Skuby47

okres Kroměříž

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 26.11.2018  10:04
    San Andreas (2015)

Film bez příběhu, jehož jedinou náplní bylo zemětřesení s ukázkou všech možných i nemožných katastrofických počítačových efektů. Řekla bych, že určité záběry se opakovaly. Pokud by mi někdo řekl, že se dá u akčního filmu nudit, tak v tomto případě bych na to kývla. Jak to zhodnotit? O hereckých výkonech se hovořit nedá, protože ty zde chyběly a ani o ně nešlo. Hlavní hrdina nebyl hrdina, protože jako záchranář se nesnažil na svém místě ochránit tisíce ohrožených lidí, ale jenom svou dvoučlennou rodinu, přičemž dokázal zmařit vrtulník a letadlo, které mohly posloužit ještě jiným. Nevím, k čemu nám takoví záchranáři jsou. Kromě těch digitálních efektů nic nového tento snímek neukázal. Byla to pro mne ztráta času.

• 25.11.2018  10:19

Musím přiznat, že jsem o této osobnosti před shlédnutím dokumentu nevěděla kromě jména zcela nic. Nejvíce mne zaujala jeho schopnost změnit svůj stát během relativně krátké doby k obrazu, který si vytýčil jako svůj cíl. Volební právo žen uzákonil dokonce dříve než ve Francii, kterou obdivoval a která mu byla vzorem. Zaujala mne snaha o nahrazení arabského písma latinkou, aby Turecko včlenil do evropského světa a pozvání odborníků z Evropy, aby povznesli úroveň obyvatelstva. To je na jednoho člověka až moc a velmi snadno by teď někdo jiný mohl jeho úsilí zmařit. Tato země není připravena na demokracii, její obyvatelé jsou navyklí na rozhodování diktátora a zřejmě jim to zatím nevadí.

• 25.11.2018  10:13
    Louvre v Abú Dhabí (TV film) (2014)

Zajímavý dokument o velké moci peněz. Je skvělé se dívat na to, co dokážou v současnosti lidé vytvořit pokud mají k dispozici dostatek financí. Mám ale obavy, že tam ty památky nejsou v bezpečí. Oblast Arabských Emirátů neskýtá záruku, že při nepokojích dokáže ochránit shromážděné kulturní skvosty před útoky muslimských radikálů či raket. Ukázkou, jak si některé národy neváží své minulosti je Syrská historická Palmýra, která odolala času, ale útoky islámského státu se ji staly osudné. Snad bude její osud mementem pro budoucnost.

• 25.11.2018  10:06
    Pane králi, jdeme z dáli (TV film) (1989)

Blíží se předvánoční čas a tím pádem se na televizní obrazovky dostává stále více pohádek, škoda že jen těch starých pamětnických, protože nové se už dneska netočí. Tato studiová pohádka také patří k těm starším. Příběh nijak originální pojednává o třech princeznách, které se na přání svého otce vydaly hledat do světa bohaté ženichy, aby pomohly svému chudému království, i když už měly doma své mládence vybrané. Výprava kulisová, herecké výkony spíše průměrné. Aktuální vtipná pohádka reflektující současnost, kdy mladé krásné dívky hledají ve světě bohaté muže, na jejichž věku, kráse a pracovitosti jim tolik nezáleží, pokud má dotyčný muž vysoké postavení a konto. To by se panu králi Jiřímu Sovákovi určitě líbilo. Ty tam jsou časy, o kterých píše Božena Němcová, kdy se mladá holka nechtěla provdat za starého bohatého sedláka, protože milovala chudého čeledína Francka, což je i tento případ. Aspoň že máme ty pohádky.

• 25.11.2018  01:26
    A co ten ruksak, králi? (TV film) (1985)

Veselá moudrá výchovná pohádka se skvělým Karlem Heřmánkem v hlavní roli. Také ostatní herecké osobnosti - vtipný šašek v podání Ladislava Mrkvičky, Ladislav Pešek jako kouzelný dědeček a Pavel Zedníček jako rádce se svých rolí zhostili se ctí. I po těch letech se bavím originalitou této pohádky. Knížky do aktovky, aktovku na záda a hurá do školy sbírat vědomosti.

