Skuby47

Luba Konečná

okres Kroměříž

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 23.4.2018  11:43
    SuperStar 2018 (TV pořad) (2018)

Pěvecké televizní soutěže mají dlouholetou tradici. I Karel Gott tak kdysi začínal. Je to šance pro mladé talenty prosadit se v hudebním světě, i když dnes při velkém počtu rádobyzpěváků se to většinou nepodaří ani vítězům. Chci se zastat poroty. Myslím, že má od vedení televize svoje zadání. Musí z několika stovek účastníků konkurzu vybrat dvacítku finalistů. Musí to být z poloviny Slováci a z poloviny Češi, z poloviny dívky a z poloviny kluci a alespoň z poloviny nadaní zpěváci a z poloviny kluci a holky přitažlivého zevnějšku, aby dokázali k obrazovkám přilákat dostatek hlasujících fanoušků. To je pro porotu nepříjemné rozhodování. Jediné, ne moc zdařilé zpestření jsou osobní příběhy vybraných účastníků. Občas se na kousek podívám, ale letos mne žádný pěvec nezaujal natolik, abych pořad sledovala pravidelně. Chtělo by to nějakou obměnu, protože i já si ráda poslechnu pěknou písničku.

• 17.4.2018  12:07
    Trojí život (TV film) (2018)

Tato komedie mne zklamala a to jednak svým primitivním humorem, amatérismem a také mizernými hereckými výkony. Nízkonákladový snímek postrádal originalitu. Stejné příběhy o dvojím životě je možné vidět v každém delším krimiseriálu nebo i v samostatném dramatu. Komické pojetí příběhu se moc nevydařilo, chyběl tomu vtip a nápaditost. V hereckém obsazení nebyly zohledněny předpoklady herců, protože komiky typu Bohdalové a Menšíka už u nás nemáme. Za jediný klad považuji pouze to, že naše televize konečně něco svého natočila.

• 5.4.2018  10:23

Příjemný optimistický příběh. Tématicky není nikterak originální. Připomenul mi příkladně snímky Nedotknutelní a Zemřít mladý. Určitě by se dalo napsat, že byl svým způsobem natočen podle skutečnosti, vzpomenu-li si na úraz muže roku 2009 Martina Zacha a řady zraněných po bouračkách. Jen peníze na ty vysněné zážitky postiženým většinou chybí. Ta holčina byla fajn. Nejvíce mne zaujala kostýmní stránka, zvláště retro oblečení po babičce, které skvěle předváděla Louise. Sama jsem kdysi podobné hnědé šaty se světlými srdíčky nosila. Také k herecké stránce filmu nemám připomínky, i romantika a humor byly vyvážené. Pěkně se na to koukalo i když si myslím, že spíše ženám.

• 26.3.2018  11:46

Klasický skvělý western tématicky připomínající slavný snímek V pravé poledne, tentokrát s excelentním Henry Fondou v hlavní roli. Na jeho mladém příteli Perkinsovi bylo sice vidět, že je nejen šerifský, ale i herecký začátečník, ale nějak mi to nevadilo. Zajímavý příběh, komorní atmosféra, příjemná hudba, humorné hlášky, málo násilí. Moc se mi to líbilo, zvláště proto, že se nám na ranči včera narodilo nové hříbátko poníka.

• 26.3.2018  11:41

V mládí jsem byla velký milovník koní a westernů. Teď po letech jsem se k tomuto žánru díky vnučce a televizi s potěšením vrátila. Tento klasický méně známý snímek vyniká vtipnými hláškami, krásnou krajinou v níž se natáčelo a především skvělými hereckými výkony dvojice filmových veteránů. Jen se mi jevila trochu odbytá opatrnost při přepravě nitroglycerínu, který při otřesech mohl snadno explodovat, jak mi připomněla utkvělá vzpomínka na francouzský film Mzda strachu. Velká spokojenost.

