Život (2017)

Chtěl bych vidět souboj Calvina s vetřelcem. Kdo by to komu asi nandal ?

Recept na lásku (2001)

Když cca po 45 minutách víte jak to bude dál asi probíhat, tak si ten film vlastně ani moc neužijete. Herecké obsazení taky není zrovna sympatické. Občas se vynoří klišé, občas se usmějete, občas zamyslíte. To je tak vše. Když přihmouřím oko a nasaju vůni hezkých jídel, vychází mi to na slušivé 3 hvězdy. Třpytí se jako vyleštěné hrnce a pánve, jenže i v takových můžete vařit polívku z pytlíku.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Rozšíření fenoménu které ani nebylo potřeba. Ne že bych se nebavil, jenže když víte jak to bude asi tak probíhat neumíte ocenit tu spoustu nevyužitého potenciálu. Více mě zajímá jak to bude Disney tlačit do budoucna.

Kód Navajo (2002)

Nudný film v nudném provedení o nudných věcech se zpruzenými herci, kteří vypadaly že je to snad ani nebaví. Herectví které předvádí Nicolas Cage se nijak závratně neliší od čehokoliv jiného co natočil. V několika momentech to zaujme ale jinak je to špatná napodobenina válečných filmů. Přihmouřím svoje švidravé oko a dám 3 hvězdy (ale jen proto že nám tady ukazují válku trochu jinak)

X-Men: Apokalypsa (2016)

Na film se vyplatí jít ze dvou důvodů. Ten první je že uvidíte Magneta hákovat v polské ocelárně který má navíc knírek jak lázeňský švihák, a ten druhý je Quicksilverova záchranná operace v sídle. Není vyloženě co vypíchnout a není vyloženě co shodit. Dal bych průměrné hodnocení z tím že by už konečně měl někdo téhle sérii dát pevný základ a ne si každý díl vymýšlet odbočky, alternativní vyústění, nové komplikace a nebo změnu postav. Wolverinova účast byla nelogická a zbytečná. Titulková scéna mi nic nedala, neboť i po googlení mi není zcela jasné co je ESSEX CORP. A pobavilo mě třeba to, že nám ukázaly jak se uklízí po takové akci - normálně ty náboje prostě vysajou :)

Velký flám (1966)

Po moha letech, mě to nějak přestalo bavit (a to jsem to viděl asi jen 5x nebo 6x) Funés už nějak netáhne nebo co (nedávno jsem vypnul někde před polovinou i četníka)

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Básnickou sérii filmů, jsem nikdy nepovažoval za bůhví jak velkou pecku ale dalo se na tom najít pár věcí které vykouzlily úsměv nebo byly prostě dobře podané. Díl od dílu ale stupeň zábavy klesal až se z toho stal typický český film plný životních mouder, hluchých míst a nudných dialogů. Humoru ubylo a zůstalo jen zamyšlení nad tím jak nám (jim) život utekl.

Lucifer (2016) (seriál)

Po prvním díle, musím přiznat že mě to hodně zaujalo. Jen ten černej archanděl mi dost vadí. Pokud si další díly udrží stejnou dávku humoru, sarkasmu a kousavého partnerství, bude to povedená jízda. EDIT po pár dílech : 1 díl byl hodně povedený. 2 díl pokračoval v podobném duchu. U 3 dílu jsem už začal pozorovat mírný pokles zajímavosti. 4 díl byl mě docela nudil, protože mě nebavilo to sexuální téma. 5 díl už se řadí do stylu obyčejných detektivek, kdy se sice ještě dočkáme pár hlášek, ale už to není ta povedená kupa sarkasmu a rýpání jako v prvním díle. Hodnotit ještě nebudu, ale začíná to být normální kriminálka, jan se zajímavějšími postavami. Uvidíme dál. Lucifer byl v prvním a druhém díle dobrej týpek, ale v pátém už mi spíše připadá jako otravnej vtěrka. Nemůžu si pomoct.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Mírný úpadek, hlavně kvůli špatně obsazeným rolím Electra (J.Foxx se na to moc nehodil, nebo neměl hrát až takové pako) a H.Osborna (který vypadal jak 15 letej kluk a na konci jak zfetovaná ještěrka) Ale pořád slušnější neš Raimiho ušmudlaný pokus. Konci jsem nějak nerozuměl. Proč bylo nutné aby Gwen umřela ? Nechápu tak výrazný odklon od sešitků. I tak je to dobré pokračování (škoda že došlo jen na dva díly. Tenhle týpek by mi k Avengers docela seděl)

Muž z oceli (2013)

Měl jsem připravené takové shrnutí děje, ale předběhl mě uživatel knihovna který napsal v podstatě to, co jsem chtěl napsat i já. Přečtěte si tedy jeho komentář. Jen bych jej doplnil v jedné věci. Všichni obyvatelé Kryptonu nemají ani ponětí o vědě a tak všichni zemřou, protože nevěří že planeta je v hajzlu. Taky mi není úplně jasné proč nikdo nezdrhal z planety která očividně byla před koncem a z ledovým klidem všichni spáchaly sebevraždu (planeta se rozpadá a všichni čumí a nic nepodnikají) Russell Crowe a Kevin Costner jsou tahouni, kteří bohužel nedosty moc prostoru. Jsem velmi zvědavej na pokračování z Batmanem.