Doom (2005)

Jedna hvězda jen za Rosamund Pike, jinak by se na to nedalo dívat už vůbec.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Stejná chyba jako v trojce s Tobym, proč proboha je nutný tam namrdat (pardón) co nejvíc záporáků naráz, pak nikdo z nich nedostane potřebný prostor pro gradaci, vývoj postav a celý je to jeden velkej digitální maglajz akorát...a konec o tom je škoda mluvit fakt, naprosto stupidní hodící se tak leda někam do power rangers...

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Na to že je to jedna z nejslavnějších povídek, tak bohužel, pořád mne to nechytlo. Striga děs běs, Triss škoda mluvit, linka s Yen až na finále celkem nuda, jedlej Foltest... prostě jediné co z toho cítím je promarněný potenciál.

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Po uspěchané jedničce přišla zas roztahaná dvojka plná prázdných dialogů. Představení elfů nic moc, historie týkající se Yennefer by mohla být zajímavá v rámci principu toho co se její příběh snaží ukázat, ale na mě to vůbec nezapůsobilo, opět jen halda zbytečných dialogů a moje citové zaujetí nula. Dandelion je docela v pohodě, Geralt měl málo prostoru. Každopádně srovnání s hry o trůny rozhodně neni na místě, alespoň ne s počátečními díly, chybí mi tu syrovost a herecké výkony postav (Henry to tu pořád táhne sám). Představení fantasy lore je strašné, já jako fanda knížek a her všechno znám, ale pro diváky nepolíbené to vůbec nevyužívá potenciál toho světa, nehledě na to že mi i chybí takové to správné typicky slovanské historické zobrazení středověku, což u Zaklínače vždy mělo svoji atmosféru.

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

No v kostce, scény s Geraltem za 4, scény bez něj za 2. Doufám, že se to časem zlepší a nebude to táhnout celý on, jako třeba tom Hardy ve Venomovi. Přes brnění Nilfgaardu se asi prostě nepřenesu, proboha proč, toho kdo to vymyslel okamžitě defenestrovat.

V pasti (2018)

Chtěl jsem ten film původně poflamovat, protože je to nehorázná vykrádačka Quiet place, jen místo sluchu tam někdo hodil zrak. Ale nutno podotknout, že i tak jsem se dobře bavil. Hlavně první půlka snímku funguje skvěle. Způsob jakým je populace likvidována je dost netradiční, tudíž je to fest svěží podívaná. Taktéž se mi líbilo post-apo přežívání skupiny v prvních dnech v domě, moc hezky zpracováno. Příběh mimo flashbacky na řece už mě tolik netankoval, a konec byl celkem předvídatelnej, i tak ale určitě doporučuju ke shlédnutí, už dlouho mne takhle jen tak něakej začátek filmu nepřikoval k obrazovce.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Při sledování tohohle snímku mi umřelo víc mozkovejch buněk, než kdybych se ve sklepě celej tejden nonstop nalejval absinthem. Už dlouho jsem neviděl tak zbytečnej film. Naprosto stupidní story, ještě stupidnější chování postav, nudná akce plná pouze do extrému vyhnanejch kravin popírajících jakýkoliv fyzikální zákony, celý je to jen jedna velká vata, aby se natočilo pokračování a mohly se vydělat prachy, to je jediný co z toho čiší ve velkym. Současně mám pocit, že si někdo ze scénaristů udělal analýzu, a přišel na to, že od dob prvního dílu, kterej byl celkem kultovní, se mnohé změnilo a divácká základna je nyní tvořena z 90% lidma ze stacionáře, tak jim to tentokrát ušili na míru.

Predátor: Evoluce (2018)

První půlka měla docela i šanci na potenciál. Celkem se mi líbilo to osvěžení série v rámci toho, že i predátoři se můžou třískat mezi s sebou, a že lidi po všech těch encounterech už vědí proti čemu zhruba stojí. Každopádně druhá půlka přeskočila celkem ladně do naprostejch sraček a za mě tam nefungovalo nic. Jedna přiblblá scéna za druhou, nesmyslů nespočet. Postavy mě přestaly zajímat, ba naopak, skoro všem jsem v duchu tajně přál ať už konečně umřou (možná až na tu doktorku) a konec byl vyložená ptákovina, při který jsem měl chuť dát odpad. Hlavní postavě jsem tu roli drsňáka nevěřil ani vteřinu, a jezdící autobusové panoptikum taky přehrávalo tolik, že mi nakonec nikdo z nich doopravdy duševně chorej nepřipadal, prostě měli ve scénáři dělat pošuky a tak se chlapci snažili je ztvárnit, ovšem bezúspěšně. Jediný plus celkem je, že predátoří akce už nejsou tak těžkopádné, mimozemští hoši tam docela ladně skáčou a kosej všechno docela svižně, na druhou stranu z lovců se stali vypatlaný blbečci co nemaj ani špetku lovecké trpělivosti, vždycky někam skočej, hned se zviditelní a nechaj do sebe střílet, to je nyní celá supr inovační predátoří taktika. Dvě hvězdy za hořkost, že ten film mohl bejt docela decentní. PS. Snímek ze začátku také kradl hudbu z jedničky a docela to fungovalo, ale pak kde nic tu nic a samá postižená fanfára.

Resident Evil: Zánik (2007)

Když mi bylo 16, bylo to docela dobrý. Po opětovným shlédnutí jsem měl chuť tomu dát odpad. Nemá to ani hlavu ani patu, akce tragická, hrdinové mě nezajímaj, i ten potenciál falloutovýho roadtripu mezi zombíkama už mi přišel zbytečně nevyužitej, stejně tak prostředí. Jedna velká škoda. Jediný, co mi brání jít s hodnocením níž je fakt, že bohužel vím, jak strašný sračky jsou ty následující díly, a pokud bych tomuhle dal jednu hvězdu nebo odpad, tak naprosto nevím, co bych musel dát těm následujícím. Oproti nim je tenhle díl pořad "oskarovka". Jediné plus je asi to pouštní prostředí, které má holt nějakou lepší atmošku, než zbytek environmentu v sérii.

Resident Evil (2002)

Jedinej díl, na kterej se dá jakž takž koukat (kamarádi, tuna chipsů a nějaký halucinogeny jsou i tak potřeba), hvězdička navíc za nostalgii a další bonusová za scénu s rozčtvrceným týpkem.