Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

4. první díly zhltnuty jak malina a zatím velká spokojenost a milé překvapení. Konečně se z produkce ČT zase něco žánrového povedlo, a že to není moc často. Žádná přehnaná kriminálka CSI XYZ s příběhovou konstrukcí od amerického scénaristi na kokainu. Ale normální, uvěřitelné, dobře zpracované a i docela obstojně zahrané reálné příběhy. A v tom je velká síla. Komu se to nelíbí, tak ať se jde pobavit k CSI. Já zůstanu u tohodle. Rád. K tomu Stach a Blažek jsou pro překvapením dalším, především první z jmenovaných si to dobře dává. Vetchého snad netřeba komentovat. Svým způsobem Pitaval reloaded po letech. Sympaticky dobito oproti původnímu starému a spíše slepému střelivu. A dokonce se zatím úspěšně vyhýbají výraznějšímu vztahovému patosu postav, které by rušilo hlavní vyšetřovací linii. To, že Vetchého občas nepustí dcera do koupelny, Blažek přijde po kalbě na poradu a spí tam, či Stacha by manželka měla raději více doma, je naservírováno dostatečně přiměřeně pro dokreslení. Držím palce do dalších dílů. [80%]

Špinavý trik (2013)

Nudil jsem se a šlo to hodně mimo mě. Pomalé až útrpné. Herci, kostýmy, hudba, výprava celkově už to nezachrání. Ono se tam dělo zajímavého, co má diváka zaujmout a přikovat do sedaček? 10 oscarových nominací? Uff. [50%]

Komorník (2013)

Potenciál příběhu velký, herci dobří. I když na mě Whitaker byl pořád až moc utrápený (což bude zřejmě ale dost subjektivní dojem). Bohužel se to postupně z větší části zploští jen v očekávání, kdo z plejády hvězd bude následující pán Bílého domu. Co mi docela vadilo, jak to neustále (a první skok je hodně velký, násilný až umělý) časově skákalo. Byť vždy kupředu, zpátky ni krok. Zkrátka od každého dostanete trochu, aby se to přetvořilo ve finále do ("ne")očekávatelného PR na Obamu? Tak jako tak, velice se divím, že si to neurvalo ani jednu jedinou nominaci na Oscara. Ač se o to snaží, okatě. Asi až moc. [60%]

Vlk z Wall Street (2013)

Scorsese diváka především baví, a to se počítá. Dlouhá stopáž? Ani náhodou .. [80%]

Starsky & Hutch (2004)

Nejsem žádný velký fanda Stillera ani Wilsona, a ani stylu humoru, co obvykle předvádějí. Ale tady to kupodivu tolik nepřehání, parťácká chemie funguje a je to celkem rozumně (v mezích jejich filmů) servírováno. Sem tam lepší frk, sem tam průměrnější. Ovšem když vezmu v úvahu, co se točí a označuje jako komedie, tak tři hvězdy jsou zde málo. [70%]

Špinavé ulice (1973)

Ochutnávka z následné Scorsesovi (gangsta) tvorby. Tentokráte ale jen takový pomalý a natáhnutý rozjezd z nížších pater mafie. Obrovský talent je vidět, ale bohužel plně se rozvine až v dalších filmových dílech. A po pravdě se zde také až tak moc zajímavého nestane. Ovšem částečně to vyvažují mladičcí De Niro a Keitel, jejichž to jsou jedny z prvních filmových (význačnějších) rolí, takže už třeba jen proto má smysl na to mrknout. Bohužel jsem se ke snímku dostal až po shlédnutí spousty následných perel. [60%]

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Je to pro mě srdcovka z mládí a celkově nejkvalitnější filmové zpracování Robina Hooda co jsem zatím měl tu čest. Sice tam jsou některé historické nesmysly bijící do očí, ale rádi to filmu s přehledem prominete. A místy lehký žoviální nádech je zvládnut bravurně - role šerifa v podání Rickmana je toho názorným příkladem. [80%]

Zlatovláska (1973) (TV film)

Ale tak proč ne, ač ke klasickým kouskům to má stále hodně daleko. Zlatá Zlatovláska z gramofonu .. [50%]