• Hudební

Baby Driver (2017)

Prostě Driver...pro děcka.

Špatně rozdané karty (2004)

Aksel Hennie - scénář, režie i hlavní role. Vše zvládnuto velmi dobře. Neskutečně depresivní film, už nikdy více.

Vetřelec (1979)

Koncentrovaná hrůza, jak výstižně píše kleopatra. Takto na mě zatím zapůsobily jen dva filmy, Čelisti a tento.

Muž na pravém místě (2016)

Takové "Já to tedy beru, šéfe!" po americku. Hlavní hrdina byl napraven, dítě zachráněno, co víc si přát.

Alice in Chains: Would? (1992) (hudební videoklip)

Páni, nějak mi uniklo, že klip k téhle úžasné písni spoluvytvořil Cameron Crowe...a jako jeho fanynka nemůžu dát jinak než 5*. Jinak při sledování tohoto videa jsem vyhodnotila jako vítěze v máchání vlasovou hřívou jednoznačně Mike Starra. Ani ho za ní není vidět, což je škoda, byl to tehdy nádherný chlap.

Chris Cornell: The Promise (2017) (hudební videoklip)

Chris Cornell uvedl: "" Film The Promise" a klip k němu vytvořený je pro mě hlavně o vzdání pocty těm, které jsme při arménské genocidě ztratili, ale je to také o tom, že jsme svědky nejnovějších zvěrstev. Stejné metody používané při arménské genocidě byly použity k provádění zločinů proti lidskosti v Bosně, Dárfúru, Rwandě a nyní v Sýrii na několika frontách, což přispělo k mohutné globální krizi uprchlíků. Bohužel slova "nikdy znovu" se zdají být jen slova, když vzpomeneme na tyto hromadné popravy dvacátého století, stejně jako na obnovený rasismus a předsudky po celém světě." Veškerý výnos z písně je věnován dětským uprchlíkům. - Bohužel poslední Chrisova práce.

Bílé noci (1985)

Pohled na Baryšnikova, kterak zjišťuje, že letadlo přistává na Sibiři, místo ve Francii, je prostě k nezaplacení.

New Amsterdam (2008) (seriál)

Parádní, neotřelý seriál, ten nápad s nesmrtelným letiitým detektivem je opravdu zajímavý, a Nikolajovi všechna ta moudra opravdu věřím...škoda brzkého konce, ale koláče sledovanosti jsou neúprosné, že...

Příběh písně (2016) (pořad)

Ten pořad je okopírovaný a nedotažený...ale i tak díky za něj.

Chatrč (2017)

...jako ateistovi mi centrální příběh křesťanství nedává vůbec smysl - jak by mohla smrt jednoho člověka vykoupit hříchy ostatních (a je jim odpuštěno) a PROČ VŮBEC? No však to malá Missi otci vmetla hned na začátku při vyprávění u vodopádu o malé indiánské princezně...Věřící lidé mají tu výhodu, že se prostě ze všeho vyzpovídají a jede se dál...kéž by bylo na světě vše tak jednoduché. - Jedna hvězdička za Sama Worthingtona, podal velmi slušný výkon.