Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Druhý díl, má trošku naroubovanou zápletku, která byla každému jasná asi od 15 minuty. Dobrodružná cesta byla celkem snesitelná a nedá se říct že by to tvůrci vyloženě odflákly a řekli si že to stačí. Možná mohly trochu zapracovat na celém výletě, ale je to pro děti a těm to evidentně stačí. Trochu mně zklamalo nefantasijní pojmenování některých zvířátek. Přece jen světluška se jménem Blik a myška jménem Sýr, jsou trochu "klišoidní". Za pokračování dám 3 hvězdy za sebe a 4 za prcka. No a protože jsem hodnej a mám děti rád, nechám to na 4 hvězdách ( a tu pusu si stejně nedaly )

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Tohle jsem nikdy nechápal. Nudná kravina bez jakéhokoliv humoru. Hodnocení mi připadá jak z jiné planety.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Trapné přežívání ve světě který nemá danou ani pevnou strukturu a ani pevné pravidla, jsem přestal sledovat asi u konce první série, kdy jsem jednoduše vzdal nějakou snahu o pochopení jednání postav a smyslu existence několika postav které jen přitěžují už tak debilnímu nápadu.Logika se neřeší, nic se pořádně neděje, opět sledujeme rodinné drama na pozadí katastrofy a navíc mi připadá že minimálně 80% postav by v reálu nepřežilo ani jeden den, natož celou jednu sérii nějakého seriálu. Chtěl jsem dát jednu hvězdu za snahu, ale nedám, protože je to fakt blbost.

Život (2017)

Chtěl bych vidět souboj Calvina s vetřelcem. Kdo by to komu asi nandal ?

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Prapodivná podivnost, kterou jsem přepnul asi po 30 minutách. Za to že jsem vydržel tak dlouho, bych zasloužil nějakou cenu. Pak jsem to už nevydržel a TV jsem vynul úplně, protože nikde jinde to nebylo o moc lepší.

12 opic (2015) (seriál)

Jednu pozitivní věc na tomhle seriálu ocenit musím a to je jeho počet dílů (konečně si někdo řekl že "klasických" 21 - 26 dílů je prostě moc, a tak to zkrátily na únosných 13 dílů) Divák tak neopustí seriál protože rozuzlení se bude konat až za 20 dílů ale na těch dalších 6 dílů si klidně vydrží počkat. ::::::: Seriál 12 opic, má z filmem společný jen název a základní myšlenku viru co vyhubí 99% populace. V seriálu je všechno nějak jinak a mnoho věcí je řešeno jinak. Vlastně se z toho asi po 3 díle stala taková nudná kriminálka, kdy někoho hledají a když ho najdou tak zjistí že to není ten hlavní a jdou hledat zese někoho jiného. Ze syna se stala dcera a ještě navíc se děj odklonil od filmu tím že partu 12 opic zapojil do virové nákazy. Když víte jak končí film, tak nemůžete v seriálu udělat odbočky které vedou k jinému konci. V tom případě se to nemělo jmenovat 12 opic ale úplně jinak, protože film končí tak jak končit má, což v seriálu zřejmě nehrozí, protože konec je otevřený a bude se točit 2 série. Škoda no.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Uběhlo snad 11 - 12 let co jsem to viděl poprvé. Nepamatuju si jestli se mi to líbilo nebo ne a tak jsem si to pustil znovu. A zjistil jsem že je to film kterému nerozumím a který mně nudil. Tuším jen 2x v životě jsem napsl že režisér je kretén který určitě ve své hlavě měl dokonalý plán jak film natočit ale když to praktikoval do reality filmového pásu, myšlenky se rozutekly. Vypůjčím si větu jedno zdejšího hodnotitele "Nemůžu hodnotit film, který nemá nosný základ a myšlenka odplula do vesmírného nekonečna" Kubrick je magor, který natočil filmy o kterých se dá říci jen jedno - nepochopitelné pro normální lidi ( protože tento skvost není jediný film od Kubricka kterému jsem nerozumněl ) Druhé shlédnutí vesmírné odysey mě přesvědčilo o tom že jméno režiséra je opravdu jen jméno režiséra a ne záruka kvality a vkusu.