• 26.3.2018  11:36
    Masaryk (2016)

Film, který jsem si pro sebe zařadila do kategorie jednou stačilo. K jeho shlédnutí mě přiměl zájem zjistit, jestli je pravdou, že v něm podávají skvělé herecké výkony Karel Roden a Oldřich Kaiser, protože žiji v přesvědčení, že všichni naši dobří herci již vymřeli. Ten Oldřich mne zaujal, ale Roden v hlavní roli se mi nelíbil, ale nesouviselo to s jeho hereckým výkonem, spíš s jeho maskováním. Měl to hrát nějaký méně známý herec. Nebudu posuzovat obsah filmu, kdoví jak to s tím fetováním a nedoloženým pobytem na psychiatrii bylo. Spíš mne zaujalo, že byl hlavní hrdina vykreslen jako bojovník, který chtěl aby se národ postavil proti Hitlerovi za republiku. V této souvislosti mi připadá Benešův postoj, který jsem v mládí považovala za zbabělý, jako docela racionální. Pokud bychom bojovali, asi bych tady já a možná i celá poválečná generace nebyla, protože by nás němci zmasakrovali. Je smutné, že dějiny lze vykládat různě, podle toho, jak se to vládnoucí politické garnituře hodí.

• 15.3.2018  23:40
    Cizí oběd (2013)

Indické filmy pro mne představují problém spočívající ve špatném rozpoznávání hereckých osobností. Všichni jsou si tam dost podobní. Tento snímek mě dostal svou originalitou, poetikou, romantikou a zvláštním příběhem. Pocit osamělosti a smutku v přelidněném městě na jedné straně a fantastický systém dopravy obědů stravovacími poslíčky a jejich precizní organizovanost v exotickém prostředí a zcela jiné kultuře na straně druhé si mne získal. Slušné civilní herecké výkony, dopisy v ešusech a platonický vztah dvou opuštěných lidí ve filmu, na který hned tak nezapomenu.

• 15.3.2018  23:35
    Ava Gardnerová (TV film) (2016)

Filmové osobnosti na rozdíl od nás obyčejných smrtelníků, mají v televizních a filmových archivech spoustu materiálu ze své tvorby a v dobovém tisku řadu vzpomínek a fotografií. Pokud se navíc najdou nějací potomci, pamětníci či přátelé, je to vítané obohacení dokumentu o pohledy do soukromí. Krásná žena, bohatý život, kvalitní životopisný dokument.

• 15.3.2018  23:19
    Bába z ledu (2017)

Je velmi těžké tento film na jedno shlédnutí nějak charakterizovat. Je to taková špatně seskládaná mozaika vzájemně nefungujících dějových fragmentů. Ledová byla nejen voda, ale i chladná ponurá atmosféra a najít mezi nesympatickými postavami někoho s kým se ztotožníte, prostě nelze. Nejsem prudérní či puritánská, ale erotické scény starých lidí na mne působily trapně a uboze. Za jediný klad lze považovat herecký výkon Zuzany Kronerové. Pokud je toto naše největší želízko v ohni na oscarové nominace, tak to jsme opravdu klesli.

• 15.3.2018  23:14

Film s podobným námětem jako Václav, jen role venkovského balíka byla svěřena správnému typu herce. Prosťáček Luboš v podání Jakuba Koháka je mi sympatický, jednak pro jméno, jednak odporem k technickým novinkám a tím, že se stejně jako já stará o kočky bezdomovky. Velmi mne potěšila role Evy Holubové. Žádná bomba, žádná originalita, jednoduchý příběh, úsporná výprava, slušný průměr.

