Aféra (2014) (seriál)

tohle je tak zatraneně dospělý, že jsem si u toho stačil uvědomit smysl života, oženit se a rozvést, pořídit si BMW a napsat autobiografickou knížku. u flašky drahýho vína. hlavní problém Aféry je v tom, že Noah, hlavní postava, je kolosální sobeckej kokot, jehož věta "děti to překousnou" vysvětluje tak nějak všechno. pak je tu taky hodně vaty. Alison je skvěle zahraná postava, čeho je ale moc toho je příliš a tak i to její brečení přestane bavit. ostatním zajímavým postavám, jako je Cole, Whitney nebo Helen (který mi bylo celkem líto a i přes svůj snobismus mi přišla hodně zajímavá) tu není věnováno bohužel tolik prostoru.

Wind River (2017)

No srdcovka z toho zfleku nebude, ale jinak výborná filmařina. Výborní herci, sednoucí soundtrack, jedna skvělá přestřelka a velmi, velmi uspokojující konec.

Temná věž (2017) odpad!

Předloha: epická sedmidílná sága. Film: 95 minut. Sedmidílná sága vs 95 minut, víte co chci říct. Kromě toho, že tam nenacpali ani jednu desetinu obsahu, je i všechno ostatní špatně a mě to jako Kingova fanouška uráží. Roland měl vypadat jako kovboj, měl bejt BÍLEJ DOPRDELE a měl mít dva KUREVSKY VELKÝ kvéry, co když vystřelí, tak ti na hodinu zalehne v uších. Tady máte týpka v latexu s pistolkama co vypadají a zní jak z pouťový střelnice. Jedním slovem ubohost, Arcel měl zůstat u historických dramat a Elba měl zůstat u dealování drog v Baltimoru.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Hezký vizuál a v druhé půlce hodně vzdušných/vesmírných soubojů, což je z mého pohledu plus, protože ač nejsem Star Wars srdcař, tak ty lodě se mi na tom líbily vždycky nejvíc. Celkově ale nic, co by se mi za dva dny nevytratilo z paměti. 5/10.

To (2017)

nečekal jsem od Toho moc a stejně mě To zklamalo. samotnej Pennywise (a většina s ním souvisejících strašáků) je OK, všechno ostatní je takový meh. stopáž je bezdůvodně dlouhá, většina z party smradů mi lezla na nervy (hlavně proslovy hlavního smrada), celý to na můj vkus bylo moc murica a korunu tomu nasadil totálně napičózní konec.

Život (2017)

Celkem dobrá řemeslná práce po všech stránkách, až na to, že se filmu nedaří vybudovat napětí, potom tenhle žánr nemůže fungovat a pořádně bavit. Oba místní pozérci, POMO i Verbal, opět melou kraviny, protože konec by mohl být "fajný" jedině kdyby nebyl kompletně nelogický a hodnocení 68% není "zkurvené", ale výrazně kladné.

Přicházejí v noci (2017) odpad!

Bylo by to fajn, kdyby se tam něco dělo. Poměr dvě lekačky a jeden mrtvej pes na 90 minut je opravdu hodně řídkej, zbytek jsou jen nudný rodinný rozhovory a předvídatelný finále (ale hlavně, že nám tady verbál vysvětlil, co je vata a co ne).

Alexander Veliký (2004)

OK, když nepočítám Scottova Gladiátora, tak tohle je nejlepší film odehrávající se ve starověku. Našel bych chyby a nebylo by jich málo, ale všechny jsou bohatě vykompenzovány úžasnými bitevními scénami a neopakovatelnou dobovou atmosférou. Škoda že takhle nedopadl například i film o Attilovi.

Poldark (2015) (seriál)

První série byla solidní, druhá trochu ztrácela dech a s tou třetí jde Poldark do kytek. Hlavní dějová linka (Poldark vs Warleggan) se nikam neposouvá a zatímco dřív byl scénář "jen" předvídatelný, tak teď se omezuje na mini-romance mezi vedlejšími postavami, a já na telenovelu náladu upřímně nemám. Napětí a dobrodružný pasáže postupně úplně zmizely. Aidan Turner se od jistý doby jen divně šklebí, případně se tváří, že by měl natáčení nejradši rychle za sebou. Ross Poldark už dlouho není zajímavá kladná postava, které by se dalo fandit, protože dělá kiksy, které škodí jak jemu tak jeho blízkým. Pokud by si seriál udržel úroveň první série, byl by to solidní nadprůměr, takhle je to jen mírně nad odpadem, což je škoda.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Je tu několik důvodů, proč tenhle prequel k Městěčku Twin Peaks nebudu mít nikdy tak rád jak seriál. Představitelka Laury hraje otřesně, Donnu hraje někdo jiný a hlavně - chybí tu nejzářivější hvězda seriálu, Audrey. Agent Cooper se tu taky mihne jen na pár minut. Výsledek rozhodně není ideální a řekl bych, že ani David Lynch si to takhle nepředstavoval.