Hellierer

Ondřej Partl

okres České Budějovice

4 body

• 9.2.2017  20:47
    Legion - Chapter 1 (S01E01) (epizoda) (2017)

Tak tady se jedná o nekompromisní pecku. Už velmi dlouho se mi nestalo, abych epizodu seriálu sledoval s takovým zápalem jako u Legionu. Ono ostatně pokud tuto epizodu přestane byť na chvilku sledovat tak byste se mohli i dokonce ztratit , jelikož Legion přináší poměrně komplexní dějovou výstavbu, která však má hlavu a patu a pokud onen pozor dávat budete, tak se neztratíte. Příběh, který zde byl naznačen vypadá docela lahůdkově a co se týče komiksové zábavy, rozhodně se jedná asi o nejzajímavější počin (za posledních let taktéž asi nejzábavnější a celkově nejlepší). Předlohou jsem sice nepolíben, ovšem po tomto mám minimálně chuť si nějaké základy alespoň pročíst. Rozhodně tedy televizní zábava na úrovni. 100%

• 3.2.2017  14:50

Pilot dokazuje moji teorii. Powerless se zatím tváří jako roztomilá, nezávadná, oddychová komedie, se kterou rádi každý týden tu půlhodinku strávíte. Narážky na superhrdiny fungují dobře, Alan Tudyk, který hraje pro něj relativně atypickou roli, je jako vždy super a Vanessa dostatečně kawaii. Vtipy fungují tak na půl a některé jsou opravdu fajn. Prozatím lehký nadprůměr 60%

• 31.1.2017  10:36
    Vrána (1994)

Asi nejlepší adaptace komiksu na trhu. Temná atmosféra komiksu je do filmu převedena až s děsivou přesností. Děsivost a zvrhlost města na vás každou minutou pokračující stopáže přímo čiší. Brandon Lee předvádí skvělý, herecký výkon a můžeme opravdu jen litovat, že svět přišel o takový talent. Příběh je prostý ale jako motor funguje dobře. Hlavnímu "hrdinovi" fandíte, záporák je naopak dostatečně slizký. Jedná se tedy o audiovizuální majstrštyk, který narozdíl od ostatních dílů, předloze ostudu opravdu nedělá.

• 27.1.2017  16:11

Anderson nám opět servíruje akční, mozkový výplach první úrovně. Ovšem musí se přiznat, že výplach to je zábavný. Ano opět pomocí scénáristických kliček nám divákům anuluju v podstatě všechny události a to na co lákal konec předchozího dílu se opět jen rychlostí motorky projede. Díkybohu akce je dostatek a nudit se opravdu člověk nezačne. U té akce bych se asi na chvíli pozastavil, kde mdlé, všudypřítomné zpomalovačky vystřídalo smrtonosná kadence střihu v akčních pasážích. Film sice, díky tomu působí akčněji a dravěji, bohužel na úkor přehlednosti. Další plusové body u mne Anderson sklízí za schopnost to nějak přeci jen v rámci mezí ukončit a pro příběh najít vhodné zakončení. Zamrzí ovšem absence předešlých postav (ještě,že Ali je pořád sexy). Série RE je pro mne už dlouho guilty-pleasure podívanou a šestý díl na tom nic nemění. 60% objektivně: 75% subjektivně.

• 23.1.2017  02:14
    Vánoční Kameňák (2015)

Panebože to byl klystýr. Koktejl nevtipnosti, ujetosti, znásilňování české kultury pokračuje již 5. ( jak?) dílem Kameňáku. S klidným svědomím mohu říci, že kvalita série nikam nevztoupá ba naopak možná ještě více prohlubuje. Film je postaven jakož všechny filmy z této pentalogie na vykrádání vtipů, co se tak občas u nás povídají. Příběh bychom zde tedy hledali marně. Jedná se tak o pouhé "vtipné" scénky, záhadným způsobem poslepované dohromady. To vše je však nové okořeněno o zvukové efekty z komunistického mix pultu, které vám říkají, že zrovna teď přišla pointa vtipu a vy se máte smát. Tuto novou "fýčuru" jsem velmi uvítal a nemusel sem po celou dobu stopáž řešit, kdy se nemám smát. Efekt mi to oznámil. 6,24% za Julču.

