Hellierer

Ondřej Partl

okres České Budějovice

4 body

• 27.4.2018  10:43
    Persona 5: The Animation (TV seriál) (2018)

Bohužel kvalit hry to prostě nedosahuje, jelikož i po 3 dílech je vidět, jak moc je anime bratříček zkratkovitý. Nechápejte mě špatně. Existence seriálu je logická, jelikož každý nevlastní PlayStation, aby si tento herní klenot mohl zahrát. Ovšem dvacet čtyři dílů bude evidentně málo na to, aby se podchytila podstata hry, čímž je sbližování a budování vztahů s ostatními postavami, nemluvě o tom, že hlavní hrdina je přirozeně trochu více na nic než ve hře, jelikož si ho netvoříte dle svého obrazu. 60%

• 28.8.2017  11:54

Tak finále sedmé řady se skutečně nepovedlo. Už velmi dlouho platí, že Hra o Trůny dávno není ten nejlepší seriálový zážitek. Teleportace postav v dílech předcházejících mě nějak moc neštvala, ale co bylo předvedeno tady je faaakt nuda. Nudné dialogy, naprosto předvídatelné chování postav a finále je sice epické, ale seriál jsem vždy sledoval kvůli dialogům, nikoli akci. Prostě takové to zív a meh... Pokud chtějí pokračovat v nastoleném stylu, tak hlavně, že to za rok skončí.

• 25.8.2017  17:27
    Death Note (2017)

Ale jo, proč vlastně ne. Americký remake kultovního a dle mého nejlepšího anime je snesitelný. Rozhodně více, než jeho bratříček Ghost in the Shell. Největší problém filmu je jeho naprostá uspěchanost. Tak rozsáhlé dílo jako je předloha se prostě do 100 minut nevejde v rozumné konzistenci. Proto je hrozná škoda, že Netflix nedal zelenou spíše seriálu, protože ambice by tam rozhodně byly. Na druhou stranu je fajn, že tvůrci předlohu sice v určitých směrech dodržují, ale přichází i se svými nápady. Dafoe jako Ryuk je naprosto geniální a ani zbytek ansáblu mi vyloženě nevadil, ale chápu výhrady k charakteru L. Jen jsem moc nechápal ten 80s soundtrack. Takže 65%

• 23.8.2017  20:52

Film, který tak dlouho balancuje na hranice humorné satiry a sociálního dramatu, že není ani jedno z toho a zůstává přesně ve středu, což je obrovská škoda. Gunn se svým scénářem evidentně film zamýšlel jako satiru, nicméně McLean to vzal příliš vážně. Bohužel to však nevzal tak moc vážně, aby to na člověka mělo ten správný dopad. Goru je sice dostatek, bohužel pod nánosem nezábavných smrtí vyznívá do prázdna. Jako jednohubka to ale funguje docela bez problémů a McGinley je geniální. Škoda zabitých ambicí. 55%

• 23.7.2017  19:45

Opět se vyjelo a opět se paradoxně ubral plyn. Díl jenž asi nejvíce připomíná Mad Maxe, nicméně docela nudný. Manželé však celou epizodu zachraňují.

• 17.6.2017  08:25
    Auta 3 (2017)

Jsou to další auta. Nicméně dvojku jsme nikdo jakoby neviděl a evidentně i sám Pixar se k ní raději nehlásí. Dalo by se říci, že Auta 3 jsou takovým symbolickým předáním štafety a pokud to opravdu bude poslední díl, tak se jedná o dostatečně důstojné zakončení. Děj vykradl Rockyho, to je známá věc již z trailerů. Závodění je tu více než v jedničce. Nejotravnější postavy Buráka je upozaděna na nutné minimum. Emoce fungují, ale bohužel film nesrší nápady jako většina Pixarovské tvorby. Auta 3 neurazí a nenadchnou. 65%

