Hitlerovi bodyguardi (2008) (seriál)

Tento dokumentární seriál patří podle mě a zjevně i podle ostatních uživatelů k těm, které jsou už jen kousek od samotné špice ohledně tématiky 2. světové války. V seriálu je zviditelněno hodně zajímavých věcí. Od Hitlerových kamarádů z dob mládí přes jeho osobní bodybuardy, mezi kterými bylo právě i dost jeho kamarádů až po auta ve kterých Německý říšský kancléř rád jezdi. Je zde zviditelněna strategie a postupy ochrany samotné hlavy třetí říše. Způsoby jeho cestování. Formování obranných sil a střediska či jiná místa , kde se soustřeďovaly. Tento dokumentární seriál mě velice zaujal a podle toho vypadá i mé hodnocení.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Z mého pohledu patří druhé pokračování Terminátora, stroje na zabíjení stvořeného společností Cyberdyne Systems mezi nejlepší a kultovní akční sci-fi filmy všech dob. V tomto filmu jsem ocenil změnu, která staví film ještě do zajímavější pozice. Souboj dvou strojů vyslaných zpět v čase počítačovým systémem Skynet, který byl původně globální digitální obrannou sítí. Skynet si během svého aktivního období působení ale uvědomil sám sebe a od toho se odvíjí celá pointa filmu. Jeho operátoři zpanikařili v momentě , kdy si uvědomili rozsah schopností Skynetu a jejich rozhodnutím bylo pokusit se ho vypnout. Skynet považoval ale tento krok za útok a rozhodl se zničit potencionální hrozbu. Čili lidstvo. Skynet tedy odpálil jaderné střely na Rusko. Věděl, že ruský protiůder vyřadí jeho nepřátele v USA. Stalo se tak, ale lidstvo nevymřelo úplně. Přeživší měli mezi sebou člověka... Johna Connora, který byl schopen vést válku proti strojům. Skynet ho stále musel považovat za hrozbu a tak se rozhodl vyslat jednoho svého terminátora už podruhé zpět v čase aby zabil Johna v době , když byl ještě dítě. Protistrana, ale měla k mání také jednoho přeprogramovaného terminátora T-800, kterého okamžitě vyslala zpět aby smrti Johna zabránil. Film disponuje na dobu , kdy byl natočen vynikajícími efekty. Herecké výkony jsou z mého pohledu na hodně vysoké úrobni. Hudbu a celkové ozvučení považuji za téměř geniální. Tento film jsem viděl již několikrát a musím říct, že jsem se u něj nikdy ani na moment nenudil.

Kriminál (1989)

Vzpomínám si, že tenhle film byl pro mě velice příjemným překvapením. Nečekal jsem od něj moc i přes to, že tenhle typ filmu mám celkem dost rád. Po pravdě neuměl jsem si Stalloneho v roli vězně moc představit, ale rozhodmě nezklamal. Právě naopak. Svoji roli ztvárnil víc než dobře.

Prosíme přetočte (2008)

Velká škoda, že zábava skončila dřív než samotný film.

Chuck (2007) (seriál)

Tak to je fakt gol! Agenti s výčitkama svědomí.

Klub vyděračů (2007)

Těsně před koncem jsem měl v úmyslu dát 3* jelikož mě film celkem bavil,ale díky tomu přiblblýmu konci jsem musel jít dolu. Taková šaráda kvůli tomu, aby si manžel a vlastně i jeho milenka prošli jakýmsi prapodivným terorem, díky kterýmu si uvědomí svou chybu, když přitom stačí říct podvádíš mě, tak běž do prdele? Každý normální člověk by to tak udělal. Ale tady nééé. Celý film je jen o tom, že se někdo trapně snažil ukázat tomu druhému jak mu bylo ublíženo. Ukázkový příklad toho jak někdo dokáže vymejšlet celej den píčoviny i když ke stejnému výsledku stačí říct jen pár slov. To je jako kdybych se účastnil silničního závodu přes celý město jen kvůli tomu, abych si mohl koupit mlíko v Tescu, který mám 100m od baráku.

Ninjové útočí (2008) (TV film) odpad!

Od kdy nosej ninjové hadry ušitý z pytlů od brambor?

Solaris (2002)

Tohle je jako jedna velká halucinace. Poprvé se nějak nedokážu rozhoupat jak hodnotit. Film na mě zapůsobil tak zvláštním způsobem , že ani nevím co si o tom mám vlastně myslet. Rozhodně to ale není myšleno ve špatném slova smyslu.

