Skuby47

Luba Konečná

okres Kroměříž

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 8.7.2018  23:03
    Velké sedlo (TV seriál) (1986)

Mám ráda prázdniny. protože Česká televize v tomto čase z úsporných důvodů vždy sáhne do svého archivu a vysílá staré, pozapomenuté seriály, pohádky, inscenace a zábavné pořady, čímž mne vždycky potěší. Tento seriál pojednávající o vodě, jejím občasném nedostatku i nadbytku je v současné době častých záplav i dlouhodobého sucha docela aktuální. Problémy s vodou jen okrajově doplňují jinak spíše vztahový příběh skupiny lidí žijících na samotě, daleko od městského ruchu. Pavla Nového, který nedostával mnoho hlavních rolí, postava hrázného Palyzy proslavila. Děj není příliš dramatický, ale docela uvěřitelný, herecké výkony nejsou nikterak oslnivé, ale v rámci možností ujdou. Dřív se mi seriál tolik nelíbil, ale při srovnání se současnou seriálovou tvorbou postoupil o několik příček výš. Ne, že by byl tak dobrý, ale spíš proto, že dnešní seriály jsou tak mizerné. Je to smutné, ale je to tak.

• 1.7.2018  19:59
    Křižáček (2017)

Na festivalově oceněném filmu řadový divák hledá to, co odborníky zaujalo. Základní myšlenka tohoto snímku byla natolik utajená, že jsem ji neodhalila. Nebýt výstižného názvu, těžko by nepoučený divák zjistil o co tam jde. Logiku bych nehledala. Pokud by se ustaraný otec vydal na koni hledat ztraceného malého syna jdoucího pěšky po jediné lesní cestě, měl by za hodinu po starosti. Pokud se ho vydal hledat až za měsíc, není to starostlivý otec. Je to film pro jednoho herce, s čímž se Karel Roden slušně vypořádal. Levná nenáročná výprava i kostýmy. Určitou poetiku a originalitu příběhu nelze upřít. Největší zážitek z filmu měl zřejmě uživatel mchnk, když se díval ve velkém kině na tento snímek zcela sám. Podobně jsem dopadla já, když jsem chtěla prodiskutovat včerejší televizní premiéru se svými známými. Nebylo s kým, nikdo se nedíval.

• 29.6.2018  00:13

Tato nová rodinná komedie se mi docela líbila, což je u současné televizní tvorby spíše výjimka. Určitě v tom hraje roli letní atmosféra a vhodný termín televizního uvedení na začátku prázdnin a dovolených, kam film výborně zapadá. Po všech dramatech konečně něco veselého a k tomu slunce a voda. Odpustit je třeba nedostatek originality, jednoduchost příběhu a slabé dětské herecké výkony, protože druhý Tomáš Holý se ještě nenarodil. Jinak docela slušné obsazení, krásná příroda a úsporné kostýmy - tedy modrá trika. Léto budiž pochváleno!

• 24.6.2018  00:25
    Neohrožený Mikeš (TV film) (1969)

Milá, téměř padesát let stará studiová pohádka natočená na námět Boženy Němcové s dobrým hereckým obsazením a levnou výpravou. Je částečně vyprávěná ve verších a zcela bezdůvodně natolik zkrácená, že by ji asi ani sama autorka nepoznala. To ji ale neubírá na výchovném sdělení dětem, že kamarádství je cennější než bohatství a zradit kamaráda se nevyplácí. Pamětníky potěší a děti, navyklé na moderní digitální efekty, už nezaujme.

• 24.6.2018  00:23
    Kacafírek (TV film) (1966)

Veselá roztančená studiová pohádka pro pamětníky, která by se žánrově spíše hodila mezi hudební komedie. Připomíná mi totiž muzikál Zvonokosy. Hodně hudby, hodně konverzace a žádný pořádný příběh. Myslím, že dnešní děti by už humorná rozhodnutí pánů radních nezaujala.

• 24.6.2018  00:20

Po letech jsem se s potěšením znovu podívala na tento svůj kdysi oblíbený film z exotické Indie. Ačkoliv jde spíše o dobrodružnou pohádku, musím pochválit řadu věcí. Především má tento snímek bohatou výpravu, krásné kostýmy, početný kompars a dobré herecké obsazení. I když se jedná o indickou romanci, byl natočen v koprodukci Anglie, Itálie a Německa. Mimo ústředního milostného příběhu ukazuje krásu, kulturní zvyklosti a tradice orientu. Kromě přetrvávajícího systému kast je v něm ukázán i odpor domorodého obyvatelstva k britské koloniální nadvládě. Dodnes nechápu, jak si Britská říše dokázala podmanit do roku 1921 celou čtvrtinu rozlohy zemské souše. Zotročila obyvatelstvo, vydrancovala suroviny a dneska pod praporem demokracie sklízí co zasela. Stále aktuální přitažlivý film.

