Skuby47

Luba Konečná

okres Kroměříž

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 1.6.2020  09:00

Vybrala jsem si na dnešní večer z televizní nabídky tento snímek asi kvůli Hanzlíkovi a upřímně přiznávám, že i když to nebyl žádný trhák, v pohodě jsem se na něj dodívala. Komorní, jednoduchý, zvolna plynoucí příběh odpovídá scénáři od staršího tvůrce, který je určen pro starší diváky, k nimž se i já počítám. Myslím, že není vhodný pro promítání na velké plátno, hodí se spíš pro televizní obrazovku. Pokud bych na něj šla do kina, asi bych byla kritičtější. Herecké obsazení není tak otřesné, jak je zde v mnohých komentářích prezentováno, až na věkové nesrovnalosti ženských postav, které při vhodném maskování tak nevadí. Snad jen Lucce Vondráčkové nebylo dáno do vínku tolik hereckého talentu, aby důstojně obstála. Vždycky to od publika schytá, proto se asi opětovně, ale bezýsledně snaží dokázat opak. Měla by zůstat u zpěvu, kde se ji daří víc. Pro mne byl nejvěrohodnější Igor Bareš. Není to Pojišťovna štěstí, Léto s kovbojem ani Sanitka s kterými to tady řada diváků srovnává. Řeší se zde vztahový problém, jak se vymanit z manželského zevšednění a stereotypu, který na každý dlouhodobý vztah po čase dolehne. Námět této cudné romance není špatný, ale zpracování je dosti mizerné, chybí humor a nadsázka, převláda patetičnost. Škoda, mohl to být mnohem lepší film.

• 22.5.2020  19:55

Na to, že diváky nechali čekat na odhalení záměny osob celých 30 dílů, se scénáristé moc nepředvedli. Čekala jsem překvapivější finále.

• 17.5.2020  10:22
    Asie z výšky (TV seriál) (2017)

Singapur - je zase jedna kouzelná destinace, kam se nikdy nepodívám, i když při pohledu na tento snímek by to stálo za to. Když pominu krásu krajiny a monumentálnost tamní výstavby, kladu si otázku jak se zaostalý stát bez dostatku zemědělské půdy, pitné vody a nerostného bohatství dostal tak daleko. Velmi kladně hodnotím lidský potenciál, vzdělanost a skvělé technologie v hospodaření s vodou a půdou, které my máme zatím dostatek a tak s ní plýtváme. Co musí přijít, abychom se od nich poučili.

• 17.5.2020  10:20

Jsem fanynkou Colina Firtha a oplácané potřeštěné blondýnky se mi neprotiví, ale čeho je moc, toho je příliš. Kouzlo nového neokoukaného někam vyvanulo, humoru ubylo a pokud nějaký zůstal, působil ve výsledku trapně. Tvůrcům zřejmě došly nápady, tak vařili z vody. Co se týče originality, tak o té se nedá mluvit, vždyť i Colin Firth si stejnou roli zahrál v muzikálu Mamma mia! a to s daleko větším nasazením. Zde působil unaveně, bez jiskry. S daleko větším nadšením se stejných rolí zhostili i Belmondo s Delonem v o 18 let starším snímku Poloviční šance či Pierre Richard a Gérard Depardieu ve filmu Otec a otec z roku 1983. Ve srovnání s těmito vtipnými dílky se Dítě stárnoucí Renée Zellweger zcela propadlo někam do stínu.

• 11.5.2020  09:11

Nejsem milovník psychodramat, počítám se spíš mezi komerční diváky, ale v záplavě současného balastu dokážu ocenit kvalitní snímek, byť mě chvilkami nudil. Chtělo by to větší dynamiku příběhu. Tím, že byl film vysílán v původním znění s titulky, oslovil mě nejvíc svým hereckým výkonem Donald Sutherland v roli otce hlavního hrdiny. Ani ostatní členové rodiny se vedle něj neztratili. Zaujalo mne dokonalé ztvárnění toho, že jinak zcela normální rodina nejen žádné city vzájemně neprojevovala ani nepředstírala, ale ani žádné necítila. Skvělá práce Roberta Redforda.

• 9.5.2020  10:23
    Thor (2011)

Žánr sci - fi nepatří k mým nejoblíbenějším. Občas nedokážu odhalit a porozumnět tomu, kudy se ubírá fantazie tvůrců. V tomto případě, pokud bych si v úvodu nepřečetla obsah, vnímala bych tento film jako vizuální hrátky s ukázkou toho, co dnešní digitální technika dokáže vytvořit, a nějaký hlubší příběh bych jen těžko odhalila. Zajímaví herci, slušná výprava, spousta akce, ale šlo to nějak mimo mne. To bude generační problém, protože moje vnoučata Marvelovky milují.