• 9.1.2017  22:52
    La La Land (2016)

Chazelle po Whiplashy útočí s novou hudební peckou a panečku boduje na celé čáře. La La Land je pocta všem starším muzikálům i filmům. Retro atmosféra z něho čiší každým coulem. Na film se kouká s obrovskou radostí, jak díky skvělé kameře tak i úžasné stylizaci a nesmírnému smyslu pro detail. Každá scéna je vypiplána do absurdna. Každé hudební číslo má nápad, jenž podtrhuje skvělé provedení. Tím se dostávám k tomu, na čem muzikál většinou stojí a to hudba. No a ta je stejná jako zbytek filmu. Chytlavé melodie vám budou hrát dlouho po opuštění sálu v hlavě a některé si dokonce budete rádi pouštět častěji. Dalším pro mne až překvapivým faktorem byl příběh, jenž je zde silný a není to jen klasická romantická story. Hnedka na počátku roku nemohu jinak než udělit 95%. Doufám, že takto kvalitních snímků ( nebo aspoň z poloviny tak povedených) bude letos dostatek. Start roku 2017 zatím vynikající.

• 9.1.2017  19:54

Milé překvapení. Za rok 2016 přeci jen nevzniklo málo dobrých českých filmů,jen musí člověk hledat. Výprava na české poměry velmi nadstandardní. Výkony od Trojana a zbytku dobré. Děj odsýpá příjemným tempem a nestíhá to nudit. Suma sumárum 80%

• 29.12.2016  23:08
    Inferno (2016)

Další film u kterého jsem se ukousal nudou. K této sérii přistupuji vyloženě otevřeně ale prznění Danteho klasiky mne opravdu otrávilo. Díkybohu Hanks zahodil tupé a vypadá už jen pouze rozkydle a né rozkydle a uměle jako v Andělech a Démonech. Felicity Jones je pro mne stále relativní prkno a ani ne moc klátitelné. Ano Howard si zde vybral i světlé chvilky (Například Danteho ztvárnění pekla bylo docela efektní). Thriller to pořád moc není, protože napnutý bude akorát z toho zda-li Felicity Tomovi dá. Není to úplné zlo ale pořád se bavíme o velkém průměru. 45%

• 29.12.2016  20:08
    Vyšehrad - Kabelka (E04) (epizoda) (2016)

Pískej to!

• 29.12.2016  19:04

Tak tohle mi opravdu nesedlo. Assassin's Creed je film strašně rozvláčný a scénaristicky velmi rozmazaný. To hlavní z příběhu se odehrává,( jak už všichni asi víte) v současnosti. Zde vynikne plochost a nezajímavost postav a "unuzenost" herců ( Marion to opravdu odehrála jenom kvůli výplatě). Osud ani jedné z postav vás nezajímá. Scény z historie byli ovšem něco jiného. Zdařile zpracované akční pasáže z příjemného prostředí zaprášeného Španělska příjemně odsýpají. Jenomže opravdu se jedná jen o akční sekvence. Nedozvíme se nic o pozadí války mezi templáři a assassíny. Ani tak se nedozvíme nic o jednotlivých postavách a jejich motivaci či nedejbože historii. Ne takhle by to opravdu nešlo. Nerad to přiznávám ale Warcraft byl lepší 40%

• 29.12.2016  01:42
    V pasti (2016)

Ne, tak takhle rozhodně ne. Po velmi podařeném The Autopsy of Jane Doe, který mě dnes naladil na tu správnou hororovou vlnu, jsem si řekl, že si dám ještě jeden zajímavě vypadající horor. A bože to byla chyba. Tak nefunkční, nesmyslný scénář jsem opravdu dlouho neviděl. V podstatě cokoli ve filmu postrádá logičnost a konec tomu všemu nasazuje korunu. Je sice fajn, že herci hrají relativně klasický standard, ale pokud vám scénář nefunguje snad ani v jediném aspektu a hororová stránka filmu alespoň pro mě je naprosto nefunkční, tak bohužel není šance uspět. 20% za určitou řemeslnost.