• 8.6.2018  09:48
    Šplhající profesor (TV film) (1992)

Velmi dobře zpracovaná povídka A.C.Doyla. S jednoduchým příběhem si skvěle poradilo špičkové herecké obsazení. Pánové Kostka, Preiss a Somr hráli, Šťastný bavil a Brožová zdobila. Pěkná výprava, slušivé kostýmy, vtipné dialogy a přiměřená délka zakryla to, že příběh nepatřil mezi skvosty autorovy tvorby. Byl to takový Holmes a Watson po česku.

• 8.6.2018  09:47

Tento western mne trošku zklamal. Připadal mi příliš rozvleklý a spíše konverzační než akční. Líbily se mi lokality v nichž se natáčelo a krásní koně. Herecké výkony byly průměrné, závěr zajímavý.

• 4.6.2018  11:36
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Narodila jsem se na Ostravsku a jako dítě jsem tam často jezdila k dědovi. V rodině jsme měli jednoho horníka, který ale byl ze zdravotních důvodů předčasně odsunut do penze. Proto si myslím, že Ostravské nářečí docela ušlo. Škoda, že si tvůrci jako jazykové poradce nepozvali písničkáře Jarka Nohavicu nebo Pavla Dobeše. Z trojice pražských herců mne příjemně překvapil Marek Taclík, kterému se podařilo vystoupit ze stínu policejních vyšetřovatelů v krimiseriálech. Martha Issová byla pro mne ve své roli energické, rozhodné, usedlé manželky nepřesvědčivá, protože ji mám stále zafixovanou jako mladou holku a Jiří Langmajer zase pojal roli ředitele nevhodně s viditelnou snahou vedoucího pracovníka zesměšnit a znemožnit, což nebylo v duchu příběhu. Na výpravě se nešetřilo a pochválit lze televizi za velký počet účinkujících komparsistů a vcelku výstižné svědectví o době. Z druhé strany působily hlavní postavy ve vzájemných vztazích velmi chladně, takže si žádná z nich nezískala mé sympatie.

• 4.6.2018  11:30

Je v podstatě fuk, jestli se pohádkové království jmenuje jitřní nebo nudlové. Sympatické na nudlovém bylo, že podporovalo vegetariánství a bylo proti zabíjení zvířat. Snahu o modernost bych zde nevyčítala i když originalita není v pohádkách nutná. Těch, kdy se princ či princezna nechali zapřít, ve snaze poznat blíže svého budoucího partnera, je docela dost. A ti vdavekchtiví, kteří skončili v kuchyni se taky najdou. To, že někteří nápadníci jsou vyžírkové nebo zlodějíčci rovněž není v pohádkách ojedinělé. Jinak slušná výprava, příjemné lokace, pěkné kostýmy a ucházející herecké výkony až na toho přehrávajícího Matonohu. Pohádka to byla průměrná, ale koukatelná.

• 3.6.2018  13:44
    O doktorovi Vševědovi (TV film) (1973)

Vtipná jednoduchá studiová pohádka. Mezi šesti účinkujícími vyniká duo Menšík - Růžičková a dodnes stále aktuální myšlenka, že krást se nemá. Díky humoru a hereckému obsazení může se ještě po 45. letech pamětnickému divákovi líbit. U dětí to bude horší - barva chybí.

• 3.6.2018  13:42

Na sobotní pamětnické pohádky si musím občas přivstat, ale díky televizi za to, že na ně nenechává v archivu padat prach. I když jsem pamětník, tak na tuto pohádku si nevzpomínám. Je to veselá studiová pohádka s levnou výpravou a jednoduchými kouzelnickými zaříkávadly a čarodějnými triky. Hanzlík jako čarodějův učeň a taky herecký začátečník si roli užíval. Nataši Gollové bych omlazující nápoj přála a to nejen v této pohádce. Příběhu neprospělo dělení na dvě poloviny, protože ta druhá část nebyla tak vtipná jako ta úvodní. Chtělo by to část s plačící princeznou více rozvést. Zřejmě se tehdy taky v televizi šetřilo.

