Pohádky pana Donutila (2015) (pořad)

Počkám si na pohádku "Jak ČEŠI ke svobodě a demokracii přišli" a pak jim to ohodnotím. Zatím se mi to jeví jako další hřebík do rakve naší pohádkové minulosti.

Nejchytřejší Čech (2014) (pořad) odpad!

Je hodně velký rozdíl mezi chytrostí a inteligencí. Tady jsem si všiml že mnoho těch adeptů na nejchytřejšího nemusely být ani chytří, ani inteligentní. Stačilo se naučit co nejrychleji třeba zavazovat tkaničky, nebo si co nejméně poranit oko při nasazování brýlí. A jelikož se považuju za inteligentního, nemůžu souhlasit z tím že by se měl takový člověk hledat právě takhle. Korun(k)ou pořadu je ovšem Roman "tabu" Šmudla, který je na fakt mimořádně nesympatický. Zvažoval jsem 1 hvězdu za to, že to někdo fak jako myslí vážně a jedná se o mimořádně regulérní hledání pravdy, ale nakonec jsem si řekl že ta 1 hvězda by mohla urazit třeba takové hnoje jako je Sharkando, Kameňák, nebo vycházející Jupiter. Takže achánua žbrluch.

Bezstarostná jízda (1969)

Tak tenhle film mi jako kultovní vůbec nepřišel. Nebavilo mně to.

Fleming (2014) (seriál)

Nudná série o autorovi nejznámějšího agenta jejího veličenstva. Kdyby to byl jeden film v běžné stopáži asi bych přihodil hvězdu, ale je to prostě moc natahovaná nuda. O Flemingovi a jeho praktikách ve špionáži, jsem viděl dokument (tady na čsfd ho nemůžu najít) a ten byl tak 100x lepší než tohle. Vůbec se tu nezmiňuje že ke špionáži používal i holky a nebo ty až v závěru zmíněné "hračky". 2 hvězdy jsou tak akorát.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Chválím hlavně tvůrce a to za ukončení série bez otevřeného konce. Sice se tam čaroděj zmiňuje o tom že poražení toho mrakomora zřejmě bude mít za následek menší chamtivce po moci, ale vyloženě otevřený konec to nebyl, takže se klidně na druhou sérii můžu vykašlat abych si nepokazil slušný pocit ze zajímavého seriálu. Předpokládám že druhá série bude mít hlavní záporačky v podobě těch holek z mord-sithů. Tedy myslím. Samozřejmě i tento seriál by potřeboval řádný průmaz o takových 6 dílů nejmíň. Celkem to ušlo a nebyl to vyložená romanťárna jak by se asi dalo čekat, takže tomu přidělím velmi dobré 3 hvězdy. Možná až budu mít náladu, tak si zkusím pustit i tu druhou sérii. Obávám se ale že už to bude jen natahovaný příběh.

Happy Feet 2 (2011)

Slabé. Moc slabé. Jednička byla teda o dost lepší.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jak to napsat, abych neopakoval to co už napsal někdo jiný. V podstatě jsem si říkal u filmu to co napsal Tom Hardy. Star Trek, Jurský park / svět, Terminátor a čtvrtej vzadu vystrkuje bradu, Star Wars. Už to tady bylo ale je to všechno trochu jinak. Zdá se mi že Hollywood se rozhodl že začne nějakou novou éru a bude přetáčet (restartovat, príkvelovat a ríbůrnovat či jinak mrvit) všechny filmy které měly nějaký úspěch. SW : VII - no fajn, není to taková kupa hnoje jak by jeden čekal a i ty postavy jsou docela ucházející, ale přesto se mi zdá že by už konečně měl někdo přehodit vyhýbku a vydat se do předaleké galaxie o takových xy set let zpět a ukázat nám jak to vlastně s tou silou a stranama bylo na začátku. A klidně ať si tu Episode zero natáhnou na 3 díly. Ona se ta síla sice probouzí, ale nějak pomalu a prozatím ne moc do růžova. Dodatek : nepochytil jsem z filmu čí je vlastně ta holka dcera. Musí to být ale někdo hodně významný, když má větší sílu jak ten hejsek v masce (po první projekci po mně nechtějte jména) Jo, a tu hvězdu smrti, mohly klidně udělat menší. Připadalo mi to už moc přestřelené. Plácnu tomu 3 hvězdy. Uvidíme co dokáže Abrams z episodami VIII a IX. PS : doufám že nikoho nenapadne tohle udělat i z Indiana Jonesem.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale hlavní kostra příběhu nedává smysl. Někdo (za celou dobu se nedozvíme proč, jak, odkud, kdo) pouští do světa krátké filmy ve kterých německo válku nevyhrálo a je pro mne nepochopitelné proč tomu všichni věří jako pravdě (v jejich světě to pravda není a nikdy nebude) a jsou dokonce ochotní kvůli tomu zemřít nebo obětovat půl rodiny. Příběh je nudný, nezáživný a natahovaný tak strašně moc, že jsem se od třetího dílu díval z posuvem a občas jsem to nechal jet jen tak abych opět použil posuv. Konec nedává vůbec žádnou odpověď na nic a navíc je jasné že to bude ještě komplikovat fakt že ten japonský soudruh bude zřejmě cestovat mezi světy. Pokud jsem pochopil správně tak se budou zřejmě chtít všichni přesunou do jiné reality, čímž nastane zajímavá situace, kdy v alternativní realitě bude několik lidí dvakrát. Polovina postav jedná naprosto v rozporu z nějakým pudem sebezáchovy a ještě se mezi sebou podráží navzájem. Přiznám se že díky rychloposuvu jsem tomu docela přestal rozumět, ale myslím že to stejně nevadí. Jo a opět (jako u mnoha a mnoha dalších) jsem nepochytil proč se ten seriál jmenuje zrovna takto.

Rio 2 (2014)

Ve 3D to asi musí být pecka. To je asi jediné plus tohoto animáku. Už někde od poloviny mě to moc nebavilo. Ale viděl jsem to až do konce abych si v klidu mohl říci, že po druhé už to ani nemusím vidět.

Král džungle (1997)

Po třičtvrtě hodině jsem to prostě musel vypnout. Tohle už není ani snaha dělat parodii která by se dala zkousnout. Tohle bylo hodně špatný. Hodně.