ArsenalEagle

okres Louny
Filmofil a seriálofil

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 17.11.2018  20:06

Skvělý, naprosto skvělý Čermák, táhnoucí film v každém momentu, kdy se objevil na obrazovce. Hlavně kvůli němu musím zvednout hodnocení. Právě humorná složka se docela povedla, to samé bohužel moc o romantické stránce tak úplně říct nejde, ale nevadí. Pokud film beru jako komedii, tak i se svými hluchými místy pobavil. "Nechte mě projít, přece ta nepůjdu s holýma rukama." A co říct na závěr?... no, asi že zrzky jsou zrzky, co si budem povídat.

• 16.11.2018  23:47
    Outlaw King (2018)

Jestli si od historického filmu mapujícího temný krvavý středověk něco přeju, tak je to přesně tohle necenzurované porno plné brutálního násilí. Výborná kamera a hlavně parádní první desetiminutovka a závěr, i když i zbytek filmu je vyplněna opravdu kvalitní hmotou. Chris Pine mě pomalu ale jistě začíná bavit a Douglaaaaas (ehm Aaron T-J) byl prostě parádní. Mile překvapila i Florence Pugh, která si pro sebe po právu ukradla nejeden záběr.

• 9.11.2018  22:52
    Milada (2017)

Těžko se mi to říká, ale bohužel. Příběh, který si zasloužil zfilmování, kvalitní zfilmování, kterého se naneštěstí nedočkal. Kdybych o Miladě Horákové a celkově politických procesech, z filmu bych si neodnesl už vůbec nic. Děj skáče mílovými kroky, aniž by se cokoli pořádně vyřešilo, ve střižně měli asi napilno. Než se rozkoukám v době Třetí Říše, najednou Gottwald hlásí vítězný únor a nekecám minutu nato už jsme zase úplně někde jinde. Hezké dobové zpracování, ale jako celkový film obrovské zklamání s jen minimem světlých chvilek.

• 31.10.2018  09:32

Is this the real life? Is this just fantasy? Je to fantazie. Fantastický Rami Malek hrající asi nejfantastičtějšího zpěváka dějin v naprosto fantastickém filmu. Opravdové nadšení, a čistá rozkoš a mrazení a slzy z nádherné hudby, která se line celým příběhem. Čekal jsem opravdovou pecku, ale Bohemian Rhapsody naprosto překonala veškeré mé nejdivočejší představy, všechna má očekávání. Jde o nejlepší životopisný hudební film, jaký jsem kdy viděl. Vše je navíc zakončeno prakticky celým LIVE AID 1985 koncertem z Wembley a co si budeme povídat, to byla jedna z nejlepších koncertních performancí všech dob. Emočně parádní, zvukově geniální, výběrem herců bezchybné a celkové zpracování příběhu legendárního zpěváka a kapely je prvotřídní filmový majstrštyk a úžasný zážitek. Jedním slovem dechberoucí. Wau, tenhle velkofilm z hlavy jen tak nedostanu a brzy se k němu vrátím, opakovaně.

• 29.10.2018  20:04

Já se tak moc na tenhle film těšil, opravdu moc. Jenže nakonec jsem z výsledku spíše smutnej. Zajímavý příběh podle skutečnosti, ale já si z něj pamatuju jen to, že se odehrávalo jedno mistrovství Evropy a pak druhé mistrovství Evropy. Ač sympatičtí herci, stejně mi příběh neuhranul. Náznaky parádní zábavy a skvělého příběhu zabila blamáž, ve které se člověk prostě ztratil. Notnou dobu jsem nevěděl co se děje, jen jsem tipoval, co že se to vlastně stalo... jak kdyby ve střižně zmizela polovina filmu. Mně by vůbec nevadila stopáž okolo 130 minut, pokud by bylo vše převedeno na plátno. Hudba místy povedená a (hlavně na konci) s prominutím strašná. Chybělo mi tam info, alespoň v titulkách se mohly objevit informace, například jak kdo dopadl, přiblížit jména, ze kterých si pamatuju jen Valentu, který se na plátně objevil na pár minut. Vážně škoda, ale aspoň to nebyl úplný propadák.