• 9.5.2020  10:19

Drsná hororová pohádková fantasy, vizuálně skvěle zvládnutá, s nákladnou výpravou, zdařilými digitálními efekty a početným komparsem odehrávající se v ponurém středověkém prostředí, je cílena spíše na dospělého diváka. Chybí ji vlídnost a laskavost, kterou pohádky určené dětem mají. I když námět je pohádkový, zařazení mezi dobrodružný nebo sci-fi žánr ji více sedí.

• 9.5.2020  10:17

Zpětně dopisuji své tehdejší poznámky. Trapná záležitost. Politická satira týkající se prezidentských kandidátů, které v současnosti už nebude nikdo znát. Ani já si dnes s odstupem nevzpomínám, o čem to bylo. Vzhledem k výšce honorářů, které si různí vystupující umělci žádají, jsou to vyhozené peníze, protože za pět let po tom ani pes neštěkne a jednou v budoucnu se nebudou ani tvůrci k tomuto paskvilu hlásit.

• 24.4.2020  01:51

Po shlédnutí čtvrté části taneční série jsem k tomuto snímku přistupovala s velkým očekáváním. Dostavilo se zklamání, a to tak že veliké. Příběh byl jednoduchý, ale to u filmů, kde je hlavním obsahem tanec, bývá. Dialogy obsahovaly jakási rádoby moudra a plno poučných výchovných frází. Nedalo se to poslouchat. Taneční prvky byly sportovně na dobré úrovni, byly dynamické, ale stále se stereotypně opakovaly. Choreografie působila zmatečně, nejednotné kostýmy chaotický dojem podtrhovaly, stejně jako stále stejná hudba. Možná jsem moc kritická, ale byla to pro mne ztráta času. Raději jsem se mohla podívat na nějakou slušnou detektivku.

• 23.4.2020  11:57
    Otec rodiny (2000)

Tento velmi milý film jsem viděla už několikrát, většinou v předvánočním období, kam se skvěle hodí a příště mu klidně znovu obětuji svůj volný čas. Každý jsme v životě vystaveni řadě rozhodnutí a stojíme na rozcestí, kam půjdeme dál. Jako dítě jsem se svým otcem a sestrou po smrti mamky žila ve velmi skromných poměrech. Každá maličkost, třeba vánoční balíček ovoce (banány a mandarinky) mi dělaly velkou radost a vždy jsem se na ně těšila. A když se jednou objevilo jako vánoční dárek místo knížky v kůlně nové kolo, to bylo obrovské štěstí. Dneska žiji stále skromně, ale mohu si dopřát banánů, mandarinek a dokonce i párků na kolik mám chuť, ale už to není ono. Ta radost se někam vytratila. Jak se říká : Po čem toužíš, kvete, co jsi získal, vadne. Profesní a majetkový úspěch nemusí být v životě to nejdůležitější, stejně odejdeme ze světa tak holí, jak jsme na něj přišli, tak za čím se štvát. Tento snímek ukazuje, že takto uvažují i filmoví tvůrci a to je dobře. Škoda, že nejde vrátit ztracený a promarněný čas, jako v tomto příběhu.

• 22.4.2020  19:56

Taneční filmy jsou mým oblíbeným žánrem. U tohoto filmu musím vyzvednout excelentní taneční choreografie a jejich neméně skvělé profesionální provedení. Snímek má jedinečný vizuál, realizovaný skupinou sympatických mladých talentovaných sportovců, se spoustou tanečních kreací a netradičních originálních nápadů. Také hudební stránka je velmi příjemná. Jedinou jeho slabinou je jednoduchý příběh, do něhož jsou tyto dokonalé taneční prvky zasazeny.

• 12.4.2020  12:50

Toto zpracování klasické a dobře známé pohádky jako muzikálu mne příliš nezaujalo. Výprava, krásné kostýmy a v současnosti dostupné počítačové animace přispěly k zajímavému vizuálu, ale příběh nijak neobohatily. Docela mne to nudilo a v polovině jsem sledování přerušila. Na druhou půlku, která je dramatičtější, jsem se dodívala ráno. Rovněž hudebně mne to až tak nenadchlo a zbytečně to příběh prodlužovalo, obzvláště pro dětského diváka. Tím, že podobu zvířete známe už od počátku, ztrácí pohádka jakési tajemno. Závěrem hodnotím tento film jako lehce nadprůměrný.

