ArsenalEagle

okres Louny
Filmofil a seriálofil

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 8.7.2018  06:40

Byl teplý letní den, tak proč nezajít do letňáku. Slunce už zapadlo, ale hřející vzduch stále nezchladl. Našel jsem si útulné místečko zhruba uprostřed jeviště a uvelebil se, svou Kofolu jsem si položil na dosah své ruky. Ukázky. Film začal. Piju svou Kofolu, mňam. Tak bych mohl pokračovat dál, nebýt toho, že jsem se vydal na Ant-Mana. A abych to měl místo trapného 2D nebo 3D, čekalo mě přímo 4D... respektive celé mraveniště, které, stejně jako já, má rádo Kofolu. (že svůj sladký nápoj sdílím s mravenci jsem ovšem zjistil až po rozsvěcení světel někdy v půlce titulků. Nevadí. A teď zpět k letošní reklamě na Hyunday roku. Stejně jako první díl, tak i dvojka si nedělá extra velké ambice v konkurenci svých starších bratříčků a využívá toho náramně. Přináší opět skvělou show, spoustu gagů a parádní akce, u které se nejde nebavit! Evangeline Lilly (Hope) má konečně účes, který není jak vystřižený z ruského časopisu pro muže "Agentky KGB 1981" a hned jí to skutečně sluší. Marvel odvedl opět skvělou práci a naservíroval výborné pokračování.

• 6.7.2018  22:40
    Paddington (2014)

Parádní rodinný film, který ocení nejen děti, ale na své si občas přijdou i dospělí. Já sám jsem se hned několikrát nahlas rozesmál, protože některé gagy byly naprosto fantastické. Milý plyšový vzhled Paddiho, výborný Hugh Bonneville, posedlá Nicole Kidman nebo milovník Peter Capaldi, to jsou hlavní tahouni, kteří podporují slabší, ale příjemný příběh s povedenými vtipnými momentkami.

• 5.7.2018  18:51

Nojoooo, tohle já rád. Gangsterka křížená s westernem, bručící Tom Hardy a jak jinak než psychopatický Guy Pearce, to já můžu. Škoda, že více prostoru nedostal Gary Oldman, Dane DeHaan nebo Jessica Chastain na úkor třeba Shia LaBeoufa, protože jejich postavy měly potenciál bohužel dost nevyužitý. Shia je skvělej v Transformers, ale jinak ho nemusím a změna dabingu na Zaca Efrona mu také neprospěla... Ale abych jen nekritizoval, musím pochválit pečlivě vybudovaný příběh, povedenou brutalitu a cit pro detail. A i když jsem čekal něco naprosto jiného (nerad si totiž čtu o čem film je nebo se nenechám zlákat trailerem) tak i přes své nedostatky jde o výborný film, stojící právě na propracovaném ději.

• 2.7.2018  16:02

Jednička byl parádní nářez a dvojka jde v jejích stopách. Sice mírně škobrtá, ale statečně si drží tempo, takže v součtu, součinu a rozdílu jde stále o parádní Dougovu jízdu, kde má opět proti sobě pořádnýho klacka a po boku zbytečného Baruchela a výborného Schreibera. Škoda, že ubyly vtipné scénky, protože právě od Baruchela bych čekal nějakou speciální nálož. Bohužel krom pár fekálií toho moc nebylo a tak se celý film nese v takovém mírnějším, lehce melancholickém duchu.

• 30.6.2018  01:24

"Vojet jí můžeš až pak, teď mluv." Seriál se ke mně zatím nedostal a ani nevím, jestli dostane. Ale tenhle film není vůbec špatný. Čekal jsem něco jiného, úplně jiný příběh (prostě že film co ta parta natáčí bude totální kravina a v druhé polovině to budou nějak zachraňovat), ale byl jsem překvapen, jak málo fekálního humoru se z tohoto filmu vycucalo. Nejde o typickou komedii, není tu moc úplně vtipných momentů, ale člověk se během filmu často přistihne, jak se nevědomky usmívá. Velmi pozitivní, plný krásnejch bab a hlavně neuvěřitelného množství známých tváří, co si střihly nejrůznější camea, ve kterých si dělají ze všeho a hlavně sebe obrovskou prdel. Ps.. tu minutku s Rondou bych asi risknul :D

• 22.6.2018  01:11
    Švýcarák (2016)

Tom Hanks měl Wilsona, Paul Dano-Weasley má mrtvého, ale stále čarujícího Harryho Pottera. No řeknu jen málo... Snad v životě jsem nenarazil na bizarnější, ujetější a blbější film, jako je právě tato zhovadilost, která snad nemá meze. Film tak blbý, až je vlastně naprosto geniální. Spousta úžasných momentů a velmi zajímavé.. ehm.. vše.