• 17.10.2018  11:48

Jako své 4000. hodnocení jsem si film, na který se podívám, vybíral celkem dlouho. Chtěl jsem totiž něco povedeného, oceňovaného a mou osobou neviděného. Milionářovi jsem se dlouho vyhýbal, nebo neřekl bych vyhýbal... prostě se k němu dříve nedostal. Výborný příběh, povedené drama s občas tragikomickými prvky a velmi zajímavým postupným rozplétáním příběhu. A ačkoliv se hrdinovi děje jedno příkoří za druhým, celý film se nese na jakési vlně optimismu. A pokud je to skutečně podle reálií, tak slušnej haluz.

• 12.10.2018  23:31
    Venom (2018)

Po vlně kritiky, která se na Venoma snesla, jsem šel do kina s jistou rezervou - navíc na dabing a 3D. Slibný a správně pomalý (ne však nudný) začátek, kde jsme se mohli seznámit s Eddiem a San Franciscem, vystřídala neuvěřitelně povedená interakce dvou hlavních postav. Právě již zmíněného Eddiho a Venoma. A to také byla jedna z nejsilnějších a nejlepších částí filmu, když se navzájem konfrontovaly tyto dvě postavy. Slušnou atmosféru a opravdu skvělý vizuál (která je úplně jiná, než u většiny filmových Marvelovek, možná by se dala přirovnat i k skvělému seriálovému Punisherovi nebo DareDevilovi) podtrhává výborně dávkovaný humor. Měl bych bohužel i několik negativ - nečekaně krátká stopáž, zrovna mi nesedla Michelle Williams, R-kový rating by Venomovi skutečně slušel!, uspěchané finále, až příliš rychle se z antihrdiny stal hrdina atd... Jenže i přes spoustu chybiček mě Venom nadchl a vynikající zážitek mi nezkazilo ani plné kino pubertálních smradů, kteří neustále šuměli a jejichž převtipné a naprosto neotravné šeptání mnohdy vůbec nepřerušovalo film. A soundtrack? Knock, knock - Let the Devil in!

• 1.10.2018  23:10
    Máš ji! (2018)

Parádní nenáročná komediální jízda, která naprosto vyniká v záplavě nových a nových komedií. Ten film, u kterého je vidět, že si ho tvůrci a hlavně herci náležitě užili.

• 27.9.2018  14:40
    Padesátka (2015)

Divadelní hra byla lepší, to bezpochybně. Ale film nedopadl vůbec zle a ve srovnání skoro se vším z české produkce dnešních let jde o velice solidní nadprůměr, u kterého se člověk opravdu může pobavit. A o co jiného u komedie má jít, než se pobavit?

• 25.9.2018  23:19

Skvěle natočený hrdinský film, který ač je klasicky americký, tak strašný skutečný konec není jako z Hollywoodu. Emoční, ale ne sentimentální, silný a tvrdý film, kterých zas tak tolik bohužel (nebo spíše naštěstí) není. Lepší poklona ani vzniknout nemohla.

• 22.9.2018  09:24
    ONEMANSHOW Foundation - Cizí zeď (hudební videoklip) (2018)

Ono dát tomu odpad nejde, protože i když se u někoho nejedná o šálek oblíbené ranní kávy a má naprosto odlišný vkus, tak pokud není naprostý imbecilní ignorant, musí ocenit minimálně složení umělců, kteří se na akci podíleli (od Hejmy a Basikové přes Kubu Rybu, Macháčka a Krajča až k Vojtkovi, Xindlovi nebo Farné). Dále je fajn i celkové zpracování, které nedopadlo tak zle, jak to u podobných charitativních písniček bývá (čest výjimkám, ale že jich není). Kazma je prostě kluk šikovnej, který se neztratí

• 16.9.2018  16:32

Parádně zachycená atmosféra drsného a divokého západu prezentovaná úchvatným triem Crowe-Bale-Foster. To si nechám líbit. A ano, závěrečná WTF čtvrthodinka tam je a někomu prostě dojem z filmu zkazí. Pokud se ale člověk krom všeho jiného zaměřil i na charaktery jednotlivých postav (které byly zpracovány naprosto fantasticky), tak si uvědomí, že vše, co se ve filmu stalo směřovalo jen a pouze k tomuto konci. Nakonec bych vyzdvihl ještě parádní zvukovou stránku.