• 25.11.2018  01:23
    Jablíčko se dokoulelo (TV film) (1977)

Nejčastější odpověď dětí na otázku kdy to či ono udělají, byla: ...až vypěstuju zlatý jabko. To samo o sobě svědčí o tom, jak se tato jednoduchá naivní pohádka v naší rodině zabydlela. Ani nevím, co se mi dodnes na této obyčejné, ale vtipné a herecky skvěle obsazené pohádce líbí. Zřejmě to, že jsem se při jejím sledování jednoduchosti pobíhajícího krále v podání pana Řehoře dost nasmála. Taky babku Grešličku si dodnes pamatuji a to nemluvím o krásné princezně Libušce Šafránkové. Proč se takové pohádky už dneska netočí?

• 25.11.2018  01:16
    Pohádka o ebenovém koni (TV film) (1978)

Čtyřicet let starý orientální příběh natočený podle předlohy Františka Hrubína se mi i po letech docela líbil. Jedná se o pohádku s levnou studiovou výpravou a jednoduchými efekty. Z druhé strany - co se ušetřilo za kulisy, to vynahradily pěkné kostýmy a skvělé herecké obsazení populárními herci. Pešek, Vančurová, Voska, Steinmasslová, Štěpánek, Čepek - co jméno, to hvězda své doby.

• 25.11.2018  01:13

Tato jednoduchá studiová pohádka mne svým ponurým příběhem příliš nezaujala. Pokud budu přemýšlet, co mi tam chybělo, tak to byl humor, který ke každé pohádce patří. Co se týče hereckých výkonů, tak nejlépe se s rolí popasoval Petr Štěpánek, ostatní herecké výkony byly v jeho stínu.

• 25.11.2018  01:09
    Krása (TV film) (1976)

Milá studiová pohádka s pěknými kulisami a spoustou písniček. Když pominu výchovný přínos pro děti, že krása není v životě všechno, což Taťjana Medvecká a Petr Štěpánek přesvědčivě zahráli, tak bych ocenila bohatý krojovaný kompars s kapelou a tanečníky a to všechno v barvě. I když už nejsem dítě, líbilo se mi to.

• 25.11.2018  01:06
    Kouzelnice (TV film) (1997)

Jednoduchá poetická pohádka ve které herecky dominuje Simona Stašová v roli bylinkářky. Zvláštní - pro děti příliš umělecká pohádka v níž se příliš filozofuje a kde hlavní dvojrole víly Dafne a dívky Johanky není vysvětlena. Je to příběh bez začátku a bez konce a co je nejhorší, taky bez humoru.

• 25.11.2018  01:03

Levná, horkou jehlou spíchnutá pohádka, obsazená skupinou ostravských divadelních ochotníků. Dětem by se mohlo líbit dobrácké peklo, dospělým divákům nic s výjimkou prostředí rožnovského skansenu. Tady bych uplatnila rčení .... za málo peněz málo muziky.

• 25.11.2018  00:58
    Vzpomínka na Karla Kryla (koncert) (1995)

Mám ráda Karla Kryla, který pochází z našeho města i interpreta jeho písní Jarka Nohavicu, který už před rokem 1989 u nás občas koncertoval ve folkových vánocích. Závistivcům, kteří stále omílají jeho spolupráci s STB bych chtěla říct, že zatím co Nohavica svoje písničky u nás zpíval, řada lidí se bála na jeho koncert přijít, aby je tam někdo neviděl a neměli z toho v práci nepříjemnosti. Pokud by Nohavica někomu ublížil, dotyčný by se jistě dávno ozval. Je to jen takové ... jedna paní povídala.