• 4.5.2017  18:53

Guardians of the Galaxy Vol. 2 pokračuje ve stejné rovině jako díl první. A to mu bohužel podkopává nohy. James Gunn je sice na režisérské sesli opět plný nápadů a co do vizuálu pořád dokáže vykouzlit malebné scenérie či psychedelické výjevy, které hrají všemi barvami. Scénáristicky to ale už tak moc nešlape. Nevím jestli jel Gunn pouze na půl plynu či mu ruku drželi producenti (asi známe odpověď), ale dialogové přestřelky nemají pověstný říz. Filmu taktéž oproti jedničce chybí větší míra osobitosti. Oceňuji,že se Strážci nevydali cestou většího rozmáchlejšího blockbusteru jako většina sequelů, avšak přepálená stopáž vás nechá si uvědomit, že se zhruba v půlce vlastně nudíte a čekáte jen na to velké finále, které přirozeně musí přijít. No a když přišlo tak se jednalo o klasický Marvelovský průměr. Co se týče postav tak vede suverénně Drax a Russel. Avšak je škoda, že třeba na Rocketa se vlastně ani moc nedostane. Pocit toho,že se jedná o vlastně druhý origin, mě pomalu celý film neopustil. 65%

• 19.3.2017  17:37

Nechápu jak se tvůrcům podařilo dokázat to, že film má sice o zhruba 40 minut víc než-li originál a přitom je příběh zkratkovitější a více bez emocí než právě originál. Písničky zde spíše nudí a kromě ústředního motivu, který stejně ji každý zná si nezapamatujete ani jednu melodii a taneční čísla jsou přinejmenším průměrná a při nejhorším příliš přeplácaná efekty. Taktéž mi docela vadil příliš agresivní feminismus hlavní postavy, nevím jestli tím trpí originál nebo je to snad přítomností Emmy Watson, ale opravdu to bylo do očí. Nicméně výprava filmu, dabing vedlejších postav (na konci i chvilku ne jen ten) a vyloženě vychutnaný záporák Luke Evanse drží film spolehlivě nad průměrem. 60%

• 3.2.2017  14:50

Pilot dokazuje moji teorii. Powerless se zatím tváří jako roztomilá, nezávadná, oddychová komedie, se kterou rádi každý týden tu půlhodinku strávíte. Narážky na superhrdiny fungují dobře, Alan Tudyk, který hraje pro něj relativně atypickou roli, je jako vždy super a Vanessa dostatečně kawaii. Vtipy fungují tak na půl a některé jsou opravdu fajn. Prozatím lehký nadprůměr 60%

• 27.1.2017  16:11

Anderson nám opět servíruje akční, mozkový výplach první úrovně. Ovšem musí se přiznat, že výplach to je zábavný. Ano opět pomocí scénáristických kliček nám divákům anuluju v podstatě všechny události a to na co lákal konec předchozího dílu se opět jen rychlostí motorky projede. Díkybohu akce je dostatek a nudit se opravdu člověk nezačne. U té akce bych se asi na chvíli pozastavil, kde mdlé, všudypřítomné zpomalovačky vystřídalo smrtonosná kadence střihu v akčních pasážích. Film sice, díky tomu působí akčněji a dravěji, bohužel na úkor přehlednosti. Další plusové body u mne Anderson sklízí za schopnost to nějak přeci jen v rámci mezí ukončit a pro příběh najít vhodné zakončení. Zamrzí ovšem absence předešlých postav (ještě,že Ali je pořád sexy). Série RE je pro mne už dlouho guilty-pleasure podívanou a šestý díl na tom nic nemění. 60% objektivně: 75% subjektivně.

• 8.8.2016  20:21

Suicide Squad dále jen SS (příhodná zkratka). Banda outsiderů je povolána do zbraně aby opět byl zachráněn svět a nastolen pořádek. Bohužel i tady je docela vidět snaha DC o dohnání Marvelu a vše je poněkud uspěchané a pokud nejste čtenáři komiksu asi se budete trošku ztrácet. Tento problém se mě však netýkal a bral sem to s klidem. Akce byla natočena, jak jsme od Ayera zvyklí, velmi bravurně a hlavně zábavně.Všem postavám je věnována jakás takáž péče (Deadshot a Harley jsou v popředí) a hlavně vás baví. Co mi ale vyloženě nesedlo byl Jared Leto aka Joker. Dle mého názoru byla jeho postava už příliš Over the top. Samozřejmě je ještě brzo soudit jestli tato postava má co nabídnout, přeci jen prostoru měla po málu, ale nevím jestli ho chci vlastně vůbec ve větší roli vidět. Ode mne tedy film dostává I70%I