• 14.9.2018  18:32

Hardy je už spoustu let sázka na jistotu a získat ho do hlavní role, tak je část zajímavého filmu zaručena. Surová atmosféra stalinistického Ruska mu evidentně sedí a zápletka, byť místy dost očesaná, není úplně nejhorší. Očekávání sice naplněna nebyla, ale úplně o promarněné 2 a čtvrt hodiny nešlo.

• 8.9.2018  00:14

Nalákán na Alana Tudyka jsem to zkusil. Parádní svěží komedie se sice pomalejším rozjezdem, ale o to zábavnějším středem a lehce čekaným avšak příjemným koncem. Jednou bych si takový "dar" rád zkusil, i když mě letmý dotyk nebo 4 sekundy bohužel/bohudík nestačí.

• 30.8.2018  00:04

Potenciál to skutečně mělo, párkrát dokonce zazněla i povedená hláška a Baldwin se svou postavou fungovali. Pak se povedlo pár scén a některé další postavy nebyly marné (Flockhart, Cusack). Jenže to prostě nevyšlo. Do bláznivé komedie to má setsakramensky daleko, komedií bych to taky zrovna nenazval. Ale je to škoda, protože i z takové blbosti mohl být povedený mozkový výplach.. Nepovedlo se.

• 14.8.2018  08:35

Krásný vizuál, to se musí nechat. Přejdu pubertálně vypadající hlavní postavy a zamířím přímo k obsahu. Děj je víceméně dost jednoduchý, i když se snaží o pravý opak, což je strašná škoda, protože tenhle svět má obrovskou spoustu možností, kterými diváka nadchnout. Film tratí také na absenci nějak více kvalitnějšího záporáka. Originalitou Valerian občas překypuje, občas jako bych koukal na film, který jsem už někdy viděl. Dále bych možná vytkl skoky mezi vážnými a naopak velmi povedenými komickými scénami, u kterých se dalo parádně zasmát. Pokud by byl humor na prvním místě, mohl být výsledný dojem úplně jinde. Ale nechci jen kritizovat. I přes téměř 140 minut jde o svižný film s výbornou digitální stránkou, který většinu času nenudí a pokud nemáte úplně obrovské nároky, tak i velmi dobře pobaví a zahřeje u srdce každého fanouška sci-fi/fantasy.

• 12.8.2018  23:07

Dvojka Úžasňákov je naozaj úžasná. Nejen, že se povedlo navázat na perfektní jedničku, podařilo se přijít i s něčím originálním. Propracovaný děj a vypiplaná animace do nejdrobnějších detailů zajišťují parádní podívanou. Přičtu-li k tomu skvěle využitý potenciál Jack-Jacka, který si pro sebe krade pozornost kdykoliv je na plátně, vzniká z dvojky Úžasňáků asi nejlepší animovaný sequel, který si vybavím. Vtipný a i přes téměř dvou hodinovou stopáž svižný film pro celou rodinu, který ani okamžik nenudí, díky příjemnému humoru a vybroušeným akčním scénám, kterých je zde opravdu spoustu.

• 10.8.2018  00:28
    Viking (2016)

Na jednu stranu parádní epická výprava a správně drsná atmoška. Na straně druhé ovšem 2 hodiny, kdy jsem prakticky ani nevěděl, co přesně se děje (střih?) a abych se přiznal, lehce jsem se i přes skvělý vizuál nudil. Ztrácel jsem se v ději, byl jsem naprosto mimo z postav, z jejich motivací a cílů. Jo Rogněda.. to byla kost a její příběhová linka byla asi nejzajímavější, ale opět, chybělo mi xxx scén, abych si k ní udělal nějakou hlubší a trvalejší vazbu...