• 25.11.2018  00:47
    Diana, naše matka (TV film) (2017)

Zajímavý dokument, jakých o této neobyčejné ženě byla natočena řada. V tomto případě, stejně jako dříve mi chybělo vyjádření jejího manžela, prince Charlese. Ten nikdy o své ženě nehovořil. Ani v tomto dokumentu nevyjádřil své city, které ho vedly ke sňatku s ní nebo smutek nad smrtí manželky, s níž žil řadu let a která ho milovala. Chápu, že členové královského rodu musejí být směrem k médiím v citových záležitostech zdrženliví, ale projevit žal nad smrtí matky svých dětí by mu u veřejnosti určitě prospělo. Myslím, že jeho citový chlad k Dianě a mnoholetý vztah ke Kamile bylo to, co zapříčinilo rozvrat jejich vztahu. Média o tomto faktu taktně mlčí. I když je Charles první následník trůnu, nikoho nikdy příliš nezajímal. Největšímu zájmu u lidí se těšila Diana, což veřejnost dávala okázale najevo a královské rodině to zřejmě nebylo po chuti.

• 8.7.2018  23:03
    Velké sedlo (TV seriál) (1986)

Mám ráda prázdniny. protože Česká televize v tomto čase z úsporných důvodů vždy sáhne do svého archivu a vysílá staré, pozapomenuté seriály, pohádky, inscenace a zábavné pořady, čímž mne vždycky potěší. Tento seriál pojednávající o vodě, jejím občasném nedostatku i nadbytku je v současné době častých záplav i dlouhodobého sucha docela aktuální. Problémy s vodou jen okrajově doplňují jinak spíše vztahový příběh skupiny lidí žijících na samotě, daleko od městského ruchu. Pavla Nového, který nedostával mnoho hlavních rolí, postava hrázného Palyzy proslavila. Děj není příliš dramatický, ale docela uvěřitelný, herecké výkony nejsou nikterak oslnivé, ale v rámci možností ujdou. Dřív se mi seriál tolik nelíbil, ale při srovnání se současnou seriálovou tvorbou postoupil o několik příček výš. Ne, že by byl tak dobrý, ale spíš proto, že dnešní seriály jsou tak mizerné. Je to smutné, ale je to tak.

• 1.7.2018  19:59
    Křižáček (2017)

Na festivalově oceněném filmu řadový divák hledá to, co odborníky zaujalo. Základní myšlenka tohoto snímku byla natolik utajená, že jsem ji neodhalila. Nebýt výstižného názvu, těžko by nepoučený divák zjistil o co tam jde. Logiku bych nehledala. Pokud by se ustaraný otec vydal na koni hledat ztraceného malého syna jdoucího pěšky po jediné lesní cestě, měl by za hodinu po starosti. Pokud se ho vydal hledat až za měsíc, není to starostlivý otec. Je to film pro jednoho herce, s čímž se Karel Roden slušně vypořádal. Levná nenáročná výprava i kostýmy. Určitou poetiku a originalitu příběhu nelze upřít. Největší zážitek z filmu měl zřejmě uživatel mchnk, když se díval ve velkém kině na tento snímek zcela sám. Podobně jsem dopadla já, když jsem chtěla prodiskutovat včerejší televizní premiéru se svými známými. Nebylo s kým, nikdo se nedíval.

• 29.6.2018  00:13

Tato nová rodinná komedie se mi docela líbila, což je u současné televizní tvorby spíše výjimka. Určitě v tom hraje roli letní atmosféra a vhodný termín televizního uvedení na začátku prázdnin a dovolených, kam film výborně zapadá. Po všech dramatech konečně něco veselého a k tomu slunce a voda. Odpustit je třeba nedostatek originality, jednoduchost příběhu a slabé dětské herecké výkony, protože druhý Tomáš Holý se ještě nenarodil. Jinak docela slušné obsazení, krásná příroda a úsporné kostýmy - tedy modrá trika. Léto budiž pochváleno!

• 24.6.2018  00:25
    Neohrožený Mikeš (TV film) (1969)

Milá, téměř padesát let stará studiová pohádka natočená na námět Boženy Němcové s dobrým hereckým obsazením a levnou výpravou. Je částečně vyprávěná ve verších a zcela bezdůvodně natolik zkrácená, že by ji asi ani sama autorka nepoznala. To ji ale neubírá na výchovném sdělení dětem, že kamarádství je cennější než bohatství a zradit kamaráda se nevyplácí. Pamětníky potěší a děti, navyklé na moderní digitální efekty, už nezaujme.

