ArsenalEagle

okres Louny
Filmofil a seriálofil

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 22.9.2018  09:24
    ONEMANSHOW Foundation - Cizí zeď (hudební videoklip) (2018)

Ono dát tomu odpad nejde, protože i když se u někoho nejedná o šálek oblíbené ranní kávy a má naprosto odlišný vkus, tak pokud není naprostý imbecilní ignorant, musí ocenit minimálně složení umělců, kteří se na akci podíleli (od Hejmy a Basikové přes Kubu Rybu, Macháčka a Krajča až k Vojtkovi, Xindlovi nebo Farné). Dále je fajn i celkové zpracování, které nedopadlo tak zle, jak to u podobných charitativních písniček bývá (čest výjimkám, ale že jich není). Kazma je prostě kluk šikovnej, který se neztratí

• 16.9.2018  16:32

Parádně zachycená atmosféra drsného a divokého západu prezentovaná úchvatným triem Crowe-Bale-Foster. To si nechám líbit. A ano, závěrečná WTF čtvrthodinka tam je a někomu prostě dojem z filmu zkazí. Pokud se ale člověk krom všeho jiného zaměřil i na charaktery jednotlivých postav (které byly zpracovány naprosto fantasticky), tak si uvědomí, že vše, co se ve filmu stalo směřovalo jen a pouze k tomuto konci. Nakonec bych vyzdvihl ještě parádní zvukovou stránku.

• 14.9.2018  18:32

Hardy je už spoustu let sázka na jistotu a získat ho do hlavní role, tak je část zajímavého filmu zaručena. Surová atmosféra stalinistického Ruska mu evidentně sedí a zápletka, byť místy dost očesaná, není úplně nejhorší. Očekávání sice naplněna nebyla, ale úplně o promarněné 2 a čtvrt hodiny nešlo.

• 8.9.2018  00:14

Nalákán na Alana Tudyka jsem to zkusil. Parádní svěží komedie se sice pomalejším rozjezdem, ale o to zábavnějším středem a lehce čekaným avšak příjemným koncem. Jednou bych si takový "dar" rád zkusil, i když mně letmý dotyk nebo 4 sekundy bohužel/bohudík nestačí.

• 30.8.2018  00:04

Potenciál to skutečně mělo, párkrát dokonce zazněla i povedená hláška a Baldwin se svou postavou fungovali. Pak se povedlo pár scén a některé další postavy nebyly marné (Flockhart, Cusack). Jenže to prostě nevyšlo. Do bláznivé komedie to má setsakramensky daleko, komedií bych to taky zrovna nenazval. Ale je to škoda, protože i z takové blbosti mohl být povedený mozkový výplach.. Nepovedlo se.

• 14.8.2018  08:35

Krásný vizuál, to se musí nechat. Přejdu pubertálně vypadající hlavní postavy a zamířím přímo k obsahu. Děj je víceméně dost jednoduchý, i když se snaží o pravý opak, což je strašná škoda, protože tenhle svět má obrovskou spoustu možností, kterými diváka nadchnout. Film tratí také na absenci nějak více kvalitnějšího záporáka. Originalitou Valerian občas překypuje, občas jako bych koukal na film, který jsem už někdy viděl. Dále bych možná vytkl skoky mezi vážnými a naopak velmi povedenými komickými scénami, u kterých se dalo parádně zasmát. Pokud by byl humor na prvním místě, mohl být výsledný dojem úplně jinde. Ale nechci jen kritizovat. I přes téměř 140 minut jde o svižný film s výbornou digitální stránkou, který většinu času nenudí a pokud nemáte úplně obrovské nároky, tak i velmi dobře pobaví a zahřeje u srdce každého fanouška sci-fi/fantasy.

• 12.8.2018  23:07

Dvojka Úžasňákov je naozaj úžasná. Nejen, že se povedlo navázat na perfektní jedničku, podařilo se přijít i s něčím originálním. Propracovaný děj a vypiplaná animace do nejdrobnějších detailů zajišťují parádní podívanou. Přičtu-li k tomu skvěle využitý potenciál Jack-Jacka, který si pro sebe krade pozornost kdykoliv je na plátně, vzniká z dvojky Úžasňáků asi nejlepší animovaný sequel, který si vybavím. Vtipný a i přes téměř dvou hodinovou stopáž svižný film pro celou rodinu, který ani okamžik nenudí, díky příjemnému humoru a vybroušeným akčním scénám, kterých je zde opravdu spoustu.

• 10.8.2018  00:28
    Viking (2016)

Na jednu stranu parádní epická výprava a správně drsná atmoška. Na straně druhé ovšem 2 hodiny, kdy jsem prakticky ani nevěděl, co přesně se děje (střih?) a abych se přiznal, lehce jsem se i přes skvělý vizuál nudil. Ztrácel jsem se v ději, byl jsem naprosto mimo z postav, z jejich motivací a cílů. Jo Rogněda.. to byla kost a její příběhová linka byla asi nejzajímavější, ale opět, chybělo mi xxx scén, abych si k ní udělal nějakou hlubší a trvalejší vazbu...

