• Pohádka

Zločiny a poklesky (1989)

"Povšimněte si, jaký je v lásce zvláštní paradox. Když se zamilujeme, chceme nalézt všechny, či alespoň některé osoby, na nichž jsme lpěli v dětství. Zároveň milované žádáme o nápravu křivd, jež nám rodiče či sourozenci způsobili. V lásce je tedy protiklad. Pokus o návrat k minulosti i o její nápravu. "

Co je nového, kočičko? (1965)

Victor alias Woody Allen: "Spálil jsem si prst. Jdu do koupelny zakřičet si." :) bravurní, bláznivá, geniální, roztomilá komedie

Rivalové (2013)

"Moudrý člověk se naučí více od nepřítele než hlupák od přítele." Opravdu smekám před tvůrci, film, který zaujme širokou škálu diváků a zprostředkuje nevšední zážitek i nám laikům a nefanouškům F1. :-)

Gangster Ka (2015)

" V týhle zemi je takový bordel, že nikdo neví, kdo komu co krade." Čekala jsem mnohem víc, nějak se mi to nezdálo herecky (Hynek Čermák i Vlastina Svátková ano) a zpracováním uvěřitelné. Vadilo mi, že se měnila postava vypravěče "průvodce" filmu. S touto tématikou mě mnohem více zaujal Příběh kmotra.

Clandestins (1997)

Dny Kanady Městská knihovna: drsné, realistické, vypovídající...

Celebrity s.r.o. (2015)

"Jestli cítíte, že do těchto ateliérů nesvítí slunce, měl byste podat štěstí ruku, ono už si vás dotáhne, kam potřebuje."