• Fantasy

Poslední souboj (2021)

Jak jsem před dvěma roky onanoval u netflixovského Krále, tak jsem si i letos zaonanoval nad novým bijákem Ridleyho Scotta, jehož jsem jako režiséra postupně odepisoval, protože jeho poslední super film vyšel v roce 2007 (Labyrint lží a Marťan jsou fajn, ale ne super). Nicméně ten postarší filuta mě nakonec opět dokázal naprosto uhranout, kdy mu k tomu stačil parádní scénář od Afflecka s Damonem. Poslední souboj je totiž bravurní historická konverzačka, která nabízí strhující dialogy a postupné odkrývání děje, díky kterému vám ty dvě a půl hodiny utečou jako voda. K tomu si připiště bravurně zvládnutou emancipační rovinu, špinavě uhrančivý vizuál, soustředěné herce (Affleck si to užívá / Driver je ďábel) a parádně nasnímaný závěrečný souboj, kdy vám z toho vypadne téměř bezchybný kinematografický zážitek, u kterého mrzí jedině to, že na něj lidi nechodí (v sále jsem byl sám!).

Já, Victor - Série 2 (2021) (série)

První série byla příjemnou oddychovkou. Druhá pak pokračuje tam, kde jsme minule skončili, přičemž se z toho stává čirá vztahovka, která ale funguje, jelikož zdejší postavy už jsou nesmazatelně nacpané ve vašem srdci, přičemž scénář do všech stran srší takovou tou hřejivou feel-good atmosférou, jíž vítám s otevřenou náručí. Jen ten závěr u Lake byl poněkud na sílu.

Loki - Varianta (2021) (epizoda)

Po druhém dílu již čiré nadšení. Super nápady, skvělá dynamika mezi Wilsonem a Hiddlestonem, stylový vizuál a parádní hudba. Posledních 10 minut navíc mělo fajnovou atmosféru a já už se nemůžu dočkat další části.

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

Jak jsem k tomu byl spíše skeptický, tak nakonec jsem opravdu příjemně překvapen. Zajímavá premisa, mnohé vysvětlující a velká zvědavost na další části.

Rozhněvaný muž (2021)

Ritchie po vynikajících Gentlemanech přináší další výborný snímek. A dost možná se jedná o nejlepší jeho dosavadní kousek v už tak nabité kariéře. Rozhněvaný muž je totiž přehlídka špíny, nas**nosti, zloby a chlapáctví, která nabízí věru "zahlerovský" zážitek, tedy přesně to, co máme všichni tak moc rádi. Statham nikde nebyl více badass a vidět po delší době Hartnetta taky potěší. Jen houšť!

Rodina na baterky (2021)

Ultimátní dárek pro všechny filmové fanoušky a pravděpodobně nejlepší animák minimálně posledních deseti let, který vás ve svých úvodních 30 minutách naprosto emocionálně vyždíme, aby následně rozpoutal post-apokalyptickou jízdu (ale stále si zachovávajíc svou duši). Upřímný a lidský příběh s jímavých poselstvím a povedeným komentářem dnešní digitální doby, kde nechybí gigantická dávka střeleného humoru, zábavných dialogů, parádních postav, skvělé hudby, strhující akce a filmových odkazů (Tron, Kill Bill, Blade Runner - všechno tu je). To doprovázeno fenomenálním vizuálem, který využívá techniky, jíž můžeme znát z Into The Spider-Verse, ale posouvá ji ještě na další úroveň. No jednoduše tolik vizuálních nápadů aby člověk pohledal. Čirá nirvána a okamžitá klasika, kterou by si neměl nechat nikdo ujít! Takže šup na Netflix, ať se ví, že přesně takovouhle tvorbu publikum chce. BTW: Na Furbyho už se nikdy nebudu dívat stejně

Ted Lasso - Série 1 (2020) (série)

Ted Lasso (2020) (seriál)

Překvapení roku. Ačkoliv je pro mě fotbal naprostá španělská vesnice, tak tohle příjemné komediální drama osloví snad každého. Hlavním tahákem je samozřejmě energický a skvělý Sudeikis, nicméně i ostatní postavy velice rychle přirostou k srdci a všechny jejich strasti i úspěchy prožíváte s nimi. K tomu navíc obrovská porce upřímného lidského humoru, který člověka v těchto dobách vyloženě pohladí. Jednoduše báječné! EDIT: Po třetí sezóně - nejlepší seriál posledních několika let. Vrchol seriálové tvorby a projekt, který s každým dnem dokáže proslunit i ten nejposranější den.

WandaVision - Zcela nový halloweenský strašidelný díl! (2021) (epizoda)

Tenhle seriál ve mně probouzí neskrývaného fandu Marvelu. Po únavě z filmů přichází opravdu naprosté nadšení a pevně doufám, že i další seriály budou mít alespoň polovinu nápadů, které jsou tady. A v narážkách se navíc jde ještě dál, než jsme si mysleli (Kick-ass).