• 15.3.2018  23:09
    Václav (2007)

Zajímavý film, který jsem dlouho měla ve filmotéce než jsem se odhodlala se na něj podívat. Námět není nikterak originální. Ivan Trojan, kterého mám ráda, venkovského retardovaného kluka zahrál skvěle. Z druhé strany, jako známý inteligentní herec působil na mne v roli prosťáčka dost nevěrohodně. Neměl k postavě fyzické ani psychické předpoklady, nehovoře o tom, že nebylo zřejmé, jaký druh mentální poruchy mu tvůrci přisoudili. Technicky na tom byl dobře a působil spíš jako neukázněný rošťák. Takovou roli věrohodně ztvárnil pouze Dustin Hoffman v Rain Manovi. Skvěle mu herecky sekundovali Lábus, Budař, Vašáryová, Norisová. V současné době slušný průměr. Pokud bude příležitost, ráda se někdy v budoucnu znovu podívám.

• 15.3.2018  17:44
    Hotel (TV film) (1983)

Knihy Arthura Hayleyho mám velmi ráda a mám všechny, které u nás vyšly. Filmově zpracované jsem viděla Letiště a Hotel. Oba snímky se povedly. V tomto pohodovém filmu situovaném do luxusního hotelu St. Gregory se současně odehrává několik dějových linií, které spojuje osoba příjemného a férového ředitele v podání fešáka Jamese Brolina. Romantické i dramatické příběhy týkající se hotelových hostů i zaměstnanců, odehrávající se v průběhu jednoho týdne jsou všechny v pohodě ukončeny. Je to velmi příjemný film, který ukazuje hotel ve kterém bych si také přála prožít dovolenou. Mohu snímek doporučit především ženám.

• 12.1.2018  22:27
    1890 (TV seriál) (2017)

Tento detektivní seriál zasazený do historických reálií se docela povedl a to díky zajímavému prostředí v němž se natáčel, dobové atmosféře, skvělým kostýmům a výpravě. Při jeho sledování se mi vybavuje podobný český seriál Dobrodružství kriminalistiky. Herecké výkony jsou celkem slušné i když většinu herců neznám. Jediné co mi vadí je rozvleklá stopáž jednotlivých dílů, kterou by slušelo zkrátit na 45 minut, jak bývá u takových seriálů obvyklé. Vzhledem ke složitosti děje by bylo vhodné uvádět seriál dvakrát týdně, protože při týdenním odstupu se vytrácí z paměti návaznost. Po třetím díle jsem proto se sledováním skončila. Tak snad příště.

• 30.12.2017  11:11
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Vzhledem k tomu, že se tento film natáčel z velké části v našem zámku a parcích, neodolala jsem a podívala se v předstihu na slovenskou premiéru. Jako lokální patriot samozřejmě oceňuji krásné prostředí, bohatou výpravu a kostýmy. Je zřejmé, že si tvůrci nemohli stěžovat na nedostatek financí. Taky herecké výkony si zaslouží pochvalu s ohledem na to, že se na place mluvilo čtyřmi jazyky, aniž si mnozí aktéři spolu rozuměli. Když si ženy nasadily paruky, byly těžko k poznání, ale obě Zuzany - Stivínová i Mauréry byly v rolích matek nepřehlédnutelné. Vojta Kotek, jak ho nemám v lásce, mne velmi příjemně překvapil. Osvícená panovnice Marie Terezie si svůj životopisný film zasloužila už jen za reformu školství více než vrahové Hepnarová a Kajínek. Historickou věrnost nebudu posuzovat, protože se jedná o film, který má diváky bavit, nikoliv nudit a konec konců od čeho tu máme historické dokumenty. Je pravdou, že je tam dost politikaření, což historie neznalého diváka může přimět k nahlédnutí do učebnice dějepisu. Také velká spokojenost se slovenským i naším dabingem.

• 30.12.2017  09:08

Příjemná nápaditá pohádka, která splnila štědrovečerní očekávání dětských i dospělých diváků. Měla vtip, originalitu i vánoční atmosféru. Duo Trojan - Dvořák spolehlivě odehrálo svěřené role. Chvílemi jsem měla pocit, že jsou na obrazovce jenom oni dva, takovou pozornost na sebe dokázali strhnout. Zajímavostí bylo obsazení podružných roliček významnými uměleckými osobnostmi. V předtuše zdařilého filmu si svým způsobem zajistili nesmrtelnost. Až oni časem budou zapomenuti, zůstane po nich cosi nadčasového, protože přijdou nové generace dětí, které budou milovat krásné pohádky. I my stále milujeme 65 let starou Pyšnou princeznu i když převážná část v ní účinkujících herců už není mezi námi. Vzpomínka na ně stále žije. Přála bych této pohádce stejný osud.