• 4.4.2020  17:32
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

Nesleduji tento pořad, ale při pátrání po něčem ke koukání na něj občas při přepínání TV narazím. Nejsem už nejmladší, ale za celý svůj život jsem neviděla běžícího policistu, který by pachatele pronásledoval. Všem zlodějíčkům a kapsářům je tento fakt zřejmě známý, takže u nás drobná pouliční kriminalita tak kvete. Alespoň v tomto pořadu mohu běžící strážníky, jako atrakci, vidět.

• 4.4.2020  17:27
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Kdysi jsem se na tento pořad pravidelně dívala v naději, že se přiučím nějaké kulinářské postupy, či zajímavé recepty, ale v co se tento pořad časem proměnil, je trestuhodné. Spíš než zajímavá jídla nám už 10 let ukazuje všechny negativní lidské vlastnosti, které vařící návštěvníci mají. Nevím, jestli je k vzájemným pomluvám a napadání vede režisér pořadu nebo touha po získání peněžní výhry, ale jediné co je hodno pozornosti, je doprovodný komentář dua Vydra - Boušková.

• 25.3.2020  08:49

Skvělý vyvážený dokument, ukazující nejen klady, ale i zápory, které s sebou nese horečnaté tempo rozvoje techniky a ekonomiky této země. Obzvláště naši laxní studenti by si měli povšimnout, že současné znalosti nebudou v budoucnu dostačující. Pokud budou chtít obstát v konkurenci s pilnými asijskými dětmi, měli by přidat v učení, aby zvládli v budoucnu nové špičkové technologie. Samozřejmě to neschvaluji, protože člověk přišel na svět proto aby žil, ne aby se štval za úspěchem a kariérou, ale pokud se nechceme stát občany třetí kategorie, je nutno se v nabývání vědomostí víc snažit. Taky se mi nelíbí tamní přístup mladých, ke staré generaci, která jim ekonomiku nastartovala. Možná je to dáno tím, že nemají kvalitní důchodový systém, ženy jsou povětšinou v domácnosti a jsou závislé na příjmech svých mužů. Zaujalo mne i povolené klonování zvířat. Je otázkou, kam až to může dojít. Školní i pracovní uniformita, podnikové bydlení, kázeň, stovky pracovních hodin navíc, loajalita a oddanost zaměstnanců ke svému podniku by měla být opačně vrácena podniky jejich starostí o bývalé zaměstnance ve stáří, což jak vidno se neděje, i když to jsou částečné atributy socialismu. Je rovněž překvapující, jak pracovní uplatnění je zde do jisté míry závislé na přitažlivém zevnějšku. Velmi zajímavý dokument.

• 23.3.2020  11:51
    Nádherná americká města (TV seriál) (2018)

Mám moc ráda takové dokumenty. Jako mladá bych ráda cestovala, ale nešlo to. Dneska by to šlo, ale s ohledem na věk a zdravotní stav si netroufám. O to víc si cením dokumentaristů, kteří s využitím současných technických možností natáčení pomocí dronů mi umožňují vidět státy i města, o kterých jsem dosud jen četla nebo slyšela. Přes obrazovku se mohu seznámit se současností i historií světových metropolí, s jejich architekturou a památkami. Mohu vidět i to, čeho bych si třeba na místě ani nevšimla Jen komentář by mohl být obsažnější.

• 23.3.2020  11:48
    Don Quijote (TV film) (2000)

Všeobecně známá klasika nepostrádající originalitu, vtipně a srozumitelně zpracovaná pro dnešního diváka. Přesně tak nějak jsem si ten příběh představovala. S hereckými výkony i výpravou jsem byla spokojena, snad jen ta délka mohla být kratší, ale jinak jsem se bavila.

• 23.3.2020  11:45
    Případ pro dva (TV seriál) (1981)

Většina krimiseriálů obsahuje drastické scény, proto se musí vysílat v TV až po 22. hodině. Tento německý seriál je natáčen pro celodenní vysílání, proto je na dnešní poměry snad málo akční či napínavý. Jde zde o právní zastupování, obhajobu neprávem obviněných a vypátrání pravých zločinců, o což se stará ve spolupráci s právníkem soukromý detektiv Matula. Jednotlivé epizody jsou různých kvalit. Asi to není dokonalé, ale mi tento typ detektivek vyhovuje. Zápletka je většinou poutavá, herecké výkony nejsou sice na Oscara, ale odpovídající žánru a řešení srozumitelné.