• 16.6.2018  11:57

Další look zpět do světa Star Wars a opět velmi povedené. Lightsabber se bohužel objeví asi na 2 sekundy, a to je jedna z věcí, které pro mě k SW neodmyslitelně patří. Alden byla trefa téměř do černého - plný počet by dokázal asi jen geneticky nebo počítačově omlazený Harrison - protože hraje překvapivě dost dobře. Dále bych z herců vypíchl Woodyho a Glovera. Stejně jako u Rogue One se povedly droidi a práce s postavami.

• 14.6.2018  16:45

Inovativní přepálená akčňářna, která musí snad každého hráče CoD, Battlefieldu a podobných her vtáhnout a připomenout First-person-look. Parádní jízda s perfektním Sharltem Copleym, humorem, krví a hromadou mrtvol. Perfektní vizuál a tolik akce, že člověk snad ani nedokáže vnímat příběh a jen si užívá zběsilou honičku s namnoženým parťákem za svou blonďatou nabíječkou.

• 14.6.2018  00:23

Hlavním tahákem jsou 3 hlavní protagonisté, kteří se do rolí nehodí, ale zároveň jsou vynikající. Hlavně Swayze byl skvělý. A kecy jako "na transky se nemůžu ani koukat" si odpusťte, protože jde o příjemnou, oddechovkou a téměř ničím nerušící podívanou.

• 8.6.2018  00:48

Jednička byla parádní bláznivá jízda a jedna z nejlepších německých komedií vůbec. Dvojka se jakžtakž vezla v duchu prvního dílu a teď mám za sebou i závěr trilogie. Bylo to horší, bohužel, ale čekal jsem, že by to mohl být propadák. Nebyl, zase se tu našlo několik povedených gagů a scén. Chybí ale Karoline Herfurth a nějaká vyloženě skvělá a zapamatovatelná část. Původně jsem chtěl jít s hodnocením na 3 hvězdy (jednička za 5, dvojka za 4), ale závěrečné minuty díky Dangerovo nasranému umění to zvedly na slabší 4 fíky.

• 7.6.2018  00:47

Dá se říct, že jde o tuctovou komedii, ale pro Foxe mám jistou slabost a Woods hraje Eastwooda jako přes kopírák, takže další plusové body. Hlavní třetici ovšem vévodí Lang, jakožto totální magor, který také vypustil několik skvělých hlášek. Mohlo to být mnohem lepší, ale i o dost horší. Škoda několika hluchých míst a až zbytečného mírnění se - mohla to být dost ujetá pecka.

• 6.6.2018  23:08

A já do toho šel, že je to z velké části černá komedie (nevím, kde jsem k tomu přišel, možná pocitově z traileru). Jde totiž o čistokrevné drama, byť s náznaky drsné komedie nešetří. Vyzdvihl bych hlavně práci s jednotlivými charaktery, protože prakticky každý, kdo se ve filmu objevil byl charakter sám o sobě (hlavně Rockwell s Woodym a ani hlavní představitelka s Dinklagem nezklamali). Dále musím pochválit McDonagha za bravurní režii výborného příběhu. Emocemi nabité a po všech stránkách procítěné. Téměř 2 hodiny utekly jak nic, škoda jen otevřeného konce... ale asi chápu záměr. Velmi dobrý film.

