Světová válka Z (2013)

S knížkou to nemá absolutně nic společnýho a jedná se tak o obyčejnej průměrnej film. Knížka je však výborná.

Super (2010)

Shut up, crime!

Město žen (2009) (seriál)

Doporučuju přečkat první sezónu (nebo možná i klidně přeskočit), aby vás zbytečně neodradila, jelikož původní premisa po první řadě letěla oknem a seriál se vydal úplně novým, mnohem lepším směrem.

Muž z oceli (2013)

Jednoznačně nejlepší supermanovskej film. Akční inferno, které se rozpoutá v druhé polovině je něco neuvěřitelného. Přesně takhle si člověk představuje, že by souboje se Supermanem měly vypadat. Ultrakinetické, bez jediné zpomalovačky (to, že točil Snyder!?!), epické měřítko a nekončící destrukce. Shannon jako Zod skvělej, Cavill pasuje i bez kudrlinky a výkon Kevina Costnera byl silnej, i když měl dost málo prostoru. Sice se ve filmu dá najít řada kiksů a nesmyslů, ale jsem ochotnej je odpustit za tu nerdgasmickou akci a odsýpající děj. [Dublin]

Rychle a zběsile 6 (2013)

Ale jo, pravděpodobně nejlepší FF. Občas až moc over-the-top a nekonečná ranvej na konci k smíchu, ale jinak scénář překvapivě ne úplně tupej, akce libová, režie zručná, potitulková scéna lákající.

Pařba na třetí (2013)

Hrozná nuda. Zasmál jsem se snad jen jednou. Přišlo mi, že to prostě vůbec nefungovalo.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Prozatím 4*, protože si nejsem jistej, jestli to bude bavit tolik i na další zhlédnutí. Technicky naprosto perfektní, emocionální momenty kupodivu fungujou, děj odsýpá a je plný twistů a překvapení (trailery byly díkybohu značně zavádějící!). Cumberbatch bezchybnej. Až na přílíš průhlednej závěrečnej napínák jsem spokojenej. EDIT: Tak i napodruhé super. Ve výsledku asi tak 4 a půl *. První Star Trek se mi však líbil o fous víc, takže ten má u mě 5*.

Iron Man 3 (2013)

Pro mě zklamání. Blackův komediální rukopis se nezapře, ale pár fajn hlášek to fakt nezachrání. Akce megalomanská, ale jinak nezvládnutá a nudná, absolutně bez emocí. Potenciál Mandarina zmařenej, záporáci celkově o ničem. Scénář děravej a logiku asi viděl jen z jedoucího vlaku. Aspoň ta Pepper je super hot, ale jinak bych to kvalitativně srovnal s dvojkou, takže maximálně průměr.

Nevědomí (2013)

Vizuálně a trikově parádní, ale příběhově poněkud neoriginální a hlavně s nezáživným a dost neschopným záporákem. Na druhou stranu snad první film, kde mě Kurylenko nesrala. Cruise samozřejmě vládne. Edit: Na druhý zhlídnutí mi to přišlo lepší, tak přidávám hvězdičku.