• 16.12.2016  16:43

Jiné, špinavější Star Wars a nutno podotknout, že velmi podařené. Mé pocity z filmu jsou sice víceméně emotivně zabarvené tragickou Epizodou VII, nicméně i bez toho si myslím, že se jedná o film skvělý. Někteří by mohli namítnout, že postavy jsou nezajímavé. Já sem byl s tímto faktem naprosto ok, kvůli podstatě filmu. Ano i zde se objevuje Edwardsův nešvar toho, že se celý film v podstatě do finále neděje nic vyloženě zajímavého stejně jako u Godzilly. Já patřím k té partě lidí, kterým se nová Godzilla líbila a naprosto stejně sem to měl i tady. Na film se vyloženě dobře kouká a přesto, že se nic moc neděje nestačíte se nudit. Závěrečná půlhodinka vám to vyloženě perfektně vynahradí. A posledních 5 minut?? To je vskutku fanservice jak má být.

• 4.12.2016  15:30

Ona to u mě básnická, teď už sextalogie, měla vždycky docela lehké. Přesto, že patřím k pozdější generaci pro, které tyto filmy vlastně ani nebyli točeny, vyrůstal sem na nich a dodnes na ně rád kouknu a zavzpomínám. Po pátém dílu, který spíše ignoruji sem se tedy docela bál a doufal sem, že básníky už nechají spát. Nicméně Klein se rozhodl pro ještě jednu štaci. A světe div se...ono to nedopadlo vůbec špatně. Ano film již ztratil poetiku prvních dílů nicméně i zde se nalézá mnoho spíše úsměvných scén, které člověka pohladí na duši. Další + je neodolatelná Linda Rybová, která prostě nestárne. Kolem a kolem ty 4 hvězdy jsou opravdu spíše přestřelené, nic to nemění na faktu, že sem se bavil a uvedl se do nostalgických časů. 70%

• 20.11.2016  23:38
    Příchozí (2016)

Tomuhle se říká materiál na film roku. Takovýto kinematografický zážitek jsem opravdu dlouho nezažil. Celý film je velmi táhlý ale ne vleklý. Villeneuve mi opět potvrzuje teorii o tom, že se jedná o spásu na poli "chytrých" hollywodských filmů. Soustředěnost jemu vlastní, přenesl jak na precizní, vypiplanou kameru, kde každý záběr je radost sledovat, tak i na herce jejichž výkony jsou opravdu výtečné. Hlavně překvapil Jeremy Renner v roli čistokrevného vědce. Mě jako člověka nepolíbeného předlohou film svou atmosférou a scénářem opravdu tak strhl, že sem se nemohl dočkat onoho rozuzlení, které je celý film naznačováno a moudřejší na něj přijdou daleko dřívěji. Nejedná se o twist ale spíše o přirozený "zvrat" a vyvrcholení příběhu v souhře s jeho realističností. Ano takhle zhruba by lidstvo mohlo zachovat, kdyby takováto situace nastala. Nemohu jinak než dát plný počet I100%I

• 17.11.2016  21:49

Inu kolem a kolem to vlastně bylo velmi příjemné překvapení. Film nás opět uvede do překrásného světa plného čar a magie a daří se mu to skvěle. Kouzelná atmosféra srší z celého filmu. Herci odvádějí bezchybnou práci (tedy snad toho Redmayna by mohli přeobsadit) a odsýpá to vše velmi svižně.Zasazení do Ameriky nakonec filmu spíše pomáhá (čehož sem se bál snad nejvíce) a je zajímavé pozorovat rozdíly mezi evropským a zámořským světem kouzelníků. Navíc film je podkreslen vynikajícím a vyloženě magickým soundtrackem od Howarda, který, jak už jsme ostatně zvyklí, odvádí další nezapomenutelnou práci. Suma sumárum 75%

• 31.10.2016  14:47

Tak nám 5. epizoda druhé sezóny opět zabrouzdala zpět do hororovějších sfér. Přesněji do sfér The Thing, který děj onoho filmu a jeho paniku mezi postavami dokáže ve 30-ti minutovém formátě docela dobře prodat. Za Baala palec nahoru.

