• Krátkometrážní

Nedotknutelní (2011)

Souhlasím, že se jedná o film plný optimizmu, chuti a elánu do života. Souhlasím, je to zábavná a energická jízda na invalidním vozíku napříč světem. Ale umístění v TOP 10 filmů je podle mě docela nadhodnocené. A asi nejsem jediný kdo si to myslí. Až čas ukáže ...

Sněženky a machři (1982)

Dokonalé hlášky, příběh jako ze života a parádní obsazení (Suchánek válí) dává vzniknou nezapomenutelné české filmové klasice.

Dead Island (2011)

Asi nejpůsobivější trailer na hru co jsem kdy viděl. Řada filmových a hlavně trailerových tvůrců se může drbat na hlavě a přemýšlet jak se k tomuhle aspoň přiblížit.

Sight (2012)

Technicky velmi dobře zpracované téma hi-tech budoucnosti, s poněkud slabšími dialogy a vlastně celý ten příběh mi přišel slabší. Ale tenhle filmeček je postavený hlavně na vizuálu který je parádní!!!

Exit Humanity (2011)

Docela mi to připomínalo Cestu od Johna Hilcoata. Jen v takové víc televizní podobě. Začátek je slibný a silný zároveň, jenže pak tempo upadá, a opět vzroste až ke konci, a to jenom na chvilku. Moc se mi líbil proslov u vodopádů, a taky tady zaznělo několik krásných myšlenek, ale jinak ve mě film vyšuměl do prázdna.

Diktátor (2012)

Pokud spojíte filmy Zohan krycí jméno kadeřník a Bruno, co vám z toho vyjde?? Diktátor. Spousta trapných momentů, rasistických narážek a otřepaný děj vyvažuje několik skvostných dialogů - rozhovor ve vrtulníku nebo debata o tom proč musí být atomová bomba špičatá. Někdy jsem se tak chlámal smíchy že sem si musel dát pauzu abych to vydýchal, jindy jsem se nudil, a čekal. kdy se něco bude dít. Tři hvězdy a basta.

Farma (2012) (pořad)

Samotný koncept téhle reality show je docela v pohodě, autory chápu a myslím že se jim celkem podařilo naplnit záměr. Všechno doplnili o sebranku lidí kde si každý najde svého favorita - alkoholička, cholerik, pražák, striptérka, buzerant ... Ale to co překousnout nedokážu je ta dementní kráva co to uvádí, za každou cenu se z toho snaží udělat to největší drámo pod sluncem a pokaždé když promluvím mám rudo před očima, ale bylo by na dlouho tu vypisovat všecky ty její sračky co jí jdou z huby, takže si to odpustím. Farmu beru jako takový emocionální výplach rád se na ni podívám, ale co se týče naší televizní tvorby stojí to za starou papuč.

Temný rytíř povstal (2012)

Tož kde začít? Očekávání byla velká, těšil sem se na zakončení velkolepé ságy o Batmanovi. A to jsem taky dostal. Ale ta očekávání přesto nebyla naplněna. A přitom tomu prakticky není co vytknout, skvělý záporák, spousta nových a výtečných postav, jako obvykle parádní soundtrack a už celkem klasická Nolanovská akce. I toho Teal´ca sem se nakonec dočkal, sice jenom na asi 15 vteřin ale prostě byl tam :). Pro mě osobně ale nejlepším filmem v téhle sérii zůstane Dark knight. A to pouze a jedině díky postavě Jokera. Dark knight rises má všechno, všechno aby se vyrovnal dvojce, jen ten Joker tam chybí. Bohužel.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Takhle si představuju jak by měl vypadat Punisher. Tíživá atmosféra, potemnělý vizuál, smysluplné dialogy a spousta krve, zlomených končetin a rozbitých hlav. Paráda.