• Hudební

Není cesty zpátky (1970)

Tenhle příběh z války jsem kdysi s velkým zájmem sledovala jako malá v televizi a když jsem se na něj podívala zas po letech, nijak neztratil svoji přitažlivost, naopak, vřele doporučuju. Neznám blonďatějšího blonďáka, jako byl major Toporkov a vůbec se nedivím, že jeho představitel Nikolaj Oljalin zářil dlouhá léta na sovětském filmovém nebi jako jedna z velkých hvězd. Škoda jeho předčasného úmrtí - shodou okolností zemřel stejně, jako jeho major Toporkov. A jak správně píše retrix - po celou dobu šlo o to, odhalit zrádce ve svých řadách, v té době poměrně věc nevídaná - zrádce mezi sovětskými partizány?

Místo u moře (2016)

Tragédie zaviněné lidskou chybou mívají katastrofální následky pro všechny zúčastněné...Vůbec jsem se nedivila, že Lee nemohl zůstat se svým osiřelým synovcem v Manchester-by-the-Sea, i když by chtěl, kvůli němu, který zůstal v životě sám, tak jako on. Dokonce to i zkusil, aby zjistil, že to opravdu nedokáže. Přesto našel řešení pro oba a já jsem tomu byla nesmírně ráda. Ten film je sice smutný, jak jen může příběh o ztrátě a žalu být, ale je perfektně napsaný, přítomnost moře a vážná hudba mi tam seděla - u záběrů požáru a spáleniště jen podtrhovala strašlivost celé situace. Casey Affleck byl naprosto úžasný, Oscara má zaslouženě. Díky za jednu z posledních scén na lodi s Leem, Patrickem a Sofiií (nebo Sandy?), jinak bych z toho asi dlouho nespala. Jak výstižně napsala Ant, tahle kraťounká scénka byla pro všechny jako živá voda. Souhlasný komentář: Matty

Sbohem, baby (2007)

"Neuměj normálně zabásnout feťačku, co přenáší drogy a krade prachy a svěřit její dítě do péče nejbližších příbuzných." (zvláště když jsou bezúhonní a bezdětní). - tohle je komentář úplně zespoda s jednou hvězdičkou a souhlasím s ním. Takhle by měl být ten případ řešen a asi by tak i byl ve skutečnosti řešen. Jenže Ben vymyslel překombinovaný scénář o morálním dilematu (nebo možná Dennis Lehane překombinovanou detektivku). Líbilo se mi filmové zpracování, akční scény a herecký výkon Casey Afflecka.

Dobrý Will Hunting (1997)

Výborný film s velmi dobrými momenty, s velmi dobrými hereckými výkony. Jen se trochu přikláním ke konspirační teorii, že tenhle scénář Matt Damon s Benem Affleckem při svém mládí nikdy nemohli napsat.

Justin Timberlake! (2013) (TV film)

Dobrý dokument plný zajímavých informací, které jsem se zájmem zpracovala, i když se o pana Timberlaka nijak blíž nezajímám, ani jako o zpěváka, ani jako o herce. Taky mě udivilo, že v tomto dokumentu nezazněla jedna jediná píseň.

Michael Jackson: Gone Too Soon (1993) (hudební videoklip)

Bohužel pravdivý příběh, píseň složená a klip natočený po smrti jednoho statečného kluka.

Ordinary World (2016)

Průměrná komedie, s dobrou výchozí situací (rocker za zenitem, úspěšná manželka, naštěstí talentovaná dcera), ale jinak poměrně nudné. Co jsem však ocenila, byl herecký výkon Billieho, na to, že není herec, to bylo výborné, fakt ho musím pochválit. A ten song, který se jmenuje stejně jako film a který je i na nové desce Green Day, je nádherný. (Co máš z toho, Perry, mramor se amoniakem opravdu čistí, to jen tvůj bratr je holt moc chytrý).

Skandální život Lady Worsley (2015) (TV film)

"...tím, že jste utekla od manžela, jste přišla o prostředky...a místo ve společnosti. Svou dceru už neuvidíte..Když se touto cestou vydáte, nemusíte vyhrát a budete navždy zostuzena". No, tohle chtělo opravdu odvahu - kterou lady Worsleyová měla. Sice jsem trnula, aby to vydržel i ten její hezounek, ale nakonec to vyšlo!

Padesátka (2015) odpad!

...na entou. Nic debilnějšího jsem snad ještě neviděla.