Hurá do basy (2006)

Celkem slušně ubíhající film o tom jak si užít vězení i když se vám tam moc nelíbí. Slušné hlášky a pár dobrých hlodů si vysloužily 3 hvězdy.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Ne úplně špatná verze Britského bratříčka. On sice už ten Britskej originál je v posledních dílech trošičku nudnější a Česká vezre nebude určitě o nic lepší, ale pořád je to lepší než třeba neuvěřitelně otravné seriály z Českých luhů a hájů. Česká verze má tu výhodu že má Donutila, kterej to zachraňuje kde se dá. Dost to sice kopíruje originál, takže se díváte na jinou verzi něčeho co už jste vyděli ale proč ne. Je to lepší než kdyby to udělaly české originální vypatlané palice které scénáře kopírují na kopírce. Jo a mimochodem, je to o několik tříd lepší než Německá verze, která dojela na ty nejnesympatičtější herce co jste kdy měly možnost ve skopčáckých filmech vidět. Takže za Donutila a pár dalších zajímavých postaviček dávám (prozatím) 3 hvězdy.

Lola běží o život (1998)

Velmi zvláštní film pracující z myšlenkou co by se stalo kdyby věci byly malinko jinak. Náhoda nebo "boží" úmlsl změní několik maličkostí a hned je tu jiný příběh.

Následníci (2015) (TV film)

Hele nebudeme si nic nelhávat, je to děsná blbost od Disneyho takže nečekejte fylozofické přesahy nebo životní moudra ( ne v takovém formátu aby se to bralo vážně ) Stejně tak nečekejte že to bude bavit takové ty větší lidi, kterým se říká dospělí. Je to pro věkovou skupinu do 15 let a přesně do té skupiny patří i jedna malá holka kterou to očividně bavilo, takže to vlastně až taková blbost není ( když se vám nelíbí horrory nebudete na ně čumět, stejně jako nebude normální dospělej čumět na My little ponny ) Soukromá poznámka : ta mladá žába ( Dove Cameron ) která hrála dceru Zloby, byla kouzelná a mě snad po druhé v životě zamrzelo že mi není kolevá 16 let, protože si dokážu představit že bych se do ní hned zamiloval :) V optimistickém rozpoložení podléhám dětskému vkusu a dávám 3 slušné hvězdy. PS : oni vlastně ani nebyli tak zlí, jak se nám distributor v popisku snaží namluvit

Mamma Mia! (2008)

Nebýt těch písniček a zajímavého hereckého osazenstva, nevím jestli by to mělo takový úspěch. Za sebe dám 3 hvězdy, z tím že jestli to partnerka pustí ještě jednou, snížím to na 2 hvězdy. Mám sice ty písničky rád, ale když se to přežene, tak se to musí znechutit asi i skalním fanouškům.

Benny a Joon (1993)

Velmi příjemný film, ve kterém Johny Depp, hraje přesně tak jak by mněl hrát i dnes. Ze začátku malinko nezáživný film, který má hodně dobrou hereckou sestavu a hlavně si nehraje na nic jiného než na normální život. Sice trochu bláznivý, ale snadno uvěřitelný. A doknce se koná i romantika, která není otravně klišoidní. Julianne Moore, je tady tak slaďoučká :)

Sexy Pistols (2006)

Jsem chlap, takže ty 2 hvězdy jsou za 2 hezké holky. No a co, jiní dávají filmům hvězdy za hudbu, Já za sexi zadečky.

New Amsterdam (2008) (seriál)

U posledního dílu zamrzí ten konec, kdy se očividně počítalo z další řadou která bohužel nepřišla. Co říci k seriálu. Chtěl bych ještě jeden díl, který by to uzavřel na trvalo bez toho aby si divák musel sám domyslet svoji verzi příběhu. Taky je škoda že se více nevěnovaly Johnově minulosti, která mě bavila více než řešení případů. KDYBY : - se řekněme první 3 díly věnovaly jeho minulosti a procházení desetiletími a potom se postupně přesunuly do přítomnosti, určitě bych přidal hvězdu. Taky jsem ocenil to že se John nijak nesnažil svoji "schopnost" v podstatě skrývat. Bylo vidět že to scénáristé mají dost sesumírované, protože mě seriál bavil po celých 8 dílů - sice ten poslední byl trochu slabší, ale nenudil. Herci jsou sympatičtí a chemie fungovala hodně dobře, což bylo vidět při první setkání Johna s "tou pravou se kterou může zestárnout". Nebo to ta pravá nebyla ? ( jak už jsem psal - škoda toho závěru, který je silně otevřený )

Mimoni (2015)

Mimoni to mají za 3, protože fungují perfektně v malých dávkách ale celý samostatný film utáhnout nedokázaly. Taky se mi nezamlouvala celá ta zápletka se Scarlet. Nebýt na tom v kině z dětma sestry ( nechal jsem se ukecat, protože jsem mimoňům docela věřil ) tak asi dost přetáčím.

Kvaska (2007)

Daniel Landa a Lucie Vondráčková drží celý film v hodně velké rovnováze. Nebýt jich tak jde film totálně do ...... A ty hvězdy si zaslouží i muzika. Můra a motýl + Snílci. Co se příběhu a obsazení týká, je to sakra slabota.