• 6.3.2020  09:33

Skvělé herecké obsazení mne nalákalo se docela dlouho po půlnoci podívat na tento starý zapomenutý černobílý film dávaný v televizi s titulky. Je sice charakterizován jako komedie, ale je to spíš takové optimistické drama o dobrém člověku v podání Jeana Gabina. Říkala jsem si, že se kouknu jen na začátek a dodívám se až ráno, ale nedalo se, nemohla jsem odejít. Jeho kouzlo spočívá v tom, chytnout diváka a už nepustit. Zajímavý poetický příběh, krásná hudba, vtipné dialogy, výborné herecké výkony, prostě roztomilá podívaná, které není co vytknout.

• 5.3.2020  12:56

V TV programu jsem se dočetla, že v této epizodě si Týna vyjede na koni s Jankem na vyjížďku, ten spadne a narazí si žebra. Vše se odehrálo jinak. Janek sice spadl, ale ze žebříku. Nevím jestli neměli k dispozici koně, což by u farmy fungující pouze v TV studiu nebylo překvapující, nebo se báli, že by si Janek při pádu z koně mohl narazit žebra doopravdy a ani bylinky od Běty by mu nepomohly. Pobavilo mne to.

• 1.3.2020  22:58
    Myšlenky zločince (TV seriál) (2005)

Lehce nadprůměrný krimiseriál s týmem vyšetřovatelů, kteří hledají řešení zločinů a snaží se odhalit řádění sériových vrahů pomocí profilování osobností pachatelů. V příbězích nechybí napětí a mnohé případy působí děsivě, dokonce jako horory. Trochu mi vadí, že v jinak sympatickém týmu není žádná vůdčí výrazná osobnost, jak to bývá u takových seriálů zvykem. Myslím, že o účinnosti policejní metody typování pachatele podle jeho činů by se dalo polemizovat. Po takových drastických zločinech vysílaných převážně v noci se těžko usíná, proto si vždycky ještě pustím nějakou romantickou komedii.

• 29.2.2020  18:37

Tento formát silně připomíná pořad Jak se staví sen. Není mi jasné, proč je tam ten časový limit 24 hodin. Klidně to mohlo mít alespoň týden, protože naučit personál, který nikdy nebyl v Itálii, vařit italskou kuchyni se nedá stihnout za jeden den. Je zřejmé, že s vedoucím muselo být natáčení předem domluvené, tak proč ta maškaráda. Nejvíc mi na Pohlreichových kuchyňských exkurzích vadí ta špína v restauračních kuchyních. Pokud by to ukázal v televizi a nechal tak, už by mě tam nikdy nikdo jako hosta nedostal. Pracovala jsem v hotelové škole a v naší školní kuchyni by se po směně jak se říká dalo jíst i ze země, tak je to tam nablýskané. Dokonce i strávníci, kteří si berou jídlo sebou domů, musejí mít vzorně čisté ešusy. Je dobře, že takové pořady vznikají, ale není třeba obelhávat diváky falešnou show.

• 27.2.2020  00:53
    Na Pavláska (TV pořad) (2020)

Nemám ráda tento typ zábavných pořadů, ale Pavláska můžu. Jak jsem časem zjistila, nejen že neumí tančit, ani zpívat a jako čtenář jeho knížek a veršů musím přiznat, že neumí ani psát či básnit. Je to ale sympaťák a snaží se pobavit své čtenáře, diváky a posluchače. To se cení. U mne dobrý. Je lepší než Kraus a jen o málo horší než Šíp a rozhodně lepší než rádoby zábavná Partička s Geňou a Suchánkem. Nutí své hosty, aby něco předvedli a umí si udělat legraci ze sebe, což se cení.

• 17.2.2020  23:41
    Past (TV film) (2020)

Na životopisných snímcích mi vadí, když jedna populární osobnost představuje jinou slavnou všeobecně známou osobnost, které se ani dost málo nepodobá. Tady se dívám a nevidím paní Štěpničkovou, ale paní Stivínovou. Co se hereckých výkonů týče, vnímám to tak, že paní Stivínová si po celý film vystačí s jedním posmutnělým, zadumaným, nepřítomným výrazem. Její osud mě prostě citově nezasáhl. Moje dcera říkala, že pojetí příběhu ji spíše připomínalo proces s Miladou Horákovou. Řada dějových linií byla nedotažená. Kdo a proč nastražil na paní Štěpničkovou při jejím útěku za hranice past nebo kde žil její syn v době pobytu matky ve věznici. Po návratu z vězení od roku 1960 účinkovala podle zdejší filmografie ve více než 40. filmech a v řadě TV seriálů, bylo ji tedy odpuštěno. Stejně tak její syn vystudoval DAMU a už ve 14. letech točil svůj první snímek. Taky bylo zvláštní, že jména jejich hereckých kolegů, kteří se na jejím odsouzení podíleli, nebyla zmíněna. Zrádci ve vlastních řadách - to by pražská kavárna nepřipustila. Nepobavilo mne to, ani nepoučilo.