• 30.10.2016  08:51

Murphy strikes again....To,že Cillian Murphy je skvělý herec, o tom už opravdu není pochyb. V Red Lights opět předvádí skvělý výkon a doplňují ho pořád krásná Sigourney Weaver a "hrající" Robert De Niro, který mnoho času na obrazovce ani nestráví. Scénař je minimálně zajímavě napsán, ovšem finální twist je tak trochu z nutnosti a krapítek vycucán z prstu. Nicméně film si po celou dobu stopáže udržuje atmosféru a vnadí vás na ono odhalení. Šok se nicméně nedostaví. 70%

• 28.10.2016  21:56

Tak sem se přeci jen dočkal originalnějšího filmu z MCU. Nejedná se o kdejaký převrat ve filmařině, ale po těch ubíjejících a nudných generických filmech od GotG se pro mě Marvel stával spíše otravným. Nad tímto filmem však někdo alespoň trochu přemýšlel a i mnou velmi nesnášený humor zde byl použit komplexněji a nenásilněji. Obsazení naprosto parádní. Benedict jako vždy skvělý, Mads naopak trestuhodně nevyužit. Vyvrcholení a finální "fight" měl konečně nějaký nápad a byl originálněji pojatý. Veskrze spokojenost 90%

• 17.10.2016  17:18

Druhá série je neskutečné rozjetá. Rezignovalo se již úplně na horor, ale dle mého to není vůbec na škodu, jelikož se zde uvolnil prostor pro skvělé hlášky a to co mě na téhle sérii bavilo asi vždy nejvíc a to obrovská porce goru. Někomu to může vadit ale já se zatím každou epizodou druhé série bavím čím dál tím víc. Třetí epizoda není vyjímkou. Spousta hlášek,skvělý gore a konec, který prostě vždycky bude fungovat ať se již objeví v nespočtu filmů a seriálů. Za mě palec nahoru.

• 6.10.2016  21:07
    Mama (2013)

Mama není vůbec špatný horor. Herci vybráni naprosto výtečně (Jessica Chastain a ještě v metalovým? To si nechám líbit) a na hororové lince to taktéž nijak výrazně neskřípe. Napětí je přítomno ba budováno dostatečně intenzivně aby se divák nestačil nudit a byl zvědav na vývoj filmu. Jump-scary v podstatě na minimu. Zde se víceméně hraje na stejnou notu jako v Crimson Peak. Duchové,tajemno, odkrývání tajemství a podivný konec. Konec je opravdu snad jediná výrazná kaňka. Del Toro X late Burton mi moc nesedl a spolu s podfinancováním filmu to byla cesta ke sražení z celkového dojmu. Jinak pěkná práce I80%I

• 28.9.2016  21:30
    Decibely lásky (2016)

Asi sem dostal po shlédnutí tohohle filmu rakovinu.

• 16.9.2016  19:54

Dokonalý..prostě dokonalý.. V kině jsem si jako jeden ze čtyř chlapů mezi ženami zhruba středního věku připadal doleca blbě ale hnedka začátkem filmu vše opadlo. Tak dlouho sem se hodně dlouho nezasmál. Film vám hned na jeho počátku vykouzlí úsměv na tváři a ten vás po celou dobu stopáže neopustí. Hrozně fajn a příjemné překvapení.

• 29.8.2016  10:30

Sausage Party dítko rozjetého dua Rogen/Goldberg. Tito dva nám opět přináší nekorektní srandu, která je stále neokoukaná. Nápad filmu je vtipný a funguje celou stopáž. Přijemně mne překvapilo,že to nebyla opět jen hulvátská americká ptákovina ale řešili se zde i závažné témata a naše duo si dělalo srandu snad ze vše od imigrantů po židy. Film do vás hustí nálož vydařených gagů a ikdyž se i zde najde pár hluchých míst, nestačíte se nudit. A to je dobře. (Posledních 5 min filmu už šlo hodně přes čáru a na někoho to může být až moc, ale mě to náramně sedlo)