• 9.8.2018  14:35

Já ty ruský velkofilmy prostě můžu. Částečně historický film s prvky fantasy z Ruska lze přirovnat k Spartským 300. A povedlo se. Dobře sestavení hlavní hrdinové, parádní vizuál a né zas tak zlá výprava. Nechybělo moc k naprosto epickému filmu. Pravej ruskej nacionalismus či patriotismus, tak jak má být.

• 8.8.2018  12:43
    Tombstone (1993)

V roli Wyatta mi prostě Costner seděl, ale ani Russell není špatný. Jeden z nejlepších westernů devadesátek. Kromě velmi dobře zpracovaného příběhu má film i spoustu dalších kladů. Spousta známých nebo později známý jmen, výbornou atmosféru a skvěle prokreslené postavy s výborným ztvárněním. A to už se dostávám k asi nejlepšímu z filmu. Doc v podání Val Kilmera, kterého jsem nikdy neměl zrovna rád a asi ani rád mít nebudu, ale zde pravděpodobně ztvárnil svou životní roli. Neuvěřitelně zahraný "tuberák" v jeho podání.

• 30.7.2018  23:46

Fantastická odlehčená jízda dvou dementů, kterou si rád pustím znovu. Vtipné, akční a dokonce s příběhem. Takhle blbá, ale povedená komedie mi vážně sedla.

• 28.7.2018  16:48

Škoda tak promarněné šance. Po velmi zajímavém traileru, který nabízel krom osvědčených jmen i parádní zábavu, přišlo celkem zklamání. Pegg je parádní komik a i příběh mohl být skvělý, bohužel scénář stál za starou bačkoru a i těch vtipných scén bylo zatraceně poskrovnu. Výsledkem je jen slabší bráška Waltera Mittyho, kde se pořádně nevyužilo žádného z nabízených potenciálů, ať už v příběhu, nebo v hereckém obsazení.

• 28.7.2018  16:40

Když prakticky dvě hodiny na něco koukáte, a pak ani nevíte, na co jste vlastně koukali. A já koukal, a nevím. Pár povedených scén nevynahradí fakt, že střihač pravděpodobně nebyl spokojený s platem, tak na sebe scény nalepil, podle toho, jak mu jaká kamera přišla pod ruku. Každopádně v době vzniku to mohlo působit jako erotická bible, jakási inspirace pro 50shades. Kim i Mickey předvedli výborné výkony, ale někdy to prostě nevyjde.

• 24.7.2018  16:22
    Pasažéři (2016)

Dlouho jsem se filmu vyhýbal z obav ze zklamání. Naštěstí jsem se mýlil a Passengers se skutečně povedli a přinesli velmi dobré sci-fi. Pratt i Lawrence byli trefou do černého, chemie mezi nimi opravdu funguje. Dalšími plusy jsou hlavně Sheen s Fishburnem. Naprostá spokojenost i přes jednodušší děj a pár nedostatků.

• 23.7.2018  13:28

Daleko větší výplach, než jsem si vůbec dokázal představit. Jakožto kriminálka dost slabé a jako čistá komedie málo vtipné - škoda, protože hlavně ze začátku byl náběh na parádní fekální komedii, ale pak se najednou film začal tvářit zbytečně vážně, což mu v konečném výsledku opravdu uškodilo. Za Kelly Rohrbach a Jona Basse dávám o hvězdičku navíc, jinak promarněný potenciál.

