Dallas 63 - Králičí nora (2016) (epizoda)

Nápad, velmi svižné tempo, sympatické postavy - všechno se sehrálo výtečně v tom, aby mě to navnadilo na další díly.Jako pilot rozhodně splnil své poslání na 100%, upoutal.

Deadpool (2016)

Přiznám se, že skrz proces stárnutí moje nadšení pro hrdinovský filmy (vyjma trilogie dark knight) klesalo velice rychlým tempem, ne snad ani tak, že by se mi stále nelíbila ta idea, ale protože už mi většina těch filmů přišla neuvěřitelně pitomá, předvídatelná a ještě k tomu tragicky točená. Deadpool vypadal jako světlo na konci tunelu, ba dokonce kanálu, do něhož sračky s prominutím pouze přitékají, ale nemají kudy odtéct. A nemohu ani říct, že tím světlem není, jen mám z něho stále velice rozporuplné pocity. V kostce, supr námět na spíš "antihrdinu", Deadpool je známá, všemi milovaná ikona, měl na plátno přijít už dávno. Podchycení satiry sebe sama v rámci malého rozpočtu a vtipy k divákům a celková nadsázka jež ze snímku čišela taky supr. Je to svěže rebelské, ve většině případů to mělo fakt skvělé hlášky. Ale to bylo právě ono...ve zbytku případů se to snaží být tak moc vtipné, až to prostě nepobaví. Ryan Reynolds mi navíc nikdy nesedl, tak sem si užíval především scény s maskou (kterých je naštěstí více..a zas musím uznat že minimálně hlas na to má dobrej), nehledě na to že od třetiny filmu vypadá jako to prosouložené avokádo. Další věc je, že se tam vlastně skoro nic moc navíc nestalo, pokud jste viděli trailer, a ve výsledku z toho snímku pryští prázdný pocit. Ta nejodřenější čtyřka co sem kdy dal, ale i tak asi zatím nejlepší "(anti)superheroes" film. PS. Pokud je vám 15 ignorujte všechny plky co píšu, užijete si to na 100%.

Kdo probudí Pindruše ...? (1989) (TV film)

Šílená pohádka ala do hub se nekope, nebo si poserete celej život. 10/10 by se na tuto dětskou nostalgii podívali znova, tentokrát jen pro jistotu mírně intoxikovaní pro zachování míry vtipnosti.

A Girl Like Her (2015)

Na to, že je to film o šikaně, který by chtěl lidem něco říci a vyšel už před rokem, ho bylo skoro nemožné sehnat. To snad jako paradoxní myšlenka na úvod, jinak k věci - obrovský plusový bod za nápad a potenciál, využít skrytou kameru taky na něco jiného než připitomělé lekačky mě vskutku navnadilo se na tento film/snahu o fiktivní dokument podívat (a to ani nemluvim o tom jak velkej kus tam je Hunter King). Nicméně považuji za poměrně nešťastné pojetí o tu silou natlačenou dokumentární snahu, kde všude všichni chodí nakonec s televizními kamerami, a ve výsledku tento hidden camera footage nedostal moc prostoru, plus celkově se mi zdálo, že tvůrci vůbec sami nevěděli jestli z tohoto snímku chtějí mít dokument, drámo či snad studentský projekt. Některé herecké výkony také trochu bohužel kazily imerzivnost, ale zas nečekal jsem tam áčkové výstupy, přišlo mi to pochopitelné. Zajímavé je, když si zhruba už v půlce uvědomíte, že hlavní hrdinkou nejspíš nebude oběť, což se mi téže jevilo jako pozitivně inovativní záležitost. Opět si to ale vybralo možná poměrně nemalou daň, a to u mě v podobě naprostého nezájmu o smutný osud šikanované protagonistky. Tak či tak, velice decentní snímek plný potenciálu a nových svěžích nápadů, na který se určitě vyplatí aspoň jednou podívat. Víckrat ale asi už nebude moc proč.

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010)

Jasnej odpad z hlediska kvality filmu, ovšem tři hvězdičky za neskonalé pobavení nad tak solidními vagóny průjmů, orlů v malování, masakrální zápletky a hlavně v tom hrál velkou roli i nejspíš alkohol a koncentrace lidí s podobně dementním humorem, jenž takovéto paskvily vyloženě vyhledávají. Na pětku to bohužel není, neboť i přes obzory rozšiřující látky jsme to museli všichni poposunovat kvůli občasné (no možná víc) šilené míře trapnosti.

Dobroty (2001) (pořad)

Naopak palec nahoru za věčně zpoceného Petra Novotného! V tomto případě teda jen jednu hvězdičku (pobavení nad komentářem uživatele Scrytcher).

