Malé ženy (2019)

Na protagonistky je radost pohledět, ale než dojde na pointu děje, tak to uběhne mezitím celá věčnost. Zkrátit to o hodinu, tak se nic nestane.

King Kong (2005)

Když to shrnu, tak začátek nuda, konec taky. Baví mě vlastně jen ten prostředek, kde divák sleduje modernější variantu jurského parku vs banda námořníků vyzbrojený dobovkama z mafie I. Vůbec ten film neberu moc vážně, protože samotnej námět mi připadal vždycky strašně stupidní, ale ten vabank veprostřed je prostě docela zábavnej a vizuálně chytlavej. Hvězda navíc za točení kamerou Jacka Blacka 24/7.

Miss Hanoi (2018)

Celkem průměr krimi, ale líbí se mi to svěží prostředí ala vietnamská komunita. Protagonistka je sympatická, Novotný hraje českého burana celkem dobře, zbytek filmu je však kažen poměrně nekvalitním střihem a kamerou, plus hereckými výkony. Celé to trochu působí jako lepší studentský film, nicméně dilema po rozuzlení na konci bylo zajímavé.

Vřískot 3 (2000)

Sestupná tendence pokračuje, tohle už byla vyloženě nuda.

Vřískot 2 (1997)

Jako dělá si to prdel samo ze sebe, to mám rád. Ale i tak nemůžu cítit poměrný downgrade oproti prvnímu dílu. A hlavní protagonistka mě sere čím dál víc, člověk je vlastně zklamanej , že ji ještě nezapíchli.

Vřískot (1996)

Chápu, že se z toho tehdy stal určitý kult, a možná bych i souhlasil, nebýt finální scény zcela na míru napasované na to, aby miss nesympatická mohla přežít (proč jinak se pobodat dřív než pobodám svou oběť že). Ten dementní konec je prostě opravdovej zabiják, ale celýho filmu.

Rambo: Poslední krev (2019)

Jako poklona za to, že i když Stallone vypadá ve svym věku jako zmačkanej brambor, tak pořád nabouchanej je a akční scénky dělat umí. Blbý je, že ve výsledku je ale tenhle snímek stejně celkem nuda. Viděl bych to jako průměrný béčko za tři, nebejt brzké scény, kdy tam prostě maestro Rambo nakráčí jako do tesca a nedopadne to zrovna slavně, ta mě pak žrala celej zbytek filmu, neměla hlavu ani patu a po všech jeho zkušenostech to byla prostě nesmyslná kokotina, která tam byla jen jako výplň pro větší drámo. Zbytek ušel, ale akčňáky sem teda viděl lepší.

Asi to ukončím (2020)

Jedna hvězda za to, že film by se dal pojmout jakožto sociální happening o tom, jak dlouho divák vydrží sledovat tento naprosto jedlý snímek s myšlenkou "Asi to ukončím a vypnu to" než to za a.) aktuálně vypne, za b.) dokouká s nevěřícným výrazem do konce a dojde mu, že právě promarnil 2 hodiny života čekáním na tu slíbenou dramatickou a mrazivou zápletku, ke které nikdy nedojde, protože je to akorát další rádoby artová píčovina.

Carnival Row (2019) (seriál)

Po prokousání se relativně nezáživným pilotem musím s překvapením uznat, že mě tento nový svět docela vtáhl. Je to zase z trochu jiného soudku fantasy (ne jen elfové a trpaslíci, ale víly, fauni, kentauři atd.) což je poměrně osvěžující záležitost. Chvilku mi trvalo, než jsem si na ty křídla zvykl, ale po pár scénách ala ukázkových pornhub pixie premium jsem musel uznat, že koncept je to velice...zajímavý. Hodně mi napomohla sympatičnost hlavních protagonistů, takže pokud někdo nemusí Blooma a Caru, bude to mít možná krapet těžší, dost to stojí na nich. Nicméně herecké výkony dobré, zápletka solidní,vedlejší linky tak akorát, představení světa decentní (konečně flashback díl, který funguje přesně tak jak má a není jen otravná osina v zadku), celé je to točené v Praze, takže přes menší light steampunk fasádu se můžete občas pokochat Karlovým mostem, národním muzeem atd. Suma sumárum, nic jsem od toho nečekal a zhruba od druhého dílu jsem královsky bavil.

Jimmy O. Yang: Good Deal (2020) (pořad)

Za mě paráda. Jeden z mých nejlepších přátel je vietnamec a možná protože znám jeho i s rodinou mi to přišlo nejspíš o dost vtipnější (jasný O. Yang pochází z Hong Kongu ale s těma ostatníma asiatama se to sveze). Super vtipy o rodičích, jiné mentalitě a vyrůstání v jiné kultuře. Takhle má za mě vypadat stand-up show.