• 30.12.2017  09:02
    Popelka (2015)

Excelentní kostýmní pohádka. Notoricky známý příběh byl pojat klasicky. Ve srovnání s našimi Třemi oříšky tam trošku chybí humor, srdečnost a hravost. Jinak samé nej - kouzelná výprava na které se nešetřilo a kostýmy ze kterých se tajil dech, slušné obsazení, působivé herecké výkony a poetická atmosféra, prostě tak nějak má pohádka vypadat.

• 30.12.2017  08:58

Krásná pohádka, jejíž tvůrci dokonale využili v kouzelné animaci veškeré vizuální možnosti, které jim děj poskytl. Jednoduchý dojemný příběh o sesterské lásce, kterému nechybí originalita, příjemné melodie ani humor. I když vím, že se jedná o muzikál, tak na můj vkus tam bylo té hudby přece jen příliš. Ale jinak spokojenost, jednoduchý scénář mi nevadil a dokonce, což běžně nedělám, jsem se podívala ještě jednou.

• 26.12.2017  16:01
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Tato vánoční pohádka se české televizi docela povedla. Je dějově přímočará bez komplikované dramatické zápletky a propletence několika příběhů. Je svým způsobem originální s pěknou výpravou a kostýmy. Nejvíce mne upoutalo peklo. Nelze mu vyčítat napodobení jiných pohádek, vždyť nikdo neví, jak takové peklo vypadá. Mně se tady toto líbilo, stejně jako jeho osazenstvo, staří herečtí bardové obzvláště. Vtipný scénář, zajímavé triky a jistá nadčasovost. Co se herců týče, tak ti nejlepší už nejsou mezi námi, tak se musíme spokojit s těmi, které máme. Sympaťák Piškula nebyl herecky nejzdatnější a jeho taneční neznalost na plese byla nevěrohodná, ale druhého Pavla Trávníčka ani Libušku Šafránkovou zatím nemáme. Jinak pohádka přinesla dětem i výchovné ponaučení. Prostě letošní vánoční mise ČT byla splněna k mé spokojenosti.

• 26.12.2017  15:54
    Louskáček a Myší král (TV film) (2015)

S německými pohádkami mám trošku problém, ale tento příběh pojednávající o dětských snech byl celkem zdařilý. Oživlé hračky nejsou sice tématem originálním, ale tentokrát musím tvůrce pochválit alespoň za výběr herců. Slušný průměr.

• 26.12.2017  15:52

Na této pohádce oceňuji zajímavé historické kulisy, kostýmy a především námět. Pohádka je to nadčasová a splnila i výchovnou roli, co se zacházení s chlebem a úcty k rodičům týče. Děti by se neměly stydět za rodiče, kteří jim poskytují lásku, ale nemohou jim poskytnout hmotný blahobyt. Pyšná dívka, která se vetřela mezi bohaté, když zapřela svou matku a ani pak si toho nevážila a chovala se povýšeně, byla potrestána, jak už to v pohádkách chodí. Příběh měl kouzlo a dobovou atmosféru starých časů. Herecky vynikla Bára Hrzánová jako šéfová polepšovny, ústřední dvojice byla nevýrazná. Cina nebyl přesvědčivý ve svých citech k herecky stejně nepřesvědčivé namyšlené BriGitě. Oceňuji jistou originalitu.