• 24.6.2018  00:23
    Kacafírek (TV film) (1966)

Veselá roztančená studiová pohádka pro pamětníky, která by se žánrově spíše hodila mezi hudební komedie. Připomíná mi totiž muzikál Zvonokosy. Hodně hudby, hodně konverzace a žádný pořádný příběh. Myslím, že dnešní děti by už humorná rozhodnutí pánů radních nezaujala.

• 24.6.2018  00:20

Po letech jsem se s potěšením znovu podívala na tento svůj kdysi oblíbený film z exotické Indie. Ačkoliv jde spíše o dobrodružnou pohádku, musím pochválit řadu věcí. Především má tento snímek bohatou výpravu, krásné kostýmy, početný kompars a dobré herecké obsazení. I když se jedná o indickou romanci, byl natočen v koprodukci Anglie, Itálie a Německa. Mimo ústředního milostného příběhu ukazuje krásu, kulturní zvyklosti a tradice orientu. Kromě přetrvávajícího systému kast je v něm ukázán i odpor domorodého obyvatelstva k britské koloniální nadvládě. Dodnes nechápu, jak si Britská říše dokázala podmanit do roku 1921 celou čtvrtinu rozlohy zemské souše. Zotročila obyvatelstvo, vydrancovala suroviny a dneska pod praporem demokracie sklízí co zasela. Stále aktuální přitažlivý film.

• 8.6.2018  09:48
    Šplhající profesor (TV film) (1992)

Velmi dobře zpracovaná povídka A.C.Doyla. S jednoduchým příběhem si skvěle poradilo špičkové herecké obsazení. Pánové Kostka, Preiss a Somr hráli, Šťastný bavil a Brožová zdobila. Pěkná výprava, slušivé kostýmy, vtipné dialogy a přiměřená délka zakryla to, že příběh nepatřil mezi skvosty autorovy tvorby. Byl to takový Holmes a Watson po česku.

• 8.6.2018  09:47

Tento western mne trošku zklamal. Připadal mi příliš rozvleklý a spíše konverzační než akční. Líbily se mi lokality v nichž se natáčelo a krásní koně. Herecké výkony byly průměrné, závěr zajímavý.

• 4.6.2018  11:36
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Narodila jsem se na Ostravsku a jako dítě jsem tam často jezdila k dědovi. V rodině jsme měli jednoho horníka, který ale byl ze zdravotních důvodů předčasně odsunut do penze. Proto si myslím, že Ostravské nářečí docela ušlo. Škoda, že si tvůrci jako jazykové poradce nepozvali písničkáře Jarka Nohavicu nebo Pavla Dobeše. Z trojice pražských herců mne příjemně překvapil Marek Taclík, kterému se podařilo vystoupit ze stínu policejních vyšetřovatelů v krimiseriálech. Martha Issová byla pro mne ve své roli energické, rozhodné, usedlé manželky nepřesvědčivá, protože ji mám stále zafixovanou jako mladou holku a Jiří Langmajer zase pojal roli ředitele nevhodně s viditelnou snahou vedoucího pracovníka zesměšnit a znemožnit, což nebylo v duchu příběhu. Na výpravě se nešetřilo a pochválit lze televizi za velký počet účinkujících komparsistů a vcelku výstižné svědectví o době. Z druhé strany působily hlavní postavy ve vzájemných vztazích velmi chladně, takže si žádná z nich nezískala mé sympatie.

• 4.6.2018  11:30

Je v podstatě fuk, jestli se pohádkové království jmenuje jitřní nebo nudlové. Sympatické na nudlovém bylo, že podporovalo vegetariánství a bylo proti zabíjení zvířat. Snahu o modernost bych zde nevyčítala i když originalita není v pohádkách nutná. Těch, kdy se princ či princezna nechali zapřít, ve snaze poznat blíže svého budoucího partnera, je docela dost. A ti vdavekchtiví, kteří skončili v kuchyni se taky najdou. To, že někteří nápadníci jsou vyžírkové nebo zlodějíčci rovněž není v pohádkách ojedinělé. Jinak slušná výprava, příjemné lokace, pěkné kostýmy a ucházející herecké výkony až na toho přehrávajícího Matonohu. Pohádka to byla průměrná, ale koukatelná.