• 9.8.2018  14:35

Já ty ruský velkofilmy prostě můžu. Částečně historický film s prvky fantasy z Ruska lze přirovnat k Spartským 300. A povedlo se. Dobře sestavení hlavní hrdinové, parádní vizuál a né zas tak zlá výprava. Nechybělo moc k naprosto epickému filmu. Pravej ruskej nacionalismus či patriotismus, tak jak má být.

• 8.8.2018  12:43
    Tombstone (1993)

V roli Wyatta mi prostě Costner seděl, ale ani Russell není špatný. Jeden z nejlepších westernů devadesátek. Kromě velmi dobře zpracovaného příběhu má film i spoustu dalších kladů. Spousta známých nebo později známý jmen, výbornou atmosféru a skvěle prokreslené postavy s výborným ztvárněním. A to už se dostávám k asi nejlepšímu z filmu. Doc v podání Val Kilmera, kterého jsem nikdy neměl zrovna rád a asi ani rád mít nebudu, ale zde pravděpodobně ztvárnil svou životní roli. Neuvěřitelně zahraný "tuberák" v jeho podání.

• 30.7.2018  23:46

Fantastická odlehčená jízda dvou dementů, kterou si rád pustím znovu. Vtipné, akční a dokonce s příběhem. Takhle blbá, ale povedená komedie mi vážně sedla.

• 28.7.2018  16:48

Škoda tak promarněné šance. Po velmi zajímavém traileru, který nabízel krom osvědčených jmen i parádní zábavu, přišlo celkem zklamání. Pegg je parádní komik a i příběh mohl být skvělý, bohužel scénář stál za starou bačkoru a i těch vtipných scén bylo zatraceně poskrovnu. Výsledkem je jen slabší bráška Waltera Mittyho, kde se pořádně nevyužilo žádného z nabízených potenciálů, ať už v příběhu, nebo v hereckém obsazení.

• 28.7.2018  16:40

Když prakticky dvě hodiny na něco koukáte, a pak ani nevíte, na co jste vlastně koukali. A já koukal, a nevím. Pár povedených scén nevynahradí fakt, že střihač pravděpodobně nebyl spokojený s platem, tak na sebe scény nalepil, podle toho, jak mu jaká kamera přišla pod ruku. Každopádně v době vzniku to mohlo působit jako erotická bible, jakási inspirace pro 50shades. Kim i Mickey předvedli výborné výkony, ale někdy to prostě nevyjde.

• 24.7.2018  16:22
    Pasažéři (2016)

Dlouho jsem se filmu vyhýbal z obav ze zklamání. Naštěstí jsem se mýlil a Passengers se skutečně povedli a přinesli velmi dobré sci-fi. Pratt i Lawrence byli trefou do černého, chemie mezi nimi opravdu funguje. Dalšími plusy jsou hlavně Sheen s Fishburnem. Naprostá spokojenost i přes jednodušší děj a pár nedostatků.

• 23.7.2018  13:28

Daleko větší výplach, než jsem si vůbec dokázal představit. Jakožto kriminálka dost slabé a jako čistá komedie málo vtipné - škoda, protože hlavně ze začátku byl náběh na parádní fekální komedii, ale pak se najednou film začal tvářit zbytečně vážně, což mu v konečném výsledku opravdu uškodilo. Za Kelly Rohrbach a Jona Basse dávám o hvězdičku navíc, jinak promarněný potenciál.

• 8.7.2018  06:40

Byl teplý letní den, tak proč nezajít do letňáku. Slunce už zapadlo, ale hřející vzduch stále nezchladl. Našel jsem si útulné místečko zhruba uprostřed jeviště a uvelebil se, svou Kofolu jsem si položil na dosah své ruky. Ukázky. Film začal. Piju svou Kofolu, mňam. Tak bych mohl pokračovat dál, nebýt toho, že jsem se vydal na Ant-Mana. A abych to měl místo trapného 2D nebo 3D, čekalo mě přímo 4D... respektive celé mraveniště, které, stejně jako já, má rádo Kofolu. (že svůj sladký nápoj sdílím s mravenci jsem ovšem zjistil až po rozsvěcení světel někdy v půlce titulků. Nevadí. A teď zpět k letošní reklamě na Hyunday roku. Stejně jako první díl, tak i dvojka si nedělá extra velké ambice v konkurenci svých starších bratříčků a využívá toho náramně. Přináší opět skvělou show, spoustu gagů a parádní akce, u které se nejde nebavit! Evangeline Lilly (Hope) má konečně účes, který není jak vystřižený z ruského časopisu pro muže "Agentky KGB 1981" a hned jí to skutečně sluší. Marvel odvedl opět skvělou práci a naservíroval výborné pokračování.

