Tintinova dobrodružství (2011)

Pohádkový příběh vykreslen do těch nejmenších detailů. V rozlišení 1080p je to opravdu slast pro oko, místy si připadáte, jak v opravdu hraném filmu. Bohužel to je asi tak vše, čím mě tento snímek oslovil. Příběh těžce průměrný, Tintin jako postava sama o sobě ničím nezajímavá. Ještě, že kapitán prohodí sem tam nějakou vtipnější hlášku. A akční scény s trochou nadsázky jsou také super. Celkově však průměr 60% 3*

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Krásná dobrodružná pohádka o jednom klíči doplněna jednou z nejtragičtějších událostí lidstva. Pokud-li se příběh opírá o tak strašnou událost 11. Září, tedy teroristický útok na Světové obchodní centrum, je jasné, že snímek bude napěchován emocemi a dialogy, kde jedno oko nezůstane suché. Byl jsem velmi zvědavý na manželskou dvojici Hanks & Bullock, bohužel vzájemných scén bylo ve snímku pramálo, matně si vzpomínám na nějaký dialog. Mladičký Horn byl podle mě dobrou volbou a svoji přirozenou drzostí do celého konceptu zapadá. Sydow perfektní a Davis neměla tolik prostoru jako v The Help, i přesto 100%. Celkově mi to vychází na 75% 4*

Román pro ženy (2004)

Vyborná komedie na dlouhé chvíle při cestování autobusem. "Pažoute... ty mi šoustáš dceru"

Líbáš jako Bůh (2009)

Když se líbí mamince ... nemůžu jinak než za 3*** :))

Hotel Paradise (2012) (pořad)

Du blejt velebnosti! Dal jsem tomu ten čas ... podíval se na 3 díly, ale opravdu nepotřebuji vidět, jak 10 lidí, kteří mají v palicích nasráno, každej večer chlastají a ráno přežívají s kocovinou. Jedna hvězdička alespoň za pěkné baby.

Requiem za sen (2000)

18.3. - Myslím si, že by se měl tento film zavést do povinné výuky na základních školách a středních školách. Realita bez servítek a to ve velkém časovém spádu... Naštěstí to nemůžu posoudit z vlastních zkušeností, ale myslím si, že k vytvoření závislosti stačí opravdu málo (pocit bezmoce, deprese či touha zhubnout) a poté to nabere právě tyto nezastavitelné obrátky, které doprovází neskutečně výborným orchestrem Clint Mansell. Jared Leto podává skvělý výkon, už jen za něj jedna celá hvězda. Summa summarum film, který svým tématem je takřka povinný! 80%!

Strom života (2011)

Filmový fetišismus, aneb jak je tenká hranice mezi slávou a pádem, po našem 5* a odpadem. Jak přenést knižní poezii na plátno nám servíruje Malick se slušnou odvahou, která je spojena s netradičním pojetím filmařiny. Pokud si film rozkouskujeme, dostáváme pasáže, kdy je člověk připoutám k obrazovce, jak ve 180km rychlosti a s otevřenými ústy hltá každý líbezný tón Smetanovy Vltavy, která je pro mě vrcholem tohoto dramatu. Ovšem potom přichází na řadu příběh (ps. nebo dinosauři), který je tak trochu o všem a o ničem. Přísná výchova PANA otce Brada Pitta je odrazem tehdejší doby (Texas, 50. léta) "tedy aspoň si to myslím"... Co si budeme namlouvat zahrál opět vysoký standart a připisuje si další, dovolím si tvrdit jeden z nadčasových filmů. Pokud odpustím p. Malickovi dinosaury je to za 3* 60%.

Talentmania (2010) (pořad)

1 hvězdička za Geňu se Suchošem :)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Ve své době nejvíce zpropagovaný film. avšak není tak dokonalým, jak se zdá. Snímek těžíci z vyšperkovaného příběhu, kdy se koloběh života převrací vzhůru nohama a člověk umírá mladý. Snímek těžící z lehkosti, ale preciznosti kamery a hereckých výkonů. Snímek, který je napěchovaný emocemi. To vše a ještě mnohem více je příběh Benjamina Buttona. Ovšem pořád nabývám dojmu, že mi tam ten krůček k dokonalosti scházel. Možná ubrat něco málo ve střižně a byl by to plnej počet hvězdiček. I tak je to vysoký standart, na který sme od Finchera zvyklí. 4* 75%

Česká 30 (2012) (pořad)

Proč si nepřipomenout několik zlidovělých legendárních scén českého filmu ? Proč hned ty odpady ?! Achjo