• 8.7.2018  06:40

Byl teplý letní den, tak proč nezajít do letňáku. Slunce už zapadlo, ale hřející vzduch stále nezchladl. Našel jsem si útulné místečko zhruba uprostřed jeviště a uvelebil se, svou Kofolu jsem si položil na dosah své ruky. Ukázky. Film začal. Piju svou Kofolu, mňam. Tak bych mohl pokračovat dál, nebýt toho, že jsem se vydal na Ant-Mana. A abych to měl místo trapného 2D nebo 3D, čekalo mě přímo 4D... respektive celé mraveniště, které, stejně jako já, má rádo Kofolu. (že svůj sladký nápoj sdílím s mravenci jsem ovšem zjistil až po rozsvěcení světel někdy v půlce titulků. Nevadí. A teď zpět k letošní reklamě na Hyunday roku. Stejně jako první díl, tak i dvojka si nedělá extra velké ambice v konkurenci svých starších bratříčků a využívá toho náramně. Přináší opět skvělou show, spoustu gagů a parádní akce, u které se nejde nebavit! Evangeline Lilly (Hope) má konečně účes, který není jak vystřižený z ruského časopisu pro muže "Agentky KGB 1981" a hned jí to skutečně sluší. Marvel odvedl opět skvělou práci a naservíroval výborné pokračování.

• 6.7.2018  22:40
    Paddington (2014)

Parádní rodinný film, který ocení nejen děti, ale na své si občas přijdou i dospělí. Já sám jsem se hned několikrát nahlas rozesmál, protože některé gagy byly naprosto fantastické. Milý plyšový vzhled Paddiho, výborný Hugh Bonneville, posedlá Nicole Kidman nebo milovník Peter Capaldi, to jsou hlavní tahouni, kteří podporují slabší, ale příjemný příběh s povedenými vtipnými momentkami.

• 5.7.2018  18:51

Nojoooo, tohle já rád. Gangsterka křížená s westernem, bručící Tom Hardy a jak jinak než psychopatický Guy Pearce, to já můžu. Škoda, že více prostoru nedostal Gary Oldman, Dane DeHaan nebo Jessica Chastain na úkor třeba Shia LaBeoufa, protože jejich postavy měly potenciál bohužel dost nevyužitý. Shia je skvělej v Transformers, ale jinak ho nemusím a změna dabingu na Zaca Efrona mu také neprospěla... Ale abych jen nekritizoval, musím pochválit pečlivě vybudovaný příběh, povedenou brutalitu a cit pro detail. A i když jsem čekal něco naprosto jiného (nerad si totiž čtu o čem film je nebo se nenechám zlákat trailerem) tak i přes své nedostatky jde o výborný film, stojící právě na propracovaném ději.

• 2.7.2018  16:02

Jednička byl parádní nářez a dvojka jde v jejích stopách. Sice mírně škobrtá, ale statečně si drží tempo, takže v součtu, součinu a rozdílu jde stále o parádní Dougovu jízdu, kde má opět proti sobě pořádnýho klacka a po boku zbytečného Baruchela a výborného Schreibera. Škoda, že ubyly vtipné scénky, protože právě od Baruchela bych čekal nějakou speciální nálož. Bohužel krom pár fekálií toho moc nebylo a tak se celý film nese v takovém mírnějším, lehce melancholickém duchu.

• 30.6.2018  01:24

"Vojet jí můžeš až pak, teď mluv." Seriál se ke mně zatím nedostal a ani nevím, jestli dostane. Ale tenhle film není vůbec špatný. Čekal jsem něco jiného, úplně jiný příběh (prostě že film co ta parta natáčí bude totální kravina a v druhé polovině to budou nějak zachraňovat), ale byl jsem překvapen, jak málo fekálního humoru se z tohoto filmu vycucalo. Nejde o typickou komedii, není tu moc úplně vtipných momentů, ale člověk se během filmu často přistihne, jak se nevědomky usmívá. Velmi pozitivní, plný krásnejch bab a hlavně neuvěřitelného množství známých tváří, co si střihly nejrůznější camea, ve kterých si dělají ze všeho a hlavně sebe obrovskou prdel. Ps.. tu minutku s Rondou bych asi risknul :D

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24