• 6.7.2018  22:40
    Paddington (2014)

Parádní rodinný film, který ocení nejen děti, ale na své si občas přijdou i dospělí. Já sám jsem se hned několikrát nahlas rozesmál, protože některé gagy byly naprosto fantastické. Milý plyšový vzhled Paddiho, výborný Hugh Bonneville, posedlá Nicole Kidman nebo milovník Peter Capaldi, to jsou hlavní tahouni, kteří podporují slabší, ale příjemný příběh s povedenými vtipnými momentkami.

• 5.7.2018  18:51

Nojoooo, tohle já rád. Gangsterka křížená s westernem, bručící Tom Hardy a jak jinak než psychopatický Guy Pearce, to já můžu. Škoda, že více prostoru nedostal Gary Oldman, Dane DeHaan nebo Jessica Chastain na úkor třeba Shia LaBeoufa, protože jejich postavy měly potenciál bohužel dost nevyužitý. Shia je skvělej v Transformers, ale jinak ho nemusím a změna dabingu na Zaca Efrona mu také neprospěla... Ale abych jen nekritizoval, musím pochválit pečlivě vybudovaný příběh, povedenou brutalitu a cit pro detail. A i když jsem čekal něco naprosto jiného (nerad si totiž čtu o čem film je nebo se nenechám zlákat trailerem) tak i přes své nedostatky jde o výborný film, stojící právě na propracovaném ději.

• 2.7.2018  16:02

Jednička byl parádní nářez a dvojka jde v jejích stopách. Sice mírně škobrtá, ale statečně si drží tempo, takže v součtu, součinu a rozdílu jde stále o parádní Dougovu jízdu, kde má opět proti sobě pořádnýho klacka a po boku zbytečného Baruchela a výborného Schreibera. Škoda, že ubyly vtipné scénky, protože právě od Baruchela bych čekal nějakou speciální nálož. Bohužel krom pár fekálií toho moc nebylo a tak se celý film nese v takovém mírnějším, lehce melancholickém duchu.

• 30.6.2018  01:24

"Vojet jí můžeš až pak, teď mluv." Seriál se ke mně zatím nedostal a ani nevím, jestli dostane. Ale tenhle film není vůbec špatný. Čekal jsem něco jiného, úplně jiný příběh (prostě že film co ta parta natáčí bude totální kravina a v druhé polovině to budou nějak zachraňovat), ale byl jsem překvapen, jak málo fekálního humoru se z tohoto filmu vycucalo. Nejde o typickou komedii, není tu moc úplně vtipných momentů, ale člověk se během filmu často přistihne, jak se nevědomky usmívá. Velmi pozitivní, plný krásnejch bab a hlavně neuvěřitelného množství známých tváří, co si střihly nejrůznější camea, ve kterých si dělají ze všeho a hlavně sebe obrovskou prdel. Ps.. tu minutku s Rondou bych asi risknul :D

• 22.6.2018  01:11
    Švýcarák (2016)

Tom Hanks měl Wilsona, Paul Dano-Weasley má mrtvého, ale stále čarujícího Harryho Pottera. No řeknu jen málo... Snad v životě jsem nenarazil na bizarnější, ujetější a blbější film, jako je právě tato zhovadilost, která snad nemá meze. Film tak blbý, až je vlastně naprosto geniální. Spousta úžasných momentů a velmi zajímavé.. ehm.. vše.

• 16.6.2018  11:57

Další look zpět do světa Star Wars a opět velmi povedené. Lightsabber se bohužel objeví asi na 2 sekundy, a to je jedna z věcí, které pro mě k SW neodmyslitelně patří. Alden byla trefa téměř do černého - plný počet by dokázal asi jen geneticky nebo počítačově omlazený Harrison - protože hraje překvapivě dost dobře. Dále bych z herců vypíchl Woodyho a Glovera. Stejně jako u Rogue One se povedly droidi a práce s postavami.

• 14.6.2018  16:45

Inovativní přepálená akčňářna, která musí snad každého hráče CoD, Battlefieldu a podobných her vtáhnout a připomenout First-person-look. Parádní jízda s perfektním Sharltem Copleym, humorem, krví a hromadou mrtvol. Perfektní vizuál a tolik akce, že člověk snad ani nedokáže vnímat příběh a jen si užívá zběsilou honičku s namnoženým parťákem za svou blonďatou nabíječkou.

• 14.6.2018  00:23

Hlavním tahákem jsou 3 hlavní protagonisté, kteří se do rolí nehodí, ale zároveň jsou vynikající. Hlavně Swayze byl skvělý. A kecy jako "na transky se nemůžu ani koukat" si odpusťte, protože jde o příjemnou, oddechovkou a téměř ničím nerušící podívanou.