• 5.6.2018  00:42

Nojo, šel jsem do toho od začátku s jistým despektem, přeci jen jsem ovšem v něco doufal, ale předtucha mě bohužel nezklamala. Will je sympaťák a jeden z nejlukrativnějších afroameričanů Hollywoodu, ale poslední dobou mě štve. Může za to hlavně jeho snaha rozjet synkovi kariéru, aby dál běžel rodinný podnik. Co čert nechtěl, Jaden prostě není Will. Už od pohledu nesympatickej fracek, který mi prostě vadí. Přežil jsem Karate Kida, přežil jsem i After Earth, ale nic mi to nedalo. Prostě jsem to viděl. A co je na filmu asi nejhorší, nebavil mě ani starej dobrej Will, i ten mi byl proti srsti a to je pak něco špatně. Co ovšem film drží na hraně průměrnosti je krásné prostředí a slušná grafika (nojo, aby ne s takovým budgetem), takže nevím, zda se to dá moc brát v potaz. Každopádně je škoda, že se v hlavní roli objevil právě tenhle ode mě o šest dní mladší fakan, a že se trochu nepropracovala zápletka, nezměnila fůra věcí (přímočarost, předvídatelnost,...), mohlo to dopadnout o poznání lépe. Nejvíce se mi asi líbilo prostředí a za pár set let zmutovaná a zvětšená zvířátka, bohužel dostala málo prostoru (a když už ho dostala, tak tam bylo stejně hafo chyb), neboť 95 % stopáže si pro sebe ukradl Jaden, zbylých 5 % sedící zfetovanej Will. Byl jsem připravený hodit sem 3 hvězdy, ale ten konec to opravdu doje*al a jen podtrhl nekvality tohoto "velkofilmu". Btw... logiku do tohoto filmu netahat, asi by se zbláznila.

• 29.5.2018  12:29

Když typická blondýnka hraje vtipnou inteligentní brunetku, to by v tom čert byl, aby to nestálo za to. A ono stojí, hlavně díky Reese, která v jednom ze svých prvních filmů exceluje. Paul Rudd je sympaťák a ona chemie mezi hlavními "hrdiny" skvěle klape.

• 26.5.2018  11:52
    Deadpool 2 (2018)

Jednička byla při svém vydání něco... něco jedinečného. A dvojka je opět naprosto originální pecka plná narážek na nejrůznější filmy, situace a vůbec veškerou pop-kulturu. Pokračování je nabitější emocemi, nabitější akcí a pravděpodobně i nabitější nejrůznějším humorem. Parádní jízda s dějem - ano, pozor, DP2 obsahuje i promyšlenější děj! PS: Letos už studio mělo prachy na první X-Men ligu?! :D

• 25.5.2018  17:01

Naprosto úchvatná choreografie podtržená velmi dobrými (byť lehce podobnými) písničkami a velmi dobrý vizuál a výběr herců přináší opravdu dobrou zábavu a podívanou. Že Hugh umí i zpívat už ukázal, Zac také. Já jsem ale naprosto unešený hlavně ze Zendayi, protože to je pro mě objev roku, neboť po Spidermanovi, ve kterém nedostala tolik prostoru, se ukázala v plném světle, a jsem nadšený! Výborná muzikálová jednohubka, ke které se na rozdíl od daného žánru nebudu mít problém vrátit. Asi bych ocenil delší stopáž kvůli vymazlenějšímu příběhu a více prostoru pro jednotlivé charaktery, ale to je jen můj pocit.

• 17.5.2018  22:46
    Hercules (2014)

Jednoduchá vysokorozpočtovka s real life Herculem v hlavní roli, která měla jen jediný smysluplný cíl - zabavit. A ono se to i k mému překvapení celkem povedlo! Přímočarý děj (s náznaky zvratů), to k Rockovi prostě sedí a sluší mu. Navíc hra na ehm "realistickou" notu je celkem zajímavá. Dále bych vyzdvihl i komparz - tj. Rockovi přisluhovače. No.. chtěl jsem dát 3 hvězdičky, ono to totiž víc než průměr není, ale nemůžu si odpustit srovnání s dalším Herkulem ze stejného roku... a ten rozdíl je bohužel enormní. Možná za to může právě Rock a vyšší rozpočet, ale je to prostě znát. Takže ještě trochu přilepším, se zavřenýma očima za hodně slabé 4*.

