• Fantasy

Blood Drive - Booby Traps (2017) (epizoda)

Opět se vyjelo a opět se paradoxně ubral plyn. Díl jenž asi nejvíce připomíná Mad Maxe, nicméně docela nudný. Manželé však celou epizodu zachraňují.

Kolos (2016)

Z traileru jsem usuzoval, že se bude jednat o ulítlou komedii a vlastně jsem se na takový film těšil. Výsledek je ale úplně jiný. Colossal je drama o zkrachovalé alkoholičce se kterou nejde ani soucítit a to mám Anne hodně rád. Sudeikisovi ta role záporáka naprosto sedí, jen je škoda, že všechny postavy jsou zcela nesmyslné. Nápad celého filmu přešlapuje na místě a kdyby tam to monstrum nebylo tak se nic nestane. Škoda takového promrhaného potenciálu. 45%

Válka o planetu opic (2017)

Třetí a závěrečný díl, novodobé planety opic je úspěšně za mnou a nebál bych se říct, že se jedná o nejlepší trilogii minimálně od Pána prstenů. Název nám sice slibuje "válku", ale to v kině nedostanete. Co ale dostanete je mnohem lepší. Film o putování post-apo světem, příběh o zášti a skvělé zakončení Ceasarovo příběhu. Woody Harrelson je skvělý záporák, ale všichni jsme přirozeně v táboru opiček. Vizuální zpracování a animace obličejů a srsti se zase posunulo a pěkný kus dopředu. Opice jsou realistické, pohyb srsti a mimika propracovaná. Film velmi navazuje na předchozí díl, tím pádem nemá moc smysl ho sledovat bez předchozí znalosti. 90%

Blood Drive - The F*cking Dead (2017) (epizoda)

Tak to tak vypadá, že nejlepší díly jsou, když se nezávodí. Druhej díl byl nehorázný nášup a pátý jde v jeho šlépjejích. Nahláškované, nápadité a originální. Zatím asi nejlepší díl.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Předem musím říct, že nová Spideyho sólovka, ať už je to Marvelovka nebo ne ( dohady bych nechal na jindy), není origin, i přesto že se tu dají najít některé jeho rysy. Každopádně Wattsův film se nejvíce podobá původním komiksům, kde Peter řeší problémy ve škole a jeho civilního života. Tato část snímku se povedla. Co se ale nepovedlo je akce,která působí jako chudý příbuzný snad všeho, co jsme mohli tenhle rok v kině. Je podivně rozbředlá a mdlá. Ničemu ani nepomáhá delší stopáž, díky níž vyniknou hluchá místa a tedy nastoupí lehká nuda v sedadle. Nicméně celý Spideyho příběh zachraňuje skvělý Holland a božský Keaton, který si svou roli patřičně vychutnal a jeho Vulture, je asi nejvýraznějším zaporákem MCU. Bohužel zbytek castingu je spíše mimo. MJ afro-amerického původu bych zkousl, ale indický Flash Thompson byl na mě již příliš. Kolem a kolem 70% hlavně za hlavní duo.

Jejich nejlepší hodina a půl (2016)

Their Finest je trochu atypický válečný film, jenž se zabývá tvorbou propagandistických snímků během této doby. Ovšem není to ani tak film o válce, jakožto příběh mladé odhodlané ženy. Tento fakt není na diváka naprán násilně a tak s hlavní hrdinkou sympatizujete již od počátečních minut. Gemma Arterton mimochodem předvádí skvělý výkon, stejně jako zbytek hereckého ansámblu. První čtvrtina je sice taková rozplizlá a pořád nevíte na čem jste, ale časem se filmu povede semknout. Rád bych také vypíchl hudbu od Rachel Portman, jenž dělá filmu obrovskou službu a dokresluje perfektně atmosféru i jednotlivé scény. Nebál bych se hodit 75%

Transformers: Poslední rytíř (2017) odpad!

Bay už skutečně ztratil i ten poslední ždibec soudnosti! Pátí Transformers, jež můžeme i zcela v klidu označit jako film o Transformers bez Transformers, jsou už definitivní hřebíček do rakve dříve docela šikovného režiséra, který však vždy potřeboval jinou osobou trochu přidržet ruku a hlavně fantazii. Zde bez jakýchkoliv okolků vypouští svůj bordel a hrozně to bolí. Už jen za zprznění legendy o Artušovi a udělání z Merlina notora je na kriminál. A tím to vše jen začíná. Na scénu se vrací i starý známý Duhamel, jenž hraje za oba dva týmy, ale my jako diváci netušíme proč. Zároveň jeho přeskakování stran je zcela nesmyslné a nikdy nevíte jestli jsou už s Wahlbergem kámoši či nikoli. Wahlberg hraje svůj standart, Laura Haddock je tu omylem a pozorovat Hopkinse, jak se najednou chová jak teenager je smutné, o postavě Turturra raději ani nemluvit. Pak tu máme Transformery. Ti jsou zde spíše navíc a fungují pouze jako hezké, digitální křoví. Film bychom tak mohli rozdělit na dvě části: 1) 80% Expozice 2) 20% Akce. Film má 151 minut a je to znát. Dvě hodiny se neděje nic, akce je velmi poskrovnu a vy chcete umřít. Poté přijde akční finále, které je sice epické, ale zbytek filmu nezachrání. 10%

Blood Drive - Welcome to Pixie Swallow (2017) (epizoda)

Oproti prvnímu dílu se zde o dost více šláplo na plyn a to i přesto, že se v podstatě zdržíme jen na jednom místě. Přidalo se více absurdity, goru a i hlášky fungují daleko lépe ("I'm so hungry I could eat a dick"). Pokud by zbytek seriálu byl v tomto duchu tak naprostá spokojenost.

Auta 3 (2017)

Jsou to další auta. Nicméně dvojku jsme nikdo jakoby neviděl a evidentně i sám Pixar se k ní raději nehlásí. Dalo by se říci, že Auta 3 jsou takovým symbolickým předáním štafety a pokud to opravdu bude poslední díl, tak se jedná o dostatečně důstojné zakončení. Děj vykradl Rockyho, to je známá věc již z trailerů. Závodění je tu více než v jedničce. Nejotravnější postavy Buráka je upozaděna na nutné minimum. Emoce fungují, ale bohužel film nesrší nápady jako většina Pixarovské tvorby. Auta 3 neurazí a nenadchnou. 65%

Pobřežní hlídka (2017)

Očekával jsem od Baywatch sebeparodii a nálož blbých vtipů, kde ty opravdu zábavné budou výjimky. První scény začínají v tom správném parodickém směru. Dokonce i prvních 15 minut je relativně zábavných. Poté ale nastoupí sáhodlouhé čekání na kvalitní vtip a to nejhorší? Ani se ho už divák nedočká. Rock se sice snaží a jeho charisma zachraňuje film z odpadu, ale ani on není všemohoucí. Triky dělal asi někdo od Asylum a Alexandra je trestuhodně nevyužitá. Alespoň nám to kompenzuje nová C.J. , jejíž záběry jsou vyloženě slast pro oko. Detektivní zápletka je klišé všech klišé a ani hlavní záporačka není zajímavá. Občasné camea sice vyloudí lehký úsměv na tváři, celkový dojem je však negativní. 40%