• 8.6.2018  00:48

Jednička byla parádní bláznivá jízda a jedna z nejlepších německých komedií vůbec. Dvojka se jakžtakž vezla v duchu prvního dílu a teď mám za sebou i závěr trilogie. Bylo to horší, bohužel, ale čekal jsem, že by to mohl být propadák. Nebyl, zase se tu našlo několik povedených gagů a scén. Chybí ale Karoline Herfurth a nějaká vyloženě skvělá a zapamatovatelná část. Původně jsem chtěl jít s hodnocením na 3 hvězdy (jednička za 5, dvojka za 4), ale závěrečné minuty díky Dangerovo nasranému umění to zvedly na slabší 4 fíky.

• 7.6.2018  00:47

Dá se říct, že jde o tuctovou komedii, ale pro Foxe mám jistou slabost a Woods hraje Eastwooda jako přes kopírák, takže další plusové body. Hlavní třetici ovšem vévodí Lang, jakožto totální magor, který také vypustil několik skvělých hlášek. Mohlo to být mnohem lepší, ale i o dost horší. Škoda několika hluchých míst a až zbytečného mírnění se - mohla to být dost ujetá pecka.

• 6.6.2018  23:08

A já do toho šel, že je to z velké části černá komedie (nevím, kde jsem k tomu přišel, možná pocitově z traileru). Jde totiž o čistokrevné drama, byť s náznaky drsné komedie nešetří. Vyzdvihl bych hlavně práci s jednotlivými charaktery, protože prakticky každý, kdo se ve filmu objevil byl charakter sám o sobě (hlavně Rockwell s Woodym a ani hlavní představitelka s Dinklagem nezklamali). Dále musím pochválit McDonagha za bravurní režii výborného příběhu. Emocemi nabité a po všech stránkách procítěné. Téměř 2 hodiny utekly jak nic, škoda jen otevřeného konce... ale asi chápu záměr. Velmi dobrý film.

• 5.6.2018  00:42

Nojo, šel jsem do toho od začátku s jistým despektem, přeci jen jsem ovšem v něco doufal, ale předtucha mě bohužel nezklamala. Will je sympaťák a jeden z nejlukrativnějších afroameričanů Hollywoodu, ale poslední dobou mě štve. Může za to hlavně jeho snaha rozjet synkovi kariéru, aby dál běžel rodinný podnik. Co čert nechtěl, Jaden prostě není Will. Už od pohledu nesympatickej fracek, který mi prostě vadí. Přežil jsem Karate Kida, přežil jsem i After Earth, ale nic mi to nedalo. Prostě jsem to viděl. A co je na filmu asi nejhorší, nebavil mě ani starej dobrej Will, i ten mi byl proti srsti a to je pak něco špatně. Co ovšem film drží na hraně průměrnosti je krásné prostředí a slušná grafika (nojo, aby ne s takovým budgetem), takže nevím, zda se to dá moc brát v potaz. Každopádně je škoda, že se v hlavní roli objevil právě tenhle ode mě o šest dní mladší fakan, a že se trochu nepropracovala zápletka, nezměnila fůra věcí (přímočarost, předvídatelnost,...), mohlo to dopadnout o poznání lépe. Nejvíce se mi asi líbilo prostředí a za pár set let zmutovaná a zvětšená zvířátka, bohužel dostala málo prostoru (a když už ho dostala, tak tam bylo stejně hafo chyb), neboť 95 % stopáže si pro sebe ukradl Jaden, zbylých 5 % sedící zfetovanej Will. Byl jsem připravený hodit sem 3 hvězdy, ale ten konec to opravdu doje*al a jen podtrhl nekvality tohoto "velkofilmu". Btw... logiku do tohoto filmu netahat, asi by se zbláznila.

• 29.5.2018  12:29

Když typická blondýnka hraje vtipnou inteligentní brunetku, to by v tom čert byl, aby to nestálo za to. A ono stojí, hlavně díky Reese, která v jednom ze svých prvních filmů exceluje. Paul Rudd je sympaťák a ona chemie mezi hlavními "hrdiny" skvěle klape.

• 26.5.2018  11:52
    Deadpool 2 (2018)

Jednička byla při svém vydání něco... něco jedinečného. A dvojka je opět naprosto originální pecka plná narážek na nejrůznější filmy, situace a vůbec veškerou pop-kulturu. Pokračování je nabitější emocemi, nabitější akcí a pravděpodobně i nabitější nejrůznějším humorem. Parádní jízda s dějem - ano, pozor, DP2 obsahuje i promyšlenější děj! PS: Letos už studio mělo prachy na první X-Men ligu?! :D

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24