Leviatan (2014)

BOMBA! Nejsem moc fanda ruských filmů, ale tohle bylo úplně super. Ta kamera? No tak to byla lahůdka. Sice je to drsný film, ale občas jsem se také uchechtl a to v takovéto těžké tematice je umění. Film je až nepříjemně realistický a je opravdu smutné že takhle to asi v Rusku asi opravdu chodí a tím spíš "nechápu" proč se tento film nemůže v Rusku vysílat :D

Zmizelá (2014)

Teda to vám bylo psycho. Takovouhle mrchu jste ještě nikdy neviděli, ale bylo to senzační. 145 minut my docela odsýpalo a furt jsem čekal na konci filmu že se ještě něco stane, že takhle to přece nemůže skončit, ale bohužel skončilo :D

Gran Torino (2008)

Teda masakr film! Clint mě prostě dostal do kolen. Hází tam hlášky jako správnej frajer a já jenom můžu zůstat stát na neuvěřitelně zajímavým dějem. Možná se nebude líbit všem, protože to není žádná bláznivá komedie - i když jsem se občas také zasmál, ale je to prostě film, co má myšlenku a nápad.

Co jsme komu udělali? (2014)

Opravdu jsem se nasmál. Claude a Marie jsou nádhernými příklady francouzských obyvatelů ze staré školy, zatímco jejich dcery jsou naprostým opakem. Film jsem viděl v originálním znění (francouzština) a bylo to dobře, protože mi vždy přijde lepší vidět film v originálním znění, kvůli intonaci a barvě hlasu postav.

Nedotknutelní (2011)

Nádhera, prostě nádhera. Tohle je přesně typ filmu, kdy se nasmějete, pobrečíte, popřemýšlíte, prostě takhle by měl film vypadat. Driss (Omar Sy) je úplně perfektní role, která prostě jiskří dobrou náladou a díky němu Philipe (François Cluzet) zase dokáže žít na plno a to i přes jeho velmi limitovaný pohyb.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Ježiš to byly emoce :D Dobrej motivační film s pěknou holkou (ano jsi to ty Amber :D) a překvapivě dobrou kamerou. Viděl jsem rozšířenou verzi - sice nevím, čím se liší od normální, prý jsou tam asi dvě scény navíc, ale rozhodně jsem rád že jsem viděl právě tu. Nakonec mě dostalo i jistý náznak usmíření mezi Jakem a tím slizounem :)

Divergence (2014)

Hrozně mě to chytlo, ale prostě za ten konec musím jednu hvězdičku srazit. Já jsem to prostě nepochopil a zdálo se mi to nějaký zvláštní. Jinak co se týče zbytku rozhodně dobrý film a přijde mi to i jako dobrý nápad, kamera nebyla vůbec špatná ale prostě ten konec byl divnej :D

Kouř (1990)

Fakt jsem se docela zasmál, jedinečný DJ Arnoštek a jeho hity tutový byli prostě tutovka :)

Ona (2013)

Teda fakt mě to odrovnalo. Bylo to fakt super, hrozně příjemný film, velmi nápaditý a občas jsem měl pocit že snad uroním i slzu. Škoda jen, že jsem to viděl s dabingem, takže jsem si nemohl naplno vychutnat hlas Scarlett, ale někde to seženu a sjedu si to znova, protože to bylo fakt dobrý.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Vlastně to nakonec bylo dobrý. Některé animace mi trochu vadili, protože na dnešní dobu by to určitě zvládli lépe a na konci jsem byl z toho trochu zmaten (když nepočítám potitulkovou scénu, tu jsem vůbec nepobral :D ), ale i tak bylo fajn vidět "staré" X-Meny a docela mě to chytlo, takže nakonec plný počet.