• Pohádka

Tohle je náš svět (2016)

Na tento film jsem se ohromně těšila. A jako nic se nemá přehánět.... I když jsem zastánce přírody a přirozeného životního stylu, v životě jde o rovnováhu, prostě nebýt metrosexuál ani exot :), proto nemůžu dát 5*.

Sebevražedný oddíl (2016)

předpremiéra kinobox: I když nemusím zrovna "komerčňáky", "bad guys" jsem si fakt užila, mimochodem skvělej soundtrack a andělská mrcha byla k nakousnutí a nejlepší :)

Polednice (2016)

Dozrává nám nová generace velice talentovaných filmařů, hurá. Film je velmi zvláštní, nebude pro každého, ale má obrovskou uměleckou hodnotu, pro mě je geniální. Přirozené herecké výkony, krásné záběry, např. klasy na poli. Herecky výteční jsou Daniela Kolářová, Marie Ludvíková, Jiří Štrébl a Karolína Lipowská (že by nová dětská hvězda?) Dále bych vyzdvihla humor, který opravdu baví a není umělý a hororové prvky, také na české poměry super, opravdu jsem se párkrát lekla ;) Vzhledem k anglickým titulkům předpokládám, že pošlete do světa a moc bych to tomuto filmu přála! PS Jedinou výtku mám, pánové, trochu soudnosti, k tak serióznímu filmu se opravdu nehodí věčně odhalené ramínko Geislerové, působí to lacině až rušivě a shazuje pak obsah scény. Vzhledem k unikátnosti filmu mírně nadhodnocuji 4,5*.

Victoria (2015)

Jak to může dopadnout, když se španělská naivka dá dohromady s týpky z ulice? + filmu přirozenost, spontánnost, dialogy - filmu pomalost, táhlost; první půlka působí jako nevinný studentský skoro "erasmácký" mejdánek, druhá je ostrým, drsným, syrovým bojem o život, jehož společným jmenovatelem je strach a zoufalost. Výborná Laia Costa, tuším, že si při filmování sáhla na emocionální dno....

Jak přežít single (2016)

Občas je to tedy dost "pipkovský", a to především v první půlce. Ale celkové vyznění filmu je dobré, jako obvykle film táhne skvělá Dakota. :) "Možná, že jsme všechno udělali špatně. Možná jsme se jen soustředili na špatný věci. A teď už je pozdě." ...."Víš, když jsme spolu, připadám si jako já ale lepší já. A přesně o to jde." ...."Když se rozhodnu, že chci kluka, tak si aspoň vyberu někoho, komu se líbím taková, jaká jsem, protože sama sebe dobře znám." PS Povšimněte si překladu: v angličtině i slovenštině Jak být single a v češtině Jak přežít single, to taky o lecčems vypovídá....

Policie Modrava (2011) (seriál)

Trochu jiná kriminálka v dnešní době - klidné, lidské, upřímné, pomalejší, ale to je možná plus v dnešní hektické době, vede k uvolnění od stresu. Také se mi moc líbí dějová pestrost, zaměřující se jak na kriminalistiku, tak na mezilidské vztahy a místní život a zvyklosti. Vzhledem k velké podhodnocenosti, nadhodnocuji a dávám ráda 5*. Navíc nádherná příroda, krásné záběry Šumavy, pro mě balzám na duši. :)

Já, Olga Hepnarová (2016)

"Buď chcípneš anebo to vydržíš. Ale kolikrát to bylo setsakramentsky těžký."

Amy Schumer: Převážně o sexu (2012) (pořad)

Nemám nic proti sexu, i vtipům o něm, ale fakt mi to nepřijde jako joke, nicméně oceňuji tu odvahu, si vůbec nedovedu představit něco takového v ČR. ;)

Vltavská víla (1987) (TV film)

Moudrá, bodrá, inteligentní pohádka s celkem vtipnými hláškami a roztomilou staročeštinou. :-)