• 3.6.2018  10:01

Na tento film jsem se těšila, protože už je to nějaký ten pátek, co jsem chodila na hodiny dějepisu a tak jsem si říkala, že zalepím nějaké ty díry v paměti. Výsledný dojem z filmu je velmi zmatečný. Jen mě tak vůči televizní tvorbě napadá vzkaz, že když na to nemáte, tak to netočte! Slušné byly jen historické kostýmy, bitevní scény byly jen v náznacích, neznámí herci, v nichž jsem se jen obtížně orientovala, byli těžce rozpoznatelní kdo je kdo. Jen Dobrý byl dobrý. Při premiérovém vysílání jsem usnula, ale dodatečně jsem se podívala znovu a na dvakrát jsem to zvládla. K tomuto snímku, který měl být pojat spíše jako hraný dokument by slušel doprovodný odborný výklad. Myslím, že němečtí a rakouští diváci nemohli pochopit o co tam šlo. I diváci znalí historie tam našli nepřesnosti, tak vůči tvůrcům použiji parafrázi z názvu filmu .... Bůh s vámi!

• 3.6.2018  09:55

Mám ráda taneční filmy a jsem u nich k hereckým výkonům velmi tolerantní, pokud tam vystupují kvalitní tanečníci. Tady nebyly taneční ani herecké výkony nic moc. Jedinou inspirativní choreografií byla ukázka pouličního tance v polovině filmu. Jako taneční film ani jako romance mne to nezaujalo.

• 3.6.2018  09:51
    Hejkalka (TV film) (1998)

Jednoduchá studiová pohádka s výchovným ponaučením pro děti, že pýcha předchází pád. Úsporný trochu ponurý příběh se šesti účinkujícími poukazuje na to, že děti by měly vykazovat vůči rodičům úctu a lásku a ke starším lidem se chovat slušně, jinak následuje trest. Myslím, že dnešním dětem se moc líbit nebude, ale při současném nedostatku nových televizních pohádek má naději. Jen si tak říkám, že dneska už sotva nějaké dítě věří na hejkala a Krakonoše.

• 3.6.2018  09:48
    Tři stromy (TV film) (1967)

Jednoduchá televizní pohádka na které se už podepsal čas. Podobných pohádek o třech bratrech, mezi nimiž se ten nejmladší ve světě prosadí byla natočena řada a to mnohem lepších. Dnešní děti sotva osloví a ani pamětníky už nezaujme. Méně známí herci, studiová kulisová výprava a hlavně nedostatek humoru, který mám ve starých pohádkách ráda.

• 3.6.2018  09:45
    O chrabré Kordule (TV film) (1972)

Studiová černobílá televizní pohádka podle Miroslava Švandrlíka, která stojí na zdařilé volbě kontrastního páru a to křehkého rachitického prince v podání Miloše Nesvadby a robustní statečné silačky Heleny Růžičkové. Roztomilý humorný příběh, dobré herecké obsazení, jednoduchá výprava. Pamětníky tato veselá pohádka jistě potěší, současné děti už ale sotva osloví.

• 3.6.2018  01:31
    Clona (TV seriál) (2014)

Tento krimiseriál jsem při premiéře neviděla a tak jsem byla zvědavá. Většina detektivních seriálů se soustředí na tým vyšetřovatelů. Tento je originální tím, že je zaměřen pouze na osobu policejního fotografa. Škoda, že Jan Hartl jako otec si příliš nezahrál. Mé sympatie má Táňa Medvecká, která stejně jako já nemá ráda šmuky a nesnáší cestování. Hádek - Fellini si mne zase získal už v prvním díle při kondičním cvičení vtipným výrokem ...ještě jsem neviděl policajta běžet. Já totiž taky ne. Případy působí dost věrohodně a herecky to taky není nejhorší. Je fajn, že bylo natočeno pouze sedm dílů, alespoň se divák nestačí nudit. Jen zvukaři by měli být lepší, protože místy není dialogům rozumět. Možná je to úmysl.

