolím si říci veledílo, které táhnou dva mladí herci je bezesporu nutné vidět ! 5* 85%

Muži v naději (2011)

Lehká česká komedie s ještě lehčím nádechem erotiky a to především zásluhou nádherné maďarko-slovenky Kerekes. Nestydatý nestyda Macháček tu hraje "zapšklého" zetě bujarému a entuziasmem nepěchovanému Bolkovi Polívkovi. Nádech reality přichází s úmrtím Stašové, kdy se děj začne přelévat na bedra Macháčka. Některé scény až legendární. Především závěrečný "brainstorming" v kavárně MAX, který je jak z pořadu To nevymyslíš!. Nadruhou stranu hospodský příběh, jakožto nepotřebná vsuvka pro zajištění delší stopáže, je opravdu zbytečný. Sečteno a podtrženo 4* 70%

Hra o trůny (2011) (seriál)

V HBO vytesali další klenot do sbírky historickýh/fantasy ság. Game of Thrones Vám naservíruje svět, dle knižní předlohy, plný intrik, moci, touhy, zášti, oddanosti a mnoho dalších lidských vlastností, ať dobrých či špatných. Výpravnost, dějová linie a dialogy, které mají hlavu a patu, to je to na čem si GoT zakládá. Casting je více jak dokonalý. Nechci nikterak spoilerovat, ale je určitě škoda, že některé postavy dopsaly svoji účast ve hře o trůny již po první sérii. Přenádherná Khaleesi v podání Emilii Clarke, Vychytralý polomuž z rodu Lannisterů Peter Dinklage nebo Sean Bean prověřený již v Pánu Prstenů. 1. série 90% - 2. série 80% - 3. série 90% - 4. série 95% - 5. série 80%

Nedotknutelní (2011)

Tak i Francie se dočkala svého "krypla". Pokud-li očekáváte od tohoto snímku pověstný až prostý Francouzský humor typu Funés, Belmondo či Depardieu jste na omylu. Ovšem v žádném případě nebudete zklamáni. Intouchables opět kápl na pověstný klíč k úspěchu, aneb skloubit vyšinutého či mentálně postiženého člověka s chlápkem z ulice. Stačí se podívat do minulosti na dvojici Hoffman & Cruise (Rain Man) nebo na skvěle zahraného pacienta Leonarda (De Niro) s Dr. Malcolmem (Williams) v trháku let 90's, Awakenings. Dalším příkladem nám může býti Al Pacinova Vůně ženy. Všechno jsou to filmy v rudých číslech (70%+). Není tedy divu, že Intouchables si našel svoji cestu k divákům. Perfektní dialogy, vkusný humor a excelentní casting !!! DOPORUČUJI 90%