Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Druhý díl, má trošku naroubovanou zápletku, která byla každému jasná asi od 15 minuty. Dobrodružná cesta byla celkem snesitelná a nedá se říct že by to tvůrci vyloženě odflákly a řekli si že to stačí. Možná mohly trochu zapracovat na celém výletě, ale je to pro děti a těm to evidentně stačí. Trochu mně zklamalo nefantasijní pojmenování některých zvířátek. Přece jen světluška se jménem Blik a myška jménem Sýr, jsou trochu "klišoidní". Za pokračování dám 3 hvězdy za sebe a 4 za prcka. No a protože jsem hodnej a mám děti rád, nechám to na 4 hvězdách ( a tu pusu si stejně nedaly )

Zvonilka a tvor Netvor (2014)

Teda polovinu filmu jsem vyloženě pospával, takže mi toho dost uniklo, a taky celý začátek procesu připojování kabelů z PC do TV ( momentálně v tom mám menší bordel, protože jsem se nedávno stěhoval ) mi málem přivodilo kolabs, ale co bych pro prcka od kamarádky neudělal. Není nad to když si 9 letá holka vymyslí že chce vidět před spaním pohádku "Zvonilka a tvor netvor" Teda vůbec jsem netušil že něco takového existuje, takže jsem chvilku tápal než prcek přistoupila k PC a zkušeným klikáním moji osobu navedla na správný servr. ----- Příběh je plochej jak naše planeta před 500 lety a o nějakém akčním dobrodružství nemůže být ani řeč. Netvor byl takovej ten hodnej bambula ( to snad ani není spoiler - to každý doufám předpokládal ) kterej byl i celkem sympaťák. Komando vílích skautek, bylo teda i na Disneyho poměry trochu vostrý a určitě budou muset v příštím filmu trochu ubrat, nebo se budou maminky asi docela bouřit co to tam pobíhá za xeny. Jak už jsem psal na začátku, tak jsem půlku filmu proklimbal, takže mi nebylo úplně jasné proč byla obloha zelená a pak modrá a proč tomu tvorovi netvorvi zničehožnic narostli rohy a křídla. Konec celkově nebyl zas tak špatnej, i když teda mohly trochu ubrat na dramatičnosti a prostě jen poslat lumpíka spát. Za moji osobu bych plácl 2 hvězdy. Za prcka to ovšem bude asi 5, protože ten výraz v očích mluvil zcela jasně. ( na zítřejší sledování už stahuju předchozích 5 dílů a budu trochu šprtat vílštinu, abych zase nebyl za jelito, kterému musí polovinu děje vysvětlovat 9 leté dítě. No ale je to tím že jsem fakt chvílema poklimbával ) Podléhám dětskému vkusu a dám 4 hvězdy.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Proč tomu upřít skoro plný počet hvězd, když se u toho jeden úplně normálně baví a je mu smutno, když film zkončí. Samuel L. Jackson mi tady sice zrovna neseděl ale nebudu kvůli tomu shazovat celý zbytek filmu. Tož dám 4 hvězdy a budu se těšit na případné pokračování, které se dozajista dostaví ( mnoho lidí zde naráží na hlášku o zadku ve spojitosti z princeznou. Neříkám že to byla vyloženě hloupá hláška, jen mi nepřišla tak geniální abych na ní stavěl hodnocení celého filmu. A navíc mi připadala nějak urážlivá. To bude ale tím že mi podoné sexistické narážky jednoduše vadí i v normálním životě )

Cesta do pravěku (1955)

Nečekáte ode mně že bych dal míň hvězd něčemu před čím kroutí Hollywood hlavou dodnes, že ne ? Herecké výkony sice nejsou nic extra velkého, ale tady šlo hlavně o tu trikovou stránku, která na tu dobu byla nejlepší co svět mohl nabídnout. 4 hvězdy a velká poklona rejžovy.

Vůně cibule (1975)

Co jsem tak četl několik docela negativních komentářů, můžu říci, že oproti nim jsem se bavil. Z tím se asi nedá nic dělat co ? Cibule nebo pistole :)

Volný pád (1993)

Kdo neco podobného alespoň jednou v životě nechtěl udělat. Kvůli konci ale ubírám jednu hvězdu. Z normálního naštvaného člověka se stal magor, který, kdyby film byl o 20 minut delší, by byl schopen postřílet všechny lidi na které narazil.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Když fim zkončil, měl jsem chuť jet do Francie. Možná že tam jednou pojedu, protože bych to chtěl všechno vidět na vlastní oči. Tedy hlavně Louver.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Gina Carano, Gal Gadot, Jordana Brewster, Elsa Pataky. Kolik tak hezkých holek, které nehrají žádné vypatlané husy, se sešlo v jiném filmu ? Nepamatuju. Michelle Rodriguez nepočítám, protože se mi nelíbí.

Krvavá stovka (2024)

Člověka až mrazí, kolikrát z takových věcí a i přes to že se jedná o "zvěrstva" které se odehrávaly během válek (jakých koliv) tak na to stejně všichni fascinovaně hledí.

Mladá dáma (2024)

Pokud jsem to pochopil správně - což asi ne - tak se ten princ, ženil asi tak 6x ročně ? Soudím podle těch asi 54 jmen co byly v jeskyni. No nic. Millie neumí hrát, todle poleno mi tam přišlo úplně zbytečně natlačené na sílu, kvůli jménu. Příběh je celý divný, půlka nedává smysl (ani když je to pohádka) a celý ten zádrhel je jak kdyby to vymyslelo dítě po přečtení Eragona. Něžná princezna seká dřevo, protože je v království asi jediná kdo umí obstarat oheň, král a královna klidně nechaj dcerku prvnímu hovadu i když tuší že to celé smrdí, království je plné hajzlů a šmejdů ..... Kdo tohle schválil ? Drsná drsňačka z drsňákovic si může podat ruku s Xenou, což docela jednoho zarazí když k tomu drsňáctví nevedou žádné náznaky - přechod z princezny v zabijáka je jako lusknout prstama (u Princezny nám alespoň ukázaly že má tréning ale tady prostě nic) Bonus je že to vypadá hezky, má to pohádkovou atmosféru a je do toho zapletený fantasy. Takže 2-3. Dám asi 3, přece jen se na to dívá líp než na spoustu jiných věcí.