• 23.4.2018  11:43
    SuperStar 2018 (TV pořad) (2018)

Pěvecké televizní soutěže mají dlouholetou tradici. I Karel Gott tak kdysi začínal. Je to šance pro mladé talenty prosadit se v hudebním světě, i když dnes při velkém počtu rádobyzpěváků se to většinou nepodaří ani vítězům. Chci se zastat poroty. Myslím, že má od vedení televize svoje zadání. Musí z několika stovek účastníků konkurzu vybrat dvacítku finalistů. Musí to být z poloviny Slováci a z poloviny Češi, z poloviny dívky a z poloviny kluci, polovina musí dobře zpívat a polovina musí dobře vypadat, aby dokázali k obrazovkám přilákat dostatek hlasujících fanoušků. To je pro porotu nepříjemné rozhodování. Jediné, ne moc zdařilé zpestření jsou osobní příběhy vybraných účastníků. Občas se na kousek podívám, ale letos mne žádný pěvec nezaujal natolik, abych pořad sledovala pravidelně. Chtělo by to nějakou obměnu, protože i já si ráda poslechnu pěknou písničku.

• 17.4.2018  12:07
    Trojí život (TV film) (2018)

Tato komedie mne zklamala a to jednak svým primitivním humorem, amatérismem a také mizernými hereckými výkony. Nízkonákladový snímek postrádal originalitu. Stejné příběhy o dvojím životě je možné vidět v každém delším krimiseriálu nebo i v samostatném dramatu. Komické pojetí příběhu se moc nevydařilo, chyběl tomu vtip a nápaditost. V hereckém obsazení nebyly zohledněny předpoklady herců, protože komiky typu Bohdalové a Menšíka už u nás nemáme. Za jediný klad považuji pouze to, že naše televize konečně něco svého natočila.

• 5.4.2018  10:23

Příjemný optimistický příběh. Tématicky není nikterak originální. Připomenul mi příkladně snímky Nedotknutelní a Zemřít mladý. Určitě by se dalo napsat, že byl svým způsobem natočen podle skutečnosti, vzpomenu-li si na úraz muže roku 2009 Martina Zacha a řady zraněných po bouračkách. Jen peníze na ty vysněné zážitky postiženým většinou chybí. Ta holčina byla fajn. Nejvíce mne zaujala kostýmní stránka, zvláště retro oblečení po babičce, které skvěle předváděla Louise. Sama jsem kdysi podobné hnědé šaty se světlými srdíčky nosila. Také k herecké stránce filmu nemám připomínky, i romantika a humor byly vyvážené. Pěkně se na to koukalo i když si myslím, že spíše ženám.

• 26.3.2018  11:46

Klasický skvělý western tématicky připomínající slavný snímek V pravé poledne, tentokrát s excelentním Henry Fondou v hlavní roli. Na jeho mladém příteli Perkinsovi bylo sice vidět, že je nejen šerifský, ale i herecký začátečník, ale nějak mi to nevadilo. Zajímavý příběh, komorní atmosféra, příjemná hudba, humorné hlášky, málo násilí. Moc se mi to líbilo, zvláště proto, že se nám na ranči včera narodilo nové hříbátko poníka.

• 26.3.2018  11:41

V mládí jsem byla velký milovník koní a westernů. Teď po letech jsem se k tomuto žánru díky vnučce a televizi s potěšením vrátila. Tento klasický méně známý snímek vyniká vtipnými hláškami, krásnou krajinou v níž se natáčelo a především skvělými hereckými výkony dvojice filmových veteránů. Jen se mi jevila trochu odbytá opatrnost při přepravě nitroglycerínu, který při otřesech mohl snadno explodovat, jak mi připomněla utkvělá vzpomínka na francouzský film Mzda strachu. Velká spokojenost.

• 26.3.2018  11:36
    Masaryk (2016)

Film, který jsem si pro sebe zařadila do kategorie jednou stačilo. K jeho shlédnutí mě přiměl zájem zjistit, jestli je pravdou, že v něm podávají skvělé herecké výkony Karel Roden a Oldřich Kaiser, protože žiji v přesvědčení, že všichni naši dobří herci již vymřeli. Ten Oldřich mne zaujal, ale Roden v hlavní roli se mi nelíbil, ale nesouviselo to s jeho hereckým výkonem, spíš s jeho maskováním. Měl to hrát nějaký méně známý herec. Nebudu posuzovat obsah filmu, kdoví jak to s tím fetováním a nedoloženým pobytem na psychiatrii bylo. Spíš mne zaujalo, že byl hlavní hrdina vykreslen jako bojovník, který chtěl aby se národ postavil proti Hitlerovi za republiku. V této souvislosti mi připadá Benešův postoj, který jsem v mládí považovala za zbabělý, jako docela racionální. Pokud bychom bojovali, asi bych tady já a možná i celá poválečná generace nebyla, protože by nás němci zmasakrovali. Je smutné, že dějiny lze vykládat různě, podle toho, jak se to vládnoucí politické garnituře hodí.

