Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbené seriály (10)

Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku (2007)

Dlouho jsem čekal, až se na sitcomovém poli objeví něco, co mne dostane podobně jako Přátelé. Ti zůstali sice nedostižní, ale partička nadprůměrných fyziků se jim silně přibližuje, přestože koncept je trochu jiný. Pokud bych měl být kritický... nechci se nikoho dotknout, ale jak si tak vzpomínám na některé astrofyziky, které jsem potkával na koleji, tak ti neměli s Sheldonem nic společného. Kromě svého oboru se nevyznali v ničem, rozhodně ne v historii jako Dr. Cooper, stejně tak jako on nesdíleli jeho vášeň pro hygienu. Naopak, fyzika poznáte na dálku, i pokud máte naprosto průměrně vyvinutý čich.

Útěk z vězení

Útěk z vězení (2005)

První řada tohoto seriálu byla naprosto peckou, odehrávající se v zajímavém prostředí, já totiž ty z vězení tak rád :-), byla herecky i scénáristicky na výši. Podle mého názoru se jednalo o vůbec nejlepší seriál všech dob, co se tedy první série týče. Ta druhá již byla typickou nastavovanou kaší, která těžila pouze ze skvělé první série, děj již tak dost zběsilý se ještě více posunul za hranice chápání a až ke konci trochu opět nabral dech. Třetí série vrátila hlavní hrdiny zpět do vězení. Zkrácená 13dílová série byla však nahuštěná a téměř stejně dobrá jako ta první. Tak mě pohltila, že jsem za den zkouknul prvních deset dílů a zbytek dodíval druhý den. Čtvrtá série je totální sračka. Prvních 13 dílů má ještě jakž takž myšlenku, i když dost pokřivenou. Ale zbytek seriálu je nesmysl za nesmyslem, který sráží tento výtečný seriál ke dnu. Neuvěřitelné zvraty, mrtvoly povstávají, partičky se přetvářejí do všech možných i nemožných kombinací. Reputaci trochu napraví až závěrečné dvě epizody.

Zoufalé manželky

Zoufalé manželky (2004)

Pro mě osobně se jedná o nejlepší seriál současnosti. Na rozdíl od jiných ambiciozních projektů jeho kvalita neskončí po první sérii, ale úroveň zůstává stejná i s dalšími řadami. Ta první byla skvělá, druhá trochu pokulhávala, ale stále velice dobrá. Třetí se rozjela ve výtečném stylu a na rozdíl od předchozích neskončila nějakým obrovským odhalením v posledním díle, závěr byl pravda trochu rozvláčný, ale jinak po celou dobu byla nastolena laťka možná ještě vyšší než u první řady. Mrtvolky nám kvapem rostou. Za první dvě série jsem napočítal na deset mrtvých postav. V třetí jich bylo zase pár přidáno, a to se nejedná o žádnou kriminálku :-) Čtvrtá série nepřekvapila, opět vysoké tempo, opět poutavé příběhy! V páté sérii se děj posunul o pět let kupředu a nutno říci, že ku prospěchu věci. Seriál neztratil nic ze své poutavosti a finále bylo opravdu "big". Šestá řada se slušně rozjela, rozuzlení zpočátku štvalo, v poslední epizodě vše do sebe logicky zapadlo a nakonec jsem byl spokojen. Ovšem nemohu se zbavit pocitu, že tato série patřila k těm slabším. V sedmé sérii jsem si často říkal, že by se už tvůrci měli zamyslet nad brzkým koncem. Grande finale se sice nekonalo, ale závěrečné díly zvedly dojem z jinak nepříliš povedené série. Závěrečná série byla jednoznačně nejhorší, přestože jsem si u finále takřka poplakal.

Chalupáři

Chalupáři (1975)

Bezesporu nejlepší československý seriál všech dob. Z tohoto seriálu čiší ohromná pohoda, všimněte si, že je zde téměř pořád slunečné počasí. Pořád je zde skvělá nálada. A navíc si zde zahráli ti nejlepší herci: Sovák, Kemr, Bohdalová, Menšík, Vinklář v malé roličce třeba Filipovský. Na dobovou propagandu kašlu. Je v minimální míře a nemůže uškodit.

Californication

Californication (2007)

Hank Moody je čtyřicátník, jehož rodinný život stojí za starou belu. Povyražení vyhledává v nesčetných milostných dobrodružstvích, které se chlapovi s ksichtem Foxe Muldera naskytnou. Čtyři série si seriál držel skvělou úroveň, pátá mi přijde trochu slabší.

Ovládací panel
84. nej uživatel Česko
284 bodů