Temný rytíř povstal (2012)

Kulervoucně nabité epické finále trilogie, které bylo prostě ohromující. Bane je samozřejmě záporák, jakého Batman ještě nepotkal a je to vidět, protože v první bojové scéně v kanálech dostal Batman vysloveně na pr*el. Ale ani "jáma" ho nezastavila aby se vrátil ochránit Gotham a srazit svého nepřítele na kolena. Jako vždy skvělá hudba od Hanse Zimmra a výborný Christian Bale s Josephem Gordonem-Levittem a jako třešíňka na dort Anne Hathaway v úplejch kalhotech :D.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Já si nemůžu pomoct, ta Středozem je prostě moje. Ano není tak dobrý jako LOTR, ale i tak se mi ohromě líbil. Studio Weta opět předvedla neskutečnou práci. Film jsem viděl ve všech možných variantách - 3D, 2D, dabing, originál - a furt mě to neomrzelo. Martin Freeman se do role Bilba jednoznačně hodí a jsem rád že ho Peter Jackson vybral.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Pán Prstenů je moje totální srdcovka a úplně ho žeru. V tomhle filmu je prostě všechno super. Efekty jsou neskutečný a to u některých scén platí i dodnes, natož pak v roce 2003 - studio Weta prostě odvedlo skvělou práci :). Viděl jsem dokonce rozšířenou edici a rozhodně to stálo za ty 4h 20min :D.

Need for Speed (2014)

No na F&F to nemá, ale co musím přičist k dobru je, že jsou zde asi pro většinu lidí atraktivnější auta. Je to jiný styl aut a to je dobře, protože kdyby tam byli stejná auta, tak by to opravdu vypadalo jako F&F. Je to asi jeden z mála filmů, který je natočen na náměty video hry a není to propadák. Co mi brání abych dal 5 hvězdiček jsou hlavní protagonisté filmu. Kdybych to měl opět srovnat s F&F tak zde mají hlavní postavy mé větší sympatie.

Zrození Planety opic (2011)

Hustý, fakt, že hustý. Samozhřejmě velký otevřený konec peo další díl, ale jinak naprosto úžasné. Ceasar si rozhodně vysloužil místo v mém srdci a když pak nakonec řekl "Ceaser is home!" tak to bylo až dojemný.

Transformers: Zánik (2014)

Teda docela bída. Dlouho jsem přemýšlel, jestli nedat 2 hvězdy, ale nakonec mě hudba od Imagine Dragons a Nicola Peltz ukecali :-) . Začátek se mi líbil a nechápal jsem, proč se to ostatním nelíbí, ale pak jsem na to přišel. 165 minut je prostě moc, což vedlo k překombinování děje a už mi to nepřipadalo jako transformeři - už od půlky jsem se začal v kině vrtět a řikal si že už musí bejt přece konec, ale on se vždy našel způsob, jak to prodloužit. Navíc si myslím že se Mark Wahlberg úplně do této role hodil ale nakonec jsem si na něj zviknul. Rozhodně nejhorší transormeři, což dokazuje i to, že kdyby nenapsali jméno hlavního hrdiny do titulků, tak bych si na jeho jméno nevzpoměl.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Super, prostě super :-). Bylo to vtipné, zábavné, akční, dokonce jsem v jeden moment skoro uronil slzu - ano, ta scéna s otcem. Animátoři se opět vyvztekali a teď ještě více než v minulém díle, protože ty stovky draků se nenaanimují sami :-). Alfa draci byli opravdu alfa a Škyťák s Bezzubkou opět váleli.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Těch 5 hvězdiček jsem prostě musel dát. Peter Jackson mě opět vtáhl do děje a jen koukal na nepřeberné množství skvělých vizuálních efektů, které vyvrcholily Šmakem, který byl mistrně ztvárněn Benedictem Cumberbatchem. Podle mě si rozhodně zaslouží 5 hvězd a jako úplná třešnička na dortu je titulková píseň "I see fire" od Eda Sheerona.

Rivalové (2013)

Neuvěřitelné! Ohromující! Fantastické! Takhle bych mohl pokračovat do vyčerpání slov, protože tvůrcům filmu se podařilo vytvořit film pro všechny, i když je tak úzce zaměřený. V celém filmu jsem byl na vážkách, který ze dvou ústředních jezdců je mi sympatičtější. Samozhřejmě mě to táhlo k "Thorovi", ale Niki me ohromil též. Opravdu skvělý film a doporučuji zhlédnout.

Captain America: První Avenger (2011)

Docela zklamání, z filmu se mi líbila pouze první necelá polovina a jinak zbytek byla totální blbost. Opravdu to začalo nadějně, ale pak to prostě zabili.