• 26.4.2018  20:41

Smekám pomyslný klobouk, protože dokázat skloubit takové množství individuálních charakterů, dát každému prostor a také zakomponovat ho úspěšně do příběhu... to nemohla být jednoduchá práce. Russoovi to zvládli, fantasticky. Jak jsem tušil z potitulkové scény Ragnaroku, Ragnarok skutečně přišel. Celý film se nese v osobitém duchu, který (hlavně v závěru) přímo drásá emoce. Nejdelší marvelovka a přesto, utekla snad nejrychleji, jako *spoiler "lusknutím prstu". Jsem maximálně spokojený a nemůžu se dočkat Avengers: IW - Part II!

• 18.4.2018  20:59

Člověk by dal rád i plnej počet, protože oproti zbytku série jde o jeden z těch lepších dílů. Ale... Náznak budoucích sporů mezi Maggie a Rickem to u mě do*ebal. Jednou by se mohli vrátit k čistému budování civilizace a nehonit zápletky tam, kam nepatří.

• 2.4.2018  14:18
    Řachanda (2016)

Abych citoval tátu, který na to hodil očko: "Banda tupců", "Nojo, to jsou Dětenice a Kost", "To je ale blbost"... A ono k tomu ani není moc co říct. Krom živých barev, příjemné kamery, prostředí a kostýmů je to obrovský nudný a trapný paskvil. Od naprosto debilního příběhu, přes nesympatické postavy a neskutečně přehrávající herce, až po zelený Na'vi a trpaslíky s igelitkou na ksichtu. Ač Trošku nemusím, jeho pohádky bývají skutečně pohádkami, narozdíl od Řachandy, u které žánr prostě určit moc nedokážu.

• 1.4.2018  17:28
    Já, Tonya (2017)

Řemeslné zpracování jednotlivých charakterů postav, skvělé ztvárnění postav. Člověk ani nevěří, že se po 25 letech z čistajasna objeví takový skutečný neskutečný příběh. Pojato s velkým nadhledem a odlehčením, což se povedlo. Jen to bohužel nebyla čistá komedie (to by se ani nehodilo), a zároveň dramatická část nedokázala uchvátit tak moc, aby to bylo 100%. Nicméně jeden z nejzajímavějších snímků ze sportovního prostředí s překvapivě dobrou Margot a poutavá neokoukaná story.

• 1.4.2018  12:56

Takové téma a Steven Spielberg - no, byl jsem věru zvědavý, jak se 70letý chlápek popere s prudce moderním námětem. A výsledek? Překonal má (už tak dost vysoká) očekávání! Nerdgasm jak má být, a i když "realita" hlavně v první půlce spíš pokulhává, táhne jí naprosto famózní digitální stránka "virtuality". Film obsahuje spoustu easter eggů, nejen ten jeden hlavní a perfektní jsou hlavně narážky na Osvícení či Terminátora (y). Vesměs jednoduchý děj a ještě jednodušší, několikanásobně ohraná zápletka, ale zabalená do fantastického světa OASIS.

• 21.3.2018  19:45

Krásně promyšlený doják a adept na jeden z nejlepších rodinných filmů tohoto desetiletí. On je totiž film o psovi/psech (či jiných zvířátkách) často mnohem dojemnější a zajímavější, než spousta snímků s fakt silným příběhem o homo sapiens sapiens. No abych to shrnul.. pár hlušších míst, které se ovšem v celkovém součtu úplně ztratí.

• 12.3.2018  21:44

Jumanji z pětadevadesátýho je klasika, o tom žádná. Nové Jumanji jsou ovšem něco jiného, podlehlo blockbusterovému trendu. A blockbuster to vskutku je. A je povedenej! Škoda, že film.. respektive příběh.. nenabízí víc herních prostředků (něco ve stylu původního filmu, kdy jste potřebovali hodit jedničku). To ale dokážu odpustit. Mrzí mě jen příběh a záporák, protože ze 2 hodin jsem těchto dvou nedostal potřebné množství. Ale abych jen neremcal. Dwayne je momentálně asi nejžádanější herec světa a tvůrci jeho "sympatičnosti" náramně využili.Ale nebyl to Johnson, kdo si mě získal. Jako jo, s Hartem mu to šlapalo a měl několik dobrých momentek, ale tahounem byl překvapivě Jack Black. Co ten tam předvedl, to nemá obdoby - BOMBA! (tím se asi názorově rozcházím s Enšpíglem, ale pro mě byl jedničkou tohoto trháku, nepotřebuju totiž dvě rajdy na uspokojení, navíc Madison s Karen úplně stačily). A ani bych se nestyděl mu za jeho výkon napálit plnej počet.