• 18.8.2016  16:11
    Love (TV seriál) (2016)

Rozhodně super jednohubka, která je spíše úsměvná než-li nabitá humorem. Rozhodně to nevzdávejte po pilotu a dejte tomu šanci. Slibuji vám ono se to zlepší. 1. série=70%, 2.série=75

• 8.8.2016  20:21

Suicide Squad dále jen SS (příhodná zkratka). Banda outsiderů je povolána do zbraně aby opět byl zachráněn svět a nastolen pořádek. Bohužel i tady je docela vidět snaha DC o dohnání Marvelu a vše je poněkud uspěchané a pokud nejste čtenáři komiksu asi se budete trošku ztrácet. Tento problém se mě však netýkal a bral sem to s klidem. Akce byla natočena, jak jsme od Ayera zvyklí, velmi bravurně a hlavně zábavně.Všem postavám je věnována jakás takáž péče (Deadshot a Harley jsou v popředí) a hlavně vás baví. Co mi ale vyloženě nesedlo byl Jared Leto aka Joker. Dle mého názoru byla jeho postava už příliš Over the top. Samozřejmě je ještě brzo soudit jestli tato postava má co nabídnout, přeci jen prostoru měla po málu, ale nevím jestli ho chci vlastně vůbec ve větší roli vidět. Ode mne tedy film dostává I70%I

• 22.7.2016  11:58
    Smrtgasmus (2015)

Fanoušci Evil Dead a Metalu budou rozhodně nadšení. Ostatní dostanou docela slušnou porci gore a humoru, ale chápu,že to mnohým nesedne.

• 21.7.2016  20:25
    Sing Street (2016)

Tak ani Civil War, Revenant či H8 nejsou zatím nejlepším filmem roku, ale je to takový docela nenápadný film o lásce, přátelství a rodině. Sing Street je vyloženě feel-good movie jako Begin Again. Baví vás ho sledovat, baví vás ho poslouchat a prostě...já vlastně ani nemám slov. Koukněte na to! 98%

• 16.7.2016  23:21
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Již po první epizodě mohu s klidným svědomím říci, že mě čeká ne ledajaký zážitek, ale dokonalý návrat do mého dětství. Do doby kdy u mě frčeli filmy jako Blízká setkání třetího druhu,ET či Thing. Tak dokonalé retro snad nikdo nikdy nenatočil. Seriál má snad vše. Kouzelným soundtrackem počínaje a skvělými hereckými výkony konče. Již opening scéna naznačuje něco vypiplaného. Tolik atmosféry sem dlouho neviděl a vyevokování nejlepších částí Znamení naprosto na místě. Dále se to jen zlepšuje a přesně jak je tady již několikrát řečeno je to Super 8 ale víc pro dospělé (tedy to co Super 8 měl býti především). Za mě zatím 100% uvidíme dále :) EDIT: Po shlédnutí celé série mé nadšení přetrvalo. Sice jsme se zbavili hororových prvků ale stále nám zůstala pořádná dávka nadpřirozena. Scénář byl zjevně napsán mistry. Obrovský plus pro mne byl závěr,který je dostatečně ukončený ale zároveň i dostatečně mysteriózní aby si ještě dlouho poté co Stranger Things shlédne nad nimi přemýšlel a dumal co vlastně bude dál.

• 3.7.2016  23:07
    Green Room (2015)

Lepší rozloučení s Antonem Yelchinem jsme si snad ani nemohli přát. Skvělé poctivé napětí. Tísnivý pocit a nejistota na každém rohu a ti herci. Prostě jasný příklad toho,že i z filmu s obyčejným scénářem se dá udělat obrovská událost, když máte po ruce skvělé herce.

• 4.6.2016  08:59
    Grimsby (2016)

Sacha dokazuje, že i fekální humor se dá dělat s vkusem a v určitých vtipných hranicích. Někomu to samozřejmě může přijít už hodně přes čáru ale já se královsky bavil, což bylo zapříčeněno i krátkou stopáží takže žádná hluchá místa neexistují. Mark Strong ukázal, že se vážně rozhodně nebere. Takže takových 80% zcela adekvátních.