• 26.12.2017  15:47
    Strašidla (2016)

Rozverná pohádková komedie, rozhodně ne pro děti. To je škoda, protože téma nabízelo řadu humorných možností ve stylu Dívky na koštěti. Život strašidel v dnešním světě nabízel také řadu komických motivů. Režisér chtěl zřejmě přitáhnout do kina všechny generace a nějak se mu to zvrtlo. Dcera šla na film s vnučkou a v kině nudou usnula. Ani já jsem při televizním vysílání nevydržela do konce. Jako televizní snímek to celkem ušlo, ale jen na jedno shlédnutí a to díky kostýmům a slušné výpravě. Jinak to byla fakt nuda. A znásilněná kočka, to bylo už fakt přes čáru.

• 4.12.2017  00:58
    Interstellar (2014)

Film šel v televizi souběžně s žánrově podobným filmem Marťan, tak se asi nevyhnu srovnání. Na plátně to může být velkolepá podívaná určená spíše mužskému publiku. Obtížná srozumitelnost pro laiky je dána velkým množstvím odborné terminologie od červích až po černé díry, ohýbání prostoru a času a podobně. Těžko mohu posoudit, jestli se to zakládá na nějakých faktech. Nárůst populace a prodlužování lidského věku vede nutně k devastaci životního prostředí a vyčerpání přírodních zdrojů. Nic na tom nemění skutečnost, že ekologové už roky bubnují na poplach. Jenom Čína svou politikou jednoho dítěte v rodině dokázala zastavit v nejlidnatějším státě světa populační explozi. Tady jsem si připomněla náš snímek o hledání planety vhodné k životu pro lidstvo s názvem Nesmluvená setkání. Ten byl pro mne srozumitelnější.

• 3.12.2017  18:16
    Marťan (2015)

Sci-fi nepatří k mým oblíbeným žánrům. Děsí mne ta osamělost a bezmocnost člověka v obrovském vesmírném prostoru. V tomto filmu mě ale nic neděsilo. V poklidu jsem sledovala zvolna plynoucí rozvláčný děj bez dramatického napětí až do typicky amerického konce. Jen mi tak napadlo, při vzpomínce na osud ruské ponorky Kursk a aktuálně i argentinské ztracené ponorky, že životy řady lidí tady na Zemi nedokážeme zachránit, ale ve filmu jsme borci, kteří se pro jedince klidně vypraví třeba na Mars. Herecky to Matt Damon lehce zvládl i když mě emocionálně neoslovil. Tento žánr ani nějaké zvláštní herecké umění nevyžaduje. Technicky a hudebně to odpovídá současným možnostem, jen délka byla přehnaná a originalita chybí. Na podobné téma jsem už viděla lepší snímky.

• 25.11.2017  15:27

Tento rodinný film se tvůrcům povedl, stejně jako televizi jeho nasazení v předvánočním čase. Diváci možná už mají dost dramat a příběhů o vrazích, které jsou plné nenávisti a násilí. Tento snímek může být krokem správným směrem. Staří pováleční herci nám pomalu vymírají a zůstává po nich prázdno. Mladí se na uspěchaných seriálech kvalitním výkonům nenaučí. Čestnou výjimkou je Ondřej Vetchý, který důstojně reprezentuje špičku současné střední herecké generace. Tento příběh je spíše určený ženám a Aňa Geislerová, jak ji nemusím, tak svým úsporným herectvím sem dobře zapadla. I když téma není originální, podařilo se tvůrcům natočit vtipnou současnou romanci s aktuální problematikou mezinárodních manželství a následných tahanic o děti. Ta malá nevýrazná dívenka o kterou tady šlo, působila velmi věrohodně. Jen to narůstající citové pouto mezi ní a otcem mohlo být vystiženo plynuleji a přirozeněji. Příjemná hudba a krásné záběry předvánoční Prahy.