• 12.3.2018  18:45

Skvělá svižná komedie plná spousty oblíbených osobností té doby. Hromada výborných hlášek a dokonalých scén. Asi se nejde nesmát, což je ostatně důvod, proč tato bláznivá blbost vznikla, pobavit! Možná jen škoda, že závěr přešel do sentimentality, ale v náloži předchozích parádních gagů to dokážu odpustit.

• 11.3.2018  21:10
    Pilgrimage (2017)

Opravdu jsem si přál, aby to byla pecka. Už kvůli Bernthalovi, Hollandovi a Armitageovi. Ti mě opravdu navnadili. A ono to vážně nebylo zlý. Bohužel i přes příjemné herecké výkony, kterým vévodí Jon Bernthal, a slušnou akci (které opět vévodí Jon Bernthal), nejde lépe hodnotit opravdu plochý příběh a promarněnou šanci na něco o dost lepšího.

• 10.3.2018  22:07

Páni, nemám slov, alespoň bezprostředně po konzumaci tohoto skvostu... Jsem ročník 98, ale Nagano jsem "sledoval" pouze z břicha, nic netušící, co se děje. Bohužel. Snad ani "Arsénova jedenáctka" ve mně nevyvolala takové emoce, neuchvátila mě tak, jak to dokázaly "The Nagano Tapes"! Má totiž všechno - má skvělý příběh, má spád a soudržnost, má opravdové emoce a ano, má dokonce i opravdu vtipné momentky. Pro Čecha povinnost, pro hokejové nadšence z celého světa parádní hodina a čtvrt. Dokument je totiž zpracován i pro "Nečechy", kombinace češtiny a angličtiny je trefná, celé je to skvěle poskládané s ohromnou výpovědní hodnotou. Pod Hudečkovou taktovkou vznikl fantastický dokument, neštítím se říct adept (minimálně na nominaci) na Oskara. Záběry z Nagana jsem neviděl poprvé, přesto jsem měl husinu.. a když náhodou zrovna odezněla, přistihl jsem se jak se usmívám. Perfektní řemeslná práce.

• 1.3.2018  18:47
    Westworld (TV seriál) (2016)

Geniální sci-fi seriál zabalený do westernového hávu. První polovina je rozjezdová, sám jsem netušil co vlastně čekat a co mě vlastně čeká, protože zpracování divokého západu se mi vážně líbilo. Ale nějakou dobu jsem měl pocit, že tam něco chybí, samotné ukecané uvědomování sebe sama, neustálé smyčky byly prozatím nemastné, neslané a po několikanásobném opakování i lehounce otravné. Pak ale přišel první velký zvrat a kolotoč se rozjel. A rozjel se parádně. Seriálem nás provedlo hned několik hlavních a vedlejších postav, několik brilantních herců a hlavně, hlavně Nolan.

• 19.2.2018  15:29

Film s veškerými předpoklady velkofilmu. Howard jako režisér, v hereckém obsazení jedno zajímavější jméno než druhé, silný příběh. Bohužel, ne vše vyšlo tak jak jsem si představoval, přesto jde o dost dobrý snímek

• 16.2.2018  20:40

Black Panther je jedním z nejzajímavějších a nejzvláštnějších originů od Marvelu. Originální zasazení do Wakandy (která je možná zajímavější než Asgard) doprovázené o části v Korei, Londýně nebo USA. Nevím, zda to oceňuji, nebo mě to naopak mrzí, ale typický humor šel do ústraní a vystřídala ho skvělá akce. Asi to po Strážcích vol.2 a Ragnaroku chtělo přejít na trochu vážnější notu. Snad poprvé si vybavuju Andyho Serkise (téměř) bez CGI. A byl neskutečnej! Freeman dostal více prostoru než v Civil War, což bylo celkem fajn. Co ovšem považuji jako zklamání jsou hned 2 potitulkové scény, které bohužel nic moc nenabídly (to snad i Cpt. America mě v Homecomingu pobavil víc).

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24