Rande (1997) (pořad)

To nejlepší co jde si pustit na jakékoliv houseparty jsou vagóny zoufalých televizních sr*ček z 90tek a ještě zoufalejší zástupy pyjů a samic nažhavenejch na nějaké to pořádné nakvašené rande! A jako bonus se u chlastání moct dívat na duo Bourek a Mayerová, no tam už chybí jen Pavel Poulíček a bylo by to na rovnocennejch šest hvězdiček! Dosud jeden z nejnabouchanějších nářezů komediálního pobavení, jakého se mě a mému okolí mohlo dostat, doporučuju vřele projet v rámci chvilkového pobavení na youtube a prohlédnout si všechny načaté sektářky a fanaticky peroucí skautky.

Spectre (2015)

Nešel jsem do kina s valným očekáváním (ačkoliv Skyfall byl velice decentně povedený kousek), nicméně moji zvědavost ponouklo několik hodnocení a recenzí ala "více psychologický bond" či, že hlavní charakter prožívá jakýsi syndrom vyhoření. Tím pádem mi přišlo, že negativní ovace, kterými byl film častován, by mohly být především z řad fanoušků "klasického bonda", tudíž o to více by tento snímek mohl být něco pro mě. Bohužel syndrom vyhoření měli leda scénáristi. Ještě při první nudně roztahané první půlce jsem si říkal, že film aspoň graduje pomalu a třeba, že to finále bude o to více za něco stát, jenže opak byl pravdou. Jeden z nejlepších a nejprofláklejších agentů naprosto nesmyslně chodí z jasné pasti do pasti, postavy se chovají až za hranicí nelogičnosti, či snad s prominutím vymaštěnosti (ano buďme všichni bffs s cizími lidmi se kterými prohodíme dvě věty a jediné co víme je, že zabíjí lidi), dialogy sou o ničem a ani akční scény nenabízí nic nového a nedokáží přebít ten pocit, že se film placá sem tam a neví kam směřovat. Hlavní záporák má poměrně slušné uvedení, ale poté se chová jak malý dementní frocek, nehledě o tom, že jeho noshledové dostanou bonda do zajetí nesčetněkrát a nikdy nikoho nenapadne ta možnost odprásknout už ho jednou provždy, proč taky že. Každá akce a rozhodnutí je předvídatelné na míle dopředu a tak těch pár zbylých věcí co mohu vyzdvihnout, je úvodní scéna, Qéčko, jedno jediné slovo slovo od Dava Bautisty a celkový pokus to brát občas s větším nadhledem. Léa vypadá možná hezky ale její postava tam za tu dobu co je na plátně nezanechá ani špetku závanu smyslnosti co Monica Belluci, takže prohození této skutečnosti bych se vůbec nebránil. Ne, bohužel, za mě zatím nejslabší bondovka co jsem měl tu čest.

V moci ďábla (2005)

S každým dalším shlédnutím se opět přesvědčuji jak bravurně je tento film uchopen v rámci prolínání inspirace skutečným příběhem, fantazírováním o nadpřirozenu a nahlédnutím do soudních procesů (které mě tedy napoprvé poněkud nudily, nicméně teď oceňuji jejich důležitost a hlavnější roli, neboť dávají jasnou strukturu gradace a také umožňují tzv. žalující straně chrlit "racionálno", tedy jakési zpochybnění celé posedlosti). Výborné herecké výkony, hlavně za mě vyzdvihuji Jennifer Carpenter, jejíž emoce a grimasy, celkové prožívání a hraní posedlosti, bylo prostě výborné (občas mě nutilo přemýšlet o tom, jaké to pro štáb muselo být, něco takového točit) a celý snímek dokáže vytvořit mrazení po zádech silnější než lecjaký jiný horror. Tím spíš, když si po něm přečtete něco o opravdové Emily a pustíte si pár nahrávek z exorcismu. Rozhodně doporučuji, velice povedené.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Výborná syrová a napnutá akce bez obalu, jakých je na plátně prozatím pomálu, a vůbec bych se nezlobil kdyby takových přibývalo. Už od prvních momentů je jasné, že tento snímek nepojede v zajetých kolejích akčních blockbusterů, a naopak že nám předloží postupně gradující dávku reálně vypadajících přestřelek, vypočítavých taktik a pozvolný (ač jednoduchý ano) příběh. Ten samotný o sobě nevypadá, že měl být tím hlavním, co film nabízí, naopak, spíše aby si divák užil tu pozvolně zvedající se chladnou jízdu skrze něj. A to se dozajista povedlo. Hlavní protagonisté podávají velice solidní herecké výkony (a ač má Emily Blunt hrát ženu, co se o sebe již skrz práci tolik nestará, tak jí to stále sekne), a celkově jsem se celou dobu dobře bavil. Především palec nahoru za jednu z vrcholných scén, která se celá odehrává skoro celá v nočním vidění, víc takových! Tempo bylo akorát, celkově jsem filmu neměl nic moc co vytknout. Na druhou stranu, ač jsem samotný film měl ještě chvíli po zhlédnutí v hlavě, již zmíněná jednoduchost zápletky ve mě zanechala pocit, jakože bych rád okusil ještě o kousek více takovéto kvalitní filmařské práce, a skoro ve mě vyrostl malý osten zklamání, když mi došlo, že toto je vše co v danou dobu mám k dispozici.