• 4.6.2016  08:56

Rozhodně sem čekal větší průser ale toho vlastně i docela šlo. Já jako člověk co skončil pouze u strategii sem byl sice docela zpočátku rozčarován ze strašně rychlého úvodu ale potom to vlastně i docela šlo. Rozhodně to není nic na úrovni Pána prstenů a je to tak maximálně na jedno shlédnutí ale ani to moc neurazí. 55%

• 3.6.2016  22:24

Naprosto neškodná kokotina. V podstatě je to tak ujeté, až je to svým způsobem skvělé a humor i docela dobrý. Rockwell tradičně dobrý, Tim Roth taktéž, ale ta Anna mi moc nesedla. Akce je na romantickou komedii velmi podařená, nicméně dokázal bych si to představit víc R-kové a ještě trochu víc přes čáru. Takhle 65%

• 4.5.2016  22:31

Třetí Cap je velmi kvalitně natočený film. Bratři Russoové evidetně mají cit co se týče uchopení "lidštějších" komiksovek což ukázali u Winter Soldiera a jak ukazují zde, zvládají to bez škobrtnutí i ve větším měřítku. Syrové boje na blízko vás vyloženě bolí a co je hlavní baví. Příběh je v rámci možností fajn a dialogy jsou opět vymazlené. Bohužel je to stále ten samý Marvel co známe. I zde najdete hromadu odlehčujících momentů a pořád film nemá ty pověstné "koule". V Civil War pracují s osudovostí a u finální bitky vás vyloženě zamrazí ale nevyužívají to jak by mohli a měli. Za co ale opravdu palec nahoru tak to za Spideyho a jeho skvělé zvládnutý origin. A Tom zvládá svou roli na jedničku, i když jsem se ho ze začátku trochu obával. 60% a příště už do toho opravdu šlápněte!

• 21.10.2015  18:37

Tak tenhle film sem si pustil s tím,že budu koukat hodinu a dvacet minut na koninu v ranku Paranormálních Aktivit. Ale ono to nakonec nebylo tak špatné. Ano pořád se to pohybuje v tom,že v napínavých okamžicích se kamera rozmaže,sekne a tak ale zase díky provedení filmu ke to celkem snesitelné a hlavně konečně to vypadá trochu věrohodně. Co se týče příběhu i zde se hraje pořád ta samá "duchařská" písnička: Duch straší partu teenagerů a ti na sebe řvou...konec. Díky ale poměrně zajímavému provedení a nenásilnému občasnému humoru díky onomu provedení tento snímek pořád trochu vyčnívá od jiných hororů stejného typu. Za mě trošku silnější 3 hvězdy tedy I65%I

• 20.1.2015  19:13
    Interview (2014)

V podstatě naprosto průměrná komedie s pár velmi vydařenýma gagama (Katty Perry, Take him out) a s výborným nápadem, jehož zpracování však stojí tak na půli cesty. Z této premisy se dalo vytěžit mnohem, ale mnohem víc. a kdo se těšil na odvážný film kritizující SK, ten ať si raději zahraje hru Homefront.

• 27.12.2014  22:41
    Doom (2005)

A ona to zase taková tragédie není. Samozřejmě film se rozjede až v druhé polovině, ale poté už se jedná o docela slušný sci-fi masakr. Pokus o horor je chabý, ale když přijde na řadu střílení potvor, tak se na to krásně kouká zásluhou velké brutality. A když pak na řadu přijde first-person sekvence, tak se hráč dostane do nebe (popřípadě pekla). Takže vypnout mozek a směle do toho.

