• Fantasy

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tak takhle dámy a pánové ne. Zklamání jako prase. Bitva je možná cool, ale díky nezvládnutí kamery se z ní často stává jen nepřehledná směť čehosi na obrazovce. A ty naprosté nelogičnosti tomu všemu vůbec nepomáhají.

Hra o trůny - Rytíř Sedmi království (2019) (epizoda)

Po dlouhé době jsme se konečně dočkali a je nám servírována epizoda s tím správným GoT vibem. Nulová akce, pouze zábavné tlachání, zpívání a pití. Přesně kvůli tomuhle jsem měl GoT rád a je vlastně asi škoda, že tohle je pravděpodobně ta úplně poslední epizoda tohoto ražení.

Barry - Představení pokračuje, snad? (2019) (epizoda)

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale za ty dvě naprosto dokonalé scény ke konci z kterých vás zamrazí, musím dát plný počet. Barry je zpět v plné síle a opět funguje jak na komediální, tak i v dramatické rovině. Rozhodně se těším na další díly.

Doom Patrol - Pilot (2019) (epizoda)

Pilot rozhodně upoutal pozornost a vypadá to, že se můžeme těšit na docela neotřelý komiks. Největším záporem tak jsou především brutálně podvyživené triky, občas vypadajíc neskutečně komicky. Nicméně na další díly se určitě kouknu a na Tudyka v záporné roli jsem nesmírně zvědav.

Velvet Buzzsaw (2019)

Co se musí Netflixu nechat, tak to, že dokážou perfektně navonět hovno. Trailer na Velvet Buzzsaw sliboval neurvalý, originální a zajímavý horor, navíc od tvůrce skvělého Slídila. Bohužel to, co Netflix udělal u Polaru, udělal i zde. Trailer je mnohokrát zajímavější, než výsledný film. Je sice třeba podotknou, že to není taková srágora jako zmiňovaný Polar, nicméně všechno zajímavé bylo v ukázce. Zbytek je jen nesourodá směska zajímavých nápadů, pohromadě zcela nefungujících. Občas sice potěší satirická poznámka na svět umění a galerií či nápadité vraždy, avšak ty hořkou pachuť zklamání nezažehnají. Škoda! 45%

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Bayonu mám velmi rád. Ve skutečnosti všechny jeho tři filmy ve výsledku zbožňuji, ale tady to úplně nevyšlo. Je sice hezké, že se zde snaží vybočit z klasického blockbusterového mustru a druhá půlka působí více komorně a hororověji. Bohužel to však díky ratingu vyznívá do prázdna. Podle mého, kdyby se tvůrci nebáli a měli trochu více pověstných "koulích", nebylo by to na škodu a snímek by mohl fungovat lépe. Takhle dostáváme nemastný neslaný hybrid, jemuž podráží nohy hloupý scénář a vyloženě směšné finále. (Mimochodem ta potitulková scéna? No trojka bude minimálně zajímavá.) A je to škoda, protože snaha tu vidět je a herci jsou stále sympatičtí (Tedy až na toho uječeného černocha). Kolem a kolem je dvojka Jurského světa koukatelná, ale nic víc. 60%

Vodonoš (1998)

Takový dokument ze života běžného voliče SPD a posluchače kapely Ortel.

Cobra Kai (2018) (seriál)

Cobra Kai je seriál, který fanouškové původních filmů (tedy aspoň prvních dvou) musí milovat. Nostalgie zde od prvních dílů šlape na maximum a nadšenost z toho, že vidíme naše hrdiny po tolika letech opět na obrazovce, prostě nejde skrýt. Co je ale překvapením, je fakt, že Cobra Kai není jen hloupý fan-service, jako vypadal z ukázek. On je to ve skutečnosti zcela kompetentní seriál, umě střídajíc drama s komedií. Ano je to pořád trošku naivní, ale rozhodně to minimálně z karate hlediska nepůsobí tak směšně jako filmy. Za mě rozhodně milé překvapení a ihned chci další sérii! 1. série = 90% Druhá série bez jakéhokoli ohlédnutí pokračuje v připraveném příběhu, kde první polovina je pozvolné rozvýjení postav, aby se pak od šesté části duplo na plyn a poslední trojice dílů se stala neskutečně našlapanou jízdou, vrcholící desátým dílem, jenž z postav i diváka ždímá tunu emocí a přitom neskutečně vnadí na další sérii, která dost pravděpodobně bude poslední. A já rozhodně budu u toho. 2. série = 85% Neskutečná míra patosu, obrovská dávka nostalgie, mega množství naivity, ale jednoduše to na mě pořád neskutečně funguje. Třetí série sice dostala lehkou netflixídu, kdy některé díly jsou prázdnější, ale pořád to má super tempo, přičemž se stále jedná o skvělou oddychovku. A jako příprava na zřejmě poslední sérii super! 3. série = 80 %

Barry (2018) (seriál)

Tak tomuhle se říká gradace příběhu. Barry začíná jako vtipná černá komedie a nutno říct, že první dva díly vás sice neurazí, ale ani nenadchnou. Nicméně příběh se začne roztáčet a poslední tři epizody jsou neskutečná emocionální nálož a z nevinné černé komedie se stane nekompromisní drama. Hader je v roli nájemného zabijáka, jenž stojí na velké životní křižovatce, zcela parádní a ukazuje, že v pohodě zvládá vážné role. Zábavné vedlejší postavy příběhu taky přidávají na drivu, hlavně tedy naprosto geniální Čečenci. Za mě tento rok zatím největší překvapení a nemůžu se dočkat druhé série! 90%

Brimstone (2016)

Brimstone jsem velmi dlouho odkládal kvůli velké délce a vlastně i nechuti si ho pustit. Ach to byla chyba. Jedná se totiž o jeden z nejlepších filmových zážitků za poslední léta. Vyprávění v podobě jednotlivých kapitol, které jsou poskládány ne zcela klasickým pořadím je jenom jeden z mála originálnějších prvků. Atmosféra díky ní si ani neuvědomujete, že koukáte na údajný western. Dakota Fanning a Guy Pearce předvádějí neskutečné výkony a ani ten Kit Harington tu není na pěst. Někomu by mohlo vadit ke konci až přílišné utrpení hlavní hrdinky, ale pro mě to pouze utužovalo vztah k postavě a to i přes to, že už to bylo víceméně přestřelené. Rozhodně doporučuji a jasných 95%