Drákuloviny (1995)

Ačkoliv je to zpracované děsně, já sem to jako malej zbožňoval, a sem schopnej se u toho zasmát i dodnes. (plus se mě stále líbí Amy Yasbeck=)

Sanctum (2011)

Příroda ve filmu nádherná, totéž ovšem nemůžu říct o zbytku filmu..chování postav bylo až moc předvídatelné, co se výkonů týče, tak sem si připadal jak v sitcomu a ačkoliv si myslím, že děj nikde nebyl zbytečně natáhlý, pro některé netrpělivější diváky to bude peklo...ovšem i přesto všechno jsem se docela i bavil, i když se určitě nepřetrhnu abych se na tenhle snímek podíval znovu. Jinak nechci být sadista, ale byl jsem docela rád, že se ven nedostali všichni, neboť happyend až takového kalibru bych nemusel strávit.

Temný rytíř (2008)

Vskutku velmi dobrý film, vizuálně, hudebně, luxusní střih....ale to všechno by bylo absolutně k ničemu, nebýt výkonu, který předvedl Heath Ledger. Naprosto před ním skláním, opravdu naprosto...tento film může být označen za kultovní hlavně díky němu. (plus oceňuji velmi dobrý hudební doprovod)

Počátek (2010)

Když už jsem tento film viděl poněkolikáté, našel jsem tam pár nesrovnalostí, ale každopádně poprvé...to bylo dech beroucí, nemám na to lepší slovo...doporučuji pouštět s hudbou nahlas, neboť ta je taktéž geniální.

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Tak po tomhle se ale už upřímně divím, že fanoušci upířích a vlkodlačích ság a balad ještě nespáchali na hlavní představitele atentát. Neboť co oni jim z toho zde dělají za "maglajz" je vskutku nestravitelné - trapné scénky, plné snahy o jakýsi filozoficko romantický dialog (to jsem jim hodně přidal, sou to žvásty nic víc), scénář postavený snad na hlavu, a logika hlavních postav snad nemá ani na chování začínajících puberťáků..a ačkoliv to nerad přiznávám, tenhle film jsem prostě nedokoukal, nebot i těch posledních deset minut co zbývalo mě přišlo jako tak strašná ztráta času, že jsem se prostě zvedl a šel dělat něco smysluplnějšího.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Přemýšlel jsem co bych vytkl..nakonec toho bylo prostě tolik, že to zkusím opačně. Docela se mě líbilo to trochu více akčnější naladění, a snaha upíří rady vypadat strašně vážně by se taky dala po jednom panáku doslova "sežrat". Kdybych byl holka, tak bych možná napsal že se mě líbí Taylor Lautner, ale nechci zde urazit některé přítomné slečny svým nevkusem, takže u mě boduje tak možná leda Ashley Greene, díky které možná, když to vezmu upřímně, má přece jenom tenhle snímek ode mě hvězdičku.

Stmívání (2008)

Původně jsem chtěl dát dvě hvězdičky, ovšem po shlédnutí dalších dvou "trháků", začínám přece jenom oceňovat zpracování jedničky. Vždyť příběh sám o sobě není ničím špatný, herecké výkony jsou celkem normální, a vlastně zde snad nemůžu najít nic, co bych vyloženě označil přídomkem "strašný", což bohužel nemůžu říct o zbytku série. Když si připočtu scénku s baseballem, mám tu docela normální, i když asi ničím vyjímečný film, který bude i nadále chytlavý spíše pro mladší generace.

Ospalá díra (1999)

Celý film je brán s jistou zajímavou nadsázkou, která mu dodává ten ojedinělý šmrnc, ale v žádném případě to nijak nebrzdí celkovou potemnělou atmosféru, která je výborná, stejně jako výkony dvou hlavních postav. Když si k tomu připočtu tu geniální hudbu, dostanu z toho film na který se podívám velmi rád třeba nesčetněkrát.

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Tak rovnou k věci, tohle je bez okolků hnus. Já sice chápu, že je to parodie na typické hollywoodské filmy, ale zaonačit to až do takhle trapných a infantilních scének mě přijde vskutku jako plýtvání filmových rozpočtů. Pro tento film (jak se mi hnusí to takto nazvat), vidím jediné uplatnění a to bavení dětí základních škol, někdy už asi ani to ne. Ačkoliv mě napadlo dát aspoň hvězdičku za přetloustého Xerxese a umírající scénku s Kevinem Sorbem, bohužel díky vzpomenutí si na ostatní scény sem se prostě nepřekonal.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Když sem to viděl jako špunt, nechápal sem na tom skoro nic...ted mě to přijde jako jeden z nejgeniálnějších snímků, který je naprosto kultovní a dokáže pobavit i po stém shlédnutí (debata o masáži nohou je vskutku briliantní). John Travolta a Samuel Jackson tvoří parádní duo smekám před i před Umou Thurman a Brucem Willisem. Celý film je brán svižně a s určitou osvěžující nadsázkou. Jeden z mála případů kdy se radši podívám na dabovanou verzi. (přece jen hláška Marcelluse "sem uplně rozmrdanej" se díky kráse češtiny hodí na místo víc než "I'm far fucking away from to be good")