• 26.12.2014  19:31

Jako fantasy obstojné, jako pouťová CGI atrakce taktéž, ale jako velkolepý film, z kterého se bude skákat radostí do vzduchu podobně jako u LOTRa, rozhodně ne. Jacksonova láska k CGI ho jednou potopí ke dnu. Takhle ohyzdně vypadající velkofilm jsem dlouho neviděl a ještě o to víc mě mrzí, když se kouknu na Pána prstenů, který je dělaný s láskou. U Hobita je vidět, že je dělán jen a jen pro peníze a nic víc. Takže pokud bude ještě nějaký film ze Středozemí prosím Petere předej otěže někomu jinému. EDIT: Po shlédnutí bonusů na Blu-ray, byl můj pohled na Jacksonovu práci opět změněn a přeci jen to srdíčko tam pořád je.

• 26.11.2020  21:38
    Fatman (2020)

Hrozná škoda nevyužitého potenciálu. Tohle mohl být naprosto skvělý úlet, jenomže by si tvůrci museli ujasnit, co vlastně chtějí točit. Takhle jsme dostali nesourodou směsici žánrů, která nefunguje ani v jednom z nich. Ach jo!

• 11.5.2020  15:52

Kluky z MovieZone mám rád, stejně jako nekorektní humor, ale tomuhle jejich počinu zatím chybí jakýkoliv drive a vybroušenější dialogové přestřelky, což má za následek prozatím nemalé zklamání. Tak snad se to s dalšími díly trochu zlepší.

• 1.2.2020  20:16
    October Faction (TV seriál) (2020)

V záplavě velmi podařených seriálů a filmů bylo zákonitě jasné, že se dříve či později nějaký musí nepovést. Bohužel ale zamrzí, že se tím nepovedeným seriálem stala adaptace poměrně fajn komiksu October Faction. Televizní adaptaci se vůbec nepodařilo vykreslit velmi zajímavý svět z předlohy a všechno působí neskutečně lacině. K tomu se vůbec nepovedl casting, kdy snad ani jedna postava není obsazena správně. Všechno to jsou poměrně nesympatičtí představitelé, kterým ve výsledku přejete bolestivou smrt. A o atmosféře ani nemluvě. Je to neskutečná škoda, jelikož jisté záblesky kvality se přeci jen ukážou, jenomže ihned po jejich objevení jsou zadupány zástupem nesmyslných kreativních rozhodnutích. Smutek!

• 19.9.2019  22:08

Takový obyčejný rom-com s jedním parádním cameem. Ali Wong nicméně byla navýsost nesympatická, což mi velmi sráželo film dolů. 45%

• 3.2.2019  18:38

Co se musí Netflixu nechat, tak to, že dokážou perfektně navonět hovno. Trailer na Velvet Buzzsaw sliboval neurvalý, originální a zajímavý horor, navíc od tvůrce skvělého Slídila. Bohužel to, co Netflix udělal u Polaru, udělal i zde. Trailer je mnohokrát zajímavější, než výsledný film. Je sice třeba podotknou, že to není taková srágora jako zmiňovaný Polar, nicméně všechno zajímavé bylo v ukázce. Zbytek je jen nesourodá směska zajímavých nápadů, pohromadě zcela nefungujících. Občas sice potěší satirická poznámka na svět umění a galerií či nápadité vraždy, avšak ty hořkou pachuť zklamání nezažehnají. Škoda! 45%

• 28.4.2018  17:15
    Batman Ninja (2018)

Tak tohle vůbec nesedlo. Při oznámení jsem byl z myšlenky nadšený, po traileru natěšený. No a po shlédnutí? Zklamaný! Stylizace je sice skvělá, avšak scénář tu vyloženě chybí. První půlhodina je pořád i docela nadějná, bohužel potom se do toho začnou pléct mech věci a začíná to smrdět průserem, jímž to do konce kratičké stopáže situace zůstane. Škoda! Nápad to byl dobrý. 40%

• 4.1.2018  12:58
    Džúni taisen (TV seriál) (2017)