24. Český lev (2017) (pořad)

Na podobné pořady se nedívám z jednoho prostého důvodu. Nechápu za co by si kdokoliv zasloužil nějaké ocenění. Dělají práci jako každý jiný a nerozumím tomu proč by za svoji práci měly dostávat jakékoliv dary, ocenění, medaile, a nevím co všechno. Tyhle pořady se stávají v poslední době už jen směšnými pokusy někoho přesvědčit o tom že nikdo z "obyčejných" lidí nerozumí filmu. Ocenění dostávají podivné projekty, nezajímavé scénáře, filmy které nikdo neviděl nebo herci o kterých se snad ni nedá mluvit vážně. Už jen výčet kategorií (třeba na OSKARECH jsem až nevěřícně pozoroval že se uděluje plešoun už snad i za nejlepšího svačináře) je je na hranici parodie. Chybí už jen ceny za titulky a nebo za "patinu" filmu (zvláště v případě neobvyklých filmových postupů jako byla Olga Hepnarová, která v ČB provedení působila fakt dost depresivně i bez tématu kterému se film věnoval) Takže tyhle frašky nesleduju ale i tak jsem si dal jako závazek že se podívám na průserové oskary a vypočítavostí prolezlé české lvy. Zatím bez hodnocení, protože jsem viděl jen prvních 25 minut, které mě silně nebavily.

365 dní (2020)

Nemám tušení o co komu šlo. Jako "porno" film to nefunguje - až tak daleko se neodvážily zajít, jako "erotický" film to taky nefunguje - na to je tam až moc sexu, a jako "romantický" to taky nemůže uspět - protože se jedná spíše o drama. Příběh je silně nevyvážená směs podivných rozhovorů (mnohdy směšných) a rozhodnutí (nevěrohodných) a co se týká toho co se jakoby ve filmu má před divákem odehrávat a on tomu má jakože věřit, tak to může fungovat pouze v režimu "čumím na dva lidi a čekám kdy dojde k tomu sexu" protože to prostě nevypadá reálně ani omylem. Partnerka to našla na nějaké té TV službě (mám pocit Netflix ale netuším) takže jsem na to hodil očkem taky. Když si to začaly rozdávat na té jachtě, tak jsem to vzdal a šel se psem a když jsem přišel z procházky, partnerka už koukala na něco jiného takže to vzdala i ona. Pokud to chtělo šokovat, nepovedlo se, pokud to chtělo vyvolat kontroverzi, nepovedlo se, pokud to chtělo zaujmout, tak se povedlo tak na půl. Kdyby to nebylo tak strašně "drsně" podané - z mafiána měla legraci i manželka - a kdyby se alespoň snažili o romantickou linku jako u 50 odstínů, možná by to mohlo fungovat. jenže tohle bylo natočené tak debilně že jsem se divil jak tomu mohl někdo věnovat pozornost natolik aby to dokoukal. Mimochodem, v popisku se píše že ji ten typajs unesl a držet ji bude rok, ale co jsem tak sledoval tu cca polovinu filmu, nezdálo se mi že by tu holku tam držely na řetězech a třeba ve sklepě. Chodí si tam jak kdyby jí to tam patřilo, zajde si do baru pokecat .....

4 Svatby (2012) (pořad) odpad!

Typicky "lidský" pořad o tom, že když se někomu líbí modrá barva a ostatním ne, tak je ten první za vyvrhela a je třeba ho zřejmě zabít. Nedokážu si představit za jak velkou částku / odměnu ze sebe lidi dovolí udělat kretény a idioty. Musí to být ale řádný ranec, když si nechají dokurvit svůj velký den.