• 17.2.2020  22:59
    Malé ženy (1994)

Příjemný film určený spíše ženskému publiku. Zajímavý příběh, skvělá dobová výprava a kostýmy, špičkové obsazení a tomu odpovídající herecké výkony.

• 17.2.2020  22:57

Průměrný klasický western s jednoduchým příběhem. Chyběly v něm napínavé momenty a akční scény. Zajímavé na něm bylo jenom to, že je méně známý, má krásné přírodní exteriéry, hraje v něm James Stewart, a že ho vysílali na TV Barrandov.

• 1.2.2020  19:58

Taneční filmy mám ráda, ale tento mne zklamal. Je totiž na rozdíl od svého názvu snadno zapomenutelný. Má velmi slabý příběh i herecké obsazení, o tanečních výkonech a jejich choreografii nemluvě. Nemá napětí, spád ani příjemnou hudbu. Byla to nácviková hodina středoškolského kurzu tanečních, horší než naše Star Dance. Vzhledem k tomu, že je to poměrně nový film, napadá mě otázka. Že by amíkům docházely peníze? Budu milosrdná.

• 30.1.2020  01:08

Zařekla jsem se, že se nenechám zatáhnout do sledování nějakého našeho nekonečného seriálu, ale dávám každému z nich šanci, abych měla přehled, odtrpěním jednoho nebo dvou prvních dílů. Jsem zemědělec rodinným původem i duší, tak jsem doteď vytrvala, a s ironií sleduji, jak se naše milionářská mládež činí. Ať nikdo netvrdí, že toto není kapitalistická propaganda, a to stejná, jako byla ta socialistická. My to prostě jinak neumíme. Je to telenovela slušně herecky obsazená, ale co se výkonů týče, tak odfláknutá. Nejlepší jsou tam ty kozy. A to nemluvím o morálním a výchovném přínosu, s ohledem na mladé sympatické herce, kteří by měli k obrazovkám přilákat mládež. Pokud jsou toto idoly budoucí generace, tak potěš koště. Ocenit se dá jen to, že Nova a Prima každodenně něco nového točí, zatím co ČT si celoročně vystačí se starými dobrými scénkami z Bakalářů.

• 30.1.2020  00:52

Westerny nejsou můj nejoblíbenější žánr, ale mám ráda koně a tak se občas na nějaký podívám. Tento se mi docela líbil, protože ani po letech neztratil napětí a tempo, prostě nenudil. Příběh byl klasický, boj čestných mužů s darebáky. James Stewart, krásná příroda - hory, lesy, řeka a koně - to byl bonus navíc.

• 11.12.2019  10:27
    Čína z ptačí perspektivy (TV seriál) (2015)

Komentuji film převážně v těch případech, když můj názor není vyjádřen v hodnocení ostatních uživatelů anebo mám na snímek jiný pohled. Tentokrát učiním výjimku a přidám se k nadšencům, jejichž názor rovněž sdílím. Doposud jsem v TV zpravodajství slyšela pouze kritiku od politiků, kteří se snaží vzbudit v lidech negativní postoj k této zemi. Je to jen štěkání psa na měsíc, protože nám Čína ani její obyvatelé nic neudělali. To, že spolu soutěží o ovládnutí světové ekonomiky velmoci - USA, Čína a Rusko je akceptovatelné, ale proč se do toho pleteme i my ve snaze zalíbit se amíkům, to nechápu. Je to obrovská a krásná země. Její obyvatelé jsou pracovití, budují nevídané stavby a to by jistě nešlo bez kázně a pořádku. Moje kolegyně tam před třemi lety byla a vyprávěla o cvičících lidech v parcích a vysoké komunikační technice, kde naše nejnovější mobily připadaly místním jako historické rarity. Taky chválila cestování. Kontroly na nádražích před nástupem do vlaku se podobaly našim kontrolám na letištích. Věřím, že se jim časem podaří zvítězit i nad tím smogem. Dovede si někdo představit, co by se stalo, kdyby se po některém policejním zásahu daly miliony nespokojených migrantů na pochod do Evropy? Nevím, jestli bychom jim všem poskytli asyl. Tady by se nikdo nemohl dohadovat o kvóty. Nedrážděme hada bosou nohou. Skvělý dokument.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31