Inu tak nám další variace na Battle-Royale skončila a musím říct, že to ve výsledku byl dost velký vo**r. První díl navnadil na hodně akce, které jsme se vůbec nedočkali. Jednotlivé příběhy až na vyjímky nezajímavé a tak nám zůstává pouze originální design postav a unylé tempo. Ono když asi nejlepší díl (poslední) je, kde se nic neděje, je asi vše vypovídající. Škoda. Potenciál to mělo. 35%

• 17.11.2017  20:59

Tak tu máme další pokus o dohnání Marvel univerza v podání DC. Zatímco Wonder Woman byla naprosto skvělá a BvS jsem si vlastně i docela ještě užil, tak Justice League už je opravdu průser. Uspěchané, nedomrdlé a doprovázené vyloženě nechutným vizuálem, nemluvě o plně CGI bad-guyovi s nulovým charisma. To vše podtržené špatným castingem Flashe a Aquamana, kteří jsou dost otravní. Obrovská škoda 40%

• 2.8.2017  13:43

"It´s wheat. Believe me I know wheat." Tak přesně u této věty jsem si řekl, proč tak nádherný a krásně nasnímaný film nemá lepší scénář. Stupidita postav z Prometheuse byla povýšena na absolutní vrchol (v tomto případě spíše dno). Rozumím, že senzory vám ukážou, že planeta je obyvatelná, ale ten skafandr by ničemu neškodil ne? První půlhodinka dávajíc vzpomenout na skvělé Sunshine mě bavila. Po příletu však nastává nehezké představení debility scénáře a vyloženě ošklivého xenomorpha. Míra goru a brutalita sice potěší, ovšem k čemu vám to je, když film absolutně nefunguje ani v hororové části. Všichni "paňďuláci" jsou zde jen proto, aby je xenomorph mohl pobít a to ještě s tím, že i on je tam vlastně tak spíše omylem. Škoda převeliká. 35%

• 20.7.2017  14:21
    Kolos (2016)

Z traileru jsem usuzoval, že se bude jednat o ulítlou komedii a vlastně jsem se na takový film těšil. Výsledek je ale úplně jiný. Colossal je drama o zkrachovalé alkoholičce se kterou nejde ani soucítit a to mám Anne hodně rád. Sudeikisovi ta role záporáka naprosto sedí, jen je škoda, že všechny postavy jsou zcela nesmyslné. Nápad celého filmu přešlapuje na místě a kdyby tam to monstrum nebylo tak se nic nestane. Škoda takového promrhaného potenciálu. 45%

• 16.6.2017  15:29

Očekával jsem od Baywatch sebeparodii a nálož blbých vtipů, kde ty opravdu zábavné budou výjimky. První scény začínají v tom správném parodickém směru. Dokonce i prvních 15 minut je relativně zábavných. Poté ale nastoupí sáhodlouhé čekání na kvalitní vtip a to nejhorší? Ani se ho už divák nedočká. Rock se sice snaží a jeho charisma zachraňuje film z odpadu, ale ani on není všemohoucí. Triky dělal asi někdo od Asylum a Alexandra je trestuhodně nevyužitá. Alespoň nám to kompenzuje nová C.J. , jejíž záběry jsou vyloženě slast pro oko. Detektivní zápletka je klišé všech klišé a ani hlavní záporačka není zajímavá. Občasné camea sice vyloudí lehký úsměv na tváři, celkový dojem je však negativní. 40%

• 2.4.2017  19:23

Ghost in the Shell, chytře se tvářící podívaná, která však se všemi tématy se kterými pracuje, pracuje pouze velmi povrchně a nejde vůbec do jakékoliv hloubky. Otázka existence hlavní hrdinky je nezajímavá a co se týče Scarlett tak se mi stále potvrzuje,že je to spíše herecké dřevo. U filmu jsem měl opravdu velkou nutnost zívat a v sále sem evidentně nebyl sám. Nudných sekvencí je totiž ve filmu docela mnoho a i když se relativně pořád něco děje, nemáte potřebu zůstávat ve střehu. To vše je podtrhnuto generickým cyber-punk soundtrackem. Tvůrcům se však musí nechat pěkný vizuál, na který se po většinu času kouká hezky a první akční scéna byla také fajn... Ovšem to nestačí 40%