• Fantasy

Rise - Pilot (2018) (epizoda)

Po pilotu musím říct, že tu dlouho nebyl seriál, který by se mi tak moc trefil do noty jako Rise. Téma, nálada, herci a hudba. Téměř vše tu funguje přinejmenším dobře a kdyby to bylo deset - dvacet minut delší, nezlobil bych se, jelikož se do finiše spěchá trošku rychle. Zatím tu ale před sebou mám poměrně solidní rozjezd a opravdu se těším na další epizody.

Mayhem (2017)

Slovíčko horor bych z oficiálního popisu filmu úplně odstranil. Mayhem je totiž nekompromisní, černohumorná, akčni jízda, která od 20. minuty své stopáže šlape neskutečným tempem dopředu a vyplivne vás až na samotném závěru. Film táhnou dva sympaťáci Steven Yeun a úžasná Samara Weaving, která už v Babysitter předvedla, že dokáže být zábavná a pekelně sexy. Vše je okořeněné lehkou socialní satirou, kterážto není nijak hluboká a tak nestihne ani moc otravovat, ovšem ani moc zapůsobit. Všechno je to samozřejmě naivní až na půdu, ale zábavné to je pekelně. 75%

Just Because! (2017) (seriál)

Just Because! je příjemné překvapení na poli anime. Těchto milých, romantických moc není, nebo aspoň o nich nevím, ale tento kousek byl opravdu fajn. Příběh sice v podstatě přešlapuje na místě, nicméně to ničemu nevadí, jelikož postavy jsou nanejvýš sympatické a civilní. Každému jednotlivci fandíte a přejete, ať mu plány vyjdou ať už milostné či školní. Vše je podbarvené krásným, melancholickým piánem, dotvářejíc tu správnou atmosféru pro celé anime. Za mě 90%

Džúni taisen (2017) (seriál)

Inu tak nám další variace na Battle-Royale skončila a musím říct, že to ve výsledku byl dost velký vo**r. První díl navnadil na hodně akce, které jsme se vůbec nedočkali. Jednotlivé příběhy až na vyjímky nezajímavé a tak nám zůstává pouze originální design postav a unylé tempo. Ono když asi nejlepší díl (poslední) je, kde se nic neděje, je asi vše vypovídající. Škoda. Potenciál to mělo. 35%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

The Last Jedi pokračuje ve vyšlapané cestičce, která zbyla po Abramsovo předchozí epizodě a je fajn, že je to dost jiné a Johnson se nebojí skoro až experimentovat. Neortodoxní přístup k sérii tak rozhodně chválím a doufám, že se ho dočkáme i v jiných, budoucích dílech této značky. Jenomže to má dvě a půl hodiny a nová hrstka hrdinů na to prostě nemá. Rey je vyloženě otravná, Finn a Poe tam vlastně nic moc nedělají a tak nám zbývá pouze super Ren. Ale ani ten není schopný novou trilogii táhnout, ještě k tomu přihlédneme-li, že nás opouští staré tváře. Plus Disneyho evidentní snaha o další hračky ( okřídlená morčata fakt ne!) a celkovou větší "rodinnost", tomu všemu asi taky moc nepomáhá. Je to ale škoda, protože zrežírované to jen krásně, ale ten scénář! 65% EDIT: Po několika dalších zhlédnutí vše dozrálo a musím uznat, že tohle se opravdu povedlo. 85%

Společnost mrtvých básníků (1989)

Naprosto dokonalé dílo. Formální stránka plná krásných krajinových záběrů, je doplněna vyloženě úžasným obsahem. Příběh o vzdoru a snech, jenž na konci nenechá ani jedno oko suché. Robin Williams předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry ( a že takových výkonů bylo) a mladičký Ethan Hawk je jen třešnička na dortu. Společnost mrtvých básníků je opravdu film, ke kterému je dobré se čas od času vracet. 100%

Thor: Ragnarok (2017)

Nevěřil jsem tomu, ale ano bylo to tak. Marvelovka s vlastním ksichtem. Taiku Waititiho mám velmi rád od geniálního What We Do in the Shadows a jeho boží smysl pro humor se vyskytuje i zde. A to v míře vrchovaté. Ten je vydatně podporován přepáleným vizuálem, stylizovaném v popíkových 80-kách. A tato kombinace funguje naprosto geniálně. 90%

Liga spravedlnosti (2017)

Tak tu máme další pokus o dohnání Marvel univerza v podání DC. Zatímco Wonder Woman byla naprosto skvělá a BvS jsem si vlastně užil, tak Justice League už je opravdu průser. Uspěchané, nedomrdlé a doprovázené vyloženě nechutným vizuálem, nemluvě o plně CGI bad-guyovi s nulovým charisma. To vše podtržené špatným castingem Flashe a Aquamana, kteří jsou dost otravní. Obrovská škoda 40%

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Utekl rok a něco od skvělé první série pecky s názvem Stranger Things ze stáje Netflixu. Inu čekání to bylo dlouhé, nicméně fanoušci se konečně dočkali. No a nebudu dlouho napínat, je to opět nářez. Oproti minulému roku, dostáváme o jeden díl delší nálož, nicméně hned tady si trochu povzdechnu. Ten jeden díl navíc, je naprosto zbytečný a pokud by nebylo sedmé části, nic by se nestalo, ba naopak bych alespoň nebyl vytržen z tak perfektně budované atmosféry. To je však jen jeden, jediný flek, na jinak krásně čistém okně. Tempo se trochu rozvláčnilo, ale nechápejte to špatně. Nudit se nebude snad ani minutu. Oblíbení hrdinové se vrací v plné síle a s novými potížemi. Doplní je tváře nové, jenž ihned zapadnou mezi ostatní. Lovecraftovské monstrum je působivé, i když trestuhodně nevyužité. Soundtrack a feeling opět zpátky v "osmdesátkách", prostě vše na svém místě. Je to škoda, jak všechno zase rychle uteklo a musím čekat další minimálně rok na další řadu. Ale těším se jak malý. 95%

Blade Runner 2049 (2017)

Villeneuveu pokračuje ve své krasojízdě a jako další chod nám neservíruje nic jiného, než velmi důstojné pokračování Scottovi nesmrtelné klasiky. A opravdu se s tímto nelehkým úkolem porval uctivě. Audiovizuální orgie, jenž byly trademarkem již u prvního dílu, vás naprosto pohltí. Snímek vás uvede do transu, z kterého budete vyplivnuti až na konci. Opět se řeší otázka lidství a pořád se dialogy poslouchají se zájmem. Škoda, že Letovo linka vyznívá tak trochu do prázdna. 90%