Věž (2012) (TV film)

Kdo jsi bez viny, hoď kamenem. Pěkné drama o tom, jak bylo těžké být "správný" a ještě honit kariéru. Naše děti to už nechápou. I když každá doba má svá úskalí. 74%

Hudba z Marsu (1955)

Ano je třeba tolerovat ten budovatelský tón. Ale jinak je to nabité známými herci a celkem pěkné. 70%

Humr (2015)

To je konina! Proč by měli být v budoucnu lidi takhle divně bez emocí a proč by si vytvořili takové nesmyslné řády? Beru to snad jako variantu kritiky totality, to by se ještě dalo zkousnout. Ale stejně tomu víc než dvě hvězdy nedám. Protože kdo by nebral babu, co mi slíbí všechny sexuální praktiky a má ráda sušenky? 36%

Gangster Ka: Afričan (2015)

Že by se přece jen zločin nevyplatil? Naděje, že boží mlýny sice někdy melou sakra pomalu, leč snad přece jen ano. 70%

Rapl - Série 1 (2016) (série)

Po osmi dílech si troufám hodnotit slabší pětkou, na náš seriál to je celkem povedené, jednička opět boduje. 83% Po skončení série konstatuju, že stále dobrá práce. Sice na První oddělení a jeho komunistické předchůdce to nemá, ty akční krimi jsou pořád trochu přehnané, ale silná čtyřka to nakonec je. 80%

Rapl - Agent (2016) (epizoda)

Němčina byla příjemné zpestření. Díl opět z těch slušnějších. 85%

Rapl - Krvavý revír (2016) (epizoda)

Smrt v železech byla dost drsná. A beznaděj někoho, koho stále beztrestně okrádají je naprosto pochopitelná. Koho vlastně víc litovat? Aspoň že ty peníze paní nechali. 80%

Rapl - Oheň (2016) (epizoda)

Klidnější díl po minulé smršti. 75%

Captain America: Občanská válka (2016)

Winter Soldier byl už ve dvojce velkým osvěžením a pokračuje v tom i tady. Témata kontroly a pomsty jsou silná a poměrně dobře zpracovaná. Jasně, zase tak moc se u toho přemýšlet nemá, člověk by se mohl chtít ptát, proč Iron Mana a spol. nezajímala fakta. Ale záminka, aby se do sebe pustilo 6 na 6 superhrdinů se nějaká najít musela. Dávám 84%

Tenkrát v Anatolii (2011)

Zdá se, že cílovou skupinou je pouze hrstka filmových odborníků a festivalových nadšenců. To já nejsem. Oceňuju skvělé vizuálno, atmosféru a některé lehce absurdní zážitky ze všedního venkovského Turecka. Neoceňuju nedostatek gradace a zápletky. Nadšení druhých vystřídalo při a po shlédnutí mé zklamání. 60%