• 25.11.2017  15:20
    20.000 mil pod mořem (TV film) (1997)

Velmi nepříjemný zážitek pro mne a milovníky Verneovek. Souhlasím s názorem, že pokud existují filmy, které neměly být nikdy natočeny, tak tento k nim zaručeně patří. Jediným kladem bylo herecké obsazení, nikoliv ale herecké výkony. Levné zpracování by ani tak nevadilo, ale celková atmosféra a myšlenkové vyznění Verneovy předlohy bylo zde doslova zmasakrováno. Klasická literární díla reprezentují autora a období, do kterého jsou zasazena. Toto je zneužití námětu skvělého dobrodružného románu neumětelem, který nemá vlastní tvůrčí nápady a snaží se přiživit na slávě francouzského vizionáře. To i naše televizní verze z osmdesátého roku svou kvalitou mnohonásobně předčí tuto ostudu kinematografie. Takhle znevážit dílo svého klasika by Francouzi neměli dopustit.

• 22.11.2017  11:25
    Figurina (1987)

Pohodová pohádková romance se sympatickými herci a příjemným hudebním doprovodem. Pro mne nostalgická vzpomínka na první videopůjčovny s plnými regály VHS s pro nás filmové nadšence do té doby nevídanými kousky. Nápaditý příběh, bohatá výprava, vtipné dialogy, prostě skvělá reprezentace filmové tvorby osmdesátých let, které ani čas neublížil.

• 18.11.2017  00:27

Kvalitní dokument mapující naděje i zklamání této zásadové buřičské osobnosti. Narodil se tady v sousedství, ale překonal svoje smutné vzpomínky na dětství a vystoupil na jednom ze svých koncertů i v našem městě. Jsem ráda, že jsem tam tehdy byla. Myslím, že ho lidé u nás neznali, jen jeho písničky byly populární. Už na svém vystoupení dával najevo rozčarování z polistopadového vývoje. Bylo vidět, že jeho očekávání budoucnosti byla větší než dobová realita. Výborný snímek, jen škoda nebo spíš ostuda, že polský. Současným politickým elitám kritický tón jeho nových písní zřejmě nevyhovoval. Velmi nadčasové.

• 18.11.2017  00:23
    Bronzová koruna (TV film) (1997)

Spíše než o pohádku se jedná o dobrodružný historický příběh pro mládež. Herecké výkony sice nejsou na Oscara, ale to se od televizního snímku ani neočekává. Pamětník si občas rád připomene své oblíbené herce, z nichž někteří už nejsou mezi námi. Slušný průměr.

• 18.11.2017  00:22

Jeden z mnoha romantických filmů natočených podle románů Rosamunde Pilcher. Každá doba má svoje autory románů určených pro ženy. U nás to kdysi byla Karolína Světlá. Škoda, že podle jejich vesnických románů nebylo natočeno víc filmů než se uchovalo v archivu pro pamětníky z prvorepublikové produkce. V současné době plné akčních krváků a hororů je to film pro ty, kdo hledají něco oddechového bez potoků krve. I takoví diváci platí koncesionářské poplatky a mají na své pobavení nárok. Nehovoře o tom, že se jedná vesměs o snímky nepříliš nákladné určené pro dopolední vysílání, kdy je přítomno jen málo diváků a je to pro tento žánr ten správný čas. Když nic jiného, tak lze ocenit krásné prostředí v němž se příběh odehrává. Tento snímek nebyl sice nikterak převratný, ale byl sledovatelný.

• 18.11.2017  00:17

Prokop Král si vzal jako vzor své postavy podobnými metodami vyšetřujícího Patricka ze seriálu Mentalista či Castla na zabití a je tam i smysl pro detail přítele Monka. Kdo trochu sleduje detektivní seriály, dá si to dohromady a je jasné, že zde chybí jakákoliv originalita. Není podstatné zda se jedná o policejního vyšetřovatele nebo právníka. Copak už neumíme nic vymyslet a musíme jen kopírovat? Možná, že se už nic nového vymyslet nedá. Nevím přesně co znamená výraz, že je to plytké, ale tak nějak si plytkost představuji. Nemá to hloubku citovou ani myšlenkovou. A při tom to vůbec není hloupé. Je to prostě jen odfláknuté.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27