Terminator Salvation (2009)

Škoda, že tohle není už konečně poslední Terminátor, protože už to opravdu stačilo a hlavně je škoda, že to odnesl skvělý Bale, který táhl tenhle film až do konce, bez něj by to bylo jenom a jenom horší. Musím uznat, že konečná fáze filmu stála za to, ale jinak jsem se celkem i nudil a modlil se ať už je konec.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nebyl nikdy jiný seriál, na který bych se tak těšil. Škoda, že už skončila první série, a tak pokračování se dočkáme až někdy na jaře roku 2012, což bude za hodně dlouho. Je to sice škoda, že natáčení nezačalo dříve, ale aspoň si mohu seriál několikrát zopakovat, a tak se více zblížit s celým dějem a postavami. Jinak seriál Hra o trůny jako takový bylo velké lákadlo už jenom z hlediska hereckých kvalit, konkrétně Seana Beana a Marka Addyho. Vysoké lákadlo, ale už nyní nebude platit, když tam (spoiler) všichni pochcípali, a tak už nebude na co lákat, ale zato se objeví určitě hodně nových postav a já doufám, že to budou známé herecké tváře.

Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. (2007)

Hehe celkem dobrý fake na přilákání pozornosti, ale jakožto tento trailer je asi nejhorší ze všech trailerů co kdy byl, tak bych nechtěl ani zanic vidět celý film a tím pádem je dobře, že to byl jenom fake. :)

Alexander Veliký (2004)

Naprosto úžasný film, který se dá celý 3 hodiny v pohodě dodívat, parádní Colin Farrell, parádní období, atmosféra je zde fantastická, vždycky se rád podívám na Alexandra.

Prokletý ostrov (2010)

Abych byl upřímný, tak toto byl nejvíce zamotaný děj, který jsem kdy viděl. Leonardo DiCaprio zde zahrál asi nejlepší roli co mohl, protože byla tak báječně propracovaná a už snad nikdo nemůže vyvrátit jeho herecké kvality. Film měl opravdu velice napínavý a zamotaný děj, že i já jsem všemu věřil a ono to bylo všechno přesto úplně jinak. Trochu to, ale mohli dát více do hororu, protože některé scény na to měli.

Statečné srdce (1995)

Opravdu parádní požitek z tohoto filmu jsem měl po jeho skončení. Opravdu napínavé drama v čele s úžasným Gibsonem ve mě vzbudil okamžik nenávisti i soucitu. Nemá rád moc dlouhé filmy (pro mě je optimální tak 2 hodiny), ale zde jsem se vydržel dívat od začátku až do konce, opravdu film jak má být.

Orel Deváté legie (2011)

Tento film mě hodně připomíná film Centurion, také je to celé v podstatě o útěku, akorát to nekončí tak tragicky jako právě u Centuriona. Orel Deváté legie měl pěkné zpracování v pěkném britském počasí s pěknýma panoramata a opravdu byl zajímavý. Začátek byl v rychlém tempu, takže mě hnedka zaujal, poté ale přijde zhruba 45 minutová nezáživná pasáž a zbytek filmu je opět paráda.

Hon na čarodějnice (2011)

Oblíbení herci, oblíbená historická doba a už i oblíbené téma, které mě moc nelákalo, ale nakonec vtáhlo dokonale. Jen je škoda, že na konci všichni umřou(teda skoro), takže zde nemůže být návaznost na nějaké pokračování, protože bych byl aji rád, kdyby bylo.

Lovci pokladů (2004)

První film, kde jsem si až do smrti oblíbil Nicolase Cage. Skvěle provedený film s vtipným Justinem Bartharou, půvabnou Dianou Kruger a skvělým hercem Seanem Beanem. Zde jsem se těšil, jak malý kluk na druhý díl, kterého jsem nelitoval.

Poslední samuraj (2003)

Pro mě nejvíce dojatý film, který jsem kdy viděl. Charisma Toma Cruise úplně všechny převyšují, atmosféra jak má být a opravdu napínavý a poučný příběh až do konce. Nejlepší ztvárnění bylo rozhodně oblasti, kde Cruise strávil část svého života, kde se naučil, že nepřítel také dokáže býti přítelem. Když pak měl následovat konec, tak už jsem mávl poprvé rukou, že vím, jak to dopadne, prostě žili šťastně a vyhráli, naštěstí jsem se spletl a byl to nejvíce neočekávaný konec, který jsem čekal. Prostě zde emoce jenom pracují, pracují a pracují.