• 15.3.2018  23:40
    Cizí oběd (2013)

Indické filmy pro mne představují problém spočívající ve špatném rozpoznávání hereckých osobností. Všichni jsou si tam dost podobní. Tento snímek mě dostal svou originalitou, poetikou, romantikou a zvláštním příběhem. Pocit osamělosti a smutku v přelidněném městě na jedné straně a fantastický systém dopravy obědů stravovacími poslíčky a jejich precizní organizovanost v exotickém prostředí a zcela jiné kultuře na straně druhé si mne získal. Slušné civilní herecké výkony, dopisy v ešusech a platonický vztah dvou opuštěných lidí ve filmu, na který hned tak nezapomenu.

• 15.3.2018  23:35
    Ava Gardnerová (TV film) (2016)

Filmové osobnosti na rozdíl od nás obyčejných smrtelníků, mají v televizních a filmových archivech spoustu materiálu ze své tvorby a v dobovém tisku řadu vzpomínek a fotografií. Pokud se navíc najdou nějací potomci, pamětníci či přátelé, je to vítané obohacení dokumentu o pohledy do soukromí. Krásná žena, bohatý život, kvalitní životopisný dokument.

• 15.3.2018  23:19
    Bába z ledu (2017)

Je velmi těžké tento film na jedno shlédnutí nějak charakterizovat. Je to taková špatně seskládaná mozaika vzájemně nefungujících dějových fragmentů. Ledová byla nejen voda, ale i chladná ponurá atmosféra a najít mezi nesympatickými postavami někoho s kým se ztotožníte, prostě nelze. Nejsem prudérní či puritánská, ale erotické scény starých lidí na mne působily trapně a uboze. Za jediný klad lze považovat herecký výkon Zuzany Kronerové. Pokud je toto naše největší želízko v ohni na oscarové nominace, tak to jsme opravdu klesli.

• 15.3.2018  23:14

Film s podobným námětem jako Václav, jen role venkovského balíka byla svěřena správnému typu herce. Prosťáček Luboš v podání Jakuba Koháka je mi sympatický, jednak pro jméno, jednak odporem k technickým novinkám a tím, že se stejně jako já stará o kočky bezdomovky. Velmi mne potěšila role Evy Holubové. Žádná bomba, žádná originalita, jednoduchý příběh, úsporná výprava, slušný průměr.

• 15.3.2018  23:09
    Václav (2007)

Zajímavý film, který jsem dlouho měla ve filmotéce než jsem se odhodlala se na něj podívat. Námět není nikterak originální. Ivan Trojan, kterého mám ráda, venkovského retardovaného kluka zahrál skvěle. Z druhé strany, jako známý inteligentní herec působil na mne v roli prosťáčka dost nevěrohodně. Neměl k postavě fyzické ani psychické předpoklady, nehovoře o tom, že nebylo zřejmé, jaký druh mentální poruchy mu tvůrci přisoudili. Technicky na tom byl dobře a působil spíš jako neukázněný rošťák. Takovou roli věrohodně ztvárnil pouze Dustin Hoffman v Rain Manovi. Skvěle mu herecky sekundovali Lábus, Budař, Vašáryová, Norisová. V současné době slušný průměr. Pokud bude příležitost, ráda se někdy v budoucnu znovu podívám.

• 15.3.2018  17:44
    Hotel (TV film) (1983)

Knihy Arthura Hayleyho mám velmi ráda a mám všechny, které u nás vyšly. Filmově zpracované jsem viděla Letiště a Hotel. Oba snímky se povedly. V tomto pohodovém filmu situovaném do luxusního hotelu St. Gregory se současně odehrává několik dějových linií, které spojuje osoba příjemného a férového ředitele v podání fešáka Jamese Brolina. Romantické i dramatické příběhy týkající se hotelových hostů i zaměstnanců, odehrávající se v průběhu jednoho týdne jsou všechny v pohodě ukončeny. Je to velmi příjemný film, který ukazuje hotel ve kterém bych si také přála prožít dovolenou. Mohu snímek doporučit především ženám.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28