Bitevní loď (2012)

Co říct? Má to něco do sebe, ale taky je to dost hloupý a chvílema trapně nelogický. Nepříjde mě moc normální, že mimozemská forma života s tak vysoce vyvinutou technologií, že doláže doletět kdo ví odkud z vesmíru během dost krátké doby po obdržení signálu nemá dostatečně efektivní zbraně přiměřené stupni svého vývoje, aby bez problémů zlikvidovala technologicky podstatně méně vyvinuté protivníky. Překonají během tak krátké doby extrémní vzdálenost a pak střílejí jen výbušné plechovky? A co mělo bejt to couvání s lodí? Rychle couvejte!!! Šup.... plachovky díky tomu minuly cíl a spadly do vody. Co to je za haluz? Herecký výkony občas těžce pokulhávaly. Živoucí příklad - Hlavní hrdina vidí jak právě explodovala loď s jeho bratrem, který se tam někde škvaří v plamenech a on má u toho výraz jako když jenom trochu připálil hranolky. Možná by tam neškodily trochu nějaký ty emoce. Třeba trochu tý nasranosti nebo smutku a ne tam stát a čumět jako když zrovna přemýšlí jestli má doma dost mlíka na zalití Chocapicu. A co ten drift po hladině s bitevní lodí? Spusťte kotvu? Cože? To je retardace jako prase! Kotva není k tomu, aby zastavila plovoucí loď, ale aby již zastavenou loď ukotvila. Tím se zamezuje tomu, aby loď neunášel proud někam do hajzlu. Myslel jsem , že tohle už vědí snad i děti v pátý třídě, ale jak je vidět , tak jsem se mýlil. Někdo asi nemá představu o tom jakou sílu má taková rozjetá masa železa. Při takový náhlý zátěži (působení váhy a rychlosti na řetěz) se kotva uloupne jak perníček nebo bude dělat někde na dně doslova sviňskou brázdu. Rozhodně tím ale nezastaví na fleku loď, která u toho bude ještě valit pekelný drifty po hladině. Jinak jsem přesně věděl , že ten blbec chce shodit kotvu kvůli tomu, aby zastavil loď na místě a nepřítel je díky tomu netrefil právě vystřelenými plechovkami. Zvláštní způsob bojové taktiky s bitelní lodí. Děla natočit na pravobok! Zahnout ostře do leva! Shodit kotvu! Drift a páááál !!! Kurva ten kdotohle vymyslel snad nejel nikdy ani na nafukovacim lehátku. Další ultradementní perla byla Rihanna v roli vojandy. To mě dostalo!!! Kdo tam bude příště? Katy Perry, Britney Spears nebo Madonna? Už jsem se jen hrozil toho co se tam ještě objeví. Chybělo už jen aby celej ten útok mimozemšťanů řídil Elvis. Je to škoda. Vizuelně velice zdařilé dílo potlačuje stupidita a z mého pohledu nedostačující herecké výkony. O zaměřování cílů bez radaru snad ani nemá cenu mluvit.... to mě úplně připomnělo jak jsem hrával na základní škole se spolužákem lodě na čtverečkovaný A4. U tohohle filmu to zkrátka chce radši moc nepřemýšlet.

Smrtící věž (1975) (TV film)

Přibližně před rokem jsem četl v jednom nejmenovném časopise podrobně rozepsaný článek o případu Charlese Whitmana. O existenci filmu jsem nevěděl až do dnešního dne. Když jsem se o něm ale dozvěděl, musel jsem ho samozřejmě hned vidět, jelikož natočení filmu podle skutečného případu tohoto formátu mi příjde velice zajímavé. Filmová verze je sice částečně zkreslená, ale jinak velice povedená. Příjemně mě překvapil Kurt Russell v roli samotného masového vraha Charlese Whitmana. Je škoda, že časopis s velice podrobným článkem už zřejmě nenajdu. Mohl jsem do komentáře doplnit podrobný popis zásahu policie na vrcholku věže a konec Charlese Whitmana, jelikož to bylo v reálu trochu odlišné a řekl bych i zajímavější. Bohužel jsem tak podrobné čtivo o tomto případu jaké bylo ve zmíněném časopise nedohledal ani na internetu a nehodlám být tak přehnaně akční, abych se plácal i v cizojazyčných stránkách. A jen tak na závěr... jediná věc, kterou bych já osobně ve filmu vynechal je ta debilní hláška na konci... To není možný! Já dostal pokutu! Už to vidim jak v době běsnění Whitmana na věži policajti obcházej okolí a rozdávaj pokuty za špatný parkování. Ale jinak co dodat? Snad jen "TO MUSÍTE VIDĚT!"