• 3.6.2018  13:44
    O doktorovi Vševědovi (TV film) (1973)

Vtipná jednoduchá studiová pohádka. Mezi šesti účinkujícími vyniká duo Menšík - Růžičková a dodnes stále aktuální myšlenka, že krást se nemá. Díky humoru a hereckému obsazení může se ještě po 45. letech pamětnickému divákovi líbit. U dětí to bude horší - barva chybí.

• 3.6.2018  13:42

Na sobotní pamětnické pohádky si musím občas přivstat, ale díky televizi za to, že na ně nenechává v archivu padat prach. I když jsem pamětník, tak na tuto pohádku si nevzpomínám. Je to veselá studiová pohádka s levnou výpravou a jednoduchými kouzelnickými zaříkávadly a čarodějnými triky. Hanzlík jako čarodějův učeň a taky herecký začátečník si roli užíval. Nataši Gollové bych omlazující nápoj přála a to nejen v této pohádce. Příběhu neprospělo dělení na dvě poloviny, protože ta druhá část nebyla tak vtipná jako ta úvodní. Chtělo by to část s plačící princeznou více rozvést. Zřejmě se tehdy taky v televizi šetřilo.

• 3.6.2018  10:01

Na tento film jsem se těšila, protože už je to nějaký ten pátek, co jsem chodila na hodiny dějepisu a tak jsem si říkala, že zalepím nějaké ty díry v paměti. Výsledný dojem z filmu je velmi zmatečný. Jen mě tak vůči televizní tvorbě napadá vzkaz, že když na to nemáte, tak to netočte! Slušné byly jen historické kostýmy, bitevní scény byly jen v náznacích, neznámí herci, v nichž jsem se jen obtížně orientovala, byli těžce rozpoznatelní kdo je kdo. Jen Dobrý byl dobrý. Při premiérovém vysílání jsem usnula, ale dodatečně jsem se podívala znovu a na dvakrát jsem to zvládla. K tomuto snímku, který měl být pojat spíše jako hraný dokument by slušel doprovodný odborný výklad. Myslím, že němečtí a rakouští diváci nemohli pochopit o co tam šlo. I diváci znalí historie tam našli nepřesnosti, tak vůči tvůrcům použiji parafrázi z názvu filmu .... Bůh s vámi!

• 3.6.2018  09:55

Mám ráda taneční filmy a jsem u nich k hereckým výkonům velmi tolerantní, pokud tam vystupují kvalitní tanečníci. Tady nebyly taneční ani herecké výkony nic moc. Jedinou inspirativní choreografií byla ukázka pouličního tance v polovině filmu. Jako taneční film ani jako romance mne to nezaujalo.

• 3.6.2018  09:51
    Hejkalka (TV film) (1998)

Jednoduchá studiová pohádka s výchovným ponaučením pro děti, že pýcha předchází pád. Úsporný trochu ponurý příběh se šesti účinkujícími poukazuje na to, že děti by měly vykazovat vůči rodičům úctu a lásku a ke starším lidem se chovat slušně, jinak následuje trest. Myslím, že dnešním dětem se moc líbit nebude, ale při současném nedostatku nových televizních pohádek má naději. Jen si tak říkám, že dneska už sotva nějaké dítě věří na hejkala a Krakonoše.

• 3.6.2018  09:48
    Tři stromy (TV film) (1967)

Jednoduchá televizní pohádka na které se už podepsal čas. Podobných pohádek o třech bratrech, mezi nimiž se ten nejmladší ve světě prosadí byla natočena řada a to mnohem lepších. Dnešní děti sotva osloví a ani pamětníky už nezaujme. Méně známí herci, studiová kulisová výprava a hlavně nedostatek humoru, který mám ve starých pohádkách ráda.

• 3.6.2018  09:45
    O chrabré Kordule (TV film) (1972)

Studiová černobílá televizní pohádka podle Miroslava Švandrlíka, která stojí na zdařilé volbě kontrastního páru a to křehkého rachitického prince v podání Miloše Nesvadby a robustní statečné silačky Heleny Růžičkové. Roztomilý humorný příběh, dobré herecké obsazení, jednoduchá výprava. Pamětníky tato veselá pohádka jistě potěší, současné děti už ale sotva osloví.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28